Şimdi Ara

Huawei Ascend Mate 7 ROM-ROOT-CWM-TEMA ve DAHASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
12
Favori
27.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aslında konusu var fakat çok düzensiz olduğu için daha önceden de bu şekilde düzenli konular açma gereği duyduğum için aynı şekilde mate 7 içinde bir klavuz hazırlama gereği duydum. Peki neler bulacaksınız İpuçlarından tutun rom atma cwm yükleme root uygulama ve temalar. Elimden geldiğince sayfayı güncel tutmaya çalışacağım.

Root-CWM-ADB sürücü paketi gibi mutlaka pc nizde yüklü olması gereken Yazılım paketini indirmeniz gerekmektedir. Hepsini bir yerde topladığım için Linkler arasında kaybolmayacak ve sitelerdeki reklam ajanlarıyla boğuşmak zorunda kalmayacaksınız

BOOTLOADER KİLİDİ AÇMAK AVEA ROMUNDAN KURTULMAK

BU İŞLEMLER TÜRKİYE DE SATILAN 16GB HAFIZALI 2GB RAM Lİ MODELİ İÇİN UYGUNDUR.İŞLEM SONRASINDA CİHAZINIZDA OLUŞABİLECEK YAZILIMSAL VE DONANIMSAL SORUNLARDAN VE YAŞANABİLECEK VERİ KAYIPLARINDAN DOLAYI SORUMLULUK TAMAMEN KULLANICIYA AİTTİR. HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMAMAK VE VERİ KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN ETKİLENMEYEN PİLİ SAĞLAM TAŞINABİLİR PC YA DA UPS KULLANAN PC KULLANMANIZ TAVSİYE EDİLİR. İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE VERİLERİNİZİ YEDEKLEDİĞİNİZDEN EMİN OLUN.

İşlemlere başlamadan önce Huawei Mate 7 klasöründe bulunan HiSuite_2.3.50 kurulumunu gerçekleştiriniz.

Aşağıdaki işlemleri uygulamak biraz zaman alacaktır o yüzden önceliklehttp://consumer.huawei.com/tr/mobile-phones/support/downloads/mate7-l09.htm adresine gidip Mate7 4.4.2 KitKat Rom - Genel Yazılımını indirmeye başlayınız. Ve ne olur ne olmaz silmeyiniz ileride lazım olabilir tekrar indirmek zorunda kalmayınız

1- İndirmiş olduğunuz paketin içinde Huawei Product ID Generator uygulamayı çalıştırınız.

2- Telefon modelini Huawei Y300-0000 seçiyoruz ve imei kutucuğuna imei numaramızı yazıyoruz.

3- En alt kısımda size gereken product id numarasını üretecek, product id yi bir yere not alınız.

4-http://emui.huawei.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail Adresine gidiyoruz. (Üyelik gerekebilir facebook kullanıyorsanız direk bağlayabilirsiniz)

ALTERNATİF :http://www.emui.com/plugin.php?id=unlock&mod=detail

ŞAYET SİTE ISRARLA HATA VERMEYİ SÜRDÜRÜYORSA MAİL ATARAK KOD ALAMAYA ÇALIŞACAKSINIZ. BU SÜREÇ 24-48 SAAT SÜREBİLİYOR. MAİL ÖRNEĞİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

Mail için.

Hello,

I want the unlock code for my phone [Ascend Mate 7-L09]

IMEI = xxxxxxxxxxxxx

Product Number = 4483xxxx

Serial Number = 68A0F6CExxxx

Name: xxx xxxxxx

Number: +90 5xx xxx xx xx

Thanks in advance!

mobile@huawei.com adresine gönderin

NOT: DOĞRULAMA KODU HATASI ALIYORSANIZ INTERNET EXPLORER KULLANIN HALA HATA ALMAYA DEVAM EDİYORSANIZ SİTEYİ ORJİNAL DİLDE KULLANIN ÇEVİRİ YAPTIĞINIZ ZAMAN KOD HATASI VEREBİLİYOR.

