Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.628
Tıklama
Giriş
      771 Mesaj
      14 Ekim 2012 23:21:07
      quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

quote:

merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

bu konu hakkında merakımı giderecek bi arkadaşımız yokmu acaba ?

yaptığınız işlem doğru.genleşme kavanozuna ekleme yapacaksınız.motor soğuk iken full çizgisine kadar su koymanız yeterli.zaten o su kavanozu motorun suyunu takip edebilmeniz için ayrıcada.

• Onbaşı
      31 Mesaj
      15 Ekim 2012 04:29:40
      quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

bu konu hakkında merakımı giderecek bi arkadaşımız yokmu acaba ?

yaptığınız işlem doğru.genleşme kavanozuna ekleme yapacaksınız.motor soğuk iken full çizgisine kadar su koymanız yeterli.zaten o su kavanozu motorun suyunu takip edebilmeniz için ayrıcada.

çok tşk ederim hocam siz olmasanız bu teknik konularda nasıl bu kadar kolay bilgi sahibi oluruz bilemiyorum ayrıca böyle sevilen ve üyesi çok olan bir forumda bizim arabalarımız için bu kadar yorum yapılması insana kendini farklı hissettiriyor iyiki getz almışım da sizi tanımışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vavien_pro -- 15 Ekim 2012; 4:31:09 >
      |
      |

• Binbaşı
      1008 Mesaj
      15 Ekim 2012 12:46:20
      Herkese selam;
      2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

Göstereceğinize inandığım ilginize şimdiden teşekkür ederim.

(NOT: Hyundai Getz kullanıcılar kulübüne beni de ekleyebilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOBIUS -- 15 Ekim 2012; 12:49:13 >
      “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız; ilmin ve fennin, yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekamülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanla takip eylemek şarttır. Bin, iki bin, binlerce sene evvelki ilim ve fen lisanının çizdiği düsturları, şu kadar bin yıl sene evvel bugün aynen tatbike kalkışmak elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
      22 Eylül 1924, Samsun.

Kaynak: Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri. II. Cilt, Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü yayınları: 1., Türk Tarih Kurumu Basımevi, Ankara, 1959, sayfa: 194-195
    • Yarbay
      3337 Mesaj
      15 Ekim 2012 12:54:04
      quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Herkese selam;
      2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

hayırlısı olsun kaça aldınız acaba.
      |
      |
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera
    • Yarbay
      4159 Mesaj
      15 Ekim 2012 13:18:59
      quote:

Herkese selam;

İlgili PDF linki.

İyi günlerde kullanınız.

http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

• Teğmen
      179 Mesaj
      15 Ekim 2012 13:20:21
      quote:

Herkese selam;

hayırlı olsun, güle güle kullanın.
      |
      |
      15 Ekim 2012 17:47:50
      Usb li kenwood marka telefon şarz eden mp3 ve de audio cd de çalabilen mükemmel bir teyp var ben de sadece paketini açtım 1 ay kullandım şimdi kullanmıyorum çünkü yeni jetta aldım teyp evde öyle duruyor piyasa fiyatı 280 tl ve eski aracım getzdi 1 ay kullandım mükemmel ses veriyor hem de getzin kendi haporleriyle almak istersen uygun fiyata garanti belgesi ve orjinal kutusuyla uygun fiyata satabilirim bu arada kenwood hakiki japon malıdır ve araba teybinde pioneer ve alpine ile birlikte dünyanın en iyi markasıdır merkalılarına sorabilirsin ...ayrıca teypde profosyönel derecede anfi ekolazyır ayarları ve bir sürü daha özlellik mevcut zaten satamazsam bir akrabaya dosta vercem ücretsiz...
      |
      |
      16 Ekim 2012 16:33:39
      2005 getzin debriyajından ses geliyo mesela arabaya 1 takıcam debriyajdan cıııııııııııııı diye bi ses geliyo pedalı burakınca susuyo neden olabilir ?
      16 Ekim 2012 16:49:25
      quote:

Orijinalden alıntı: impala25

2005 getzin debriyajından ses geliyo mesela arabaya 1 takıcam debriyajdan cıııııııııııııı diye bi ses geliyo pedalı burakınca susuyo neden olabilir ?

