Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar selamlar bana bi konuda yardımcı olun.şimdi 10 gün sonra memlekete gidecegim izmire izne ayrılacagım izmirde bitane getz var 2008 model 30binde tek hava yastıgı klima var abs falan yok ön tarafında bir kaç yerinde lokal boya var bide sol sürücü kapısı kazadan dolayı serviste orjinaliyle degiştirilmiş satıcı arkadas en son oluru 18.750 dedi fakat o kadar etmeyecegini düşünüyorum sonuçta kaza durumu beni aracı satarken çok zorlayacak bizim millet pimpiriklidir.gerçi bende öyleyim :)) linki aşagıda verdim fiyat konusunda benim aklımdan geçen 17 17.500 bide sizlerin fikirlerini alayım diyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-hyundai-getz-98241055/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 20 Eylül 2012; 19:19:26 >

• arkadaşlar lütfen yardım edin arabamı park ettim ve çalıştığında yağ damlatarak ilerlemiş ve yağ çubuğuna baktığımda belirtilen çizgilerin altında gördüm sizce sorun ne olabilir arabaya bir zarar gelmiş olabilir mi 2008 dizel
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmtkn1

arkadaşlar lütfen yardım edin arabamı park ettim ve çalıştığında yağ damlatarak ilerlemiş ve yağ çubuğuna baktığımda belirtilen çizgilerin altında gördüm sizce sorun ne olabilir arabaya bir zarar gelmiş olabilir mi 2008 dizel

Son zamanlarda yağ değişimi yaptınız mı?

Yağ kaçırma durumunda ilk akla gelen yer karterdeki yağ tıpası ve contasıdır.

Sonra son zamanlarda değiştirdiyseniz yağ filtresi dibinden yağ kaçağından şüphelenilebilir.

Aracın altına uzanıp ışık tutarsanız yağın nereden geldiğini, bulaştığı yerlerden tahmin edebilirsiniz.

Fark etmeniz iyi olmuş, o şekilde sakın binmeyin. Arabanıza henüz bir zarar gelmemiştir. Yağ lambanız yanmadığına göre motorun üst kısmına kadar yağ ulaşmış, yağsız kalmamış.

Kaçak yeri üsttekilerden birisiyse herhangi bir istasyonda sıktırabilirsiniz, tespit edemezseniz herhangi bir ustaya danışın.

• yeniyil09 kardeşim
    araba 17 bin lik sadece KM az
    sadece 2 cam elektrikli
    ayrıca senin dediğin boyaları ilana da yazmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

yeniyil09 kardeşim
    sadece 2 cam elektrikli

tiske yanlış işaretlemiştir adam.o modellerde iken 4 cam otomatik çıkıyordu.arka camı manuel olanı yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

yeniyil09 kardeşim
    sadece 2 cam elektrikli

tiske yanlış işaretlemiştir adam.o modellerde iken 4 cam otomatik çıkıyordu.arka camı manuel olanı yoktu.

valla arkalar manuel dedi kazasınıda boyalarıda telefonda söyledi ama caydım gibi ya içime sinmedi.zaten normalde absde işaretliydi uyardım sanırım servisi arayıp sormuş yada eşini tam bilemiyorum aradım sordum yokmuş falan dedi sonra düzeltti ilanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 21 Eylül 2012; 9:24:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

yeniyil09 kardeşim
    sadece 2 cam elektrikli

valla arkalar manuel dedi kazasınıda boyalarıda telefonda söyledi ama caydım gibi ya içime sinmedi.zaten normalde absde işaretliydi uyardım sanırım servisi arayıp sormuş yada eşini tam bilemiyorum aradım sordum yokmuş falan dedi sonra düzeltti ilanı

2008 dizeli 18.750 ye aldık biz kazası vardı ama kapıdaydı motorunda filan bir sorun olmaıdı icin aldık bence benzinli bir araba icin o fiyat fazla km düşük o kadar baska araclara yönelebilirsin bence arabaönden vurmadıgı sürece sorun yaratcağını tahmin etmiyorum zaten kazası büyük olsa fiyatı bu sekilde tutamazdı

• aracı alırkende abs yok demişlerdi göstergede abs yazdıgını görünce acaba varda adammı bilmiyo dedim :) ondan yanılmıs olabilir belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

aracı alırkende abs yok demişlerdi göstergede abs yazdıgını görünce acaba varda adammı bilmiyo dedim :) ondan yanılmıs olabilir belki

bazı avrupa modellerinde abs göstergesi var fakat abs eklenmedigi için faal degil dedi servisten biri. dediginiz gibi o yanıltmış olabilir ama bana ben arabadan anlamıyom var diye düşündüm dedi bayan arkadas :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

quote:

arkadaşlar lütfen yardım edin arabamı park ettim ve çalıştığında yağ damlatarak ilerlemiş ve yağ çubuğuna baktığımda belirtilen çizgilerin altında gördüm sizce sorun ne olabilir arabaya bir zarar gelmiş olabilir mi 2008 dizel

Sonra son zamanlarda değiştirdiyseniz yağ filtresi dibinden yağ kaçağından şüphelenilebilir.