5- "I have read and accept all terms above" kutucuğunu işaretleyip Next butonuna tıklıyoruz.

6- Product type: Smartphone olarak seçiniz.

7- Product model: Huawei Y300-0000 olarak seçiniz.

8- Product SN: "Telefonunuzun Seri numarası kutusunda veya Ayarlar>Telefon Hakkında>Durum kısmında yazan seri numarasını giriyoruz.

9- Product IMEI / MEID: "Telefonunuzun IMEI numarasını giriyoruz.

10-Product ID: "Product ID generator ile üretilen id numarasını giriyoruz.

11-Bootloader Unlock kodunuzu verecektir, bir yerlere not alıyoruz.

12- Yazının başında açıkladığım Mate7 4.4.2 KitKat Rom - Genel Yazılımının içinde bulunan part1 klasörü içindeki UPDATE.APP firmware paketini İndirmiş olduğumuz mate 7 klasörünün içinde bulunan extractorimg dosyasının içinde yer alan UPDATE.APP klasörüne kopyalıyoruz.

13-UPDATE.APP yazılımını çalıştırıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Dos penceresinde saçma sapan karakterler çıkabilir oralara fazla takılmayın

14-Daha sonra çıkan pakette "boot.img, cust.img, system.img, cache.img, recovery.img, userdata.img" dosyaları olacak teker teker kontrol ediniz mutlaka özellikle boot dosyası img olarak çıkmayabiliyor. Şayet sonunda img uzantısı yoksa dosya uzantısını IMG olarak değiştiriniz.

15-Huawie Mate 7 dosyamızda bulunan minimal_adb_fastboot_v1.2_setup yazılını kuruyoruz pc ye.

16-64 bit kullanıcıları için C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot 32bit kullanıcıları için ise C:\Program Files\Minimal ADB and Fastboot açıyoruz ve kopyaladığımız "boot.img, cust.img, system.img, cache.img, recovery.img, userdata.img" bu dizine yapıştırıyoruz.

17-Kopyalama işlemi bittikten sonra klavyenizdeki shift tuşuna basılı tutup içinde bulunduğunuz klasörün boş bir kısmına mouse sağ tuşla tıkladığınızda "Komut penceresini burada aç" ibaresini seçiniz. Karşınıza klasör içinde konumlu terminal "cmd" penceresi açılacak.

18-Telefonunuzu USB kablo aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayınız. Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklamasını açmak için Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme numarası kısmına seri bir şekilde arka arkaya tıklayınız, açılan geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamasını aktif hale getirelim.

USB Hata ayıklamasına izin ver
    Bilgisayarın RSA anahtarı parmak izi: (BU KISIM TELEFONUNUZUN EKRANINDA BELİRECEK VE ONAY İSTEYECEK )
    xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx:xx
    bu bilgisayardan her zaman izin ver tıklayıp tamam diyoruz. (ÖNEMLİ)

- Aşağıda yazacağımız komutları eksiksiz bir şekilde terminal penceresine uygulamalısınız.

- adb devices
    xxxxxxxxxx devices
    (eğer device bulamıyosa adb driver veya usb hata ayıklaması ile ilgili bir sorun var demektir, gerekli adımları gözden geçirin)

- adb reboot bootloader
    (telefonu fastboot&recue modunda yeniden başlatacaktır. Yeşil Android maskotun altında Phone Locked yazısını göreceksiniz Eğer telefon normal bir şekilde açılırsa telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşuna 10 sn basılı tutunuz)

- fastboot oem unlock KOD
    (Huawei unlock bootloader siteden aldığımız unlock kodu yazıyoruz ve yeşil yazı phone unlocked dönüyor)

fastboot flash cust cust.img  
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash recovery RECOVERY.IMG
    fastboot flash system system.img
    fastboot flash cache cache.img
    fastboot flash userdata userdata.img
    fastboot reboot

Tekrar kilitlemek isterseniz
    fastboot oem relock KOD
    komutunu girmeniz yeterli olacaktır

Telefonunuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı olarak tekrar açınız karşınıza çıkan menüden ses açma kapama tuşları ile Wipe data factory reset yapın, daha sonra Wipe cache partition yapıp teleonu yeniden başlatın,

- Telefon açıldıktan sonra genel yazılımı yükleme talimatlarına göre "micro sd kart içine dload klasörü oluşturup içine ilk olarak part1 klasörü içindeki UPDATE.APP dosyasını kopyalayıp güncelleme uygulamasından yerel güncellemeyi seçerek,yeniden başladıktan sonra part2 klasörü içindeki UPDATE.APP kopyalayıp aynı adımları tekrarlayarak" yükleyin.

CWM ve ROOT

Bu işlem için Bootloader kilidinin açık olması gerekiyor arkadaşlar. Eğer kilit olup olmadığını bilmiyorsanız telefonunuz kapalıyken ses açma ve güç tuşlarına aynı anda basınız ve gelen ekran da bootloader bölümünde unlocked ya da locked durumunu kontrol ediniz

Root işlemini uygulamadan önce CWM yüklememiz gerekiyor sadece. Zaten bu işlemler çok fazla zamanınızı almayacaktır

Öncelikle cihazımızın usb hata ayıklama modunda olduğuna ve güvenlik ayarların bulunan bilinmeyen kaynaklar bölümünü aktifleştirelim. Usb hata ayıklama geliştirici seçeneklerde yer alıyor. Şayet bu sekme yoksa telefon hakkında bölümüne girip derleme numarası yazan bölümü 7-10 defa kadar ardarda tıklayalım. Zaten bildirim olarak bilgi verecektir. (Aslında bu işlemlere gerek yok fakat bazen hata verebiliyor garanti olması bakımından yapmanızda fayda var

1- Öncelikle telefonu kapatın ve kablo bağlantısı olmadığından emin olun.
    2- Ses açma ve güç tuşuna 10 saniye basılı tutun.
    3- Recovery ekranındayken kablo bağlantısını yapınız.
    4- Şayet sürücülerin yüklendiğinden emin olun. (Bildirim alanında donanım yükleniyor ibaresi varsa yükleninceye kadar bekleyiniz)
    5- Olur da sürücü yüklenmez ise Huawei mate 7 dosyasında bulunan minimal_adb_fastboot_v1.2_setup kurunuz.
    6- Şimdi İndirdiğimiz Huawei Mate 7 klasöründe bulunan CWM içine girelim ve bos bir yerde shift tuşuna basılı tutarak sağ tıklayınız ve komut penceresini burada açı tıklayınız.
    7- komut satırına Fastboot flash recovery recovery_h60.img yazıp enter tuşuna basın.
    8- şayet telefon yeniden başlamaz ise komut satırına fastboot reboot yazıp enter tuşuna basınız ve işlem tamam

Root için ise telefonu normal bir şekilde çalışırken pc ye bağlayınız ve huawei mate 7 içindeki sıkıştırılmış halde bulunan UPDATE-SuperSU-v2.46 dosyasını telefonun ana dizinine kopyalanıyınız. Daha sonra telefonun pc ile bağlantısını kesin. Telefonu kapatın. Ses açma ve güç tuşuna 10 saniye boyunca basılı tutun. CWM recovery ekranı karşılayacak sizi. Sırasıyla Install zip>choose zip from /storage/sdcard>UPDATE-SuperSU-v2.46.zip seç ve yes. Reboot. Dosyayı şayet hafıza kartına kopyaladıysanız storage/sdcard1>UPDATE-SuperSU-v2.46.zip yolunu izleyeceksiniz. Ve müjde telefonunuz artık rootlu reboot dedikten sonra fix supersu ya da root gibi ek izin isteyebilir fix olan kısmı seçiniz

DİKKAT: CWM YÜKLEDİĞİNİZ ZAMAN OTA YOLUYLA CİHAZI GÜNCELLEYEMEZSİNİZ VE SIFIRLAYAMAZSINIZ. SIFIRLAMAK İÇİN CWM ARAYÜZÜNE GİRİŞ YAPMANIZ YA DA STOK RECOVERY İ YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR. GÜNCELLEME İÇİN İSE STOK RECOVERY İ KESİNLİKLE YÜKLEMENİZ GEREKMEKTEDİR

