Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1504. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bayramses

Bende sağ yan iki kapıyı metal dubalara sürterek sağlam çizdim göçerttim,
    Ben en az 2 sene yaptırmayı düşünmüyorum,
    Belkide hiç yaptırmam,
    Satarken alan arkadaş kendi gözüyle görür kötü bir kaza olmadığını görür,
    Neyse masrafı satarken fiyattan düşerim olur biter,
    Şimdi yaptırsam 2 kapıyı alan kişi kimbilir nasıl kazadır diye düşünüp vaz geçebilir.
    Birde istanbul trafiğinde oluyor ufak kazalar sürtmeler ilerde hepsini birden yaptırırım masrafa gerek yok

Doğru söylüyorsun ama işte görüntü kötü.. Öyle çizikli göçüklü gezmek canımı sıkıyor biraz açıkçası :))
    Benimkinde ufak tefek çizikler falan zaten vardı ama bu sefer avuçiçi kadar bir yer kabuk attı. O yüzden çirkin görünüyor. Kabuk attı derken araçta değişen yok sadece tam şimdi sürttüğüm sağ iki kapıda işlem vardı, artık nolmuşsa macun atılmış, macunu kalktı ve düzeltmek için de oradaki macunu komple söküp yeni macun çekilip boya yapılması gerekiyormuş. O yüzden bu kadar yüksek oluyor masrafı. Ha böyle gezilirmi derseniz gezilir/geziliyor bi problem yok, sadece görüntü çirkin o yüzden ;)
    Resmini yüklemek istedim ama bi türlü yükleyemedim :( Tarayıcı dönüp duruyor ama yüklemiyor. Birşeyi yanlışmı yapıyorum acaba :(

• 6 yıldır kullandığım Getzin kapı çocuk kilidini ilk defa geçen ctesi kullandım

İşe yarıyormuş..
  • Degerli ustatlarim 2010 model otomatik 20 bin km bi getz'in ederi ne kadardir ortalama?Yardimlarinizi rica ediyorum.Internet fiyatlari cok yuksek geldi sizlere de danismak istedim.Tesekkurler simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

6 yıldır kullandığım Getzin kapı çocuk kilidini ilk defa geçen ctesi kullandım

İşe yarıyormuş..

Hem çocuklar için işe yarıyor hem de arkaya çok sık yolcu binmiyorsa çocuk kilidi açarak bir nebze olsun arka camı patlatıp aracı soymalarının önüne geçebiliyorsunuz.
  • Arkadaşlar ben çok aradım aldığım aracın ne kadar yakması gerektiğini o yüzden yeni değerleri sizinle paylaşıyorum.2006 model 1.3 benzinli hundai getz .21/05.2015 tarihinde (2.17 tl 'den) 35 lt gaz ile toplamda 440 km yol yaptım.Hesaplarıma göre 17.04 krş yakıyor.İlgilenenlerin bilgisine.Bu arada bu değerler %70 Ş.dışı %30 Ş.içi değerleridir.
  • Arkadaşlar hayırlı kandiller dilerim.

• Arkadaşlar 8 yıllık beraberliğimiz burada sona eriyor.

Bugün 1.3 gls 2005 lpgli 233bindeki aracımı galeriye verdim. Tamponlar dahil 5 parça boya vardı aracımda, değişeni yok, 18.500e saydı.

2012 dizel corsa enjoy ile anlaştım. Üzerine 20.750 vereceğim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-34-000km-de-deri-koltuk-hiz-sabitleme-boyasiz-enjoy-sports-paket-213934861/detay

Araç boyasız, tüm parçaları 120 ile 150 mikron arasında. Benim getzin boyasız parçaları 60-80 civarı.

Opeller için bu boya kalınlığı normal değil mi?

Satıcı bunların boyası kalın, gram boya yok araçta dedi. Öyle de görünüyor aslında. Ama galeri olunca insan şüphe ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arkadaşlar 8 yıllık beraberliğimiz burada sona eriyor.

Bugün 1.3 gls 2005 lpgli 233bindeki aracımı galeriye verdim. Tamponlar dahil 5 parça boya vardı aracımda, değişeni yok, 18.500e saydı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-34-000km-de-deri-koltuk-hiz-sabitleme-boyasiz-enjoy-sports-paket-213934861/detay

Araç boyasız, tüm parçaları 120 ile 150 mikron arasında. Benim getzin boyasız parçaları 60-80 civarı.

Opeller için bu boya kalınlığı normal değil mi?

Satıcı bunların boyası kalın, gram boya yok araçta dedi. Öyle de görünüyor aslında. Ama galeri olunca insan şüphe ediyor.

