Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yildizahmetr
    getz dediginiz araba ilk 3 vitesi pati ile kalkıyo, arabanın hakkını verin yaa.

İlk 3 viteste pati ile kalmak aracın hakkını vermek mi oluyor...? Kusura bakma da hakkını değil canını çıkarmaktır o dediğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: On7_li

2003 1.3 GLS Getz'im var. Geçen gün arkadaşın aracı muayeneye götürünce şahit oldum, Megane bir aracın motor numarasını göremedikleri için servise gönderdiler. Eve gelince ulan dedim bizim motor numarası nerde acaba diye kaputu açıp inceledim ama motor numarası falan göremedim. 9. Ayda muayene var ve motor numarası bana da lazım olacak. Nerde bu motor numarası, sonra banada servis yolu gözükmesin...

Edit: Yazım hatası

motor numarası tamda motorun arka tarafında yanı umkun degıl okumaları o yuzden servıse yolluyorlar motor ust kapagı cıkıyo felan ama benı yolladıklarında servısle aram ıyı oldugu ıcın dırek ruhsattan bakıp yazmıslardı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

dizel almanı tavsiye ederim az yakıtla çok km're yaptığı için.ayrıca tork'u yüksek olduğu için alt devirlerde kavraması süper arabanın.benzinli araçta bu zevki alamazsın.benim aracım 2006 model eski kasa olanlardan.10 gün önce tatilden döndüm ve uzun yolda giderken km'rede 136 bin lira yakıt yaktım.dönüş biraz rampa olduğu için 140 bin lira yaktı km'rede.şehir içi'de 150 bin lira falan yakıyor.araç ağır olduğu için tok bir araç.çukurlarda paldır küldür:)girmiyor diğer kendi segmenti araçlar gibi,bu yönü benim hoşuma gidiyor.ayrıca sağlam bir araba.4-5 sene oldu alalı ama daha bakımları hariç hiç bir parçası değişmedi maşallah.forumu okursan sağlamlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.bence alınabilecek bu fiyata en uygun araç ve memnun kalacağına eminim.
    quote:

Orijinalden alıntı: keremvekerem

Arkadaşlar Hyundai GETZ benzinli düşünüyordum fakat forumu okudum düşük motorda çok yakıyor ve aksesurdan yana fakirlik var gibi ben şunu sormak istiyorum 1.5 dizel kilometrede ne yakıyor? 100 km hesabından anlamıyorum bana km rakamı verebilecek biri varmı ve bunun yanında temiz 2005 - 2010 arası dci getz (Yüzbini geçmemiş) kaça bulabilirim mesela 2007 DCİ PİYASASI NEDİR. (İnternet piyasası değil reel pazar fiyatı)

Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

şehir içi 150'yi nasıl görüyorsunuz ben mi çok agresif kullanıyorum acaba; 200 lira yakıyorum çünkü...

gerçekten merak uyandırıcı, nasıl 15 kuruş yakabiliyor ş.içinde? ben de merak ettim doğrusu. açıklarsanız seviniriz.
    saygılar.

bende o civarda yakıyorum fakat çekmeköyde oturuyorum akşamları şile otobanı bombos oluyor uzun yol sayılır yani :D çok dur kalk yapmayınca 15tl ile 100km gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

İlk 3 viteste pati ile kalmak aracın hakkını vermek mi oluyor...? Kusura bakma da hakkını değil canını çıkarmaktır o dediğin.

kullanım şekilleri kişiden kişiye değişiyor yanımda birisi varsa çok sakin kullanırım fakat tek gidiyosam da basar giderim arkadasa katılıyorum bassıngıtsın patinaj çeksin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

kullanım şekilleri kişiden kişiye değişiyor yanımda birisi varsa çok sakin kullanırım fakat tek gidiyosam da basar giderim arkadasa katılıyorum bassıngıtsın patinaj çeksin :)

ama en güzeli yolda o 1.6 otomatik a3 lerin acizliği :) sellektor yapıyorum yol vermıcem dıye gaza basıyorlar sizde gaza basıp sagından geçerken küstah bir bakış atıp onune geçebiliyorsunuz arabamın en sevgiğim ozelligi buydu :D

• Arkadaşlar malum bugunlerde havalar cok sıcak
    Pendikten Karaköye arabayla gittim
    Tabii klima hep açıktı
    DÖnüşte de bir kaç yere uğradım
    Otoban bağlantı yolunda 160 km ye kadar hız yaptım

Eve geldim park edecem bir de baktım arabanın altından, sağ ön yolcu koltuk hizasından su kaçıyorr
    Resimde göreceksiniz.

