Şimdi Ara

Hyosung gt250r mı Bajaj 200rs mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 10.000tl bütçem var bu iki motor arasındayım aslında ilk olarak bajaj 200rs için kendimi şartlamıştım ta ki hyosung gt250r görene kadar. Şimdi bi tane hyosung gt250r a 10.000tl ye anlaştım motor 18.000km de sorunsuz bakımlı tiger egzozlu falan. Birde 2015 model 5.000km de bajaj 200rs var o da 10.000tl fiyatı.

Benim yapacaklarım ;

Şehirler arası yola gideceğim ankaradan kırıkkaleye okul için

Ankara şehir içinde işe git gel ve gezinti için kullanacağım

Hyosung gt250r ağırlığı beni korkutuyor açıkcası ama çift silindir olması ve o görünüşü çok iyi. Bajaj 200rs ise sıradan bir motor gibi birde tabi alpha motovlog da izlediğim jantı kırılan bajaj 200ns den sonra çok sevdiğim bajaj dan soğudum.

6 yıllık trafik de araç ve bisiklet tecrübem var. Uzun süreli olmasada cbr 125r kullammışlığım var. Benim gönlüm hyosung dan yana ama işte ağırlık meselesi korkutuyor beni biraz 1.75 boy 95 de kilo var alacağım arkadaş taşırsın o kilo ve boyla dedi. Sizin görüşlerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hyosungu tasımakta hiç zorlanmazsın eger herhangı bı saglık sorunun yoksa
    Burak (Alpha motovlog) da zaten tam senin ebatlarında

Hyosung şekli gücü güzel ama
    parçası ve ustasını bulamazsan seni çok ugrastır
    V motordan hakkıyla anlayan usta sayısı ne yazıkkı cok az
    ufak bir problemde anlamayan ustaya denk gelırsen sana cok buyuk masraflar cıkartabılır ve bazı parcaları koreden getırmek gerekebılıyor bu da bazen 1 ay motorun yatması demek

Bajaj da parca usta servıs cok ıyı
    ama Hyosung kadar guclu degıl
    hyosung kadar kalıbı yok
    yakıtı daha iyi
    sekli aslında fena degıl
    piyasası daha hareketli

Bu iki motor da Honda kadar sorunsuz degıl
    Honda kadar ikinci eli hızlı degıl
    Ve Honda kadar kaliteli degıller
    Bence sonucta ıkıncıel alacaksan temiz Honda CBR 250r a bakman senın ıcın cok daha ıyı olacaktır
    Cunku Hyosung kullananlarla da Pulsar kullananlarla da bır araya gelıyoruz CBR250 kullananlarla da bir araya geliyoruz ortamdaki konusulan muhabbetten boyle bı sonuc cıkıyor

bu arada aynı ikilemde kalan (hatta onunki üçlem-dörtlem tarzı birşeydi:)) arkadasım vardı onun için zamanında arastırmıstık baya
    off sezonda 10.000a (hatta 9 küsür peşine tav olacaktı adam) sıfır ayarında Hyosunglar vardı (1000km civarı km gitmiş)
    Subatta arkadas 10.300 e sıfır 200RS almıstı
    yani 2-3 ayda baya oynamış piyasa

• mdatalay M kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun uzun yazmışsınız teşekkür ediyorum. Ben ankarada oturuyorum usta konusunda sıkıntı çekmem diye düşünüyorum. 18.000km de olması beni düşündürüyor ilanı size de göstereyim hocam. Kısaca gönlüm hyosung diyor mantık bajaj diyor. Cbr ise 10.000tl ye düşük km li malesef bulamıyorum 10.000 tl den 1 kuruş yukarda veremiyorum bu kararı iyi vermem gerekiyor. Hyosung tip olarak güç olarak beni fazlasıyla tatmin eder ancak rs bile altımda küçük kalıyor sanki denedim çünkü rs yi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-kazasiz-belasiz-insallah-360654933/detay

• Willian kullanıcısına yanıt
    Ankarayı bılemıyorum da Hyosung dan anlayan ustalar Antalya da cogunlukta dıye duymustum
    Hatta cesıtlı ıllerden Antalya ya motor gonderıyorlardı Hyosung cular

İlan tarihi 4 kasım 2016
    Uzun zamandır ilanda olan motorlar düşündürmüştür beni hep
    Valla hocam kafam çok karışık gönlüm hyosung diyor işte adamla konuştum çok iyi birine benziyor bakalım motoru hiç yoktan baktırmak istiyorum.

