Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1010. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Debriyaja her basışta böyle yağlanmamış yatak yayı gibi bir gıcırdama sesi çıkıyor çok az olarak.. Bu ses debriyaj yayından kaynaklanan basit bi şey mi yoksa baskı da balatada bi problem olabilir mi.. Aracın çekişinde felan en ufak bi problem yok baskı-balatada bi problem olacağını zannetmiyorum.

Bu ses neden kaynaklanabilir ???
  • 2007 2008 model 50 bin i geçmemiş CRDI motor boyasız çiziksiz getz kaça alınır arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

SEVGİLİ ARKADAŞLAR:aracımı çakırlar hyundai servisinden 0 olarak alışımın birinci yılı dolmak üzere, önümüzdeki hafta çakırlar/Hyundai/İZMİR2e 15000 (yıllık)bakıma götürmek istiyorum,
    sizden ricam,
    1)15000 bakım ücreti standart ne kadar tutuyor?(DİZEL)
    2)kredi kartı kullana biliyormuyum?
    3)önerileriniz nelerdir. Bu arada aracım 8100 km.de
    aracım :GETZ 2010 mod.mavi,1.5 crdi,abs,sr,4hv,yastıklı full,
    Arkadaşlar bu arada aracımdan memnun olduğumu belirtmek ister ,konuyu bilen arkadaşlardan acele cevap bekliyorum(15000 BAKIM TUTARI),selam ve saygılar.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR /İZMİR ÇAKIRLARDA 15000 BAKIMI YAPTIRAN YOKMU? NE KADARDIR?DETAYLI BİLGİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM. SELAM VE SAYGILAR..

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

2007 2008 model 50 bin i geçmemiş CRDI motor boyasız çiziksiz getz kaça alınır arkadaşlar

18-19 bin civarı alınır
  • baskı balata ile alakalı değil.bendede var aynı ses servise sordum triger değişiminde yağlarız dediler(biraz altlarda bi yerlerdeymiş yağlayacakları yer)o yüzden yağlamadılar.fakat triger değişirken bu seferde ben söylemeyi unuttum öylece kaldı:))çok önemli bişe değil merak etme sadece sıkıcı bir ses o kadar..

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Debriyaja her basışta böyle yağlanmamış yatak yayı gibi bir gıcırdama sesi çıkıyor çok az olarak.. Bu ses debriyaj yayından kaynaklanan basit bi şey mi yoksa baskı da balatada bi problem olabilir mi.. Aracın çekişinde felan en ufak bi problem yok baskı-balatada bi problem olacağını zannetmiyorum.

• hocam mesajını yeni okudum. öncelikle mesajında katkı malzemesi kullandım yazmışsın. şunu belirteyim getz lerde kullanmayın. ben kullandım, bi ara trabzon 2000 m rakımlı yayladan dönerken araba önce gaz yemeyip sonra stop etme durumu oldu. stop edince tekrar calıstırıyordum ama gec calısmaya basladı. bunu 2 saatlik yolda 5-6 defa tekrarladı. sahile inince yol yardımı aradım paar günü olmasına rağmen cekici gönderip servisin önüne çektiler. p.tesi sabah servisten arayıp yakıt deposunun kirli olduğunu, depoyu iyice temizleyip yakıt ve pompa filtrelerini değiştirdiklerini söyledile. garanti kapsamında olunca parada almadılar. ama katkı malzemesi kullandığımı söylemedim. katkı deponun içindeki yalıtım malzemesi ni bozup yakıta katıyormuş.

arabanın devir almama olayını ankarada yaşadım. ankara trabzondan daha sıcaktı bide asvalt sıcaklığı vardı. 4. ve 5. vitesten çekiş sorunu oldu. sonra düzeldi. sorun neden kaynaklandı anlamadım. bende sıcağa bağladım. ama daha önceki seneler böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. çekiş bodrumdada iyiydi, ankaradada, trabzondada.. belki halaa katkı maddesinin etkileriir bunlar...

quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Turbo ısınma sorunu (ya da ben öyle sanıyorum)

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-29 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olaN şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbodan mı??yoksa başka nedenden mi?

cevaplarınız için teşekkürler

saygılar.

not:araç 2008 getz dizel/88 beygirlik

• quote:

