Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15041505150615071508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sayın getzciler benim araba mavi renk. arabayı kullanırken şehir içi ve şehirler arası camıda hafif karartmalı olduğu için bayan sürücü zannediyorlar sanırım. arabası bu renk olupta aynı dertten muzdarip olanlarınız varmı. renkle ilgisi olduğunu sanıyorum. arabayı siyah veya koyu bir renge boyatsam bu durumdan kurtulabilirmiyim. komple boyatıncada satışta sorun yaratacak. sökülebilen geçici boya varmıdır. tavsiyeniz ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acent

sayın getzciler benim araba mavi renk. arabayı kullanırken şehir içi ve şehirler arası camıda hafif karartmalı olduğu için bayan sürücü zannediyorlar sanırım. arabası bu renk olupta aynı dertten muzdarip olanlarınız varmı. renkle ilgisi olduğunu sanıyorum. arabayı siyah veya koyu bir renge boyatsam bu durumdan kurtulabilirmiyim. komple boyatıncada satışta sorun yaratacak. sökülebilen geçici boya varmıdır. tavsiyeniz ne olur ?

Bayan surucu zannedince ne yapiyorlarki?
    Sirf bu nedenden dolayi arabayi komple boyatip rengini degistirmek hic mantikli gelmiyor.
    Belki biraz modifiye tarzi biseyler yapabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acent

sayın getzciler benim araba mavi renk. arabayı kullanırken şehir içi ve şehirler arası camıda hafif karartmalı olduğu için bayan sürücü zannediyorlar sanırım. arabası bu renk olupta aynı dertten muzdarip olanlarınız varmı. renkle ilgisi olduğunu sanıyorum. arabayı siyah veya koyu bir renge boyatsam bu durumdan kurtulabilirmiyim. komple boyatıncada satışta sorun yaratacak. sökülebilen geçici boya varmıdır. tavsiyeniz ne olur ?

Modifiyeli şahinlere bakın onlardan örnek alıp apachi arabasına döndürebilirsiniz aracı.

Kamyon arkası yazısı yazdırabilirsiniz.

Sağa sola kuru kafa, alev vb çıkartma yapıştırabilirsiniz..

Yaa bu nasıl bir psikolojidir ki aracı boyatmayı düşünüyorsunuz. Ne yaptılar size. :)

Ha bu şaka değil ciddi ciddi soruyorsan ve kompleks yaptıysan.

Ya aracı sat ya da kıy paraya aracınızda boyalı parça yoksa, komple folyo kaplat. Çok güzel uygulama örnekleri var.

• arkadaşlar n11 den 2 tane lastık aldım
    tanesı 60 tl geldı
    25 tl indirim(150ustu) 11 tl bkm indirimıyle
    http://www.n11.com/cordiant-17565-r-14-sport2-oto-yaz-lastigi-uretim-2014-P53737805
    yorumlara bakaraktan tercıh ettım ön lastıklerımı tazelemek istedım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

tebrikler.
    bu davanın size maliyetı ne oldu?

Mnr980 hocam, dava için hiçbir ücret almıyorlar,
    Normal mahkeme gibi de olmuyor,
    Adliyeye gidip sorduk Yanlış trafik cezası gelmiş nereden itiraz edebiliriz diye yönlendirdiler,
    Siz gerekli dilekçeyi dolduruyorsunuz gerekli evrakları veriyorsunuz o kadar,
    Daha sonra çıkmaz ayın son çarşambası günü geldiğinde size tekrar posta yolu ile mahkeme kararı geliyor,
    Siz mahkemeye adliyeye herhangi bir yere gitmiyorsunuz.
    Bu tip yanlış cezaların çoğu iptal oluyormuş zaten,
    Ama devlet işi işte birde iptal olmazsa diye korkuyor insan,
    Ödesen 140tl ödemesen sonuç gelene kadar 1 yıl zamanı geçiyor bir dünya faiz biniyor.
    Bir daha başıma böyle birşey gelirse,
    Kesinlikle hemen ödeyeceğim, ödediğim günün aynı günüde adliyeye gidip davamı açacağım,
    Bildiğim kadarıyla sonuç geldiğinde,
    Mahkeme sonucu ile vergi dairesine gidip paranı geri alıyorsun,
    Ödeyeceğim çünkü devlet işi bu ne olur ne olmaz, iptal etmezler falan en azından 2 katı olarak faizi ile ödemem.

