Şimdi Ara

i5 12600kf + Msı ventus 3070 ti 37k lik sistem kurdum sizce nasil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle belirtmek isterim ki sistemi 1 haftadir arastiriyorum ve parcalarda indirim gelmesi beni heycanlandirdi. Acaba dusus devam edermi yoksa firsat varken almak mi lazim ?
    Sistemim şu şekilde düşündüm
    i5 12600kf + artic freezer 34 lga 1700 kit dahil
    5.000 + 750
    Msi pro Z690-A ddr4 wifi 6e
    4.250
    Msi ventus 3x 3070 ti oc lhr
    15.000
    Corsair 3600 cl16 16x2 32gb ram
    2.700
    Air hawk 3xfan Atx kasa
    1.850
    Higt power 800 80+ gold psu
    1.350
    Sandisk extrem pro 1tb
    1.450
    Moster Aryond A32 1ms VA 165 QHD Monitor
    4.450

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskun755 -- 31 Mart 2022; 0:52:18 >

• monitör freesync

ekran kartı nvidia

• Bu seviyeye çıktıktan sonra DDR5 sistem öneririm...

Anakarttan 200 TL, ssd'den 515 TL, kasa zevk işi ama benzer yapıda daha ucuza Msi Mag serileri var ve 800-950 TL arasında ve neredeyse 1.000 TL tasarruf ederek DDR5 tabanlı sistem kurulabilir;

MSI PRO Z690-A Intel LGA1700 DDR5 --- 4.160 TL

Kingston FURY Beast 32GB (2x16) 4800MHz DDR5 CL38 Ram --- 4.800 TL

Pny 1TB CS2130 M280CS2130-1TB-RB M.2 PCI-Express 3.0 SSD 3500/1800mbs --- 1.335 TL

MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasası (3x12cm fanlı) --- 830 TL

https://www.akakce.com/bilgisayar-bilesenleri.html

• Münebbih kullanıcısına yanıt

Nasil yani hocam pek bilgim yok bahsettiginiz husustan

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Inceleme yapicam ama bugun

Gainward GeForce RTX 3080 Phoenix 12GB GDDR6X 384 Bit LHR Ekran Kartı

18.300 oldugunu ogrendim sizce alinirmi site ismi verebiliyormuyuz bilmiyorum.ondan yazamadim ama guvenilir sitemi bilemedim.

Msi ventus 3x 15k aradaki fiyat farki 12 gb olmasi sebebi ile bana makul geldi

Gainward markasi hakkinda iyi diyende var isiniyor diyende sizce nasil ?

• inş lol ve cs için toplamamışsındır o sistemi ?

• Yok ikisinide oynamadim suan icin aldiktan sonda crysis hitman vb oyunlarla baslayip gunluk pubg pes gibi oyunlari oynarim amacim uzun vadeli bir sistem yapmak 2013 yilinda yaptigim sistem beni bugune kadar kusursuz getirdi istedigim oyunu iyi kotu oynatti ama artik emeklilik vakti geldi onun ondan saglam bir sistem toplayip yeniden ugrasmamak bu sefer biraz gunun ustune cikip istedigim oyunu istedigim grafikte oynayabilmek amac. Sizce sistem nasil ?

• 3 tane yetmiyor kardeşim, modern oyunlar için 4 olması gerekiyor artık.

• MuharremAylar kullanıcısına yanıt

Ne 4 olmasi gerekiyor ustad anlamadim. Piyasadaki bir cok oyun zaten eski sitemim oynatmiyordu ondan suana kadar ne oynarim dusunmedim. Diger sistemi alirkende ne oynar diye bakmadim ama biraz gunu kurtarmisti belli bir yil gecince saglam oyunlarda tad vermeyince alt grafik isteyen oyunlara bakmaya basladim. Suan ust seviye bir sistem yapayim diye yola ciktim sansima suan bir dusus var ama ne kadar duser kestiremiyorum cok uzak kaldik teknolojiden cok seyler degismis