Orijinalden alıntı: ozden61

hocam mesajını yeni okudum. öncelikle mesajında katkı malzemesi kullandım yazmışsın. şunu belirteyim getz lerde kullanmayın. ben kullandım, bi ara trabzon 2000 m rakımlı yayladan dönerken araba önce gaz yemeyip sonra stop etme durumu oldu. stop edince tekrar calıstırıyordum ama gec calısmaya basladı. bunu 2 saatlik yolda 5-6 defa tekrarladı. sahile inince yol yardımı aradım paar günü olmasına rağmen cekici gönderip servisin önüne çektiler. p.tesi sabah servisten arayıp yakıt deposunun kirli olduğunu, depoyu iyice temizleyip yakıt ve pompa filtrelerini değiştirdiklerini söyledile. garanti kapsamında olunca parada almadılar. ama katkı malzemesi kullandığımı söylemedim. katkı deponun içindeki yalıtım malzemesi ni bozup yakıta katıyormuş.

arabanın devir almama olayını ankarada yaşadım. ankara trabzondan daha sıcaktı bide asvalt sıcaklığı vardı. 4. ve 5. vitesten çekiş sorunu oldu. sonra düzeldi. sorun neden kaynaklandı anlamadım. bende sıcağa bağladım. ama daha önceki seneler böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. çekiş bodrumdada iyiydi, ankaradada, trabzondada.. belki halaa katkı maddesinin etkileriir bunlar...

quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Turbo ısınma sorunu (ya da ben öyle sanıyorum)

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-29 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olaN şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbodan mı??yoksa başka nedenden mi?

cevaplarınız için teşekkürler

saygılar.

not:araç 2008 getz dizel/88 beygirlik

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şu an aracımda tıpkı sizde olduğu gibi geç çalışma sorunu başgöstermeye başladı. umarım devam etmez ve bir dahaki bakıma kadar idare eder. Bakımda tüm filtreleri v.s. değiştireceğim. şu an aracın herhangi bir sorunu yok çok şükür, ama dediğim gibi, umarım şu geç çalışma sorunu gelir geçer. tekrar teşekkürler
    Saygılar.

• quote:

quote:

SEVGİLİ ARKADAŞLAR:aracımı çakırlar hyundai servisinden 0 olarak alışımın birinci yılı dolmak üzere, önümüzdeki hafta çakırlar/Hyundai/İZMİR2e 15000 (yıllık)bakıma götürmek istiyorum,
    sizden ricam,
    Arkadaşlar bu arada aracımdan memnun olduğumu belirtmek ister ,konuyu bilen arkadaşlardan acele cevap bekliyorum(15000 BAKIM TUTARI),selam ve saygılar.

SEVGİLİ ARKADAŞLAR /İZMİR ÇAKIRLARDA 15000 BAKIMI YAPTIRAN YOKMU? NE KADARDIR?DETAYLI BİLGİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM. SELAM VE SAYGILAR..

İZMİRDEN 15000 DİZEL GETZ BAKIMI YAPTIRMAYAN OLMASI ÇOK İLGİNÇ GELDİ YADA ARKADAŞLAR OKUMADI HALA CEVAP BEKLİYORUM? SELAMLAR.

• quote:

quote:

quote:

sizden ricam,

İZMİRDEN 15000 DİZEL GETZ BAKIMI YAPTIRMAYAN OLMASI ÇOK İLGİNÇ GELDİ YADA ARKADAŞLAR OKUMADI HALA CEVAP BEKLİYORUM? SELAMLAR.

İzmir veya Ankara farketmezki. Yetkili servislerde bakım fiyatları oratalama olarak birbirine yakındır zaten. üç aşağı beş yukarı aynıdır bakım ücretleri. Tabii ekstra bir masraf çıkması hariç. Dizel getz 15.000 bakımı ortalama 333 artı kdv yani 390 liralara tekamül ediyor. bütün servislerde fiyat aşağı yukarı aynıdır.