• bayramses hocam hayırlı olsunmu diyeyim gözün aydınmı diyeyim geçmiş olsunmu diyeyim bilemiyorum ama davayı kazanman iyi olmuş sonuçta :)
    Ama kendinden eminsen ve sonuçta davayı açacaksan ne diye önceden ödeme yapıyorsunki? Evet riskli, belli olmaz devletin işi ama elinde delilin varsa gerek yok bence, ben olsam ödemem yani ;)

acent hocam benim araç da 2006 mavi renk ama hiç öyle bi yaklaşıma rastlamadım ben şimdiye kadar :) boşver ne diye takıyorsunki kafana.. çok güzel bir renk bence, biz çok sevdik bu rengi ;)
    Sadece bu rengin dezanatajı (diğer renklerde nasıl bilmiyorum) uygun parça bulunamaması. Birkaç hafta önce işim düşmüştü kartaldan geçiyordum sanayiye uğradım. Birkaç tane çatlak/kırık/ezik yerim vardı belki uygun bi çıkma parça bulurum diye. Ama 4-5 dükkana sordum bu renge uygun hem yedek parça hem çıkma parça bulamadım. Alıp boyatacaksın dediler hep, ben de vazgeçtim :p Bir tane ön çeki demiri kapağı aldım sadece siyah renk onu taktım ama boyatmadım. Boş olmasından iyidir diye aldım taktım.

• Mnr980 ve Settar_Han hocam teşekkür ederim, tebrik ve geçmiş olsun dileklerinizden ötürü.

Settar_Han hocam şimdi durum şöyle,

Ceza bugün gelse 189 tl hemen ödersem 141 tl,
    Öderim 141 tl yi kafam rahat ohhh olan oldu giden gitti geçmiş olsun
    Ama dava olumlu sonuçlanırsa, 1 sene sonra posta yolu ile tebligat gelir, gidip vergi dairesinden paramı geri alırım.

Ama Ödemezsem ilk geldiğinde 189tl olan cezaya bir bakarsın,
    Bir daha ki ay olmuş 200 sonraki ay olmuş 210 sonra katlana katlana bakmışsın 300 olmuş,
    Dava sonucunu postayı bekliyorsun ne gelen var ne giden ?
    Yaw diyorsun bu dosya ne oldu kayıp mı oldu,
    İşleme aldılar mı? Kimin elinde bu dosya? Ne aşamada acaba?
    Acaba postacı geldide bizimi bulamadı?
    Türlü türlü düşünceler çünkü her ay faiz binmeye devam ediyor.
    Adliyeyi arıyorsun biz cevap veremeyiz gelin burada öğrenin,
    Oraya gidiyorsun diyorlarki ben bilmem şu masaya sor,
    O masaya soruyorsun diyor ki şu odaya sor,
    O oda diyor ki buradan öğrenemezsin Ankaraya gitmen lazım,
    Ankaraya gidemem diyorsun o zaman noterden ankaradaki bir yakına vekalet ver
    Kavga dövüş 1 numara bulduk ankaradan da onlar sağolsun yardımcı oldular,
    Gerisi yılan hikayesi numaranı ver bir ara arar sabaha kadar anlatırım
    Eeee sonuçta bide olumsuz karar çıkarsa ne etcez? Yemediğimiz cezanın 2-3 katını ödiycez. iş var güç var ne kadar peşine düşebiliriz ki bu işin?

Yok abi bu stresi çekeceğime paşa paşa öderim,
    Kafam rahat olur aynı anda davamıda açarım,
    Sonuç olumlu gelirse paramı geri alırım,
    Çok stresli bir süreç inşallah başına böyle birşey gelmez gelirse anlarsın demek istediğimi,
    Neredeyse 275 tl iken nalet olsun deyip kapatcaktım borcu,
    Bunumu beklicem ben senelerce dedim her ay katlana katlana artıyor birde olumsuz sonuç çıkarsa diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 8 Haziran 2015; 18:01:15 >

• Merhaba arkadaşlar bugün bende 1.3 GLS 2005 alarak aranıza katıldım.
    Benzinli şuanda Galerizi yakın bir aile dostumuz 1 aya simit lpg'yi hediye edecek. 17.100 TL'ye aldım.
    Tek çamurluk değişik 577 tllik hasar kaydı var. Sağ ön kapı boyalı gibi geldi onun dışında boyalı gibi durmuyor. Tramere sokmaya fırsat bulamadım.
    Doğal olarak yakıtı ölçemedim şimdi 200 liralık depoya param yok :) aracın konforundan donanımından oldukça memnunum.
    Fiat'a Reno'ya iyiki bulaşmamışım diyorum konforu ciddi farklı.
    Tek sorunum var aynalar elektrikli mi bunun? Şoför kapısında cam tuşlarının üstündeki tuş'u ayna tuşları olarak tahmin ettim fakat çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osman_E

Merhaba arkadaşlar bugün bende 1.3 GLS 2005 alarak aranıza katıldım.
    Benzinli şuanda Galerizi yakın bir aile dostumuz 1 aya simit lpg'yi hediye edecek. 17.100 TL'ye aldım.
    Tek çamurluk değişik 577 tllik hasar kaydı var. Sağ ön kapı boyalı gibi geldi onun dışında boyalı gibi durmuyor. Tramere sokmaya fırsat bulamadım.
    Doğal olarak yakıtı ölçemedim şimdi 200 liralık depoya param yok :) aracın konforundan donanımından oldukça memnunum.
    Fiat'a Reno'ya iyiki bulaşmamışım diyorum konforu ciddi farklı.
    Tek sorunum var aynalar elektrikli mi bunun? Şoför kapısında cam tuşlarının üstündeki tuş'u ayna tuşları olarak tahmin ettim fakat çalışmıyor.

