Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12221223122412251226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Herkese selam;
    2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

Göstereceğinize inandığım ilginize şimdiden teşekkür ederim.

(NOT: Hyundai Getz kullanıcılar kulübüne beni de ekleyebilirsiniz)

hayırlı olsun arkadaşım ben ilk kullanıcı olduğumdan kitapçığı vardı bulmaya çalışayım. bir şekilde paylaşırız.

• Arkadaşlar yine kafama takılan 2 konuyu sizlerle paylaşıp bilgi almak istiyorum
    1-direksiyonu tam sonuna kadar döndürünce sol sağ farketmez kayı sesi geliyor cızz diye bunu nasıl keseriz önemli bir sorunmu
    2-arabamda çalıştırtıktan sonra bi cızzz diye inceden ses geliyor farkettimki debriyaja basınca kesiliyor bu iki sorun için bilgi ve tecribelerinize ihtiyacım var.saygılar....
  • Arkadaşlar yine kafama takılan 2 konuyu sizlerle paylaşıp bilgi almak istiyorum
    1-direksiyonu tam sonuna kadar döndürünce sol sağ farketmez kayı sesi geliyor cızz diye bunu nasıl keseriz önemli bir sorunmu
    2-arabamda çalıştırtıktan sonra bi cızzz diye inceden ses geliyor farkettimki debriyaja basınca kesiliyor bu iki sorun için bilgi ve tecribelerinize ihtiyacım var.saygılar....
  • direksiyon kayışının takılı olduğu mekanik gevşek
    Aynısı bir dönem bende de olmuştu
    tamirci güzelce sıktı halletti.
    Ustaya göstermende fayda var
    Kısa vadede sorun cıkartmaz ama başka bir şeye sebep olabilir
    Su tankının ordan motora balı bir şeyleri sıkıyorlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

bugün aracımın dışarda sanayide yağ bakımını yaptırdım.
    yapılanlar : 10w40 castrol magnatec 5 litre yağ - 75 tl
    servisten aldığım orjinal yağ filitresi - 10 tl
    hava filitresi - 10 tl
    usta parası - 20 tl
    toplam - 115 tl
    dizel aracın bakım masrafı.....

hayırlı olsun
    polen filitresını neden degiştırmedınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerek yok yaz bitti.polen filitresini yazın değişiyorum ben genelde.çünki klimanın soğutması değişince çok artıyor.acayip üflüyor.kirlenince azalıyor soğutması.ama kışın pek farketmiyor.sıcaklık fazla geldiği için tıkalıda olsa filitre iyi ısınıyor.bence kışın boşa para vermek demek olduğu için değişmedim.bi ara bim'den aldığım park sensörünün fotolarını çekip göndereceğim foruma.(aklımda unutmadım merak etmeyin)
  • Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Orijinalden alıntı: yeniyil09

/quote]
    Hayırlı olsun

teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Herkese selam;
    2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

hayırlı olsun arkadaşım ben ilk kullanıcı olduğumdan kitapçığı vardı bulmaya çalışayım. bir şekilde paylaşırız.

derebeyii çok teşekkür ederim arkadaşım. Bu sıralar biraz yoğun olduğumdan cevabım gecikti özür dilerim. Kitapçığı bulabilirseniz çok makbule geçer.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Herkese selam;

İlgili PDF linki.

İyi günlerde kullanınız.

http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

Link için teşekkür ederim arkadaşım, sağolasın.

• quote:

gerek yok yaz bitti.polen filitresini yazın değişiyorum ben genelde.çünki klimanın soğutması değişince çok artıyor.acayip üflüyor.kirlenince azalıyor soğutması.ama kışın pek farketmiyor.sıcaklık fazla geldiği için tıkalıda olsa filitre iyi ısınıyor.bence kışın boşa para vermek demek olduğu için değişmedim.bi ara bim'den aldığım park sensörünün fotolarını çekip göndereceğim foruma.(aklımda unutmadım merak etmeyin)

halen resımlerı beklıyoruz
    sanırım ankaradasınız
    bende ankaradayım yag bakımını nerede ve hangı ustaya yaptırdın
    benım onumuzdekı gunlerde debriyaj baskı balata degişmesı lazım
    ıyı bır referanslı makul bır işçilikli usta arıyorum
    şamazda aydınlar otoda bakımını yaptırmıştım
    alternatıf arıyorum dogrusu
    bugun mazot aldım 100km 6lt yakmış benım getz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Husenaga

Arkadaşlar yine kafama takılan 2 konuyu sizlerle paylaşıp bilgi almak istiyorum

1.sorun bizdede var az önce indim arabaya sağa sola çevirdim ses var . ne gibi sıkıntı olur ?
  • Benim başka marka bir arabamda direksiyonu tam çevirince aynı sorun vardı. Direksiyon kutusu yağ eksiltmiş. Sonunda direksiyon kutusunun arızalandığı ortaya çıktı.
  • Benide ekleyebilirsiniz Getz CRDI VGT 2011

• quote:

gerek yok yaz bitti.polen filitresini yazın değişiyorum ben genelde.çünki klimanın soğutması değişince çok artıyor.acayip üflüyor.kirlenince azalıyor soğutması.ama kışın pek farketmiyor.sıcaklık fazla geldiği için tıkalıda olsa filitre iyi ısınıyor.bence kışın boşa para vermek demek olduğu için değişmedim.bi ara bim'den aldığım park sensörünün fotolarını çekip göndereceğim foruma.(aklımda unutmadım merak etmeyin)

kaç km bakımını yaptınız. bazı km lerde ek durumlar olabiliyor, onu nasıl takip ettiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Herkese selam;

İlgili PDF linki.

İyi günlerde kullanınız.

http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

Link için teşekkür ederim arkadaşım, sağolasın.

ben de aramaktan kurtuldum, indirdim basılı kitapçığın aynısı.ilk aldığımda epey incelemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

kaç km bakımını yaptınız. bazı km lerde ek durumlar olabiliyor, onu nasıl takip ettiniz.

90 bin bakımını yaptırdım.kitapçıkta zaten yazıyor neler yapılması gerektiği.90 binde yağ hariç bişe yapılmıyor.

• evet arkadaşlar başka yokmu tecrübesi olan.......
  • meraba arkadaşlar

bugun yolda giderken sağ camı actım alt gecitten yada bir araba otobüsün yanından gecerken cik cik cik diye sesler geliyo bu neyden olabilir acaba

bilyelerden olabilirmi dicem bundan öncede aynı ses vardı ustaya götürdüğümde ses kesilmişti yolda bişi bulamamıstı şimdi tekrarlamaya basladı acaba triger zinciri değişme vaktimi geldi arabayı calıstırırken yolda camlar kapalı giderken cik cik cik diye bir ses duymuyorum servise götürcem ama bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba
  • cık cık zıncırden gelebılır
    aracınız kaç km? modeli?
    bendede degişik sesler gelıyor ben kaynagını buldum
    jant kapakları ses yapıyor ara sıra
    sag on kapak gıdıcı gıtmemesı için kelepçeledım onun sesı gelıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

cık cık zıncırden gelebılır
    aracınız kaç km? modeli?
    bendede degişik sesler gelıyor ben kaynagını buldum
    jant kapakları ses yapıyor ara sıra
    sag on kapak gıdıcı gıtmemesı için kelepçeledım onun sesı gelıyor

120 400 e yaklastı ama aracı calıstırınca herhngi bir ses yok yolda giderken oluyo bu hızlanınca sanırım
  • 
Sayfa: önceki 12221223122412251226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.