Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12191220122112221223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Husenaga

sizin dediğinize göre hesaplayınca 10.44 lt çıkıyor.bu araba 1.3 artı lpgli bu işte bir iş var 1.3 araba ş içi 10 lt yakarmı yahu bu ne....

10 Litre gaz çok rahat yakar..

Getz in Şehir içi benzin tüketimi 8 Lt den aşağı olmaz...
    Lpg si de 10 ü bulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: erdim2

Merhaba arkadaslar bende araniza yeni katildim aracin frenine basinca sonuna kadar hit hit ses gelmeye basladi bilgisi olan varmi arkadaslar.

abs var mı? devreye girdiğinde ayağının altında tıkırtı yapar.

aynen oyle imis kardesim, tesekkurler abs imis?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trainer44

Arkadaşlar acil olarak yardıma ihtiyacım var mavi 2007 getz im var boğaz içi köprüsünde beyaz jant ince yanak lastik takmış aynı benim araçtan çok hoşuma gitti jant ebatları lastik ebatı çapı bilgi bende sıfır çok araştırdım hiç birşey anlamadım öyle resimde yok açıkcası güzel jant takmış bir tane getz görmedim arkadaşlar almam gereken jant ölçüleri ve lastik ebatı nedir lütfen yardımcı olun ..

4x100 bijon aralıklı 15 inç jant ve 185/55/15 lastik alırsan aracında güzel durur.15 inç orjinaldede takılabiliyor.getz cool'lardada 15'' orjinalde çıkmıştı.lastikte 55 yanak tak.orjinal lastik ebatınla hemen hemen aynı oluyor.daha ince yanaklıda takabilirsin ve güzelde durur ama bu seferde konforun gider.araç çukurlarda esnemez ve zıplar durursun,ayrıca amortisörlerine yük biner.(bizim yollar malum)

• quote:

Arkadaşlar acil olarak yardıma ihtiyacım var mavi 2007 getz im var boğaz içi köprüsünde beyaz jant ince yanak lastik takmış aynı benim araçtan çok hoşuma gitti jant ebatları lastik ebatı çapı bilgi bende sıfır çok araştırdım hiç birşey anlamadım öyle resimde yok açıkcası güzel jant takmış bir tane getz görmedim arkadaşlar almam gereken jant ölçüleri ve lastik ebatı nedir lütfen yardımcı olun ..

4x100 bijon aralıklı 15 inç jant ve 185/55/15 lastik alırsan aracında güzel durur.15 inç orjinaldede takılabiliyor.getz cool'lardada 15'' orjinalde çıkmıştı.lastikte 55 yanak tak.orjinal lastik ebatınla hemen hemen aynı oluyor.daha ince yanaklıda takabilirsin ve güzelde durur ama bu seferde konforun gider.araç çukurlarda esnemez ve zıplar durursun,ayrıca amortisörlerine yük biner.(bizim yollar malum)

• quote:

ben getzimde 195/45/16 ebadını kullanıyorum 16 inc jant ile eibach pro kit yay var uzerinde bence çok ideal getz için

ama yanak ince gelir diyorsan

185/55/15 de kullandım ki istersen resimlerini bulurm 2 ebadında paylaşırım konforlu olarak fazlasıyla başarılı bir ebat

tek yaşadığım sıkıntı 2 ebattada yaz lastiği almak istediğinde iyi markalarda takımını 1200tl den aşağı alamıyorsun

185/55/15 michelin pilot tanesi 300tl civarı bu sezon pirelli p zero aldım 195/45/16 tanesi 290 tl civarı

quote:

Orijinalden alıntı: Husenaga

sizin dediğinize göre hesaplayınca 10.44 lt çıkıyor.bu araba 1.3 artı lpgli bu işte bir iş var 1.3 araba ş içi 10 lt yakarmı yahu bu ne....

