Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1011. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10091010101110121013
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öyle ise hidrolik hortumunda kaçak var
    Bende de oluyordu 30 bin bakımda tamir ettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

Sayın JİM BEAM:Merhaba nasılsınız.ilk 15000 bakımına çakırlara gideceğim,ne kadar tutar? sizin bilginiz vardır?selamlar.

Teşekkür ederim sağolun siz nasılsınız ?

Ben aracı aldığımda 48.000 KM deydi. Sattım zaten 1 ay kadar önce benim "kırmızı"yı. Ama yarın sizin için Çakırlardan fiyat alırım. Ordan geçeceğim.
  • Benim getzde de kasislerden geçerken sol ön tekerlekten bir gıcırtı geliyor. sanki amortisörün hava çıkarma sesi gibi bir gıcırtı. birde direksiyon burcunu baktırmayı düşünüyorum. çünkü stabilize yollarda direksiyona kötü bir takırtı vurduruyor. bu sorunları yaşayan arkadaşlar varmı acaba ?
  • Dizel getzlerde 60 bin bakımına giden var mı? masraflar nasıl? Bir de değişen bir kayış varmış. Bilgisi olan var mı?

Geçen 2006 dizel getzi olan bir arkadaşın arabası 62 binde yolda kalmış. Motor kısmın da bir lastik gitmiş ama tam öğrenemedim. 60 bin bakımı atlamayın
  • Arkadaşlar 2009 1.4 start 11000 km deki getze ikinci 15000 bakımı 270 tlye yaptırdım.İlk 15000 bakımı 240 tl tutarındaydı. Sizce bu fiyatlar uygunmu.Seneye özele bakım yaptırsam dahamı iyi olur.Sizler ne düşünüyorsunuz teşekkürler...
  • Asilefe, aracın garanti dışı kalmasındansa servise yaptırmak daha iyidir. 3 kuruş daha az vereceğin bakım parası, Allah göstermesin büyük bir arızada sıkıntıya yol açabilir. Dışarıda da kime yaptıracağın önemli; 2 kez aynı ustaya götürüp arızayı gideremeyip yine servisin yolunu tutan var...

Benim de bi sorum olacak. Ankara plakalı, 2009 model, dizel, start, 25- 26 bin kilometrede, nar çiçeği renkteki aracın piyasa değeri nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 24 Ağustos 2010; 13:07:02 >
  • arkadaşlar selamlar...
    2007 model 1,4 40binde bir getz buldum 16bin lira istiyorlar...

ilk aracım olacak ne dersiniz?
    önerilerinizi bekliyorum.
  • dizel bak boşver benzinliyi.uğraşma tüple falan sonra.çünki tüpsüz binmen zor.
    quote:

Orijinalden alıntı: kabde

arkadaşlar selamlar...
    2007 model 1,4 40binde bir getz buldum 16bin lira istiyorlar...

ilk aracım olacak ne dersiniz?
    önerilerinizi bekliyorum.

• benzini ne kadar yakar ki ?.
    çok mu fark olur..
  • arkdaşlar 2006 3 silindirli hyundai getzim var aracı alalı 4 ay oldu geçen hafta aşırı motor gürültüsü baş gösterdi sanki motor yerinden fırlayacak gibi bir ses birde aracın o turbo sesi tamamen kayboldu acaba sorun nerden kaynaklanıyor olabilir bilgi verirseniz sevinirim bu arada hyundai yetkili servisinde 80 bin bakımı için 320tl istediler acaba normalmidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

Benim getzde de kasislerden geçerken sol ön tekerlekten bir gıcırtı geliyor. sanki amortisörün hava çıkarma sesi gibi bir gıcırtı. birde direksiyon burcunu baktırmayı düşünüyorum. çünkü stabilize yollarda direksiyona kötü bir takırtı vurduruyor. bu sorunları yaşayan arkadaşlar varmı acaba ?

sanırım aynı sesten bahsediyoruz. bende de vardı aynı sorun (2010 1.4 97hp start) fakat bende lokurtu şeklinde geliyordu stabilize yollarda ve ben amortisorun patlamıs olabileceğini düşündüm. servise götürdüm. radyatör ayar vidalarının gevşemiş olduğunu söyleyerek tekrar ayarladılar. şu an hiç bir sorun yada ses kalmadı. bunu yaparken amortisorlere kadar bi çok şeye baktırmıstım. tavsiyem servise gittiğinde usta ile bi tur atman olacaktır. o sana söylüyor ne olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

En sona çevirince mi geliyor?
    Öyle ise hidrolik hortumunda kaçak var
    Bende de oluyordu 30 bin bakımda tamir ettiler