Kmsi kac hocam?
    Ayna icin ortadaki tuşu hangi aynayi ayarlamak isiyorsaniz o yone dogru itin. Ondan sonra onun yanlarinda ki yön tuslariyla ayarlayin.

• 150 bin'de araba. Aynen dediğiniz gibi yapıyorum oynamıyorlar yerlerinden muhtemelen sigortası falan atmıştır lüzum olursa baktırırım.
    Bide sabahtan berri kullanıyorum hiç yapmamıştı şimdi 10dklık işim vardı gittim gelirken check lambası yandı. Bu yanar mı böyle sürekli ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osman_E -- 9 Haziran 2015; 22:57:12 >
  • merhaba arkadaşlar

2009 dizel 95bin km getz ile ben de aranıza katıldım. aynı zamanda da ilk aracım.

bazı arabaların arkasında bisiklet taşıdıklarını görüyorum. bu aparat getz gibi araçlara da uygun mudur acaba? var mı bu şekilde bisiklet taşıyan.

şunlardan
    http://www.hepsiburada.com/knk-2-bisiklet-kapasiteli-tasima-bagaji-bisiklet-tasiyici-p-OTKRT0034
  • mucizevi M kullanıcısına yanıt
    Uygundur , aynisindan kullaniyorum , 2 bisiklete kadar tasiya bilirsin . gerginligini iyi yapmak zorundasin , cok kaliteli degil ama is goruyor , ist-canakkale yaptim problemsiz gittim geldim .

• Bisiklet taşıyıcı bakanlar decathlondaki montblanc marka ürünlerden alabilirler. Bu 50 liralık taşıyıcılar iş görür kalitedeler ama hem arabaya zarar veriyorlar hem de riskliler. decathlondaki montblanclar 150-200 lira ve evladiyelik. Avrupa malı. Benim bisiklet ağaca takılmış, arabayı kaldıramamıştım. O kadar da sağlam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Osman_E

150 bin'de araba. Aynen dediğiniz gibi yapıyorum oynamıyorlar yerlerinden muhtemelen sigortası falan atmıştır lüzum olursa baktırırım.
    Bide sabahtan berri kullanıyorum hiç yapmamıştı şimdi 10dklık işim vardı gittim gelirken check lambası yandı. Bu yanar mı böyle sürekli ? :)

Lpg den dolayi, kuru hava-yakit karisimi geldiginden bazen yakabiliyor. Ancak baska nedenden yanacak olursa onu bilmiyorum. Baktirmanizda fayda var.

• Arkadaslar maltepeden selamlar... 10 senelik motosiklet hayatima kazayaptigim ve evlendigimden dolayi artik hobi olarak devam etme karari aldim... normalde hergun bindigim motora aetik hafta sonlari binmem gerekiyor... dun gittim 1.5 2006 model hyundai getz aldim... aldim ama arabadan maalesef cok anlamiyorum ve sizin gibi ustalardan yardim alma ihtiyaci duyuyorum... bakimini yaptirdim... ama bunun vgt olup olmadigini nasil anlarim... 1.5 2006 crdi yaziyor... elektirikli aynalarda sorun var gec algiliyor yada hic algilamiyor... bu bana kaca patlar... birde merkezi kilit varmi bunlarda on kapiyi kilitleyinde digerleri kitlenmiyor.. maliyet ne cikar... maltepede oturuyorum... bunlari halletmek icin nereye gideyim .. yardimlarinizi bekliyorum cok tesekkurlet...

• Cncvk87 C kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun
    kaça aldınız? kaç km?
    merkezı kılıt var. muhtemelen kapıaçma kapama sıvıç arızalanmıştın(orjınalı80tlcıvarı) onun yerıne uzaktan kumandalı alarm takılırsa işinızı görür. aynalardakı sorunda elektronıkçı tarafından bı göz atılmalı.

• 168.000 km 17.000 tlye aldim... uzaktan kumandayla kapaniyor.. onda sorun yok.. sadece araca bindigim zaman kendi kapimi kilitleyince digerleri kitlenmiyor..

• Cncvk87 C kullanıcısına yanıt
    çok ıyı almışsınız.
    aynı sorun bendede oldu açma-kapama sıvıç arızalı dedı
    şu an araç içersındek alarmdan açıp kapatıyorum
    daha önce içerıden açılıp kapanıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: poman

Uygundur , aynisindan kullaniyorum , 2 bisiklete kadar tasiya bilirsin . gerginligini iyi yapmak zorundasin , cok kaliteli degil ama is goruyor , ist-canakkale yaptim problemsiz gittim geldim .

peki bunlara trafik bir şey diyor mu acaba? yolda çevirme falan olsa sakatlık olur mu?
  • mucizevi M kullanıcısına yanıt
    3 senedir kullaniyorum , hic problem yasamadim . Ama isterseler tabiki ariza cikartabilirler .

• 
Sayfa: önceki 15041505150615071508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.