Şimdi Ara

*** Huawei Mate 10 Ana Konu & Kullanıcıları *** (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.646
Cevap
75
Favori
393.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Qonrul

yeni güncelleme ile gözünüze çarpan farklılıklar neler arkadaşlar. bizzat yükleyip deneyimleyenler fikir verebilir mi
    genel olarak güzel,koyu mod gelmiş, arayüz baya değişmiş,kamerada iyileşme var, ama öyle aman aman pek yaman geliştirmeler göremedim ,biraz hızlanmış, antutu skoru 260000 alıyor(performans modnda) vsvs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 31 Mayıs 2020; 2:41:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyc

genel olarak güzel,koyu mod gelmiş, arayüz baya değişmiş,kamerada iyileşme var, ama öyle aman aman pek yaman geliştirmeler göremedim ,biraz hızlanmış, antutu skoru 260000 alıyor(performans modnda) vsvs

Alıntıları Göster
    Daha yüksek olmalıydı ben 9.1.0.347 ile bu skoru almistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erhanercan -- 31 Mayıs 2020; 3:20:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• C432 serisi çift hatlı 9.1.0.327 sonrası herhangi bir güncelleme yok şuan. Ülke kısmında birkaç deneme yaptım ama henüz gelen yok. Bu seride güncelleme alan oldu mu?

• Ben de bir hevesle güncelledim ama sevemedim ya,gerçi 9 u da beğenmemiştim ama :)

• C636E4R1P3 Serisi , bana da bugün geldi.Ayarlar ve bildirim panelinde görsel degisiklikler var.
    Bakalim nasil olacak , gerci yakinda Mate 20 X 5G ye geciyorum.
  • diego24 D kullanıcısına yanıt
    Bende de tek hatlı C432 9.1.0.327 var hocam ve bana da gelmedi. Mate 10 Pro konusunda birkaç işlemle telefonlarını yükselten arkadaşlar var ama ben resmi güncelleme hariç başka türlü yüklemelere pek güvenemedim.
  • android 10'dan android 8'e hisuit ile dönebilirmiyiz.

• Merhaba arkadaşlar, telefonun bataryasını kendisi değiştiren arkadaşımız varmı acaba aramızda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emui 10 güncellemesi ile ilgili kullanım deneyimi🙂

yaklaşık 2 - 3 gündür yeni sürümü kullanıyorum. çağrı kaydetme çalışmayacağı için başta yüklemek istemedim ama dayanamayıp yükledim😁 genel olarak memnun kaldım. cihazı ilk çıktığı zamanlar almıştım ve bu kasımda 3 yılını dolduracak. bi aralar sıkılmıştım ama bu değişiklik iyi oldu yeni bir renk, heyecan kattı🥰 biraz daha götürür beni bu şekilde. benim gibi düşünenler için kesinlikle yüklemeyi tavsiye ederim👌

gelelim güncellemeye; cihazımda yüklü olan hiç bir uygulamada uyumsuzluk yaşamadım. hepsi güzel çalışıyor. namaz bildirimi, ajans haber uygulamalarının bildirimi, marketten indirdiğim alarm uygulaması gibi...

pil durumuna daha tam vakıf olamadım. ama önceki sürüm ile aşağı yukarı aynı gibi. beni idare ediyor. 5 - 6,30 ekran süreleri alıyorum.

kamera çekim kalitesinde gözle görülür bir fark göremedim ama tasarım değişmiş ufaktan.

antutu vb. test yapmadım. şimdiye kadar da o tür şeyleri denemedim hiç. onu merak edenlere yardımcı olamayacağım.

Huawei'n galeri, mesajlar, e-posta, hesap makinesi gibi kendi uygulamalarında ufak dokunuşlar yapmışlar göze hoş gelen. onun haricinde;
    - bildirim paneli değişmiş. aşağı çektiğimde alt kısım flu bulanık tarzda olmuş(görsel eklendi)
    - bildirim paneli simgeleri değişmiş. uygulamaların bildirimleri iyileştirilmiş. mesala watsaptan linkli bir mesaj geldiğinde, watsapa girmeye gerek kalmadan direk bildirim paneli üzerinden aç seçeneği eklenmiş(aşığa görseli ekledim)
    - temalarda emui 10 teması eklenmiş(görsel eklendi)
    - hava durumu uygulaması renklendirilmiş(görsel eklendi)

buraya kadar okuduysanız bonus😂 biliyorsunuz Huawei'n kendi çağrı kaydetme uygulaması vardı ve emui 9 da sorunsuz kaydediyordu. 10 a geçince kaydetmiyormuş öyle söyleniyor. ama kaydediyor arkadaşlar. Huawei' kendi dosya yöneticisi uygulamasına giriyorsunuz. ardından 'ses kaydedici' klasörünü buluyorsunuz. kayıtlar artık oraya düşüyor.