18500 fiyat iyi.
    Boya kalinligina gelincede gidip bi check up yaptirirsiniz. Ona gore hareket edersiniz.

• Getz 2007 / 4 kapıda kolon var.

Önceki sayfalarda yazmıstım, sol ön hoparlör patladı diye
    Bugun teyp protect hatası ile çalışmayınca, kolonu sökmeye karar verdim ve komsu ile söktük,
    Herkesin merak ettiği soru cevabını buldu, HMC 96320
    Getz ön hoparlör çapı 158 mm / 4 Ω - RMS 20 W / Max 40 W / galiba 2 yollu.

Benim teyp kenwood KDC-W413U - RMS değeri 4 x 22 W / -----MAX 4 X 50 W / 4 - 8 Ω

Pandizotlara da 4 sene önce 2 ad tweter taktırmıştım

Anfisiz temiz ses almak için Önlere 2 tane RMS 40 W almayı istiyorum / tek hoparlör satılmıyor galiba
    Bana makul geliyor, belli olmaz bulursam ikinci el tek de alabilirim
    Marka olarak alpine diyenler de var, pioneer, JBL övenler de var

Hemen hemen hepsinin aynı olduğu kanısındayım, sadece bas açtığımda zırr lamasın yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 1 Haziran 2015; 23:54:17 >

• Aldığınız hoparlörlerdeki sensitivity ( verim diyebiliriz ) değeri önemli. Sensitivity 88 olan 20 Wattlık bir hoparlörden sensitivity 91 olan 20W lık bir hoparlörden aldığımız sesi alabilmek için 2 kat fazla güç vermemiz ( 40W) gerekiyor.

her 3 dB de verdiğimiz güce karşı aldığımız ses seviyesi 2 kat artıyor.

Araçların orijinal hoparlörleri gerçekten düşük güçteler fakat sensitivityleri genellikle yüksek ve kalıbına göre iyi iş çıkarıyorlar. Sonradan aldığımız daha şatafatlı hoparlörler orijinal radyo ( düşük çıkış gücü) ile onlar kadar verimli olamıyor.

Radyoyu değiştirince ne taksanız iyi çalıyor. Bu araçta 16.5 cm hoparlörler olması büyük avantaj.
  • Sensitivity dediğin aşağıdaki bilgilere göre baskı mı oluyor?
    Trkce karşılığı hassasiyet görünüyor..

http://www.n11.com/sony-xs-fb1630-16cm3yol-oto-hoparlor-ust-seviye-P61998724

Ölçü - 16cm, 6" 1/2
    Hoparlör Sistemi Koaksiyel,3 yollu
    Maksimum - 270W
    RMS - 45W
    Frekans Tepkisi - 50-24,000Hz
    Baskı - 91dB
    Empedans - 4ohm
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

6 yıldır kullandığım Getzin kapı çocuk kilidini ilk defa geçen ctesi kullandım

İşe yarıyormuş..

Hem çocuklar için işe yarıyor hem de arkaya çok sık yolcu binmiyorsa çocuk kilidi açarak bir nebze olsun arka camı patlatıp aracı soymalarının önüne geçebiliyorsunuz.

Onu bende gördüm ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum. Açık kilit ve kapalı kilit işareti ve ortasında bir mandal.
    Kilitli konuma getirince dışarıdan açılıyor içeriden açılmıyor mu?

• aynen

• abi nerde bu kilit meraktan catladim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arkadaşlar 8 yıllık beraberliğimiz burada sona eriyor.

Araçların devir teslimini yaptık.

Araç değiştirsem de 8 yıl 200bin km kahrımı çeken getzi ve bu konuyu unutumam.

Son bir dizel yakıt tavsiyesi isteyeceğim.

Günde 160 km yapıyorum. Benim için performans değil ekonomi gerekli, kalite olmazsa olmaz tabiki.

SHELL Nitro mu Fuelsave mi almalı.

Pompacı biz araçlara nitro veriyoruz, diğerlerini kamyonlar alır deyince çok saçma geldi almadan çıktım.

Benzin için fuelsave kullanıyordum.

Hangi dizeli tercih etmeli bulamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 2 Haziran 2015; 20:59:34 >

• quote:

Getz 2007 / 4 kapıda kolon var.

Önceki sayfalarda yazmıstım, sol ön hoparlör patladı diye
    Bugun teyp protect hatası ile çalışmayınca, kolonu sökmeye karar verdim ve komsu ile söktük,
    Herkesin merak ettiği soru cevabını buldu, HMC 96320
    Getz ön hoparlör çapı 158 mm / 4 Ω - RMS 20 W / Max 40 W / galiba 2 yollu.

