Şimdi Ara

Huawei G8 Ana Konu (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.698
Cevap
19
Favori
87.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de yok mesela tr cihazı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar çağrı merkezi şimdi aradı beni ve tr garantili cihazlarda bu eklentinin kesin kaldırıldığını söyledi.ve bana dilerseniz cihazınızı tekrar servise göndererek 5.0.1 lolipop geri döndürebileceklerini söylediler.
  • f47xfenerli F kullanıcısına yanıt
    bu kadar uğraşmana gerek yoktu veri trafik yönetiminde trafik hatırlatıcı ayarları dan kullanabilir aylık veriyi ayarlayıp geri deyip çıkıp tekrar veri trafiği hatırlatıyıcıyı aktif edince ağ hızını görüntüle aktif yapınca çıkar

hatta bi arkadaş videoda çekmiş

https://www.youtube.com/watch?v=IEcL6UQPE-I
  • quote:

Orijinalden alıntı: Koraygunes40

bu kadar uğraşmana gerek yoktu veri trafik yönetiminde trafik hatırlatıcı ayarları dan kullanabilir aylık veriyi ayarlayıp geri deyip çıkıp tekrar veri trafiği hatırlatıyıcıyı aktif edince ağ hızını görüntüle aktif yapınca çıkar

hatta bi arkadaş videoda çekmiş

https://www.youtube.com/watch?v=IEcL6UQPE-I

@KORAY bu bilgiyi bizimle paylaşmanıza çok çok sevinmiştim ama trafik hatırlatıcı ayarları bölümü huaveı g8 de farklı çıkıyor.şöyle trafik kullanımı sıralaması var oraya girince.
    resim bir ve resim iki deki bölümlerde arkadaşın yapmış olduğu anlatım ile bizim cihazdaki uygulama aynı değil.

sizde de huaweı g8 varsa ve 6.0.1 yüklediyseniz onun üzerinden gösterebilirseniz minettar oluruz.
    @koray arkadaş..

ben eu 6.01 emui 4.02 sürüm kullanıyorum tel şuanda elimde yok ama tr romu kulanırken yaptığımı hatırlıyorum veri sınırlama vardı bi kurcalayın bulursunuz bulamassanız yarın bi bakarım yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koraygunes40 -- 14 Mart 2017; 15:42:1 >
  • Koraygunes40 K kullanıcısına yanıt
    Koray hocam telefonu ne yaptın?

• adioses A kullanıcısına yanıt
    cengiz hocam leoce cool1 aldım g8 yedeğe düştü şuanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koraygunes40 -- 15 Mart 2017; 15:6:57 >
  • quote:

ben eu 6.01 emui 4.02 sürüm kullanıyorum tel şuanda elimde yok ama tr romu kulanırken yaptığımı hatırlıyorum veri sınırlama vardı bi kurcalayın bulursunuz bulamassanız yarın bi bakarım yazarım

söyleminiz üzerine tekrar kurcaladım koray hocam ama birşey bulamadım
    veri sınırlama vs.

ilgili tüm menüler bunlar sanırım.
    geliştirici seçeneklere de girip kurcaladım ama bişey bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f47xfenerli -- 14 Mart 2017; 19:46:21 >

• Koraygunes40 K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni telefonun.

• Arkadaşlar merhaba sorum olucak ekran boyutunu büyük yapsak daha mi guzel ppi düşüyor mu merak ettim ?

• @Koraygunes40 ağ hızın gösterim paneli konusunda yardımcı olacaktınız?

bir sorun dahaolacak arkadaşlar lolipop sürümünde rehber kişilerindeki mail adreslerini ayırabiliyorduk
    telefon kişilerini göster seçeneği vardı.ama bu 6.0.1 sürümünde sanırım bu seçenek de kaldırılmış veya ben bulamıyorum.kişiler e girdiğimde hem telefon kişilerim hemde mail kişilerim aynı anda çıkıyor,varmıdır ayırmanın bir çaresi silmeden tabiki...
  • Android 6 ile gelen yeni bir özellik keşfettim çok güzel. Alarm kurup telefonu kapatıyorsun. Alarmın çalmasına 2 dk. kala telefon açılıyor ve alarm çalıyor.