şehir içi 10lt yakması çok normal çünkü güçsuz araç ve ağrır biraz

lpg ile lt olarak daha ucuz olduğundan ne olursa olsun herturlu avantajdasınız

uzun yola çıkmadan az yakma şansınız yok 1.3 ile

ben 1.4 ile şehir içi 10lt nin altına düşemiyorum istanbul trafiği yüzünden

ama uzun yolda 6lt yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onursumer -- 8 Ekim 2012; 22:42:05 >

• onur sümer 1,3 motor ile 1,4 motor arasında yakıt anlamında pek bir fark yok.lpg klübünden arkadaşlar var hemen hemen aynı yakıtları.9-10 lt eğer trafikli bir yerde kullanıyorsanız normal bence.dizel araba bile 5,5 ile 6,5 lt arasında gidip geliyor.zaten 7 litrelere düşseniz dizelin avantajı kalmaz.tüpün ucuz olmasından dolayı kurtarıyor lpg'de.
  • Arkadaşlar merhaba.

1.5 dizel motorlu Getzi ilk
    çalıştırdığımda eksozdan yogun bir
    beyaz duman atıyor ve motor
    vuruntulu devir dalgalanarak
    çalışıyor,yaklaşık bir 20 saniye sürüyor
    sonra hiç beyaz duman çıkmıyor ve
    motor normal çalışmaya başlıyor. Araç
    uzun zamandır çalıştırılmamıştı bir süre
    yatmıştı acaba uzun zamandır
    çalışmamasından dolayımı böyle
    yapıyor yoksa araçta bir sorun mu var
    gerçekten motor blogundan su alıyor
    olabilir mi?

• Ankarada geçen kış sıkıntı çekmiş biri olarak ben tercihimi 'Dunlop sp winter response'dan yana kullanacağım. Fiyatı diğerlerinden 10-15 TL kadar yüksek olsa da(adet başına) yolda kalmayı veya daha kötüsü başıma bela almayı göze alamayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Arkadaşlar merhaba.

1.5 dizel motorlu Getzi ilk
    çalıştırdığımda eksozdan yogun bir
    beyaz duman atıyor ve motor
    vuruntulu devir dalgalanarak
    çalışıyor,yaklaşık bir 20 saniye sürüyor
    sonra hiç beyaz duman çıkmıyor ve
    motor normal çalışmaya başlıyor. Araç
    uzun zamandır çalıştırılmamıştı bir süre
    yatmıştı acaba uzun zamandır
    çalışmamasından dolayımı böyle
    yapıyor yoksa araçta bir sorun mu var
    gerçekten motor blogundan su alıyor
    olabilir mi?

Servise götürdüm aracı, hava
    sensöründe problem olabilir dediler.
    Hava sıcaklığını yanlış okuyordur sıcak
    havayı soğuk okuyup, ilk çalıştırmayı
    soğuk havaya göre yapıyordur o
    nedenle olabilir dediler. Akşamdan
    arabayı bırakın bize biz soğuk bir yere
    koyup sabaha iklim sıcaklıgının altında
    çalıştırıp arızayı tam tespit edelim
    dediler. Akşam bırakacağım bakalım ne
    olacak.

• Son zamanlarda Debriyaj seti değiştiren oldu mu... ? ( 2006 1.4 Dohc)
    Yetkili servis veya özel servislerde ne kadar ödeme yaptınız ?

İstanbul da bildiğiniz iyi bir özel servis var mı ?
  • 2005 getz 1.3 gls satıp 1.4 benzinli 2010 accent era almak mantıklı olurmu sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: impala25

2005 getz 1.3 gls satıp 1.4 benzinli 2010 accent era almak mantıklı olurmu sizce ?

Benzinli satıp benzinli almak pek mantıklı değil
    2010 benzinli yerine , 2008 dizel alın temiz .....
  • CD ÇALARLI TEYP ARAYAN VARMI ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Son zamanlarda Debriyaj seti değiştiren oldu mu... ? ( 2006 1.4 Dohc)

bugün servise sadece parça fiyatını sordum (dizel getz için) 288 tl dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: kabde

quote:

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

quote:

Orijinalden alıntı: kabde

2007 model hyundai getz araç sahibiyim...

aracımın 60.000 bakımı geldi. km şuan 60350.