sonuç itibariyle küçük dokunuşlar yapılmış. ben beğendim. unuttuğum veya eksik söylediğim kısımlar varsa yükleyen arkadaşlar düzeltirler. gönderiye de yeni güncelleme ile ilgili bir kaç görsel ekliyorum.

• quote:

emui 10 güncellemesi ile ilgili kullanım deneyimi🙂

yaklaşık 2 - 3 gündür yeni sürümü kullanıyorum. çağrı kaydetme çalışmayacağı için başta yüklemek istemedim ama dayanamayıp yükledim😁 genel olarak memnun kaldım. cihazı ilk çıktığı zamanlar almıştım ve bu kasımda 3 yılını dolduracak. bi aralar sıkılmıştım ama bu değişiklik iyi oldu yeni bir renk, heyecan kattı🥰 biraz daha götürür beni bu şekilde. benim gibi düşünenler için kesinlikle yüklemeyi tavsiye ederim👌

gelelim güncellemeye; cihazımda yüklü olan hiç bir uygulamada uyumsuzluk yaşamadım. hepsi güzel çalışıyor. namaz bildirimi, ajans haber uygulamalarının bildirimi, marketten indirdiğim alarm uygulaması gibi...

pil durumuna daha tam vakıf olamadım. ama önceki sürüm ile aşağı yukarı aynı gibi. beni idare ediyor. 5 - 6,30 ekran süreleri alıyorum.

kamera çekim kalitesinde gözle görülür bir fark göremedim ama tasarım değişmiş ufaktan.

antutu vb. test yapmadım. şimdiye kadar da o tür şeyleri denemedim hiç. onu merak edenlere yardımcı olamayacağım.

Huawei'n galeri, mesajlar, e-posta, hesap makinesi gibi kendi uygulamalarında ufak dokunuşlar yapmışlar göze hoş gelen. onun haricinde;
    - bildirim paneli değişmiş. aşağı çektiğimde alt kısım flu bulanık tarzda olmuş(görsel eklendi)
    - bildirim paneli simgeleri değişmiş. uygulamaların bildirimleri iyileştirilmiş. mesala watsaptan linkli bir mesaj geldiğinde, watsapa girmeye gerek kalmadan direk bildirim paneli üzerinden aç seçeneği eklenmiş(aşığa görseli ekledim)

buraya kadar okuduysanız bonus😂 biliyorsunuz Huawei'n kendi çağrı kaydetme uygulaması vardı ve emui 9 da sorunsuz kaydediyordu. 10 a geçince kaydetmiyormuş öyle söyleniyor. ama kaydediyor arkadaşlar. Huawei' kendi dosya yöneticisi uygulamasına giriyorsunuz. ardından 'ses kaydedici' klasörünü buluyorsunuz. kayıtlar artık oraya düşüyor.

sonuç itibariyle küçük dokunuşlar yapılmış. ben beğendim. unuttuğum veya eksik söylediğim kısımlar varsa yükleyen arkadaşlar düzeltirler. gönderiye de yeni güncelleme ile ilgili bir kaç görsel ekliyorum.

Merhaba telefonu yaklaşık 1 ay önce aldım tam garantisi bitmişti ysni 2 yıllık cihaz. Bataryası iyi durumda ama 6.30 ekran süresini hiçbir şekilde göremedim. Wifi ile ve ekran çözünürlüğü 720p de bile olmuyor. Hiç yenilediniz mi bataryasini acaba? Hangi ekran çözünürlüğünde kullaniyorsunuz? Bir de çağri kaydetmeyi nasil sktif ediyoruz? Henüz güncelleme almadım bu arada ben.

