Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güle güle bin dostum. Yakıt için PO, Shell, Opet hepsinden eurodizel olan her yakıtı alabilirsin. Ben çok defa denedim ve bir farklarını görmedim. Bir çok arkadaşım çok daha ekonomik diye bilindik bir lukoil bayisini kullanıyorlar. Marketinde ücretsiz verilen taraftar kart ile %4 indirim oluyor. Diğer firmalara göre depoda 10-15 lira ekonomi sağlıyor.

Fakat burada bilindik bir istasyon olması önemli. Denetimler konusunda bir Opet, Shell vs.. gibi değildir. Ben teknik olmayan sebeplerden ötürü, market içerisinde temiz WC hizmetini ilk başlatan firma olduğundan ötürü Opet'e firma olarak sempati duyuyorum. Kontroller konusunda da çok titizler.

İlla marka istiyorsan Opet tercih edebilirsin. Ücretsiz sunulan Otobil anahtarlığını alırsan kasaya gitmeden arabadan inmeden yakıt alıp ödemeyi yapıp devam edebiliyorsun. Aldığın tüm yakıt bilgileri de sistemde kaydediliyor ve sene sonunda ne harcamışsın, ne gitmişsin görebiliyorsun. Yapıkredi hesabın varsa opet kredi kartı ile biraz da ekonomi yapman mümkün.

• Bu sabah işe giderken ön camdaki buguyu 10 dk. çözemedim. Sinir oldum. Bezle silmek zorunda kaldım.

Bu işin ilmini bilen arkadaslar yardımcı olabilir mi ?

Az cok klimanın calısma prensibini biliyorum. Ön cama verdim havayı. Soguğa getirdim.
    Alt kısımda bulunan saga sola giden hava sirkulasyonunu yapan ibarede ortada duruyordu.

Bu arada üstüm ıslaktı ve dısardada sağlam yagmur yagıyordu.

Bi forumda okudum. Bagaj içindeki hava tahliye filtrelerinin değişmesi gibi bişey yazmıslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grkmvsn -- 3 Haziran 2015; 14:13:33 >
  • Arkadaşlar merhaba.Uzun süredir takip etmekte olduğum getz kubünden artık ayrılma vakti geldi sanırım.Tabi ki takip etmeye devam ama artık aracımı satıp değiştirme zamanı geldi.
    Araçtan çok memnunum ama 2 çocukla artık küçük gelmeye başladı.Arkadaşlar size aracın ederini sormak istiyorum.

Araç 2007 model otm. sanırım start model. sadece sürücü hava yastığı, srs var. abs yok 4 cam otm olan model. aracım 70.000 km de. Her sene mutlaka bakımını yaparım.Hiç sigara
    içilmemiştir araçta. Araç benzinli ama brc marka lpg takılı.
    Araçta sol arka çamurluk üstü değişen var(ışıklarda belediye kamyonu sürtmüştü serviste işlem gördü.)sağ arka kapıda kapıyı açarken ağaca çarpmadan dolayı iki küçük göçük vardı
    autokingde mini onarımdan halloldu. Lokal boya ile hallolmuştur.

arkadaşlar bir arkadaşım aracı almak istiyor ve bende herşeyi açıkladım ne ona ne de bana hak geçsin istemiyorum. Ben 21.000 gibi bir fiyat düşünüyorum ama(bana kalırsa aslında 18-19
    bin civarı olması lazım ama piyasa yüksek maalesef). Arkadaşlar siz ne dersiniz en son kaç paradan gitmeli bu araç

Not: Araçta continental ecocontact 5 yaz lastikleri(67.000 de takıldı) takılı yeni. ayrıca 2 yıllık continental contiwintercontact ts800 lastikler de hediye verilecek. Ayrıca servis 90.000 de
    yapalım demişti ama ben 60.000 bakımında triger ve v kayışlarını değiştirdim.haziran 25 te de muayenesini yapıp masrafsız bir şekilde satmayı düşünüyorum.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: grkmvsn

Bu sabah işe giderken ön camdaki buguyu 10 dk. çözemedim. Sinir oldum. Bezle silmek zorunda kaldım.

Bu işin ilmini bilen arkadaslar yardımcı olabilir mi ?

Az cok klimanın calısma prensibini biliyorum. Ön cama verdim havayı. Soguğa getirdim.
    Alt kısımda bulunan saga sola giden hava sirkulasyonunu yapan ibarede ortada duruyordu.

Bu arada üstüm ıslaktı ve dısardada sağlam yagmur yagıyordu.

Bi forumda okudum. Bagaj içindeki hava tahliye filtrelerinin değişmesi gibi bişey yazmıslar.

@Aktuz hocam iyi dilekleriniz ve değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.

@grkmvsn

Bununla ilgili bir konu oluşturmuştum. Yeterli bilgi mevcut.

Lütfen inceleyiniz.

Getz Buğu Çözme

http://forum.donanimhaber.com/m_69823168/tm.htm

• ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    2005 1.3 gls 233 bin km deki aracımın 5 parça boyası değişeni yok. Motoru çok iyi durumda idi.

Galeri dün 18.500'e saydı.

Şimdi senin anlattıklarına göre hiç sahibindene bakmadan 25bin tl desem aracınıza fazla demiş olmam herhalde. Piyasa gerçekten uçmuş. Alacağınız arabada ucuz olmayacak.

Bizler o fiyatı pek haketmediğini düşünsekte siz az demeyin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

2005 1.3 gls 233 bin km deki aracımın 5 parça boyası değişeni yok. Motoru çok iyi durumda idi.

Galeri dün 18.500'e saydı.

Şimdi senin anlattıklarına göre hiç sahibindene bakmadan 25bin tl desem aracınıza fazla demiş olmam herhalde. Piyasa gerçekten uçmuş. Alacağınız arabada ucuz olmayacak.