Benim teyp kenwood KDC-W413U - RMS değeri 4 x 22 W / -----MAX 4 X 50 W / 4 - 8 Ω

Pandizotlara da 4 sene önce 2 ad tweter taktırmıştım

Anfisiz temiz ses almak için Önlere 2 tane RMS 40 W almayı istiyorum / tek hoparlör satılmıyor galiba
    Bana makul geliyor, belli olmaz bulursam ikinci el tek de alabilirim
    Marka olarak alpine diyenler de var, pioneer, JBL övenler de var

Hemen hemen hepsinin aynı olduğu kanısındayım, sadece bas açtığımda zırr lamasın yeter

benimde sağ ön kapı hoparlörü patlak bu işten anlayanların önerilerini bekliyorum

• biuu kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı ugurlu olsun
    yenı aracınız hakkında burda düşüncelerınızı paylaşın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

abi nerde bu kilit meraktan catladim..

• İyi akşamlar sevgili getz kulübü üyeleri.Bende aranıza 2009 getz 1.5 crdi start modeli ile aranıza katıldım.Fakat aldıktan sonra bir problemle karşılaştım.Park manevrası yaparken (sadece sol tarafA) demir demire sürtüyomuscasına bir hareketlenme oluyor.Sebebi sizce ne olabilir iyi forumlar 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam hayırlı ugurlu olsun
    yenı aracınız hakkında burda düşüncelerınızı paylaşın.

Çok teşekkür ederim. Yeni yenidir, haliyle iyi tarafları fazla.

Bugün ilk uzun yol deneyimimi her gün gittiğim okul yolumda yaptım 5 kişi, 83 km. Tabi aracı tanıma evresindeyim daha ama aklıma gelenleri konu bütünlüğü olmadan yazayım.

* Ebatlar, bagaj 35 lt(285lt) geniş yazsa da bence daha geniş. Arka diz mesafesi daha iyi. Arka hafif daha geniş olabilir. Oturmadım henüz ama arkadaşlar gayet iyi dedi.

*Ön konsol şık olsa da ne çantamı koyabilecek yer, ne de telefonumu koyacak yer bulamadım. Telefon için bardaklık var bir, bozuk para orada anahtar orada, şarj cihazı orada, telefon çizilecek birkaç güne. Çanta en freninin önünde kaldı. Güneş gözlüğü kapı içinde falan. Getzin ön konsolunu çok arıyorum. Hele o teybin altındaki teyp kadar boşluk yok mu? İnanılmaz rahatlıkmış.

*Konfor kesinlikle üstün, benim getzde en çok şikayet ettiğim şey arkanın beşik gibi zıplatması arkadakileri haşat etmesiydi. Bugün hep olumlu yorumlar aldım arkadaşlardan.

*Performans eh işte. Lpgli 1.3 gls getzim bunu kalkışta düzde rahat geçer. Işıklarda makyajsız kasa denk gelirse deneyeceğim.

Getz ile 3-4 ile çıktığım yokuşu zorlanmadan 4-5 ile çıktım.

*Hız sabitleme kolu çok kullanışsız bir yerde( sinyal kolu) olsa da aktifleştirmesi çok basit ve inanılmaz rahatlık, ayak gazını pek kullanmadım. 110'u sabitledim, hafızaya aldı gerektiğinde açtım anında 110.

Ama koldan hız arttırması kullanışsız. Her tık 2km artıyor ama tepkiler çok yavaş. El ile hızı 10 - 20 km arttırmak işkence. 101 , bekle, 102, bekle, 103 bekle...

* Yol bilgisayarı kullanışsız. 7 tane madde var ama. Hangisi anlık, hangisi ortalama, hangisi mesafe yanında yazmıyor.

* Frenler çok güzel. Absyi henüz denemedim.

* Direksiyon şehir içinde çok yumuşak, yüksek hızla girilen virajlarda güvensiz. Çünkü çok sertleşmiyor.

* Yol tutuş kıyaslanmaz derecede tatminkar ve getze göre iyi. Bunda 16" jant ve 195 tabanın etkisi çoktur.

* Yakıt inanılmaz iyi deniyor ama haftaya belli olur. Ancak kalan mesafe 80 olan aracıma, 100 tl shell nitro aldım mesafe 750km ye çıktı.

Nereden alacağıma tam karar verdikten sonra fulleyip paylaşırım tekrar.

Getzşn üzerine 20,750 verip, yine b sınıf bir araç aldım ama eleştirilerime rağmen kesinlikle değdiğini düşünüyorum.

Allah hepimize daha iyilerini versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 3 Haziran 2015; 10:16:35 >

• 
Sayfa: önceki 15021503150415051506
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.