Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk1976

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bende sizin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.yaklaşık 1 ay önce 2008 model 1,5crdi vgt 4hy klm abs yani kısacası getz in en full olan modelini aldım.Arabam 36 bin km de arabanın sadece ufak bir kqazadan dolayı kaputu ve radyatörü değişmiş.Arabanın kazalı fotoğraflarını hyundai erk otoda gördüm kaputun ucu havaya kalktığı için ve radyatör delindiği için kaskodan yetkili serviste değiştirilmiş buun dışında başka değişen bir parça yok zaten fotoğraflrdada belli başka bir hasar olmadığı ben bu arabaya 19500 tl para verdim arabamdan çok memnunun hiç bir şikayetim yok açıkçası (yolda sunroof u açınca tadından yenmiyo )sizce bu verdiğim para nasıl piyasayı biraz araştırdım bu paralara bu modelden bulmak biraz zor gibi.Sizinde düşüncelerinizi bekliyorum yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. arabayı kullandıkça aklıma takılan şeyleri yine buradan sizinle paylaşırım .Allah herkeze kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip etsin

çoğunlukla şehir içi kullanıyorsan en uygun aracı almışsın. forumun eski sayfalarına göz atabilirsiniz...

• arkadaşlar geçen kontrol lambası (kullanım kılavuzuna göre egzoz ikaz lambası) yandı korktum, yalnız son zamanlarda cam suyu eksilmişti internette bir yerde gördüydüm, olabilir mi diye yarım litre su koyunca ışık söndü bilginize
  • Herkese kazasız ve ve zevkli sürüşler.Benim 2010 GETZ im var.Daha 12.000 km.de.Yaklaşık 10 gündür rölantide iken ,özellikle kırmızı ışıklarda dikkatimi çekti ,araba titriyor.2 gündür netten araştırdığım kadarıyla ,buji ve kablosundan olabilir diye düşünüyorum.Servise ancak cumartesi günü götürebileceğimden,götürmeden önce aranızdan tecrübeli arkadşların da fikrini almak istedim.Yardımlarınız için teşekkürler.Sevgi ve saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

Turbo ısınma sorunu

Arkadaşlar merhaba,

Dün kocaelinden fethiyeye geldim, 15-20 dk mola vererek ve yaklaşık 9 saatte vardım, gece 3te yola çıktım ve öğlen 12 de vardım. ancak şöyle bir durum oluştu:

hava sıcaklığının arttığı son 1-2 saat içinde olan şu, aracı 5. vitese takıp 100 km hıza (devir 2000) gaza baştığımda araç hızlanmadı, yığıldı yani gaz yemedi, 4. vitese aldığımda ise hızlandı, ama bu sefer de 1900 - 2000 devirde tam kapasiteyle devreye giren turbo daha yüksek devirde (2300 civarı) devreye girdi. araca dizel katkısı enjektör temizleyici kattım ama faydası olmadı. Ama en son yokuş aşağı 5-10 dk salınca aracı (boş viteste) araç kendine geldi ve sorun ortadan kalktı..ve daha sonra sanki hiçbirşey olmamış gibi düzelmiş vaziyette şu an.

sizce bu sorun nedendir? daha önce yaşayan oldu mu? sorun turbonun ısınmasındanmı mı??yoksa başka nedenden mi?

cevaplarınız için teşekkürler

saygılar.

not:araç 2008 getz dizel/88 beygirlik

Arkadaşlar fikri olan yokmu?
    Şu an arabada hiçbir problem yok, ama neden böyle oldu anlamadım, turbonun aşırı ısınmasındanmı?

turbo hortumunda delik olabilir kontrol etmenizde fayda var.

• rolanti ayarı düşüktür.serviste ayarlarlar.ayarı yükseltirlerse sanırım düzelir.
    quote:

Orijinalden alıntı: ethemgun

Herkese kazasız ve ve zevkli sürüşler.Benim 2010 GETZ im var.Daha 12.000 km.de.Yaklaşık 10 gündür rölantide iken ,özellikle kırmızı ışıklarda dikkatimi çekti ,araba titriyor.2 gündür netten araştırdığım kadarıyla ,buji ve kablosundan olabilir diye düşünüyorum.Servise ancak cumartesi günü götürebileceğimden,götürmeden önce aranızdan tecrübeli arkadşların da fikrini almak istedim.Yardımlarınız için teşekkürler.Sevgi ve saygılarımla
  • Herkese merhaba, sizlere renk konusunda danışmak, bilgi almak istiyorum. Kısmet olursa arabamı satıp (arabam 2007 metalik gri Getz) yeni bir araba almak istiyorum, gönlümde siyah renk var ama bu renk hakkında tecrübem yok, yani beni çok yorar mı? siyah renk almak mantıklı mı? tecrübeli arkadaşlarım bilgilerini ve deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim!
  • quote:

Orijinalden alıntı: çölfırtınası

Herkese merhaba, sizlere renk konusunda danışmak, bilgi almak istiyorum. Kısmet olursa arabamı satıp (arabam 2007 metalik gri Getz) yeni bir araba almak istiyorum, gönlümde siyah renk var ama bu renk hakkında tecrübem yok, yani beni çok yorar mı? siyah renk almak mantıklı mı? tecrübeli arkadaşlarım bilgilerini ve deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim!