CMW Yİ SİLİP STOK RECOVERY KURMAK

cihazı recovery modda açın (cihazı kapatın ve ses kısma ve güç tuşuna basılı tutarak açın)
    daha sonra ilk sayfada verdiğim huawei mate 7 klasöründe bulunan CWM klasörünün içine girin ve boş bir alan sağ tıklayarak komut penceresini burada açı tıklayın.
    telefonu pc ye bağlayın.
    daha sonra komut satırına Fastboot flash recovery recovery_stock.img yazıp enter tuşuna basıyoruz.
    Daha sonra telefonun güç tuşuna basılı tutup cihazı kapatıp yeniden açıyoruz bu kadar

PİL SÜRESİNİ UZATMAK (SADECE ROOTLU CİHAZLAR)

Bildiğiniz üzere android tabanlı cihazlar genelde bekleme modunda yüksek güç harcaması yüzünden kullanıcısını üzen bir profil çiziyor ve bunun en büyük nedenleri malesef cihazınız ile birlikte gelen google uygulamalarıdır. Diğer bir etken ise 3. parti kalitesiz yazılımlardır. Neyse ki huawei kullanıcıları en azında 3. parti uygulamalarını root olmadan durdurabilmektedir. Fakat bazen uygulama kadar inatçı olur ki cihazımız uygulamayı kapattığı halde yüklü yazılım ısrarla çalışmaya devam eder bu durumda cihaz uyku moduna geçemez ve aksine daha fazla pil tüketir. Bu bölümünde bu gereksiz yazılımlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağım. Benim yaptığım ayarla ortalama 4 saatte %1 tüketim gözleyecek ve hayret edeceksiniz Bu işlem için cihazınız rootlu olması gerekiyor bilginize
    Öncelikle marketten System App Remover (ROOT) indirelim. kurulum bittikten sonra uygulamayı açıp gerekli root izinlerini verdikten sonra gelen uygulama listesinde bulunan hangi yazılımları kaldırmanız gerektiğini aşağıdaki ekran görüntüsünden göreceksiniz.
    AÇIKLAMA: AŞAĞIDA KULLANDIĞINIZ UYGULAMALAR VARSA SEÇİM SİZE AİT FAKAT ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE KLAVYE DE TÜRKÇE DESTEĞİNİN OLMAYIŞI ÜZERİNDE GELEN TARAYICININ VASAT OLMASI GİBİ SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ KALDIRMA GEREĞİ DUYDUM SEÇİM SİZE AİT

PUSH BİLDİRİM SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

Evet arkadaşlar görüdüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar push bildirimlerinde sıkıntı yaşıyormuş o yüzden konuya bu bilgileri de ekleme gereği duydum. Bildiğiniz üzere huawei üzerinde gelen yazılım kurduğumuz 3.parti yazılımlara istediğimiz gibi müdehale etme hakkı tanıyor fakat bazen sistemin kendisine bıraktığımızda bir çok işi ufaklı tefekli problemler çıkabiliyor. Bu bölümde Push destekli yazılımlarımızı nasıl sorunsuz bir şekilde ayarlarını yapacağımızı anlatacağım.
    NOT: BU ADIMLARI HER UYGULAMA İÇİN GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ. FAKAT İZİN VERDİĞİNİZ HER UYGULAMA CİHAZIN UYKU MODUNA GEÇİŞ SÜRECİNİ ETKİLEYECEĞİ İÇİN PİL TÜKETİMİNDE ARTIŞ MEYDANA GELECEĞİNİ UNUTMAYINIZ.

1- Telefon yöneticisini açınız.

2- Trafik Kullanımı sıralamasını açınız.