• quote:

emui 10 güncellemesi ile ilgili kullanım deneyimi🙂

Emeğine sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş dostum. Ses kayıt klasörünü de hangi konumda olduğunu gösterebilir misin. Ben yeni batarya aldım Deji hafta sonu müsait bir zamanda değiştirmeyi düşünüyorum eğer yapacak cesareti bulabilirsem. daha önceden iphone 5s bataryası değiştirmiştim ama bu onun gibi değil arka kapak ısıltılmadan açılmıyor izlediğim YouTube videolarında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• @neyalansoyliyim
    ben sürekli wifi ile kullanıyorum ve şebeke daima 2g de. mobil veri kullansam o kadar uzun süreler alamam sanırım. zaten amacım ekran süresi kasmak değil fikir olması açısından yazmıştım.
    sorularınıza gelecek olursak, batarya hala ilk orjinal bataryası yenilemedim. ekran çözünürlüğü olarak full hd kullanıyorum. çağrı kaydediciyi emui 9 da iken yükleyip o şekilde 10 a yükseltmeniz gerekiyor.ancak o şekilde çalışıyor. yoksa direk 10 da yüklenmiyormuş.
    güncellemeye ayarlardan baktığımda yoktu ama Huawei'n destek uygulamasındaki güncelleme kısmına girince çıktı. bu arada benim cihaz umman cihazı, sürüm c185.

@redloves
    teşekkür ederim hocam. batarya değişme olaylarına hiç girmedim. umarım halledersin. ses kaydedici için, Huawei'n kendi 'dosyalar' uygulamasına giriyorsun hocam. altta 'en son' bölmesi seçili olacak. daha sonra en üstte hızlı erişim kısmı var. sağ kısımda diğer var. diğere girince orda 'ses kaydedici' şeklinde klasör çıkması lazım.(bende o şekilde)

eğer orda çıkmıyorsa o zaman yine Huawei'n 'dosyalar' uygulamasına girin. alttan 'kategoriler' bölmesini seçin. daha sonra 'bellek kartı'nı seçin (hafıza kartınız var sayıyorum) sonra 'sounds' klasörünün içinde 'call record' klasörünü göreceksiniz. hah kayıtlar işte orada😁

• Qonrul kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun yazınız için teşekkürler.
    Ben hiç ses kaydı olayını yapmadım. Bellek kartımda Sounds buldum fakat içi boş. Acaba son konuşmayı kaydetme tuşu gibi bişey ile mi konuşmaya yapmam lazım? Yada bi ayar açıp "son konuşmayı kaydet" gibi nasıl talimat veriyoruz ki konuşmalarımız kaydolsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    hocam ben hem 9 da hem de 10 sürümünde ekstra hiç bir şeye basmıyorum kayıt için otomatik kendisi kayıt ediyor hep. kayıt ayarları şu şekilde bende

karşı taraf açtığı anda başlıyor kayıt etmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qonrul -- 2 Haziran 2020; 0:18:2 >

İlk resimdeki "Aramaları Otomatik Olarak Kaydet" seçeneği nerde? Ayarlardan mı ulaşılıyor? Onu "On" durumuna getirmem gerekiyor sanırım kayıt yapması için...

• Bu arada çok enteresan birşey öğrendim. Arama ayarlarına göz gezdirirken SİM 1 için "Arama yönlendirme" seçeneğini gördüm. Tıkladığımda, ulaşılamadığı durumda yönlendirilme yapılması için bir numara girildiğini gördüm, şok oldum. Kim, nasıl oraya numarasını yazmış?

Sonra internette aratınca operatörün "Arayanı Bil" servisi için kullandığı bir numara olduğunu gördüm.

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    hocam görsellerle anlatayım.

telefon uygulamasına giriyoruz

ardından, sağ üst köşedeki üç noktaya basıp ayarlara giriyoruz

gelen ekranda kaydetme ayar bölmesi çıkıyor

Hocam bende yok o kısım. Sanırım 3. Parti bir uygulama gerekiyor bilemedim.

• quote:

hocam görsellerle anlatayım.

telefon uygulamasına giriyoruz

ardından, sağ üst köşedeki üç noktaya basıp ayarlara giriyoruz

gelen ekranda kaydetme ayar bölmesi çıkıyor

Bu kısım bende de yok maalesef.

• Arkadaşlar yerleşik olarak gelmiyor ama resmi bir uygulama yani apk ile official call recorder ı ekleyebiliyorsunuz. Link vermek yasak olabilir. YouTube linkini veriyorum. Videoyu açın açıklamalar kısmında Huawei call recorder apk linkine tıklayıp indirin ve kurun. Sonra arama ayarlarına gelecek.

https://www.youtube.com/watch?v=EMGu_jhhk7Y&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.