Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12091210121112121213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabin icin cok tesekkür ederim. Bisey daha sormak istiyorum. Benzinli arac motorlarinda ki masraf ta dizel araclara yakin oluyor mu? Yoksa aralarinda fark var mi? Benim önceki aracim megan dinamikti lpgli aracimi cok masraf cikariyor diye satmistim. Su an 2005 getz crdi kullaniyorum. Servis bana 3 silindirli olanlarin motor parcalarinin daha pahali oldugunu söyledi. Acaba megani satip getz almakla dogrumu yaptim bilemiyorum. 11000 tl lik motor masrafini bosverin bence 5000 tl bile az degil. Cünkü biz bu araclari tasarruf yapalim diye aliyoruz. Sonra bu tasarrufu toptan vereceksem bir anlami olmaz ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Cevabin icin cok tesekkür ederim. Bisey daha sormak istiyorum. Benzinli arac motorlarinda ki masraf ta dizel araclara yakin oluyor mu? Yoksa aralarinda fark var mi? Benim önceki aracim megan dinamikti lpgli aracimi cok masraf cikariyor diye satmistim. Su an 2005 getz crdi kullaniyorum. Servis bana 3 silindirli olanlarin motor parcalarinin daha pahali oldugunu söyledi. Acaba megani satip getz almakla dogrumu yaptim bilemiyorum. 11000 tl lik motor masrafini bosverin bence 5000 tl bile az degil. Cünkü biz bu araclari tasarruf yapalim diye aliyoruz. Sonra bu tasarrufu toptan vereceksem bir anlami olmaz ki.

Dizel motorların sıkıştırma oranı 20-22 kattır, benzinli motorlarınki 10-12 kattır. Ayrıca bizim kullandığımız benzinli motorlar genellikle atmosferik emişlidirler, turboları yoktur ama dizel araçların hepsi turboludur.
    Bu sebeplerle parçaları daha yapılı ve pahalı.

3 silindirlilerin parçalarının çok az daha pahalı olduğu doğru, çünkü bazı parçalar daha büyük. Pistonu büyük, segmanı büyük, sübabı büyük.. Fakat 4 yerine 3 adet sonuçta.. Yani onlar ekonomik bir motor yapmışlar fakat tüketici için 4 silindirden bir farkını bırakmamışlar. Maliyetleri eşitlemişler. 3 ile 4 silindirli arasında toplamda masrafta bir fark yok yani.

Benzinli Megan Dynamique satıp dizel Getz almak yanlış karar değil. Megane dynamiqueler de özellikle elektronik aksam arızaları can sıkıcı olabiliyor. Getz onlara göre çok sade bir araç.
    Ben 2 yılda 57.000 km binmişim. Yaklaşık 12.000 TL yakıt masrafım olmuş. Bu süre boyunca trafikte hiç canımı sıkmadı, bastığımda gitti, klima açarken yakıtı düşündürmedi.. Motorun ortalama ömrü 180-200 bin km desek, ben 36.000 TL yakıta vermiş olacaktım.
    Sonrasında sanayide 3-5 bin TL ye motoru revize ettirecektim. Kabaca düşününce 5.000 TL falan büyük masraf değil, o masraf dahil edilince bile ekonomikliğini koruyor.

Burada sıkıntı şu. Birisi araca 150.000 km biniyor, motoru son raddeye getiriyor, ard niyetli bir galerici kmsini düşürüyor. biz az yakalım, ekonomi yapalım diye ondan alıyoruz. Motor problemi bizde baş gösteriyor. Dediğiniz gibi o durumda tasarrufu kalmıyor.
    Onun için dizeli alırken benzinliye göre daha hassas davranılıyor, motor durumu çok merak ediliyor.

• meraba arkadaslar iki gündür 440 km yol yapmısım uzun yolda yaklaşık 100 km de klima acıktı yola cıkmadan depoyu sonuna kadar fulledim 440 km yol yapıp geldiğimde tekrar sonuna kadar fulledim artık mazot dökülmeye baslıcaktı ...440 kmlede 24litle gitmiş zam gelmeden doldurdugumda shellden 3.98 v power aldım gediğimde 4.38 olmus 104 tl ye yapmısım yaklasşık bu yolu sizce nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

meraba arkadaslar iki gündür 440 km yol yapmısım uzun yolda yaklaşık 100 km de klima acıktı yola cıkmadan depoyu sonuna kadar fulledim 440 km yol yapıp geldiğimde tekrar sonuna kadar fulledim artık mazot dökülmeye baslıcaktı ...440 kmlede 24litle gitmiş zam gelmeden doldurdugumda shellden 3.98 v power aldım gediğimde 4.38 olmus 104 tl ye yapmısım yaklasşık bu yolu sizce nasıl

valla bence iyi hatta ideal :)
  • bana fazla gibi geldi ortalama 110 la gitmişimdir hep km de 215 urus filan yakıyo sanırım uzun yol bu sonucta :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

bana fazla gibi geldi ortalama 110 la gitmişimdir hep km de 215 urus filan yakıyo sanırım uzun yol bu sonucta :)

aga açmısın klimayı 110u basmısın bırak yaksın ya :)
  • Çok teşekkür ederim. Uyarınızı dikkate alacağım. Yarın hemen fiyat araştırmasına başlayayım.
  • helal süt emmiş bi getz arıyorum ;) ;)

