Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.555.205
Tıklama
Giriş
      109 Mesaj
      11 Ekim 2012 17:45:21
      quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: impala25

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

2005 getz 1.3 gls satıp 1.4 benzinli 2010 accent era almak mantıklı olurmu sizce ?

Benzinli satıp benzinli almak pek mantıklı değil
      2010 benzinli yerine , 2008 dizel alın temiz .....

kime sorduysam hep dizel al dediler getze pazar günü bakmaya gelecekler satarsak temiz 2009 2010 model dizel era almayı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler :):)

getz e ne kadar istiyorsunuz lpg var mı_? tabi degisen boyanan.._?

o adam bu gün geldi baktı fiyatı öldürmeye çalıştı bizde aracı satmakatan vazgeçtik ama araç şöyle( sol arka kapı boyalı çizikten orjinal 56.kmde kazasız lpg yok) karar verdik 2 yıl daha binip 0 accent blue alıcaz inşallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 11 Ekim 2012; 17:53:01 >

• Yüzbaşı
      895 Mesaj
      11 Ekim 2012 17:53:25
      hayırlısı olsun bakalım Allahım gönlünüze göre araba nasip etsin,,
      11 Ekim 2012 17:59:20
      quote:

hayırlısı olsun bakalım Allahım gönlünüze göre araba nasip etsin,,

amin inşallah
      |
      |
      11 Ekim 2012 21:54:53
      quote:

Orijinalden alıntı: changa

arkadaşlar aranızda kauçuk paspas kullanıp da marka olarak tavsiye edecek var mı acaba? benim getz'in halı paspasları gerçekten çok yıprandı ve aşırı miktarda toz tutuyor. kışın da yaklaşması sebebiyle kauçuk paspastan yanayım, kullanıcılardan yorumlarını bekliyorum, cevaplar için teşekkürler şimdiden...

Paspasın markası cok fark etmez kalın olmasına ve içinde kanal olmasına dikkat et
      Paspası kıvır ve kıvrım uçlarında renk beyazlaşmayan bulursan al

Ben paspas firmasında bir yıl çalıştım
      Pufi alabilirsin
      kendi üretimimiz olanı kullanıyorum
      Bende de aynısı var, halen çalışsaydım hediye ederdim bir tane...

dudullu imes te yapılıyor kosgeb yanı
      http://www.itameks.com/kaucuk.aspx?dil_sayfa=TR&dil=TR

http://www.hepsiburada.com/liste/pufi-hyundai-getz-ozel-kesim-paspas-seti-380062/productDetails.aspx?productId=otm380062&categoryId=20036009#Gorseller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Ekim 2012; 21:57:25 >

• Yüzbaşı
      426 Mesaj
      12 Ekim 2012 00:11:03
      valla ben aldığımda üzerinde kauçuk vardı. güzelliği debriyajın solundaki ayak dineldnrime alanını da kaplıyor. markası yok maalesef
      |
      |
      12 Ekim 2012 01:04:55
      quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Son zamanlarda Debriyaj seti değiştiren oldu mu... ? ( 2006 1.4 Dohc)
      Yetkili servis veya özel servislerde ne kadar ödeme yaptınız ?

İstanbul da bildiğiniz iyi bir özel servis var mı ?

bugün servise sadece parça fiyatını sordum (dizel getz için) 288 tl dediler.

benim getz ınde degişmesı lazım ama şu an idare edıyorum
      debriyaj çok sert bazen vites geçişlerınde zorlanıyor
      mayısta özel servis 200+150 tl istemişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      12 Ekim 2012 10:17:30
      quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2005 getz 1.3 gls satıp 1.4 benzinli 2010 accent era almak mantıklı olurmu sizce ?

kime sorduysam hep dizel al dediler getze pazar günü bakmaya gelecekler satarsak temiz 2009 2010 model dizel era almayı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler :):)

o adam bu gün geldi baktı fiyatı öldürmeye çalıştı bizde aracı satmakatan vazgeçtik ama araç şöyle( sol arka kapı boyalı çizikten orjinal 56.kmde kazasız lpg yok) karar verdik 2 yıl daha binip 0 accent blue alıcaz inşallah :)

ne kadar istedinizki? yüksek fiyat çekmişsen öldürecek tabi getzin eti butu belli bende olsam bende öldürürdüm abartı fiyat vereni :)
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera

• Yarbay
      3513 Mesaj
      12 Ekim 2012 10:34:20
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Son zamanlarda Debriyaj seti değiştiren oldu mu... ? ( 2006 1.4 Dohc)
      Yetkili servis veya özel servislerde ne kadar ödeme yaptınız ?

