Yüzbaşı
06 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam,
Windows 10 Pro kullanıcısıyım sistemim:

Amd FX-8150 3.60 Ghz İşemci (overclocksuz kullanıyorum)
MSI 990XA-GD55 Anakart (bios güncellendi)
Cooler Master 212 kule tipi Cpu soğutucu
G-SKILL Ripjawks 4x2 1600 Mhz 8 gb Ram bellek kiti (cpu soğutucu 1. ram belleğin üzerine oturuyor)
Sandisk ssd plus depolama birimi (sistem buna kuruldu ürün sıfır yeni alındı)
Samsung hdd diğer depolama birimi (eski mekanik diskim)
Cooler Master 600W Power Supply

Konuyu açmadan önce yaptığım araştırmada bu sorunun genellikle depolama birimleriyle ilgili oldğunu gördüm benim sorunumda bu muhtemelen ama sistemi kurduğum ssd yi daha yeni aldım yani arızalı yada sorunlu olmadığını biliyorum. Diğer kullanıcıların başına gelen bu tarz sorunları bios tan ilgili hatayı (Windows un açılışta f1 -f2 tuşu istemesi) veren ayarı kapatarak çözdüklerini gördüm fakat hepsinin bioslarında böyle bir ayar olmasına rağmen benim anakartın biosunda yok.

Ayrıca benim bios ekranımda her seferinde 1st Boot device olarak sistemi kurduğum sandisk ssd yi seçtikten sonra ayarları kaydetip çıkıyorum ilk sefer Windows açılsada pc yi kapatıp açtığımda tekrar f1-f2 istiyor ve f1 ile bios ekranına girmeyip f2 ile Windowsa devam et dediğimde mavi ekrana düşüyorum. F1 ile biosa girdiğimde 1st. Boot device usb key olarak gözüküyor sistemin kurulu olduğu ssd ne hikmetse her seferinde 2st. boot device olarak ikinci sıraya geçiyor. Aslında sorun bundan kaynaklı ama bir türlü düzeltemedim aynı sistemi kullananınız varsa bir iki ipucuna ihtiyacım var arkadaşlar.
bizim ufaklik dvd nin cd cekmecesini ac kapa kurcala icine oyuncak sokmaya calis falan derken sonunda cihazi kendi oyuncagi yaptigi icin yeni bir dvd player almak istiyorum son zamanlarda ust duzey markalar cok uygun fiyatlara satilmaya baslamisken yine piranha falan almayip iyi bir sey aliyim diyorum ama bu sony, samsung, philips, lg, pioneer gibi kaliteli markalarin kopya cd leri okumadigini biliyorum yani oyle deniyordu bir aralar bu divx, usb olaylari daha yoktu piyasada simdi nasil pek bilgim yok acikcasi divx ti , flash bellek ti pek anlamiyorum yani filmci den aliyorum 5-6 tane kopya dvd 10 tl ye bir hafta izliyorum
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Hyundai
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Vodafone
Takım
Galatasaray
TV
Sony
Klima
Baymak
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 454
İkinci El Bölümü Mesajları: 6
Konularının görüntülenme sayısı: 803 (Bu ay: 33)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 108 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.