O ses debriyaj prizdirek bilyasından geliyor. Debriyajı bırakınca susması bunu gösterir. Yolda bırakacak önemli bir parça değildir.
      Aracınızın kavramasında problem yok ise, çekişinde gidişinde problem yok ise, debriyaj çok yukarıda kavramıyor ise, vites geçişlerinde zorluk yaşamıyor iseniz
      o sesi o şekilde normal kabul edip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok takılıyorsanız, söktürüp, sökülmüşken debriyaj ile birlikte yaklaşık parça+işçilik için 350 TL gibi bir harcama yaparak sesten kurtulabilirsiniz.

Kesinlikle ciddi bir problem değildir.

• Teğmen
      109 Mesaj
      16 Ekim 2012 17:15:31
      quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: impala25

O ses debriyaj prizdirek bilyasından geliyor. Debriyajı bırakınca susması bunu gösterir. Yolda bırakacak önemli bir parça değildir.
      Aracınızın kavramasında problem yok ise, çekişinde gidişinde problem yok ise, debriyaj çok yukarıda kavramıyor ise, vites geçişlerinde zorluk yaşamıyor iseniz
      o sesi o şekilde normal kabul edip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok takılıyorsanız, söktürüp, sökülmüşken debriyaj ile birlikte yaklaşık parça+işçilik için 350 TL gibi bir harcama yaparak sesten kurtulabilirsiniz.

Kesinlikle ciddi bir problem değildir.

çekişte vites geçişinde falan hiç bir sıkıntı yok sadece ses rahatsız ediyo napalım onuda duymamazlıktan gelicez :))) cevapınız için teşekkür ederim
      |
      |

• Yarbay
      9252 Mesaj
      17 Ekim 2012 09:57:01
      quote:

Herkese selam;

hayırlı olsun
      bendede 2006 sı var
      bende aldıgımda klavuzu yoktu netten ındırım çıkartırdım ve kitapcık yaptırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      17 Ekim 2012 15:34:27
      bugün aracımın dışarda sanayide yağ bakımını yaptırdım.
      yapılanlar : 10w40 castrol magnatec 5 litre yağ - 75 tl
      servisten aldığım orjinal yağ filitresi - 10 tl
      hava filitresi - 10 tl
      usta parası - 20 tl
      toplam - 115 tl
      dizel aracın bakım masrafı.....
      17 Ekim 2012 17:46:00
      evet aylardır süren getz arayışlarım bugün itibariyle son buldu. getz piyasasının anlamsız yükselişi ve benim haklı olarak inat edip olması gereken fiyatına kadar inmesini beklemem bugün itibariyle 2009 model honda jazz sport modelini 22 bin lira gibi iyi bir fiyata almamla son buldu! buda piyasa fırsatçısı getz satıcılarına kapak oldu ederinin üstüne araba satarlarsa olacagı buydu :p artık honda sayfalarında akacagım herkes kendine iyi baksın :)
      Intel 5820K CPU | MSI X99 Gaming 7 MBoard| 16Gb Kingston Hyperx Ddr4 2666 Mhz Ram | Powercolor Red Devil Rx 480 8Gb GPU | Crucial MX300 750GB SSD - WD Sata3 2TB HDD | Acer XF240Hbmjdpr 24" Monitör | Logitech G710 Blue KBoard | TP-Link TL-WDN4800 N900 WLAN Dual Band PCI-E | Logitech G402 - G300S Mouse | Zalman Z9 Neo Tower USB 3.0 Case | Corsair Gaming VOID - SteelSeries Siberia v3 Headset | SteelSeries Qck+ XLarge Mousepad | Akasa Venom VooDo Double Fan| Thermaltake 750W 80+ Gold Modüler | DeepCool Fan Control Usb 3.0 | Creative 2+1 | Xiaomi Mi5s Plus 4-64gb | Invicta 'Vintage' Automatic Model: 22568 - Seiko SKS485P Watch | SJ4000 Action Camera
    • Yüzbaşı
      895 Mesaj
      17 Ekim 2012 19:20:29
      hayırlı uğurlu olsun gercekten çok sevindim.
      Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin güle güle kullan.
      seni en iyi anlayanlardan biride benim

getz piyasasını o kadar güzel anlatmışsın ki sonuna kadar katılıyorum sana..

