Şimdi Ara

Hyundai ve Kia'dan 'yakıt' itirafı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
1
Favori
8.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: ^^chicken_translate^^

nasıl yaktığını bilmem ama i30 u geçen hafta test sürüşü yaptım araba gitmiyor,gaz yemiyor,o nasıl 128 beygir hayret ettim vallaha, birde manuel haa

manuel test aracı yokkine.. nerede yaptın bu testi?

aydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

quote:

Orijinalden alıntı: volkman

Hadi ya...

Bir tek ben mi fabrika verilerinin altında yakıyorum? Vay canına....

O zaman sen borçlu oluyorsun, Hyundai'a farkını ödemen gerekiyor.

Ben ne fark istiyorum, ne fark veriyorum. Fazla yakarsa, şansıma tükürürüm. Az yakarsa, yanıma kar kalır. Konyada araba kullananlar şanslı. Fabrika verilerinin tuttuğu veya altına indiği tek yer burası sanırım.

Benim arabanın ş. içi verisi 9.6
    Ben yakıyorum 7.4-7.8

Ş dışı verisi 5.6
    Ben yakıyorum 5.2-5.5

• Bu geldi aklıma direk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Aferin doğuşa ben olsam 9 ay değil 3 senede bekletirim bu haberin üzerine

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursam buraya editlerim.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

O konuyu biliyorum. Arkadaş hayalinden yazmıştı diye hatırlıyorum hatta dalga geçilince kendiside dalga geçmişti galiba. Kesin hatırlamıyorum orasını

• birçok kia ve hyundai marka araç kullandım kullandım hiçte katalog değerlerinden fazla yakma durumu yok tamamen uydurma. Baktılar kia ve hyundai, başta vw olmak üzere birçok markanın pazar payını elinden almaya başladı hemen bir karalama kampanyası başlatıldı. İnanmayın böyle haberlere. Vw ci ezikler konuyu görür görmez hemen saldırmaya başlamışlar. Yazık acıyorum size 115 bg golfün 128 bg ceed'i geçeceklerini sanıyorlar. 60 bin verip jant kapaklı araba alanlara kim akıllı gözüyle bakar ki zaten

FOREVER KIA !
  • Her zaman kataloğa benzinli araçlar için +1,5 LT eklerim.
  • İlgili konuda konunun farklı test kriterleri nedeniyle sadece Kuzey Amerika bölgesi için geçerli olduğu belirtilmiş..
  • kabul etmeme şansı yok ki. daha büyük yaptırımlarla karşı karşıya kalırlar.

bunlar siyasi kararlar. apple - samsung davası da siyasiydi. amerikan halkı bu davalarla moral buluyor.

uzakdoğulu üreticiler abd'li üreticileri çok zorluyor. bu operasyon önce toyota'yla başladı. toyota deli gibi büyüyordu. bir hareketle gazını aldılar. şimdi de hyundai-kia'ya geldi sıra. honda veya vw abd pazarını tehdit etmeye başlarsa sıra onlara da gelir. bir şekilde denge tutturulmaya çalışılıyor.
  • Bana biraz palavra gibi geldi.Amerikalılar böyle yapıyor bazen.Toyota araçlarında sorun çıkınca resmen medya sözleşmiş gibi her yerde Toyota'yla dalga geçmeler,espri konusu yapmalar...vs oldu.İthal araçlar satmasın diye bilerek yapıyorlar.Şimdi Koreliler yükselmeye başlayınca onlara da bir kulp takmanın derdindeler.Aynı arabalar bütün dünyada satıyor bi tek Amerikalılar mı fark etmişler?Hyundai grubu böyle ufak hesaplar yapıp kendini riske atmaz bence.Hele bu kadar güzel satışlar yaparken.
  • Test kriterlerinin amerilkan kriterlerine uygun olmadığı için ayyuka çıkan bir durum.

Başkas bir şey değil.

Fabrika verisi tutan bir araç çok zor bulunur.

Hyundai'veKia sahibi arkadaşlarda ne hikmetse bu konudan sonra fabrika verilerinden az yakmaya başlamış.

