Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.646
Cevap
75
Favori
393.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam biz en başından beri boşa kürek çekmişiz o zaman😂 ben sizi bu uygulamayı yüklediniz varsayıyordum. ama bulamadınız sandım. çünkü yukarda emui ile ilgili ilk mesajımda huawei'n bu uygulamasından bahsetmiştim.

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

yani diğer arkadaşın da dediği gibi sonradan yüklemeniz lazım. ben emui 9 da itibaren hep kullanıyordum. 10 da çalışmıyor demişlerdi. ama çalışıyor ondan bahsetmiştim yazımda. uygulama da şu

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

@ALBAY
    hocam aynı şekilde sonradan yüklenen bir uygulama. ama sisteme entegre çalışıyor orjinal gibi. görsellerde gösterdiğim gibi ayarlarda çıkıyor vs.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Qonrul kullanıcısına yanıt
    😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bi kaç bişey sorucam son güncelleme ile ilgili bilen var mı?

1. Bildirim çubuğunda yer alan(wifi,mobil veri,bluetooth vb.) simgeleri küçültme ihtimalimiz var mı?

2. Benimki gibi arada takılma,donma sorunu yaşayan var mı?(Bu mesajı yazarken yeniden oldu)

3. Kullanmadığım halde sürekli Google Fotoğraflar ve Google Duo yu kuruyor. Bunu engelleme veya bunları toptan kaldırma ihtimalimiz var mı(rootsuz)?

• quote:

Orijinalden alıntı: Quesnay

Bi kaç bişey sorucam son güncelleme ile ilgili bilen var mı?

1. Bildirim çubuğunda yer alan(wifi,mobil veri,bluetooth vb.) simgeleri küçültme ihtimalimiz var mı?

2. Benimki gibi arada takılma,donma sorunu yaşayan var mı?(Bu mesajı yazarken yeniden oldu)

3. Kullanmadığım halde sürekli Google Fotoğraflar ve Google Duo yu kuruyor. Bunu engelleme veya bunları toptan kaldırma ihtimalimiz var mı(rootsuz)?
    Hatalar mı var aha yandık telefonu p.... Edecekler desene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

1. sanırım yok araştırdım baya ama.
    2. evet anlık donma takılma oluyor. özellikle google chrome da yaşıyorum. başka yerde yok gibi.
    3. bilgim yok şimdilik sorun yaşamadım.

Ben sorun olup olmadığını anlamak için bu sabah temiz kurulum yaptım ve henüz hata ile karşılaşmadım.

• quote:

3. sorunuz için eğer bir bilgisayara erişiminiz varsa;
    https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Sadece fotoğraflar veya duo değil istediğiniz tüm uygulamaları rootsuz kaldırabilirsiniz.

Fotoğraflar için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.photos
    Duo için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.tachyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 2 Haziran 2020; 23:29:23 >

Bazen uygulamalar arası ekran geçişinde de siyah ekran gelmiyor mu hocam sizede? Ben 9 a dönecektim indirdim dosyaları da dedim yanlış bişey yaparız falan hiç telefon parası çıkmasın başımıza:)

• valla önceden hevesim de oluyordu en küçük güncellemede temiz kurulum yapardım. artık üşeniyorum. böyle gittiği yere kadar kullanırım artık😄

• Lomax. kullanıcısına yanıt
    Yarın deneyeceğim hocam teşekkür ederim :)

• redloves kullanıcısına yanıt
    Kötü değil hocam ama ben alışamadım. Misal sanki wifi ağa daha ağır bağlanıyor misal. Böyle uçuk fark yok ama alışmışız hemen bağlanmasına :)

Telefon daha çok keyif verdi inan bu şekilde. En azından uygulama konum izinleri için bile her uygulamada ilk açılışta sadece uygulama çalışırken konumu kullan gibi bir seçenek sunuyor. Google dışında en azından konumumuzu takip eden olmaz 😂

• Ekran koruyucu kullanmiyordum. Alasim geldi. Tavsiyeniz var mı

• @Quesnay
    yok hocam bende hiç siyah ekran gelmedi. sadece dediğim gibi google chrome da her zaman olmasa da anlık takılma yaşıyorum. o da chrome kaynaklıdır güncelleme ile gider sanırım.

@ckahn
    takip eden etsin hocam, eden her türlü ediyor zaten. hiç uğraşamam😁

• hicare da güncelleme simgesinin üzerinde işaret var ama ne yaptıysam güncelleme gelmiyor benzer işaret bazı başlıklarda da vardı girince hepsi gitti bu gitmiyor telefonun bootladeri açık ondan olabilirmi acaba
    ancak bootlader uzun zamandır açık güncelleme aldı telefon nerde sıkıntı vardır benzer durumla karşılaşan oldu mu *** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları ***

Sağolun hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

3. sorunuz için eğer bir bilgisayara erişiminiz varsa;
    https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Sadece fotoğraflar veya duo değil istediğiniz tüm uygulamaları rootsuz kaldırabilirsiniz.

Fotoğraflar için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.photos
    Duo için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.tachyon

Alıntıları Göster
    Hocam sistem uygulamalarından benim de silmek istediklerim var ama bunları silince cihazın tekrar açılmama ihtimali olabilir mi? Misal google, filmler,müzik, tarzı google uygulamaları. veya facebook installer gibi.

• güncellemeden sonra format atın arkadaşlar, ilk güncelleme yaptığımda format atmadan 1 gün kullandım bayağı ağırdı donuyordu bazen
    formattan sonra yağ gibi akıyor şuan 3 gün oldu sıfır sıkntı
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Google uygulamalarını adb ile devre dışı bırakabilirsin hiç sıkıntı olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Hocam sistem uygulamalarından benim de silmek istediklerim var ama bunları silince cihazın tekrar açılmama ihtimali olabilir mi? Misal google, filmler,müzik, tarzı google uygulamaları. veya facebook installer gibi.

Alıntıları Göster
    Gerçi @erhanercan arkadaşımız cevap vermiş ama ben de yazayım;
    Google uygulamalarında hiç sıkıntı olmaz istediğinizi kaldırabilirsiniz, Google dahil.
    Bu Facebook için de geçerli, telefonu aldığım günden beri Facebook kaldırılmış durumda.
    Sadece dosya türü ilişkilendirilmiş bir uygulamanız varsa o tip dosyayı açmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Örneğin .pdf dosyaları için google drive varsayılan uygulamaysa, siz google drive uygulamasını kaldırırsanız, pdf dosyası açmak istediğinizde başka bir uygulamaya ihtiyaç doğacaktır.
    Aslında işlem telefondan uygulamayı kaldırmıyor, sadece varsayılan kullanıcı için uygulamayı deaktif ediyor. İstediğiniz zaman fabrika ayarlarına dönmeye gerek kalmadan yine bir komutla uygulamayı aktif edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 3 Haziran 2020; 17:10:22 >

• 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.