60bin bakımının yanında lastiklerini de değiştirmeyi planlıyorum, zira ön lastikte şuan yedek bir çıkma lastik var ve ömrü kısa.

ön tarafa 2 adet yeni lastik alıp sağlam olan sağ ön lastiği yedek lastik yapmayı planlıyorum.

ancak lastik markalarına baktığımda fiyatların birbirne çok yakın olduğunu görüyorum ve kararsızlığım artıyor.

175 / 65 R 14 şeklinde önerebileceğiniz lastik ve marka var mıdır ?

birde klimam iyi soğutmuyor artık. ona nasıl bir çözüm önerirsiniz.

michelin kullanıyorum çok memnunum

fiyatlarını sordurdum ama michelin bizim trakya yollarında pek gidecek gibi değil zira yöre olarak hükümete muhalif duruşumuzdan ötürü tüm yollarımız perişan.

lassa oldukça dayanıklı çıktı 53000 yada 57000 km dir kullanıyorum. lastikçiye gittim daha da götürür diyor ancak ben bir dahaki uzun yoldan önce değiştireceğim.

lassa aldım bende, çokça memnunum internetten değil de lastikçilerden aldım ve çok dahaucuza geldi.

125 tl ye tanesi geldi.

hem adamlar rot balansı da ayarladılar iyi oldu..

lassa yı sevdim :)

• quote:

quote:

2005 getz 1.3 gls satıp 1.4 benzinli 2010 accent era almak mantıklı olurmu sizce ?

+
  • quote:

quote:

kime sorduysam hep dizel al dediler getze pazar günü bakmaya gelecekler satarsak temiz 2009 2010 model dizel era almayı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler :):)
  • quote:

quote:

quote:

kime sorduysam hep dizel al dediler getze pazar günü bakmaya gelecekler satarsak temiz 2009 2010 model dizel era almayı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler :):)

getz e ne kadar istiyorsunuz lpg var mı_? tabi degisen boyanan.._?

• quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Son zamanlarda Debriyaj seti değiştiren oldu mu... ? ( 2006 1.4 Dohc)

bugün servise sadece parça fiyatını sordum (dizel getz için) 288 tl dediler.

Ben de bugün bir iki yetkili servise sordum....

Beylikdüzü civarındaki yetkili servisteki tanesinden aldığım fiyat aşağıdaki gibi

Balata : 127 TL
    Baskı : 118 TL
    Bilya : 51 TL

Toplamda Debriyaj setine 296 TL dedi , ayrıca işçilik olarak ta 250 TL diyorlar...

İşçilik + Debriyaj seti değişimi için 540 TL dedi

Maslak civarındaki yetkili servis ise
    Baskı+ Balata + Bilya +Şanzıman Yağı + Debriyaj çatalı parça fiyatı : 392 TL
    İşçilik Fiyatı ise 290 TL

Toplamda 682 TL dedi

Her servis kafasına göre takılıyor anladığım kadarı ile....

Yine istanbuldaki Speddy servisine sordum
    Baskı+Balata+Bilya + Şanzıman yağı+ İşçilik = 650 TL dedi...

650 ye speddy ye gitmektense aynı paraya yetkili servise gidilir zaten speddy yi baştan eledim...

Özel servis olarak tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

Akparça nın internet sitesi daha açılmamış , orada Debriyaj setleri çok daha makul fiyata satılıyordu Hemde Valeo gibi kaliteli bir markaydı... İnternet üzerinden satış halen kapalı , Kartal daki merkezlerinden aldığım parça fiyatları da
    Orjinal Debriyaj seti 200 TL , Yan sanayi set 140 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 11 Ekim 2012; 14:48:46 >

• arkadaşlar aranızda kauçuk paspas kullanıp da marka olarak tavsiye edecek var mı acaba? benim getz'in halı paspasları gerçekten çok yıprandı ve aşırı miktarda toz tutuyor. kışın da yaklaşması sebebiyle kauçuk paspastan yanayım, kullanıcılardan yorumlarını bekliyorum, cevaplar için teşekkürler şimdiden...
  • 
Sayfa: önceki 12191220122112221223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.