Telefon kapalıyken alarmın calmamasi benim için büyük problemdir. Sağolsun Huawei bu sorunu çözmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: adioses

Android 6 ile gelen yeni bir özellik keşfettim çok güzel. Alarm kurup telefonu kapatıyorsun. Alarmın çalmasına 2 dk. kala telefon açılıyor ve alarm çalıyor.

Telefon kapalıyken alarmın calmamasi benim için büyük problemdir. Sağolsun Huawei bu sorunu çözmüş.

Bu yeni gelen bir özellik değil dostum vardı zaten huawei cihazlarda hep olmuştur

• niyomania kullanıcısına yanıt
    Daha önce çok kez denedim ama olmamıştı. Benim cihazda en azından olmuyordu bildiğim.

Neyse yeni ya da eski artık var ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: pega.sus

Arkadaşlar merhaba sorum olucak ekran boyutunu büyük yapsak daha mi guzel ppi düşüyor mu merak ettim ?

cevap yok mu ?
  • adioses A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam daha iyisi sizin olsun

Sizin icin bölge kodunu tr degistirip kontrol edecektim ama malesef yedek aldığım oeminfo dosyasini silmisim tekrardan bolge kodu degistirmek biraz uğraştırıcı olmassa olmaz diyorsaniz ag hızı goruntuleme b340 6.01da ag hızı goruntuleme var bunu twrp den kurabilirsiniz

https://forum.xda-developers.com/gx8/development/rom-t3383707

• quote:

Sizin icin bölge kodunu tr degistirip kontrol edecektim ama malesef yedek aldığım oeminfo dosyasini silmisim tekrardan bolge kodu degistirmek biraz uğraştırıcı olmassa olmaz diyorsaniz ag hızı goruntuleme b340 6.01da ag hızı goruntuleme var bunu twrp den kurabilirsiniz

@Koraygunes ağ hızı meselesi değil yalnız rehber deki tel kişilerini seç eklentisi de kaldırılmış.
    dediğiniz room u yüklersek cihaz garantı dışı kalmazmı?
    birde huaweı cihazlara twrp den yazılım yüklemedim hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f47xfenerli -- 23 Mart 2017; 0:57:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: f47xfenerli

quote:

@Koraygunes ağ hızı meselesi değil yalnız rehber deki tel kişilerini seç eklentisi de kaldırılmış.
    dediğiniz room u yüklersek cihaz garantı dışı kalmazmı?
    birde huaweı cihazlara twrp den yazılım yüklemedim hiç.

1. Anlamadım

2.evet garanti dışı kalir ama twrpden yedek alirsaniz sıkıntı olunca tekrar yedegi yuklerseniz sorun.olmaz

3.benim anlatimim var twrp ile rom yukleme ordan bakarsınız

Buradaki anlatımdan bootloader kilidinizi alınız

https://www.turkpda.com/konu/huawei-cihazlari-icin-bootloader-kilit-kodu-edinme-ve-acma.2185/

Bootlaader kodunuzu aldıktan sonra

1~Zipli HuaweiG8 dosyasını masaüstüne olduğu gibi çıkarıp ismi aynı kalsın (Çalıştırmadan önce driverlar var içinde hisuliti ve universal adb driveri mutlaka kurunuz).

2~Tefonunuzun Ayarlardan - Derleme Numarasına 8-10 defa tıklayıp Geliştirici Seçeneklerini açıp Oradan Oem Kildini ve Usb hata ayıklamayı açınız.

3~Usb kablosu ile telefonunuzu pc ye bağlayıp ses kısma ve power tuşuna basılı turarak fastboot konumuna alınız.