Forumun ciddiye alınacak tarafı kalmamış gerçekten. Herkes sahip olduğu markayı göklere çıkarıyor.
  • alman fanatikleri bütün kinlerini kusuyorlar.. kusun kusun rahatlayın
  • Yine işkembeden sallayan Team iş başında,Maksat Hyundai kötülenmiş olsun,haber doğru olabilir ancak yorumlar evlere şenlik.
  • "Adamlar yaptıkları yanlışı kabul etmiş" ama bizim forum hala kabul etmemekte direniyor..

Yankesici gelip diyor ki "kardeş cüzdanını çaldım" , vatandaş da cevap veriyor: "yok , yok .. Sen çalmamışsındır, yapmazsın öyle şeyler.. Bir yerde düşürmüş olmalıyım"

Bu kadar da fanatik olmayın arkadaş..
  • vurun abalıya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliAytaçBey

quote:

Orijinalden alıntı: of dead

quote:

quote:

Bi vatandas geçen sene i 30 un golfü sollayacağından bahsediyordu, geçerse çıplak gezerim demiştim gülüyordu.

! Das Auto !

Golf'ta bir şey mi. Bu forumda bir arkadaş İ30 ile deneme sürüşüne çıktığını VW scirocco ile kapıştığını, Scirocco'nun dikiz aynasında kaybolduğunu anlatmıştı.

Konuyu bulursan gerçekden merak ediyorum arkadaş nasıl Scirocco'yu aynada kaybetmiş birde beraber deneyelim.

O konuyu biliyorum. Arkadaş hayalinden yazmıştı diye hatırlıyorum hatta dalga geçilince kendiside dalga geçmişti galiba. Kesin hatırlamıyorum orasını

En doğrusunu yapmış bencede dalga geçilecek bir konu.

• quote:

Zerre şaşırmadım. 100 defa yazdım burda. Hyundailerin benzinlisi çok yakıyor diye. 20 litre benzinle bir araba uzun yolda en fazla 200 küsür km gider mi ya. Ayıp. CRDI'lerin de milenyum kasaları çok yakıyor.

demek lazım:D
  • Anlaşılan yol bilgisayarını da ona göre ayarlamışlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

Test kriterlerinin amerilkan kriterlerine uygun olmadığı için ayyuka çıkan bir durum.

Başkas bir şey değil.

Fabrika verisi tutan bir araç çok zor bulunur.

Hyundai'veKia sahibi arkadaşlarda ne hikmetse bu konudan sonra fabrika verilerinden az yakmaya başlamış.

Forumun ciddiye alınacak tarafı kalmamış gerçekten. Herkes sahip olduğu markayı göklere çıkarıyor.

Bunu üzerime alınıyorum ve cevaplıyorum

Aslında sahip olduğum Kia Ceed SW dizel otomatik ile ilgili bir inceleme başlığı açmayı düşünüyorum. Aracı alalı 2 yıl oldu ve eksileri, artıları ile bir değerlendirmem lazım.

Yakıt tüketimi konusunda sizi nasıl inandırabilirim ama Ankara'yı bilen birileri bana inanacaktır. Genel güzergahım Çayyolu bölgesinden Eskişehir yoluna inerek oradan ODTÜ'ye gelmek. yol üzerinde ışık yok ve ODTÜ'ye kadar zaten akıcı bir tafik olur.

Bu yüzden yakıt tüketimi 6.0 ile hani en fazla 6.5 litre arasında değişiyor. Bu konuda gerçekten doğru söylüyorum, yani sizi nasıl inandırabilirim bilmiyorum

Haklısınız kuzguna yavurusu şahin görünürmüş ancak para verip aldığım araçlar üzerinden fanatiklik yapmayacak kadar kapitalist sistemin
    bizler üzerinden varolduğunun farkındayım.

Olmadı bir ara foto hatta video çekip ekleyeyim.

• quote:

quote:

! Das Auto !

işte o arkadaş vitesi çattt diye 4 e atan arkadaşımızdı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.