ve ayrıca artık forumda getz bölümüne uğramazsın diye üzüldüm be kardeş...
      |
      |
      17 Ekim 2012 19:48:21
      quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

evet aylardır süren getz arayışlarım bugün itibariyle son buldu. getz piyasasının anlamsız yükselişi ve benim haklı olarak inat edip olması gereken fiyatına kadar inmesini beklemem bugün itibariyle 2009 model honda jazz sport modelini 22 bin lira gibi iyi bir fiyata almamla son buldu! buda piyasa fırsatçısı getz satıcılarına kapak oldu ederinin üstüne araba satarlarsa olacagı buydu :p artık honda sayfalarında akacagım herkes kendine iyi baksın :)

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin :))
      |
      |
      18 Ekim 2012 00:48:52
      hayırlı olsun yeniyil. Sen yine burada devam et :) Honda için de yardımcı oluruz
      |
      |
    • Yarbay
      3337 Mesaj
      18 Ekim 2012 02:02:39
      Hehehe tamam tamam buradayim hepinize tesekkur ederim iyi dilekleriniz için :) arabanin sol kapi saci orjinaliyle degismis ufak Bi gocuk olmuş düzeltme düzgün olmayinca orjinalini takmislar.motor aksami mükemmel bütün bakimlari yapilmis orj. 67binde arac metalik siyah birkaç yerinde ufak cizikler var.çok güzel gidisi var ben hayran kaldim.Allah utandirmasin beni insallah.kadirim senin is aklimda adama ulasamiyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    • Çavuş
      45 Mesaj
      18 Ekim 2012 12:13:15
      Merhabalar çeşitli satılıklarım var 2. el bölümü burası değil biliyorum ama getz kullanıcılarını ilgilendirdiği için buraya yazma gereği duydum.

Hyundai Getz Karartılmış Far 80 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-karartilmis-far-102753699/detay/

Hyundai Getz Far Kaşı 45 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-far-kasi-turkiyede-baska-yok-102751471/detay/

Hyundai Getz FK 5CM YAY 61 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-orijinal-fk-5-cm-spor-yay-102748555/detay/

Hyundai Getz Ön Kule Gergisi 130 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-kule-gergisi-102678551/detay/

Hyundai Getz Logosuz Ön Panjur 80TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-logosuz-on-panjur-102677206/detay/

Hyundai Getz Ledli Stop Lambası 215 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-ledli-stop-lambasi-102675528/detay/

HYUNDAİ GETZ Arka Bagaj Çıtası 70 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-arka-bagaj-citasi-102670164/detay/

STEBEL İtalyan orjinal Baba Godfather Korna 54 TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-stebel-italyan-orjinal-baba-gotfather-korna-102660396/detay/

1100 W Yeni JBL BASS 4X75 JBL AMFİ BİRLİKTE 400TL
      http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-1100-w-yeni-jbl-bass-4x75-jbl-amfi-birlikte-satilik-102750295/detay/

Edit: linkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi offli -- 18 Ekim 2012; 12:16:16 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      949 Mesaj
      18 Ekim 2012 13:36:00
      quote:

/quote]
      Hayırlı olsun
      18 Ekim 2012 20:58:59
      quote:

Hehehe tamam tamam buradayim hepinize tesekkur ederim iyi dilekleriniz için :) arabanin sol kapi saci orjinaliyle degismis ufak Bi gocuk olmuş düzeltme düzgün olmayinca orjinalini takmislar.motor aksami mükemmel bütün bakimlari yapilmis orj. 67binde arac metalik siyah birkaç yerinde ufak cizikler var.çok güzel gidisi var ben hayran kaldim.Allah utandirmasin beni insallah.kadirim senin is aklimda adama ulasamiyoruz :)

eyvallah kardeşim ..
      |
      |

Reklamlar
      sohbet
      Blogio
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      haberler
      Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
      Satılık Köpek
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

DHBR1
      0,434
      1.2.165

Reklamlar

Kurumsal Web Tasarım Şirketi üniversite Kurumsal Web Tasarım Şirketi Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
      Satılık Köpek son dakika Ankara Web Tasarım Blogio
      #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu SEO haberler
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

DHBR1
      0,524
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.