şöyle eli yüzü düzgün metalik gri yada açık mavi renginde 2006 2007 model civarında 1.4 doch tüplü yada 1.5 crdı tabi km si az olmak kaydıyla..

ondan sonra gez babam gez kafa nereye ben oraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 25 Eylül 2012; 13:12:55 >
  • arkadaşlar abim az önce aradı arabayı yani bizim 2005 model 1.3 gls yi 17.500 arkadaşına vermiş arba 56000 kmdeydi orjinal kazasızdı yani güzel bi araçtı arbada bi xenon vardı boya koruma ve tavan koruması vardı ben aracı çok seviyodum her neyse abi 6 tlde krdi çekmiş petederde :D 1tl vermiş toplam 24.500 para var zorlasak 25.000 olur bu fiyata nasıl bi araba alalım 2005 modelden yukarı olcuk en az 1.4 motor olucak benzin tercihimizidir sedan h.back fark etmez bnm aklımda megan 2 vardı ama biraz pahalı onlar siz ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

helal süt emmiş bi getz arıyorum ;) ;)

şöyle eli yüzü düzgün metalik gri yada açık mavi renginde 2006 2007 model civarında 1.4 doch tüplü yada 1.5 crdı tabi km si az olmak kaydıyla..

Bizim arabamız satılık ama benzinli. Diğer kriterler tutuyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-2008-model-benzinli-manuel-getz-99889700/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 25 Eylül 2012; 21:10:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-2008-model-benzinli-manuel-getz-99889700/detay/

üstad araç çok güzel ama parasıda iyi.. beni biraz aşıyor. geçen bi getz kaçırdım açık mavi renkte 1.4 hemde tüplü km biraz çoktu 138000 idi. vallahi 15900 a bıraktı ama kaçtı bidefa sağı soluda düzgündü bi çamurluk boyalıydı. ben galiba bayağı bekliyecem böyle birşey denk gelmesi için...(bahsettiğim araç gecenlerde yukarıda linkini verdiğim araç değil.)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

üstad araç çok güzel ama parasıda iyi.. beni biraz aşıyor. geçen bi getz kaçırdım açık mavi renkte 1.4 hemde tüplü km biraz çoktu 138000 idi. vallahi 15900 a bıraktı ama kaçtı bidefa sağı soluda düzgündü bi çamurluk boyalıydı. ben galiba bayağı bekliyecem böyle birşey denk gelmesi için...(bahsettiğim araç gecenlerde yukarıda linkini verdiğim araç değil.)

Umarım istediğiniz araca en kısa sürede sahip olursunuz.

• @aktuz bakım zamanı gelınce tekrar bılgı alıcam sızden.

arkadaşlar geçen gün ankara neziroglu 2 el bölümünü gezdım
    2010 model beyaz 90bınde degişensız getz vgt sordum
    27500 fıyat verdı 26500 verebılırım dedı
    şaşırdım dogrusu b u fıyata
    bayıde 5-6 tane getz var hepsı aynı fıyat aralıgında
    benzınlılere 22bın cıvarı istıyorlardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

@aktuz bakım zamanı gelınce tekrar bılgı alıcam sızden.

şaşırdım dogrusu b u fıyata
    bayıde 5-6 tane getz var hepsı aynı fıyat aralıgında
    benzınlılere 22bın cıvarı istıyorlardı

o fiyata o arabaları 3 sene satmaya çalışırlar artık
  • neziroğlunda 2. el fiyatları hep uçuktur. Ödeme kolaylığı, 2. el kredisi vs.. derken birilerine bir şekilde satıyorlar sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

@aktuz bakım zamanı gelınce tekrar bılgı alıcam sızden.

27 Bin Getz e verilmez arkadaşlar... Altın kaplama mı yaptırmışlarda o parayı istiyorlar...
    Nazarlık niyetine ömür boyu durur o showroom da o araçlar...

O paraya aynı km lerde ikinci el Megan 2 DCI alırsınız...
  • arkadaşlar bende şaşırdım dogrusu
    sanırım şirket veya renta car filosu almış olabılırler
    ama araçlar temizdi
    birte start modelıydı

ama genel anlamda 2,el yükseldı özellıkle ankarada bırazdaha yüksek.

arkadaşlar getzze park sensörü taktırmaqk istıyorum
    bu hafta bim markette 49,9 bır çıhaz var http://www.aktuelurunler.com/2012/01/toolmaxx-park-sensoru-4990-tl-bim.html
    ama montajını bızım yaptırmamız gerekıyormuş
    alan taktıran kullanan varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyatlar mı uçmuş banamı öyle geliyo 2 yıl önce 14,000 TL 56000 km de 2006 1,3 gls aldım şimdi baktım fiyatlara 17-17,5 arası höhh
  • millet ötvyi bahane ediyor ya herkes yolunu yapmış yok böyle bişey. vallaha sıfır araba aldıracaklar bana :S

@mnr980
    bu arada park sensörünü araştırdınmı hiç nasılmış kalitelimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 26 Eylül 2012; 12:49:49 >
  • abiler cvp yokmu 25000 tlye ne alabiliriz (h.back sedan fark etmez benzinli en az 1.4 motor düz vites nasıl bi ara alırız haa bu arada 2005 modelden yüksekolcak ??
  • 
Sayfa: önceki 12091210121112121213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.