İstanbul da bildiğiniz iyi bir özel servis var mı ?

bugün servise sadece parça fiyatını sordum (dizel getz için) 288 tl dediler.

benim getz ınde degişmesı lazım ama şu an idare edıyorum
      debriyaj çok sert bazen vites geçişlerınde zorlanıyor
      mayısta özel servis 200+150 tl istemişti

DH sayfalarında reklamı çıkan USTA Servis ten fiyat istedim.
      Onlarda Debriyaj seti + Şanzıman Yağı + İşçilik olarak 385 TL fiyat verdiler.. Gidip pazarlık yapsam 350 ye bağlarız herhalde işi...

Bende sertlikle ilgili problem yok , ancak gittikçe yukarıda kavramaya başladı artık.. Bu da debriyaj ın bitmesine delalet diyorlar..
      Başka türlü debriyajın bitip bitmediği kontrol teknikleri varsa onları bilmiyorum onları da kontrol etmek lazım...

Ayrıca zaten Getz'lerin kronik problemi geri vitese bazen zor geçme problemi her zaman var... Bunu engellemenin en güzel yolu Geri vites inadı tuttu mu tekerlekler ileri hareket edecek kadar aracı oynatınca şııkk diye geçer geri vitese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 12 Ekim 2012; 10:43:48 >
      |
      |

• Yarbay
      3337 Mesaj
      12 Ekim 2012 10:34:25
      2004 dizel getzi bilgisayara bagladık motor titriyor gibiydi arıza ışıgıda yandıydı.bakan arkadas egr valfinin degişmesi lazım dedi turboda üfleme vs bişey görünmüyor dedi.egr valfinin sorunlu olması turbonun sorunlu olmasından dolayı degilmidir?ben biraz işkillendim.servise parça fiyatını sordum 2 çeşit var biri 250 lira biri 400 lira şase numaranızdan hangisi uygun bakmamız lazım dedi egr valfi için.
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera
    • Yüzbaşı
      272 Mesaj
      12 Ekim 2012 11:20:14
      quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: changa

arkadaşlar aranızda kauçuk paspas kullanıp da marka olarak tavsiye edecek var mı acaba? benim getz'in halı paspasları gerçekten çok yıprandı ve aşırı miktarda toz tutuyor. kışın da yaklaşması sebebiyle kauçuk paspastan yanayım, kullanıcılardan yorumlarını bekliyorum, cevaplar için teşekkürler şimdiden...

Paspasın markası cok fark etmez kalın olmasına ve içinde kanal olmasına dikkat et
      Paspası kıvır ve kıvrım uçlarında renk beyazlaşmayan bulursan al

Ben paspas firmasında bir yıl çalıştım
      Pufi alabilirsin
      kendi üretimimiz olanı kullanıyorum
      Bende de aynısı var, halen çalışsaydım hediye ederdim bir tane...

dudullu imes te yapılıyor kosgeb yanı
      http://www.itameks.com/kaucuk.aspx?dil_sayfa=TR&dil=TR

http://www.hepsiburada.com/liste/pufi-hyundai-getz-ozel-kesim-paspas-seti-380062/productDetails.aspx?productId=otm380062&categoryId=20036009#Gorseller

ilgin için çok teşekkür ederim hocam, önerilerinizi değerlendireceğim mutlaka ;)
      |
      |

• Teğmen
      109 Mesaj
      12 Ekim 2012 12:49:25
      quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ne kadar istedinizki? yüksek fiyat çekmişsen öldürecek tabi getzin eti butu belli bende olsam bende öldürürdüm abartı fiyat vereni :)