4~HuaweiG8 dosyasına gelip shifte basıp mause sağ tıklayıp komut penceresini burda aç deyiniz.

5~Çalı?tırdığınız cmd.exe nin satırına fastboot device yazın ki telefonunuzu bilgi görüyor mu kontrol edin. yazılar gelecek uzunca geldiyse sorun yok görmüştür.

6~Fastboot ekranında Phone : Locked , FRP: Unlocked yazıyorsa bi sonraki adıma geçebilirsiniz.

7~CMD komut ekranında : fastboot oem unlock (Sizin Bootloader Kodunuz) yazınız ve bootlader kilidiniz açılmış olacak .
    ~~Tekrar Bootloader kilitlemek isterseniz
    fastboot oem relock KOD
    komutunu girmeniz yeterli olacaktır

TWRP RECOVERY~ ROM~ ROOT

1~Usb kablosu ile telefonunuzu pc ye bağlıyınız ses kısma ve power tuşuna basılı durarak fastboot konumuna alınız.

2~HuaweiG8 dosyasına gelip shifte basıp mause sağ
    tıklayıp komut penceresini burda aç deyiniz.

3~CMD komut Ekranına
    fastboot flash recovery twrp.img yazınız
    (Birkaç saniye içinde yüklenecektir).

4~Ardından sd kartınızın içine aşağıda verdiğim Huawei_MM.zip ve modem mm zipli bir şekilde atanız.

5~ Telefonunuzu power tuşuna basılı durarak kapatın.

6~Usb kablosunu çıkartıp Ses açma ve power tuşuna basılı durarak recovery modunda açınız.

7~Karşınıza mavi twrp ekranı Gelecek( twrp menüsünde her ihtimale kar?ı yedek alınız menüden Backup butonuna tıklayın
    açılan bölümden tam yedek almak için tüm alanları işaretlerin ve en alttaki Swipe to Back Up kayan butonunu sağa çekerek yedekleme işlemini yapınız).

8~Yedekleme İsleminden Sonra wipe butonuna basıp swipe to factory reset yazan oku sağa doğru çekin
    (Işlem tamamlandıktan sonra geri butonuna basıp ana menüye dönün).

9~ İntsall butonuna basıp Huawei_MM.zip dosyasını seçip swite to confirm flash yazan kısımdaki oku sağa doğru çekip biraz bekledikten sonra rom işlemi gerçekeleşecektir( yükleme işlemi yaptıktan tekrar modem mm dosyasını seçip sonra aynı şekide swite to confirm flash yazan kısmı aynı şekilde oku sağa çekip flaslayın).

10~Ana menüye dönüp ve wipe yazan butona basıp çıkan ekranda cache/dalvik işlemini yapınız .

11~Son olarak tekrar ana menüye dönüp reboot butonuna basınız telefon kapanıp açılacak telefon açıldığında optimizasyon işlemi yapılacaktır (bi süre bekledikten sonra Marshmallow 6.01 hazır olacaktır).

NOT: TWRP YÜKLEDİĞİNİZ ZAMAN OTA YOLUYLA CİHAZI GÜNCELLEYEMEZSİNİZ VE SIFIRLAYAMAZSINIZ. SIFIRLAMAK İÇİN TWRP ARAYÜZÜNE GİRİŞ YAPMANIZ YA DA STOK RECOVERY İ YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR. GÜNCELLEME İÇİN İSE STOK RECOVERY İ KESİNLİKLE YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR

Twrp recoveryden orjinal recovery tekrar dönmek isterseniz

1~Usb kablosu ile telefonunuzu pc ye bağlıyınız ses kısma ve power tuşuna basılı durarak fastboot konumuna alınız.

2~HuaweiG8 dosyasına gelip shifte basıp mause sağ
    tıklayıp komut penceresini burda aç deyiniz.

3~CMD komut Ekranına
    fastboot flash recovery stock.img yazınız
    (Birkaç saniye içinde yüklenecektir).