3-Gördüğünüz üzere push destekli uygulamalarımız karşımıza gelecek. Burada dikkat etmeniz gereken uygulamanın hangi bağlantıları kullanmasına izin vereceğinizdir. Sıkıntı yaşamamak için mobil veri ve wi-fi nin aktif olduğun emin olun.

4- Tabi bu kadarıyla kalmıyor telefonu uyku moduna aldığımızda veri akışının devam edebilmesi için de izin vermemiz gerekiyor bunun için izin vermek istediğimiz uygulamayı seçiyoruz. Burada en altta Mobil arkaplan verisini kısıtla seçeneğini pasif hale getireceğiz. Buraya Dikkat PASİF (Seçili olmayacak) olacak.

5- Bitti mi peki. Tabi ki hayır Bildiğiniz üzere telefonumuzda korunan uygulamalar adı altında bir bölüm var. Bu bölüm telefonun kapatma tuşuna basıp uyku moduna aldığınız da bu bölümde aktif olan uygulamaların dışındakileri uyutuyor. Bir nevi kapatıyor. O yüzden uyku modunda da bildirimleri almaya devam edebilmek için uygulamamızı buraya eklememiz lazım.Bunun için ayarlar sekmesine giriyoruz.

6- Korunanan uygulamalar sekmesine giriyoruz.

7- Burada uyku moduna geçtiğinde bile çalışmasına devam edecek uygulamaları aktifleştiriyoruz. (Ne kadar çok aktif uygulama olursa pil tüketimide o derece artacaktır)

8- Bittiğini düşünüyor olabilirsin ama yapmamız gereken son bir adım kaldı Tekrar telefon yöneticisine giriyoruz.

9- Bildirim Yöneticisine giriyoruz. Burada bildirimleri almak istediğimiz uygulamalara izin ver diyoruz. Örnek vermek gerekirse whatsapp facebook messenger gibi push bildirimlerini sorunsuz alabilmek için uygulamalara izin vermeniz gerekiyor.

10- Bütün bu ayarları uyguladıktan sonra telefonu yeniden başlatın ve gözünüz aydın Bu işlemleri pek çok huawei cihaz için uygulayabilirsiniz.

REKLAMLARDAN KURTULMAK (SADECE ROOTLU CİHAZLAR)

Bir web sitesine giriyorsunuz o da ne heryerden reklam fışkırıyor. Ne kadar rahatsız edici değil mi Zaten kısıtlı mobil verimiz varken bir de bu reklamlar yükleme işlemi gerçekleştirerek kotamızı tüketiyor. Ama bununda bir çözümü var Nasıl ki bilgisayarımızda **** eklentilerini tarayıcılarımıza kurup bu sinir bozucu reklamların yüklenmesini engelleyebiliyoruz aynı şey telefonlarımız içinde geçerli. Bunun için tek ihtiyacımız olan şey root. Bir çok kişi neden root a ihtiyaç duyduğunu merak ediyordur. Ama korkmanıza gerek yok. Bunun tek sebebi pc de bu eklentiler tarayıcı içine kuruluyor. Telefonda ise direk host dosyasına müdehale ediliyor. Reklam yayını yapan sitelerin ip ve dnsleri girildiği için telefon bu adresleri redediyor bi nevi. kısaca pc de biraz yüzeysel kalırken telefonda daha derinlemesine işliyor bu mekanizma. Hadi gelin ve bir kaç adımda şu lanet olası reklamlardan kurtulalım

1- Öncelikle aşağıdaki linkte yer alan dosyamızı indirelim ve kuralım.

AdAway Yazılımını indirmek için tıkla

2- Daha sonra uygulamamızı açalım ve root için gerekli izinleri onaylayalım.

3- Uygulamamız açıldıktan sonra Dosyaları indir ve reklam engellemesini uygula kutusunu tıklayalım.

4- İndirme işlemi bittikten sonra telefonumuzu yeniden başlatalım.

