Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vavien_pro

quote:

merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

bu konu hakkında merakımı giderecek bi arkadaşımız yokmu acaba ?

yaptığınız işlem doğru.genleşme kavanozuna ekleme yapacaksınız.motor soğuk iken full çizgisine kadar su koymanız yeterli.zaten o su kavanozu motorun suyunu takip edebilmeniz için ayrıcada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar geçenlerde kaputu açıp radyatör deposu seviyesine baktığımda L ile F harfi arasında olması gereken seviye L harfinin biraz aşağısındaydı ve bende radyatördeki sıvının azalmış olabileceğini düşünerekten kılavuzunda motor sıvısı genleşme tankı olarak adlandırılan bu depoya biraz çeşme suyu aktardım böylece L seviyesinde olan su F seviyesine çıktı.Öncelikle merak ettiğim radyatör sıvısı eklemek için bu depoyamı ekleme yapmalıyız veya hemen yanındaki basınçlı kapaktan mı ekleme yapmalıyız.Radyatördeki ısınan suyun hareret veya basınçtan dolayı bu genleşme tankına aktarma yaptığı söyleniyor ama radyatördeki su azaldığında yine bu genleşme tankından su alıp almadığı konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarlarsa sevinirim.Ya da bu işlem için arabayı servise götürmek dahamı mantıklı kendimiz halledebilirmiyiz halledebilirsek dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..Arabam 1.4 doch benzinli model bu arada

bu konu hakkında merakımı giderecek bi arkadaşımız yokmu acaba ?

yaptığınız işlem doğru.genleşme kavanozuna ekleme yapacaksınız.motor soğuk iken full çizgisine kadar su koymanız yeterli.zaten o su kavanozu motorun suyunu takip edebilmeniz için ayrıcada.

çok tşk ederim hocam siz olmasanız bu teknik konularda nasıl bu kadar kolay bilgi sahibi oluruz bilemiyorum ayrıca böyle sevilen ve üyesi çok olan bir forumda bizim arabalarımız için bu kadar yorum yapılması insana kendini farklı hissettiriyor iyiki getz almışım da sizi tanımışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vavien_pro -- 15 Ekim 2012; 4:31:09 >
  • Herkese selam;
    2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

Göstereceğinize inandığım ilginize şimdiden teşekkür ederim.

(NOT: Hyundai Getz kullanıcılar kulübüne beni de ekleyebilirsiniz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOBIUS -- 15 Ekim 2012; 12:49:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Herkese selam;
    2010 model Hyundai Getz 1.5 CRDI Diesel araç aldım. Bu araç gerçekten hoşuma gitmeye başladı.

Sizlerden bir ricam olacak; bu araca ait kullanım klavuzu, teknik bilgi broşürü vs. ne varsa (pdf formatında veya diğer formatlarda farketmez) indirebileceğim bir yer gösterir misiniz. Çok aradım fakat 2010 CRDI Hyundai Getz aracımın hiç bir broşürüne ulaşamadım.

hayırlısı olsun kaça aldınız acaba.
  • quote:

Herkese selam;

İlgili PDF linki.

İyi günlerde kullanınız.

http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf
  • quote:

Herkese selam;

hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • Usb li kenwood marka telefon şarz eden mp3 ve de audio cd de çalabilen mükemmel bir teyp var ben de sadece paketini açtım 1 ay kullandım şimdi kullanmıyorum çünkü yeni jetta aldım teyp evde öyle duruyor piyasa fiyatı 280 tl ve eski aracım getzdi 1 ay kullandım mükemmel ses veriyor hem de getzin kendi haporleriyle almak istersen uygun fiyata garanti belgesi ve orjinal kutusuyla uygun fiyata satabilirim bu arada kenwood hakiki japon malıdır ve araba teybinde pioneer ve alpine ile birlikte dünyanın en iyi markasıdır merkalılarına sorabilirsin ...ayrıca teypde profosyönel derecede anfi ekolazyır ayarları ve bir sürü daha özlellik mevcut zaten satamazsam bir akrabaya dosta vercem ücretsiz...
  • 2005 getzin debriyajından ses geliyo mesela arabaya 1 takıcam debriyajdan cıııııııııııııı diye bi ses geliyo pedalı burakınca susuyo neden olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: impala25

2005 getzin debriyajından ses geliyo mesela arabaya 1 takıcam debriyajdan cıııııııııııııı diye bi ses geliyo pedalı burakınca susuyo neden olabilir ?

O ses debriyaj prizdirek bilyasından geliyor. Debriyajı bırakınca susması bunu gösterir. Yolda bırakacak önemli bir parça değildir.
    Aracınızın kavramasında problem yok ise, çekişinde gidişinde problem yok ise, debriyaj çok yukarıda kavramıyor ise, vites geçişlerinde zorluk yaşamıyor iseniz
    o sesi o şekilde normal kabul edip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok takılıyorsanız, söktürüp, sökülmüşken debriyaj ile birlikte yaklaşık parça+işçilik için 350 TL gibi bir harcama yaparak sesten kurtulabilirsiniz.

Kesinlikle ciddi bir problem değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

Orijinalden alıntı: impala25

2005 getzin debriyajından ses geliyo mesela arabaya 1 takıcam debriyajdan cıııııııııııııı diye bi ses geliyo pedalı burakınca susuyo neden olabilir ?