Bizler o fiyatı pek haketmediğini düşünsekte siz az demeyin hocam.

Hocam haklısınız. Şimdi sahibindene baktım. Benim aracın durumundakiler hatta 2 kapı değişen olsun, kaput boyalı olsun 26 27 28 fiyat çekmişler. Tabi ki bu sitede fiyatlar şişirilmiş oluyor
    ama piyasaya bakıldığında 25 demek lazım gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

dostun ile ye ic alisveris etme derler.. 23'ten ilani koy.. makul degerde teklif geldi mi sat..
  • Arkadaşlar konu ile alakasız ama kusuruma bakmayın lütfen,
    Günlük kullanım için dijital fotoğraf makinası ihtiyacı olan arkadaşımız varsa bu konuya bir göz atabilirler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_106480056/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voli_Reyiz

İyi akşamlar sevgili getz kulübü üyeleri.Bende aranıza 2009 getz 1.5 crdi start modeli ile aranıza katıldım.Fakat aldıktan sonra bir problemle karşılaştım.Park manevrası yaparken (sadece sol tarafA) demir demire sürtüyomuscasına bir hareketlenme oluyor.Sebebi sizce ne olabilir iyi forumlar 😃

Fren kaliper milini bi kontrol ettirin hocam. Mil deformasyana ugradiginda buna benzer bi ses cikariyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

quote:

İyi akşamlar sevgili getz kulübü üyeleri.Bende aranıza 2009 getz 1.5 crdi start modeli ile aranıza katıldım.Fakat aldıktan sonra bir problemle karşılaştım.Park manevrası yaparken (sadece sol tarafA) demir demire sürtüyomuscasına bir hareketlenme oluyor.Sebebi sizce ne olabilir iyi forumlar 😃

Fren kaliper milini bi kontrol ettirin hocam. Mil deformasyana ugradiginda buna benzer bi ses cikariyor.

Bende yaşamıştım bu sorunu.

Sola park için fazla kırdığınızda oluyorsa, Sağ aks kafasını kontrol ettirin hocam.

Muhtemelen körük yırtılmış ve aks başı zarar görmüştür.

• Her seferinde mi oluyor, yalnızca 1 kere mi oldu veya hep aynı yere parkederken mi oluyor?

Tahminim, arka tekerlek paçaları -tozlukları (çamurluk altı plastik parçalar)- kaldırıma sürtüyor
    veya paçalar gevşemiş dolayısıyla geri geri giderken tekerleğe sürtüyor olabilir.
    umarım bunun gibi basit birşeydir.
  • Cevaplarınız icin teşekkür ederim .Çalıştığım için babam usta ya götürmüş. Amortisör bilyalarinin değişmesi gerektigi yada o cozum degilse traversin degismesi gerekiyor demiş.Ama kullanıma sıkıntı çıkarmayacağını söylediği icin yaz sonunu bekleyeceğim sanırım.

• quote:

Cevaplarınız icin teşekkür ederim .Çalıştığım için babam usta ya götürmüş. Amortisör bilyalarinin değişmesi gerektigi yada o cozum degilse traversin degismesi gerekiyor demiş.Ama kullanıma sıkıntı çıkarmayacağını söylediği icin yaz sonunu bekleyeceğim sanırım.

Ve arac sola cekme yapıyor düsük süratlerde acaba bende epsden kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum. Daha once eps arizasi yaşayan oldu mu nasıl anlasilir ? Iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araciniza rot ayari yaptirin.cekme olayi duzelir.

• quote:

quote:

Cevaplarınız icin teşekkür ederim .Çalıştığım için babam usta ya götürmüş. Amortisör bilyalarinin değişmesi gerektigi yada o cozum degilse traversin degismesi gerekiyor demiş.Ama kullanıma sıkıntı çıkarmayacağını söylediği icin yaz sonunu bekleyeceğim sanırım.

Ve arac sola cekme yapıyor düsük süratlerde acaba bende epsden kaynaklı bir hata olduğunu düşünüyorum. Daha once eps arizasi yaşayan oldu mu nasıl anlasilir ? Iyi forumlar

Rot balanscida ayar yaptirin sola cekme duzelir buyuk ihtimal.

• selamlar arkadaşlar
    dün 160 km yogun yagmur altında yol aldım
    90-100km cıvarı hızda gezındim. sakin kullanma bu olsa gerek
    yol bılg. degerlerinı 5lt gördüm şoke oldum dogrusu
    basmassan az yakabiliyormuş getz.

• Arkadaşlar geçen sene mayıs ayında,
    Bursaya daha önce hiç gitmediğim halde 170tl radar hız cezası gelmişti,
    Ödemedim, kartal adliyesine giderek dava açtık,
    Eğer ödeseydim yuzde 25 indirim ile 140tl odeyecektim,
    Ama ödemedim bu ay ceza 275 tl oldu faiz bine bine,
    Buraya bu konuyu 05.2014 te yazdığımda dava sonuçlandığında haber veririm demiştim,
    Ve bugün dava sonuçlandı,
    Ceza iptal edildi
    Artık bir yemek ısmarlarsınız bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 5 Haziran 2015; 18:20:05 >

• bayramses kullanıcısına yanıt
    tebrikler.
    bu davanın size maliyetı ne oldu?

• 92 hp dizelin ortalama yakıt değerleri nedir arkadaşlar?
  • 100 km kalan km gösterdiği zaman ful dolduruyorum depoyu uzun yolda 900 km rahat yapıyor. şehir içi karışık 800 km yol yapıyor devirli kullanırsan 700 hatta 600 km ye kadar düşüyor benim araba.
  • 
Sayfa: önceki 15031504150515061507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.