Aracın altına uzanıp ışık tutarsanız yağın nereden geldiğini, bulaştığı yerlerden tahmin edebilirsiniz.

Fark etmeniz iyi olmuş, o şekilde sakın binmeyin. Arabanıza henüz bir zarar gelmemiştir. Yağ lambanız yanmadığına göre motorun üst kısmına kadar yağ ulaşmış, yağsız kalmamış.

Kaçak yeri üsttekilerden birisiyse herhangi bir istasyonda sıktırabilirsiniz, tespit edemezseniz herhangi bir ustaya danışın.

evet 3 ay önce 90000 bakımını yaptırdım ve bu yağ kaçırması araba çalışırken oluyor

• quote:

quote:

evet 3 ay önce 90000 bakımını yaptırdım ve bu yağ kaçırması araba çalışırken oluyor

• getzci arkadaşlara bir soru sorayım
    uzun aradan sonra
    bakalım ilgi nasıl olacak

*** getzımzde bor yag katkı maddesı kullanıp deneyen varmı

http://www.hepsiburada.com/liste/motor-silk-150000-km-bor-yag-katkisi-yuzyilin-bulusu-250-ml-/productDetails.aspx?productId=otm092020&categoryId=26005

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mnr980 bu tip ürünlere itibar etmeyiniz. Aracın yağını filtresini düzenli değiştirdikten sonra gerisi hikayedir.

Malesef bu tip ürünler bütün katkı maddeleri, yakıt düşürdüğü iddia edilen ürünler, motoru temizlediği iddia edilen ürünlerin hepsi işlevsiz veya işlevi abartılan ürünlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

getzci arkadaşlara bir soru sorayım
    uzun aradan sonra

http://www.hepsiburada.com/liste/motor-silk-150000-km-bor-yag-katkisi-yuzyilin-bulusu-250-ml-/productDetails.aspx?productId=otm092020&categoryId=26005

fena birşeye benziyor acaba dizellerdeki etkisi ne olur. bayada yorum yapan olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi usorguncu -- 21 Eylül 2012; 15:07:05 >

• quote:

Mnr980 bu tip ürünlere itibar etmeyiniz. Aracın yağını filtresini düzenli değiştirdikten sonra gerisi hikayedir.

Malesef bu tip ürünler bütün katkı maddeleri, yakıt düşürdüğü iddia edilen ürünler, motoru temizlediği iddia edilen ürünlerin hepsi işlevsiz veya işlevi abartılan ürünlerdir.

gebel anlamda kullanıcı yorum larının olumlu oldugunu gördüm
    hata nette araştırdım kullananlar memnun
    sızın kanızda dogru olabılıe
    ben kullanmadım kullanmayıda düşünebılır ama aracıma + yönden katkısına ınanmam lazım

bırde her yag bakımında yağ fılıtresını degıştırmelımıdır?
    hangı marka yag önerırısınız?
    ankarada oldugunuzu bılıyorum aracınızın bakımlarını özelmı yetkılımı servıste yaptırıyorsunuz?
    özelse benınıde yönlendırımısınız (pm den adresı atarmısınız)
    ben 1 kez yağ bakımını yaptırdım oda şaşmazda özel servıste yaptırmıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadslar getzin ncup carpma testini inceledim arac onden darbelere karsi icindekileri koruyor. Ama aracin diger bölümleri ile ilgili bisey yok. Aracin arka kisminda cocuklar oturdugu icin ve arac hb oldugu icin bazen acaba sedan mi alsamiydim diye düsunuyorum. Getz ler arkadan kazalara karsi nasil bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Arkadslar getzin ncup carpma testini inceledim arac onden darbelere karsi icindekileri koruyor. Ama aracin diger bölümleri ile ilgili bisey yok. Aracin arka kisminda cocuklar oturdugu icin ve arac hb oldugu icin bazen acaba sedan mi alsamiydim diye düsunuyorum. Getz ler arkadan kazalara karsi nasil bilgisi olan var mi?

ne kadar saglam olursa olsun arkası koltuga çok yakın oldugu için 50 60 km hızlardaki arkadan çarpmalarda göçecegi kesin :)
  • getz için en büyük jant 16inç olanlarmı? büyük olacak şekilde en büyük lastik ve çelik jant hangisidir arkadaslar.yakıtı etkilemesi mühim degil yol tutusunu etkilemesin yeter :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

getzci arkadaşlara bir soru sorayım
    uzun aradan sonra

fena birşeye benziyor acaba dizellerdeki etkisi ne olur. bayada yorum yapan olmuş

ben bi ara kullandım ancak bişey anlamadım sebebi de bence servisteki çok meşgul beylerin uygulama talimatına göre değil de yemeğe tuz ekler gibi kullanmaları.
    adam yazmış motoru ısıt ondan sonra koy sonra çık 20 dk gez iyice işlesin içine diye. servis koymuş motora, faturamıza da eklemiş o kadar.
    yetkili servisler yetkin olmayan adam dolu. servis sahipleri az deneyim kazanan adama az daha değer vermez. bir elemanın da deneyim kazanması yıllar sürer. koca serviste bir iki tane vardır öyle adam onlarda sana denk gelirse .

• 
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.