Yok normal cevırırken de yapıyor cok sınır bozucu ve rahatsız edıcı bır ses.Ara ara yapıyor ama.Tanıdık bırı hıdrolık pompa motor kayıslarından gelıyo olabılır dedı ama ses dıreksıyonun ıc tarıfından gelıyor gıbı.Kacak olsa ıllakı gorurdum yag sevıyesıde normal zaten.
  • sakın getz almayın arkadaşlar hatta hyundai marka tum arabalara karşıyım, ateş düştüğü yeri yakıyor, 2009 model 14.000 km getz trigger kayışı sıyırıyor ve buna bağlı olarak 3000 TL maliyet çıkarıyor, garantisi yok muydu derseniz daha önce hava filtresini hyundai yetkili servisten başka bir firma değiştirdiği için araba garanti dışı, sözün bittiği yer...
  • quote:

arkdaşlar 2006 3 silindirli hyundai getzim var aracı alalı 4 ay oldu geçen hafta aşırı motor gürültüsü baş gösterdi sanki motor yerinden fırlayacak gibi bir ses birde aracın o turbo sesi tamamen kayboldu acaba sorun nerden kaynaklanıyor olabilir bilgi verirseniz sevinirim bu arada hyundai yetkili servisinde 80 bin bakımı için 320tl istediler acaba normalmidir.

3 silindir motorlarda turbo yok. 80.000 bakımı için fiyat normal tabi biraz iskonto yapabiliyorlar bu fiyatlardan. insiyatiflerine kalmış.
  • Görüşün kendine göre doğru olabilir ama burda bu sorunu yazan ilk kişi sensin ve bu sorunu geniş zamanda yazmışşsın sanki herkesin her arabanın başına gelecek ve geliyor gibi benim de hyundai getzim var 36 binde 3 yıldır en ufak bi sorun çıkarmadı etrafımdaki getzlerde de sorun yok genelleme yapmayalım burdan başka markaların ne sorunlar yaşadığını yazarsam bi sürü arabayı almayın dememiz gerekecektir...Ayrıca ilk ve tek mesajın olması da bu yazdığının biraz şüpheli olduğüunu gösterir reklam yapacaksan ya da kötüleyeceksen lütfen olabilecek şeyleri yaz ya da başka sitelere gir...
  • bu yazdığım viento 85 e..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

quote:

arkdaşlar 2006 3 silindirli hyundai getzim var aracı alalı 4 ay oldu geçen hafta aşırı motor gürültüsü baş gösterdi sanki motor yerinden fırlayacak gibi bir ses birde aracın o turbo sesi tamamen kayboldu acaba sorun nerden kaynaklanıyor olabilir bilgi verirseniz sevinirim bu arada hyundai yetkili servisinde 80 bin bakımı için 320tl istediler acaba normalmidir.

3 silindir motorlarda turbo yok. 80.000 bakımı için fiyat normal tabi biraz iskonto yapabiliyorlar bu fiyatlardan. insiyatiflerine kalmış.

2006 öncesi dizellerde(VGT olmayan) turbo yokmu??
  • arkadaşım yanlış bilgilendirme yapmayalım.eski kasa getzlerdede turbo var,yanıltmayalım arkadaşları.sadece yeni kasalarda turbo şekli,değişken geometrili turbo denen bi sistem kullanıldı.yoksa her iki kasamızdada turbo tabiki var.
    quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

quote:

• viento iyi yazmışsında 2009 model getzlerin hiçbirinde triger kayışı yokki:)))zincir var.iyi sallamışsın.2006 yeni kasalardan itibaren zincir kullanılmaya başlandı getzlerde.birde daha önce sitede hatırladığım bazı arkadaşlar hava filitresini dışardan değişmişlerdi ama kimsenin garantisi bozulmamıştı.hatta bi çok arkadaş polen filitresinide kendi değiştiriyor dışarıdan alıp yine.ilk defa sende duydum böyle bişeyi.
    quote:

Orijinalden alıntı: viento85

sakın getz almayın arkadaşlar hatta hyundai marka tum arabalara karşıyım, ateş düştüğü yeri yakıyor, 2009 model 14.000 km getz trigger kayışı sıyırıyor ve buna bağlı olarak 3000 TL maliyet çıkarıyor, garantisi yok muydu derseniz daha önce hava filtresini hyundai yetkili servisten başka bir firma değiştirdiği için araba garanti dışı, sözün bittiği yer...

• motor gürltüsünün neden kaynaklandığını yazan olmamış bu arada serviste bana dedikleri motorun taşlanması gerekiyomuş nasıl olduğunu bilen varmı acaba yada daha önce böyle ibşey başına gelen
  • 
Sayfa: önceki 10091010101110121013
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.