• coskun755 kullanıcısına yanıt

AMD ekran kartı ile FreeSync monitör

NVidia ekran kartı ile G-Sync teknolojisine uyumlu bir monitör

AMD veya Nvidia ekran kartları ve monitör arasındaki bağlantı sorunlarını çözümler ve ekranda oluşabilecek görsel dağılmaların, dalgalanmaların önüne geçerek daha pürüzsüz bir oyun performansı sağlar. Ekran kartı ile monitörün eşitlenmesini sağlar ve monitörün ekran kareleri hazır olduğunda görüntülenerek, takılma ve dağılmaların önüne geçilmiş olur. FPS yüksek olduğunda, yırtılma daha az belirgindir ve hareket çok pürüzsüz ve akıcı hale gelir. Her ikisi de hızlı hareket eden oyunlarda sinir bozucu kare yırtıklarını önler.

[link]https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/products/g-sync-monitors//?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber[/link]

Hocam monster aryond a32 v1.1 veya mag274qrf monitoru sizce nasil hem fiyat hemde nvdia uyumlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskun755 -- 29 Mart 2022; 19:27:6 >

fiyatina ve özelliklerine göre harika

Sizce aryond va panel olmasi birazda ghosting var diyorlar o aklima yatti yinede bilmiyorum digeride cok kisi tarafindan kullanilmis ve guzel duruyor ben buyuk ekran sevdigim icin aryond diye dusunuyorum sizce va panel ve ghosting cok rahatsiz edici olur mu fps oyunlarinda

ghosting olup olmaması şans artık

ama 35-40 bin TL lik bir sistem topluyorsan

daha kaliteli bir marka alabilirsin

• İşlrmvi 12400 f yapılabilit. Oc kilidi açık

Hocam bilmediğimden soruyorum nvidia bu sorunu aştı diye haberler çıkmıştı.

• Yanlissam duzeltin hocam k uretimden acik oldugu icin malzeme slikon kalitesi yuksek okuyor overclock icin uretilmis bir islemci ama 12400 klidi acsanizda overclock cok verim alinacak duzeyde olacagini sanmiyorum ayni seri ayni islemciler bile slikon kalitesi sebebi ile kimisi 5200 frenkasa ulasirken kimisi ise 5500e kadar cikabiliyor. Bir cok overclock videosunda bubu gormustum. Tabi 12400 degerlendirilebilir benin amacim alir almaz overclock yapmak degil en az 5 yil stokta kullanirim daha sonra overclock yaparim diye dusunuyorum

Tabikide aslinda cikmis oldugum yolda 20k dan buralara geldim herseye oda olsun buda olsun diye duye baya butcenin ustune ciktim acikcasi fiyat performans kimini coktan gectim her parcaya olabildigince butcemi zorladim ekran icin taban belirledigim ozellikler

2k 1ms 165hz h(hiz asirtmasiz) ve 27incten buyuk olmasi suanda 10yildir 27kullaniyorum artik onufa 32 yapmak istiyorum o sebepte 3k dan 5k ya cikardim butceyi belki ekran karti cok makul bir 3070ti gelirse 3080yerine onu dusurup monitore para aktarabilirim suanda alabildigim maksimum ekran kartini zorluyorum.

• "Td500 mesh beyaz 4xfan Atx kasa

1.850

Higt power 750 80+ gold psu

1.350

Samsung 980 evo 1tb

1.850

MSI Z690 A DDR4"

Bu 4 unu degistirir daha duzgun Anakart alırdım.

MSI Z690 Tomahawk DDR4 gibi

750W Phanteks/Seasonic Gold gibi bir PSU

1 Tb Crucial,WD,Sandisk vb bir SSD

Phanteks 500A gibi bir Kasa

ve Monitoru de Kesinlikle 300Nit ve ustu 24" Asus TUF Gaming Serisi alırdım.

Rakam olarak aynıya gelir ama Daha Duzgun bir Sistemim olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 30 Mart 2022; 16:12:51 >

Testler vardı. 5.0 ghz çalışırs diğeri aynı voltajda 4.8 de çalışır. Hisedilcek farklar yaşamssanız. 122600k e core larda bazı sorunlar oluyır oyunlarda.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.