• 18.000 çok yüksek bir rakam değil. Benim Kanuni bile 50.000km yaptıysa Hyosung çok rahat 2-3 katı yapar. Kilometreye takılmak yerine motorun temizliğine bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Willian

Valla hocam kafam çok karışık gönlüm hyosung diyor işte adamla konuştum çok iyi birine benziyor bakalım motoru hiç yoktan baktırmak istiyorum.

dün hyosung sayfasında da yazmıssınız galiba
    ordakı arkadaslar da benim dediğime getirmiş konuyu
    2 ay önce 1000km deki 2013 kasa motor 9.000 küsürlere ilandaydı
    onla kıyaslayınca fıyat biraz fazla gibi
    genel olarak da ustune bıraz daha ekle sıfır al mantıgı var zaten 10 veren 15 de verır mantıgıyla
    ama hala Honda almanızı tavsıye ederım
    3 bin 5 bin bulunamayacak rakam degıl 10 bin de bulunuyorsa ama ilerde sorunsuz sekılde bınebılecegınız ve asla deger kaybetmeyen aksıne deger kazanan bi motorunuz olur satarken de aldıgınız paraya satabılırsınız
    Doğru yazdım hocam. 10 bin de kredi ile alacağım malesef nakit param yok o kadar bende biraz hondaya doğru kaydım 125r buldum 7.750tl 13.000km de 2016 model rosso 2 lastikli fiyat uygun olduğu için sırf Cbr125r alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Willian

Doğru yazdım hocam. 10 bin de kredi ile alacağım malesef nakit param yok o kadar bende biraz hondaya doğru kaydım 125r buldum 7.750tl 13.000km de 2016 model rosso 2 lastikli fiyat uygun olduğu için sırf Cbr125r alabilirim

CBR125r piyasası olan ve kaliteli bi motor ama bence o parayı pek haketmıyor
    tek kişi duz yolda belkı tatmın eden bı gıdısı var ama yokuslarda ve artcı varken gercekten 125cc oldugunu belli ediyor
    yanı zamanla sıkılacaksınız ve yukseltmek ısteyeceksınız ama o zaman da daha masraflı bı ıs olacak cc yukseltmek

Hero Karizma R modelıne de bakabılırsınız
    223 cc

gidişi CBR 125r den cok daha iyi

yokuslarda ve artcılı seyehatlerde gercekten hıc zorlanmadan gıder

tip olarak da normalde satılan halıyle bıraz arada kalmıs bır tıpı var gercı zamanla tıpı guzel de gelmeye baslıyor ancak Yan grenaj takınca da CBR kıvamında bi motor oluyor

Hero da yurtdısında Honda ıle ortaklıgı olan bır fırma ve bu model Honda ile ortakken uretılmıs HOnda Ar-Ge sinden cıkmıs bır model

Paranız fazlasıyla yeter hatta sıfırını alırsınız taksıt falan yaparlar kredı faızıyle ugrasmazsınız

• İlan tarihi beni de düşündürdü CBR 250 ye zorla bence

hero markasına nedense hiç alışamadım tipine oturduğum yerde bi tane var hunk ve karizma ama alışamadım hoşuma gitmiyor tipi. Cbr aslında sevdiğim bir motor değil ama uygun fiyat olunca alasımk geldi piyasası malum çok olunca
  • Hocam hyosungda km den ziyade motorun kronik sorunu olup olmadığına bakılmalı kesinlikle. 2008 model hyosung u 2014 de 100bin km de sattık. Hiç bir problemi yoktu ve şuan 150 bin km nin üstünde sorunsuz çalışıyor. Ama 10 bin km de servisten çıkmayan da var. Bu tamamen kronik sorun ve kullanicinin kullanım tarzıyla alakalı bir durum. Bakım tutumları zamanında ve kaliteli yapılırsa iyi de bir ustası varsa çevrenizde, üzeceğini düşünmüyorum. Ama siz hangisi olursa olsun alacagınız ürünü iyice bir araştırın. Zevki çileye dönmesin sonra. Hayırlı günler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.