Otomatıv sektorunde calısan bırı olarak soyle soylım her renkte oynama yaparlar. En az beyazda en cok ozel renklerde(fıstık yeşili, pembe) oynama olur.Sıyah renk te fazla oynama gerekmıyen bır renktır.
  • Teşekkürler cvp için, aslında sormak istediğim şu; siyah bakım açısından çok zor oluyor mu? yani çizik, toz vs.
  • quote:

Teşekkürler cvp için, aslında sormak istediğim şu; siyah bakım açısından çok zor oluyor mu? yani çizik, toz vs.

AYnen öyle çok kir ve çizik gösteriyor belli ediyor.
    Benimki de siyah çünki.
    Bir de siyah renk, ışığı yansıtmadığı için gelen güneşi resmen emiyor ve bekleyen araba diğer renklere göre içi daha sıcak oluyor.
    Şirkette beyaz clio var ordan biliyorum.

Kapalı garajın yoksa Siyah tavsiye etmem açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 6 Ağustos 2010; 9:00:33 >
  • Orijinalden alıntı: TiSKE

Teşekkürler cvp için, aslında sormak istediğim şu; siyah bakım açısından çok zor oluyor mu? yani çizik, toz vs.

AYnen öyle çok kir ve çizik gösteriyor belli ediyor.
    Benimki de siyah çünki.
    Bir de siyah renk, ışığı yansıtmadığı için gelen güneşi resmen emiyor ve bekleyen araba diğer renklere göre içi daha sıcak oluyor.
    Şirkette beyaz clio var ordan biliyorum.

Kapalı garajın yoksa Siyah tavsiye etmem açıkcası.
    [/quot

Evet bende öyle düşünüyorum kapalı garajım yok malesef, ve arabam genelde hafta içi otoparkta yatıyor dolayısıyla siyah renk iyi bir seçenek olmaz. Beyaz ve gri araçlarda yıkama sorunu fazla olmuyor, suyu tutmak bile yetiyor ama siyah bezle silerken bile çiziliyormuş duyduğum kadarıyla.
  • getzin en güzel rengi nar çiçeği bence ama gri ve mavi de hoş.
  • Bence arabaya yakışıyorsa eğer açık renkler her zaman iyidir, ben arabamı aldığım ilk ay kaputun üzerine nerden gelmiş bilemiyorum ama sarımsı bişey akmış, iki kere pasta cila atıldı ama tam olarak çıkmadı boyanın altına işlemiş.
  • 4 amörtisörüde değiştirmeyi düşünüyorum.

Araba 2004 Model 1,3 Getz

Serviste 4 amörtisör değişimi ne kadar tutar bilgisi olan varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 9 Ağustos 2010; 9:39:54 >
  • beyler aasagidaki linkteki hyundai getz 1.5 crdi GLS ile ilgileniyorum acaba fiyati uygun mudur? yardimci olursaniz çok sevinirim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-getz-doktordan-satilik-hyundai-getz-1-5-crdi-gls-29096685/detay/
  • 2010 model getz'im var. arka amortisörlerin patlak olduğundan şüpheleniyorum. nasıl emin olabileceğimi bilmiyorum patlak olup olmadığından.
  • araba temiz gibi resimlerden görüldüğü kadar,bence iyi fiyat düşünülebilir alacaksan.hemde dizel.
    quote:

Orijinalden alıntı: sahatay63

beyler aasagidaki linkteki hyundai getz 1.5 crdi GLS ile ilgileniyorum acaba fiyati uygun mudur? yardimci olursaniz çok sevinirim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-getz-doktordan-satilik-hyundai-getz-1-5-crdi-gls-29096685/detay/

• quote:

beyler aasagidaki linkteki hyundai getz 1.5 crdi GLS ile ilgileniyorum acaba fiyati uygun mudur? yardimci olursaniz çok sevinirim

al hocam temiz bişeye benziyor
  • SEVGİLİ ARKADAŞLAR:aracımı çakırlar hyundai servisinden 0 olarak alışımın birinci yılı dolmak üzere, önümüzdeki hafta çakırlar/Hyundai/İZMİR2e 15000 (yıllık)bakıma götürmek istiyorum,
    sizden ricam,
    1)15000 bakım ücreti standart ne kadar tutuyor?(DİZEL)
    2)kredi kartı kullana biliyormuyum?
    3)önerileriniz nelerdir. Bu arada aracım 8100 km.de
    aracım :GETZ 2010 mod.mavi,1.5 crdi,abs,sr,4hv,yastıklı full,
    Arkadaşlar bu arada aracımdan memnun olduğumu belirtmek ister ,konuyu bilen arkadaşlardan acele cevap bekliyorum(15000 BAKIM TUTARI),selam ve saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingboysan -- 15 Ağustos 2010; 14:12:01 >
  • Standart 15'er bin bakımları 300 artı KDV. kredi kartı geçerlidir.
  • quote:

Çok uygun fiyatı. Komple orjinalse hiç kaçırma derim. Aynı ayarda araçlar 17 civarı şu anda

• 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.