4~Son olarak telefonu güç butonuna basıp yeniden başlatınız

Root
    1~Ses açma ve power tuşuna basılı durarak twrp
    recovery modunda açınız

2~ Sd kartınızın içine aşağıda verdiğim supersu.zip dosyasını zipli bir şekilde atanız.

3~İntsall butonuna basıp supersu zip dosyasını seçip swite to confirm flash yazan kısımdaki oku sağa doğru çekip biraz bekledikten sonra root işlemi gerçekeleşecektir

4~Ana menüden reboot butonuna basınız telefon kapanıp açılacak telefon açıldığında telefonunuz artık rootlu

Huawei G8 CUSTOM 7.1 STABİL NOGUAT ROM

1~Ses açma ve power tuşuna basılı durarak twrp
    recovery modunda açınız

2~Sd kartınızın içine aşağıda verdiğim openGAPPS ve LineageOS 14.1 ve zipli bir şekilde atınız

3~twrp menüsünde her ihtimale kar?ı yedek alınız menüden Backup butonuna tıklayın
    açılan bölümden tam yedek almak için tüm alanları işaretlerin ve en alttaki Swipe to Back Up kayan butonunu sağa çekerek yedeginizi alın

4~ İntsall butonuna basıp LineageOS dosyasını seçip swite to confirm flash yazan kısımdaki oku sağa doğru çekip biraz bekledikten sonra rom işlemi gerçekeleşecektir( yükleme işlemi yaptıktan tekrar openGAPP Sdosyasını seçip sonra aynı şekide swite to confirm flash yazan kısmı aynı şekilde oku sağa çekip flaslayın).

5~Ana menüye dönüp ve wipe yazan butona basıp çıkan ekranda cache/dalvik işlemini yapınız .

6~Son olarak tekrar ana menüye dönüp reboot butonuna basınız telefon kapanıp açılacak telefon açıldığında optimizasyon işlemi yapılacaktır (bi süre bekledikten sonra noguat 7.1 hazır olacaktır)

https://forum.xda-developers.com/gx8/development/rom-t3527849

Huawei G8 FM RADYO (ROOT GEREKLİDİR)
    http://dosya.co/pagodysm8q37/radyo_huawei.apk.html

HUAWEİ G8 YAZI KAREKTERİ DEĞİŞTİRME
    (ROOT GEREKLİDİR)

1~İfont uygulamasını google play storeden indirin
    2~Videodaki adımları uygulayınız

https://youtu.be/AWsTFsDKqHA

3~Tekrar orjinal yazı karekterine donmek isterseniz
    /data/skin Klasörünün içindeki Font klasörünü silip Cihazı kapatıp tekrar başlatınız

Huawei g8 dosyası

https://mega.nz/#!IZ4TyaTb!bkyji2t4fc-aeyqzT4rUM80j7XeyDvxLUdJYyIY6vDo

Huawei mm ve modem mm dosyası
    https://forum.xda-developers.com/gx8/development/rom-t3383707?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koraygunes40 -- 23 Mart 2017; 5:58:42 >

• Arkadaşlar bu güncelleme benim telefona geleli 2 ay oldu ama hala yüklemedim.

Çünkü şu anda telefonda güvenlik başlığı altında Gizlilik Koruması diye bi özellik var ve mükemmel birşey. Bunu birçok kullanıcının farketmediğini düşünüyorum. Yani bir misafir kullanıcı oluşturup ona farklı bir şifre ve bi tane parmak izi atayabiliyorsunuz. Orada gizlemek istediklerinizi gizliyorsunuz. İlgili parmağı basınca ve ya o şifreyi girince telefon ekranı ona göre açılıyor.

Bu özelliği kaldıran aklı anlamıyorum. Bu özelliği açıkçası kullanmadıgım halde sırf varlığından dolayı o güncellemeyi yüklemiyorum...

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.