çok abartılı bir fiyat istemedik 16.500 istiyoduk !
      |
      |

• Yüzbaşı
      895 Mesaj
      12 Ekim 2012 14:42:20
      quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

2004 dizel getzi bilgisayara bagladık motor titriyor gibiydi arıza ışıgıda yandıydı.bakan arkadas egr valfinin degişmesi lazım dedi turboda üfleme vs bişey görünmüyor dedi.egr valfinin sorunlu olması turbonun sorunlu olmasından dolayı degilmidir?ben biraz işkillendim.servise parça fiyatını sordum 2 çeşit var biri 250 lira biri 400 lira şase numaranızdan hangisi uygun bakmamız lazım dedi egr valfi için.

ne yaptın yeniyıl son durum ne merak ettim..
      |
      |
      12 Ekim 2012 14:53:00
      selam arkadaşlar,

2007 bir getz crdi dizel var. araç hoşuma gitti, henuz muayeneye sokmadık ama değişen boya yok deniyor.
      km 175000'de, her 10 bin bakımı yağı/filtresi değiştirilmiş standart bakımları serviste yapılmış diri bir araçta sizce bu km sorunmudur? dizelin masrafının ağır olduğu gerçeğini ve hyundai motorunuda goz onunde bulundurursanız ne dersiniz..

bir diğer konuda, km çok yüksek olunca aracın sirket çıkması olup olmadığı aklıma takıldı..bunu nasıl anlayabiliriz? genel olarak araçta herhangibir sıkıntı yıpranma goremiyorum ama..
      |
      |
      13 Ekim 2012 19:00:25
      merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      13 Ekim 2012 19:01:37
      merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

• Er
      1 Mesaj
      13 Ekim 2012 23:08:11
      merhaba arkadaşlar dizel getz aracımda hızlanırken üfleme sesi geliyor sabit hızda ses kesiliyor çekişi de belirgin bir şekilde düştü lastikleri değiştirdiğimde turboda kaçak olabileceği söylendi turbodan kaynaklımıdır turbo değişmesimi gerekir maliyeti ortalama ne kadar tutar bilgisi olan varsa söyleyebilirmi acaba
      14 Ekim 2012 01:29:48
      quote:

Orijinalden alıntı: Arpa Suyu

merhaba arkadaşlar dizel getz aracımda hızlanırken üfleme sesi geliyor sabit hızda ses kesiliyor çekişi de belirgin bir şekilde düştü lastikleri değiştirdiğimde turboda kaçak olabileceği söylendi turbodan kaynaklımıdır turbo değişmesimi gerekir maliyeti ortalama ne kadar tutar bilgisi olan varsa söyleyebilirmi acaba

turbo üflüyosa geçmiş olsun :) servisteki usta minimum 2 bin lira dedi sanayide kaça hallettirebilirsin bilemem
      |
      |
    • Yüzbaşı
      895 Mesaj
      14 Ekim 2012 20:52:07
      iki tane araç var ve siz degerli getz kullacılarının yorumunu bekliyorum.
      yarar mı yaramazmı fiyat nasıl bi bakıp incelerseniz çok sevinirim.
      bu arada ben ankaradayım bu araçlar için ankaradan oralara gitmek mantıklı mı.,
      malüm ankara piyasası çok yüksek

ilki 2006 model lpg li
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-temiz-hyundai-getz-102001287/detay/

ikinci 2004 lpg yok;
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2-sahibinden-satilik-hyundai-getz-1-3-gls-cool-102339599/detay/
      |
      |

• Yüzbaşı
      895 Mesaj
      14 Ekim 2012 20:57:05
      arkadaşlar şu araçlara bi bakabilirmisiniz
      fiyatları ve araçlar nasıl
      arkadaşlalr degerli yorumlarınızı bekliyorum

benim max 16000 para var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-temiz-hyundai-getz-102001287/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2-sahibinden-satilik-hyundai-getz-1-3-gls-cool-102339599/detay/
      |
      |

• Onbaşı
      31 Mesaj
      14 Ekim 2012 21:19:20
      quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

bu konu hakkında merakımı giderecek bi arkadaşımız yokmu acaba ?

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
üniversite
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.