O ses debriyaj prizdirek bilyasından geliyor. Debriyajı bırakınca susması bunu gösterir. Yolda bırakacak önemli bir parça değildir.
    Aracınızın kavramasında problem yok ise, çekişinde gidişinde problem yok ise, debriyaj çok yukarıda kavramıyor ise, vites geçişlerinde zorluk yaşamıyor iseniz
    o sesi o şekilde normal kabul edip kullanmaya devam edebilirsiniz.

Çok takılıyorsanız, söktürüp, sökülmüşken debriyaj ile birlikte yaklaşık parça+işçilik için 350 TL gibi bir harcama yaparak sesten kurtulabilirsiniz.

Kesinlikle ciddi bir problem değildir.

çekişte vites geçişinde falan hiç bir sıkıntı yok sadece ses rahatsız ediyo napalım onuda duymamazlıktan gelicez :))) cevapınız için teşekkür ederim
  • quote:

Herkese selam;

hayırlı olsun
    bendede 2006 sı var
    bende aldıgımda klavuzu yoktu netten ındırım çıkartırdım ve kitapcık yaptırdım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün aracımın dışarda sanayide yağ bakımını yaptırdım.
    yapılanlar : 10w40 castrol magnatec 5 litre yağ - 75 tl
    servisten aldığım orjinal yağ filitresi - 10 tl
    hava filitresi - 10 tl
    usta parası - 20 tl
    toplam - 115 tl
    dizel aracın bakım masrafı.....
  • evet aylardır süren getz arayışlarım bugün itibariyle son buldu. getz piyasasının anlamsız yükselişi ve benim haklı olarak inat edip olması gereken fiyatına kadar inmesini beklemem bugün itibariyle 2009 model honda jazz sport modelini 22 bin lira gibi iyi bir fiyata almamla son buldu! buda piyasa fırsatçısı getz satıcılarına kapak oldu ederinin üstüne araba satarlarsa olacagı buydu :p artık honda sayfalarında akacagım herkes kendine iyi baksın :)
  • hayırlı uğurlu olsun gercekten çok sevindim.
    Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin güle güle kullan.
    seni en iyi anlayanlardan biride benim

getz piyasasını o kadar güzel anlatmışsın ki sonuna kadar katılıyorum sana..

ve ayrıca artık forumda getz bölümüne uğramazsın diye üzüldüm be kardeş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

evet aylardır süren getz arayışlarım bugün itibariyle son buldu. getz piyasasının anlamsız yükselişi ve benim haklı olarak inat edip olması gereken fiyatına kadar inmesini beklemem bugün itibariyle 2009 model honda jazz sport modelini 22 bin lira gibi iyi bir fiyata almamla son buldu! buda piyasa fırsatçısı getz satıcılarına kapak oldu ederinin üstüne araba satarlarsa olacagı buydu :p artık honda sayfalarında akacagım herkes kendine iyi baksın :)

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin :))
  • hayırlı olsun yeniyil. Sen yine burada devam et :) Honda için de yardımcı oluruz
  • Hehehe tamam tamam buradayim hepinize tesekkur ederim iyi dilekleriniz için :) arabanin sol kapi saci orjinaliyle degismis ufak Bi gocuk olmuş düzeltme düzgün olmayinca orjinalini takmislar.motor aksami mükemmel bütün bakimlari yapilmis orj. 67binde arac metalik siyah birkaç yerinde ufak cizikler var.çok güzel gidisi var ben hayran kaldim.Allah utandirmasin beni insallah.kadirim senin is aklimda adama ulasamiyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar çeşitli satılıklarım var 2. el bölümü burası değil biliyorum ama getz kullanıcılarını ilgilendirdiği için buraya yazma gereği duydum.

Hyundai Getz Karartılmış Far 80 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-karartilmis-far-102753699/detay/

Hyundai Getz Far Kaşı 45 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-far-kasi-turkiyede-baska-yok-102751471/detay/

Hyundai Getz FK 5CM YAY 61 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-orijinal-fk-5-cm-spor-yay-102748555/detay/

Hyundai Getz Ön Kule Gergisi 130 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-kule-gergisi-102678551/detay/

Hyundai Getz Logosuz Ön Panjur 80TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-logosuz-on-panjur-102677206/detay/

Hyundai Getz Ledli Stop Lambası 215 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-ledli-stop-lambasi-102675528/detay/

HYUNDAİ GETZ Arka Bagaj Çıtası 70 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-hyundai-getz-arka-bagaj-citasi-102670164/detay/

STEBEL İtalyan orjinal Baba Godfather Korna 54 TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-stebel-italyan-orjinal-baba-gotfather-korna-102660396/detay/

1100 W Yeni JBL BASS 4X75 JBL AMFİ BİRLİKTE 400TL
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-1100-w-yeni-jbl-bass-4x75-jbl-amfi-birlikte-satilik-102750295/detay/

Edit: linkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratomeroglu -- 18 Ekim 2012; 12:16:16 >
  • Orijinalden alıntı: yeniyil09

/quote]
    Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

Hehehe tamam tamam buradayim hepinize tesekkur ederim iyi dilekleriniz için :) arabanin sol kapi saci orjinaliyle degismis ufak Bi gocuk olmuş düzeltme düzgün olmayinca orjinalini takmislar.motor aksami mükemmel bütün bakimlari yapilmis orj. 67binde arac metalik siyah birkaç yerinde ufak cizikler var.çok güzel gidisi var ben hayran kaldim.Allah utandirmasin beni insallah.kadirim senin is aklimda adama ulasamiyoruz :)

eyvallah kardeşim ..
  • 
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.