• Sayın KEREM ,Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar 07.01.2010 tarihinde 2010 1.4 benzinli (97hp) start gezt aldım. Aldığımdan bugüne dek 3.500 km yaptım. Tek sıkıntım ise ön amortisorlerden geldiğine inandığım sesti. Sebebini anlayamadığım bir lokurtu geliyordu. servise götürdüm ve radyotörden geldiğini söyleyerek ayar vidalarından tekrar ayar yaptılar. şu an ne ses kaldı ne de seda. aynı problemi yaşayan(yaşayacak) arkadaşlar olursa konu onlara ışık tutsun.
    Bu arada sizlerin araçları ne yakıyor çok merak ediyorum. benimki şehir içi ilk aldığımda 0.35 kurus \km aşağı inmiyordu yeni yeni 0.30 kr. \km görmeye başladım. motorun açılması gerektiğine inandığım için ilk defa uzun yol yaptım. Gaziantep-Mersin otobanında klima açık 190 km gördüm 15 saniyeliğine :) ve araba bayılmadı. hakimiyet ve yol tutuşu gayet iyiydi. bu çok hoşuma gidiyor ama benzin yakma hadisesi düşündürüyor. sizlerinde fikirlerini almak isterim bu konuda şimdiden teşekkür eder kazasız sürüşler dilerim.

• quote:

Debriyaja her basışta böyle yağlanmamış yatak yayı gibi bir gıcırdama sesi çıkıyor çok az olarak.. Bu ses debriyaj yayından kaynaklanan basit bi şey mi yoksa baskı da balatada bi problem olabilir mi.. Aracın çekişinde felan en ufak bi problem yok baskı-balatada bi problem olacağını zannetmiyorum.

Benzer bir sorun bende de vardı. Servise gittim. garanti kapsamında tamirat yaptılar. Şuan isimlerini net hatırlamıyorum. Debriyaj setinde 2 parçayı değiştirmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yucufkaya23 -- 19 Ağustos 2010; 2:41:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yucufkaya23

quote:

Benzer bir sorun bende de vardı. Servise gittim. garanti kapsamında tamirat yaptılar. Şuan isimlerini net hatırlamıyorum. Debriyaj setinde 2 parçayı değiştirmişlerdi.

Benim araç 2006 model , eğer ki bu sorun debriyajın kendinden kaynaklanıyorsa garanti kapsamında yapacaklarını zannetmem...
    İnşallah Tel ile ilgili bir sorundur da yağlanıp felan düzelir , debriyaj sisteminde bi şey varsa sağlam masraf çıkar diye düşünüyorum...

• arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var.

2008 model 1.4 DOHC motor 28.bin'de kazasız ve söylediklerine göre servis bakımlı araç. temmuz bandrolüde yatırılmış. çift hava yastığı, abs, klima radyo-cd mp3 çalar, park sensörü, uzaktan kumandalı merkezi kilit var. 18000 istiyorlar. sizce makulmu? acil cevap verirseniz sevinirim çünkü aracı yarın almayı düşünüyorum.

ikinci sorumda aracı yılda yaklaşık 10 bin km kullanacağımı tahmin ediyorum. yakıt konusunda sıkıntı yaratırmı? tüp taktırmalıyım sizce?
  • Selamun aleykum!
    Kazadan sonra arabamın kaporta boya işini Beylikdüzü Akgündüzler'de çalışan Erdem ustaya yaptırdım.Motor kapağı,sol çamurluk ,tampon,ayrıca şasede de biraz çekme işini 900 TL'ye yaptılar.Kazayı yurt dışında yaptığım için kaporta işini orada yaptırmıştım.Ufak defek bir iki rotuşun dışında arabam yine eski haline geldi.Ayrıca bu hafta klimamın gazını da basacaklarının sözünü verdiler bakalım.Getz kulübü üyesi olarak Erdem ustaya teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşlar

bizim aracın ilk muayenesi geldi ama ben götüremeyeceğim galiba. randevuyu kendi adıma alsam, arabayı bir komşu götürse muayeneye olur mu? bilginiz var mı?
  • Merhaba Arkadaşlar

2006 1.5 dizel 30.000km de bir Getz alacağım. fiyat konusunda tahmini öneriniz var mı?

Arabada abs yok. kaza boya çizik vs de yok. tertemiz bir araba. içi bile hala sıfır gibi kokuyor. sahibi arka koltuğuna daha oturan olmadı diyor.
  • 16.500 TL max. edeceği fiyattır. Arka koltuğuna oturulup oturulmaması ikinci el değerini pek etkilemiyor. Sahibine aktarırsınız.
  • Sayın JİM BEAM:Merhaba nasılsınız.ilk 15000 bakımına çakırlara gideceğim,ne kadar tutar? sizin bilginiz vardır?selamlar.
  • Arkadaşlar direksiyonu çevirirken lastık surtme gıcırtısı seklınde ses gelıyor neden olabılır acaba bılgısı olan varmı?
  • 
Sayfa: önceki 10081009101010111012
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.