Bu su klimanın suyu mudur ki acep?
    İlk defa rastlıyom arabada klima suyuna.
    Normal ev tipi klimalarda oluyordu da arabalarda da oluyor mu o kadar acaba?
    Yani 2 su bardağı akmıştır herhalde.

• oluyor arkadaşım.bende bi ara uzun yol dönüşü farkettim.aynı şekilde bendede baya bi su akmıştı yere durunca.
    quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Arkadaşlar malum bugunlerde havalar cok sıcak
    Tabii klima hep açıktı

Eve geldim park edecem bir de baktım arabanın altından, sağ ön yolcu koltuk hizasından su kaçıyorr
    Resimde göreceksiniz.

• garantin bitmedi ise serviste cant kapaklarını yenisi ile değişiyorlar boyası döküldüğü için.bilgine.
    quote:

Tabii klima hep açıktı

Resimde göreceksiniz.

• Turbo ısınma sorunu (ya da ben öyle sanıyorum)

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-29 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olaN şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbodan mı??yoksa başka nedenden mi?

cevaplarınız için teşekkürler

saygılar.

not:araç 2008 getz dizel/88 beygirlik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris43544354 -- 1 Ağustos 2010; 10:46:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mugoviper
    Geçmiş olsun kardeşim...

Selamunaleykum!
    Yurtdışında kaza yapmıştım ve sözde yardımsever Getz kulübünden yardım istemiştim.Ne gezer,bir tek arkadaş geçmiş olsunda bulunmuş.Allah razı olsun.İnşallah benim durumuma düşmezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyimser123

Saygideger arkadaslar!Arabamla yurtdisinda bulunmaktayim.Maalesef kotu bir kaza gecirdim.Arabami Istanbula getirebilmem icin tamir gerekli.Arabam GETZ2006 dizel .Gerekli bir suru parca var.Bu parcalarin fiyatlarini bilen varsa lutven Bir de adini bilmiyorum
    1-Kaput
    2-Sag camurluk
    3-On tampon
    4-Radyatorlerin ikisi de
    5-Radyatorler tutan iskelet mi nedir
    6-Pervane
    7-Sol far
    8-Dinamo kayisini geren degil digeri kaydirma midir nedir baska bir bilya var
    Bilen varsa lutve bekliyorum cevabinizi

BRAVA&BRAVO&MAREA topiği adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz sevgili iyimser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruhumun -- 1 Ağustos 2010; 10:57:25 >

• quote:

Tabii klima hep açıktı

Resimde göreceksiniz.

Sağ taraftaki paspası kaldırıp baktınız mı orada su mevcut mu eğer öyleyse sorunu size anlatabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun
    Sağ taraftaki paspası kaldırıp baktınız mı orada su mevcut mu eğer öyleyse sorunu size anlatabilirim.

Hayır bakmadım
    Geçen haftaki yolculukta öndeki arkadaş ayağıma su damlıyor demişti. Paspas kaldırmaya gerek yok su var demek ki
    Olan suyu ilk durakta bıraktı galiba sonrasında 1 km sonra park ettim.
    Dünkinde de arabanın altından geldi.
    Baksaydım belki önde de su damlacıkları görecektim.

Ama su var kabul edebiliriz
  • quote:

Turbo ısınma sorunu

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-20 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olan şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. Ama en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..ve daha sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi düzelmiş vaziyette şu an.

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbonun ısınmasındanmı mı??yoksa başka nedenden mi?

saygılar.

Arkadaşlar fikri olan yokmu?
    Şu an arabada hiçbir problem yok, ama neden böyle oldu anlamadım, turbonun aşırı ısınmasındanmı?

• quote:

Hayır bakmadım
    Geçen haftaki yolculukta öndeki arkadaş ayağıma su damlıyor demişti. Paspas kaldırmaya gerek yok su var demek ki
    Olan suyu ilk durakta bıraktı galiba sonrasında 1 km sonra park ettim.
    Dünkinde de arabanın altından geldi.
    Baksaydım belki önde de su damlacıkları görecektim.

Ama su var kabul edebiliriz

Eğer kızılötesi gözlere sahip olsaydık paspası kaldırmadanda altında ne kadar su birikintisi var öğrenebilirdik.Herneyse kaldırmamakta ısrarlıysak şayet ayağına su damlayan kişiye sormamız gereken bir çok soru var.-Az mı çok mu damlıyordu? -Damlamakta olan su sıcak mı yoksa soğuk muydu.Eğer varsa aracınız da antifiriz,sızan su antifirizli mi değil miydi?
    Şahsi fikrim ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum hiç bir klima arızasında aracın içerisine sızıntı sözkonusu değildir.
    Kalorifer radyatörü arızası diyeceğim fakat hiç bir KALORİFER radyatörü arızasında da dışarıya su sızmaz.
    Bu ikilem içerisinde daha net bilgilere ihtiyaç var eğer yardım istiyorsanız ayrıntılı bilgiler vermeniz gerekiyor beyefendi.

• Dostum mesajını okuduğumda arabayı park edeli 3 saat olmuştu
    Araba zaten kaldırımda güneş altında park halinde..
    Buhar olup uçmuştur düşüncesi ile hareket ettim .
    Yoksa sıcağı sıcağına arabadan iner inmez foruma girip okusaydım hemen gider bakar söylerdim.

Ayağına su soğuk damlıyordu

Bir daha ki uzun klimalı yolculukta bakıp yazacağım
    Bilgi için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 2 Ağustos 2010; 15:13:54 >
  • quote:

Dostum mesajını okuduğumda arabayı park edeli 3 saat olmuştu
    Araba zaten kaldırımda güneş altında park halinde..
    Buhar olup uçmuştur düşüncesi ile hareket ettim .
    Yoksa sıcağı sıcağına arabadan iner inmez foruma girip okusaydım hemen gider bakar söylerdim.

Ayağına su soğuk damlıyordu

Bir daha ki uzun klimalı yolculukta bakıp yazacağım
    Bilgi için teşekkürler

Rica ederim.Ve ümit ediyorum problem nüksetmez aksi olurda tekrar ederse çözüm yoluna gideriz.Hoşçakalın.
  • quote:

quote:

Turbo ısınma sorunu

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-20 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olan şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. Ama en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..ve daha sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi düzelmiş vaziyette şu an.

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbonun ısınmasındanmı mı??yoksa başka nedenden mi?

saygılar.

Şu an arabada hiçbir problem yok, ama neden böyle oldu anlamadım, turbonun aşırı ısınmasındanmı?

Arkadasın renult kangoda da buna benzer bir problem vardı Sonrası malum arasına 1200 tl sıkısmıs.

• quote:

Orijinalden alıntı: cihantopuz

quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

arkadaslar allah askına bilen bana yardım etsin antenimin dibi be kendi değişecek samun serviste 70 tl dediler ben de oha dedim hiçbiyerde de bulamıyorum var mi bildiğiniz uyumlu bir anten?

NORMAL FİYAT VERMİŞLER. Anten maalesef pahalı. ben de aynı dertten muzdariptim ve 70 liraya değiştirttim. Ama değiştirmeden önce araştırdım ve bir kaç ustaya gösterdim. hoca buna başka anten takılmaz anteni takmak için içerden iç aydınlatmaların olduğu yerin çıkması gerekiyor zor iş dediler ve yapamadılar. mecburen servise gittim.

hocam piyasadaki antenlerden 2 tane aldik birinin dibi diğerinin cubuğuna uydurduk ve 17 tl ye daha kisa daha güzel esnek bir anten taktirdim 50 tl de cebimde kaldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ercankilic

quote:

quote:

Turbo ısınma sorunu

Arkadaşlar merhaba,

saygılar.

Arkadasın renult kangoda da buna benzer bir problem vardı Sonrası malum arasına 1200 tl sıkısmıs.

bence hiç bir sorun yok, turbonun devreye girmesi konusunu yanlış biliyorsunuz o sürekli çalışır, eski sayfalarımızda uzun açıklamaları arkadaşlar yapmıştı, o anlık bir durumdur, zaten ktapçıkta da uzun süre aynı devirde kullanmayın diyordu dizeller için.

• 
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.