5- Ve mutlu son. Bu uygulama sayesinde oyun içindeki bir çok reklamdan dahi kurtulabilirsiniz. Fakat şöyle bir durum daha var. Biliyorsunuz free to play dediğmiz oyunların bir çoğu reklam izleme karşılığında sizlere oyun itemlerini ücretsiz sunabiliyor. Bu uygulamayı aktifleştirirseniz bu hizmet mahrum kalabilirsiniz Hafta en azından 1 defa da uygulamayı çalıştırıp Dosyaları indir ve reklam engellemesini uygulayı seçerek host dosyasını güncel tutunuz ki yeni reklam saldırılarına maruz kalmayın.

6- Ola ki Reklam izlemeyi ve görüntülemeyi seviyorsunuz ve uygulama hoşunuza gitmedi sakın direk olarak uygulamayı kaldırmayın Öncelikle uygulamayı açın.

7- Reklam engellemeyi etkinsizleştir seçeneğini tıklayın.

8- Telefonu yeniden başlatın.

9- Uygulamalar seklemesinden artık yazılımı kaldırabilirsiniz

SIRADAKİ KONU NAVBARDAN KURTULMAK EKRANIN HAKKINI VERMEK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Free WiLL -- 22 Ağustos 2015; 3:58:42 >

• Emeğine sağlık benim bir türlü fırsat bukup açamadığım konub
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Emeğine sağlık benim bir türlü fırsat bukup açamadığım konub
    elinize emeğinize sağlık
  • Eline sağlık dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: xakav33

Eline sağlık dostum
    arkadaşlar şimdi benim cihaz avea rom ve root var bu işlemleri yapsam olur değil mi
    yada nereden başlamam lazım
  • VSM V kullanıcısına yanıt
    Fark etmez dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

Fark etmez dostum

Bilgisayarın RSA anahtarı parmak izi:

bu kısmı anlamadım nasıl yapacağımı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: VSM

quote:

Fark etmez dostum

Alıntıları Göster
    Telefonunuzu kapatıp ses açma tuşuna basılı olarak tekrar açınız karşınıza çıkan menüden ses açma kapama tuşları ile Wipe data factory reset yapın, daha sonra Wipe cache partition yapıp teleonu yeniden başlatın,

bu işlemi yaptıktan sonra açılışta avea logosu geri geldi ve hala tema bölümünde sadece 6 adet tema var

• quote:

quote:

Fark etmez dostum

tamam hallettim hepsini ALLAH (c.c) senden razı olsun
    tekrardan ellerine sağlık
    halletmişsiniz gerçi ama demek istediğim buydu dikkatli okumak lazım halbu ki tam bu satırlardan önce yazmışım
  • quote:

halletmişsiniz gerçi ama demek istediğim buydu dikkatli okumak lazım halbu ki tam bu satırlardan önce yazmışım

hocam ben bu cihaza samsung s6 edge klavyesini nasıl yükleyebilirim acaba apk indirdim denedim
    yüklenmedi
  • quote:

quote:

hocam ben bu cihaza samsung s6 edge klavyesini nasıl yükleyebilirim acaba apk indirdim denedim
    yüklenmedi

Hocam bende şimdi yükleyeceğim okudum fakat anlamadım orada ne demek istediğinizi
    valla bilmiyorum ama bakarız ben switkey kullanıyorum o daha başarılı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurtaran_ali

quote:

quote:

yüklenmedi

Hocam bende şimdi yükleyeceğim okudum fakat anlamadım orada ne demek istediğinizi

hocam sadece söylenen adımları dikkatlice okuyun gerisi geliyor
    orda hocamızın kast ettiği xxxx.xxxx cihaza bşr uarı gelecek onu kabul edin tammdır

Güncelledim makaleyi sanırım bir çok kişi pc ekranına uyarı gelecek sanıyor not düştüm hemen yanına kısmet olursa ilerleyen saatlerde güncellemeye devam edeceğim
  • quote:

Güncelledim makaleyi sanırım bir çok kişi pc ekranına uyarı gelecek sanıyor not düştüm hemen yanına kısmet olursa ilerleyen saatlerde güncellemeye devam edeceğim

böylsei daha iyi oldu hocam elinize sağlık
  • quote:

quote:

böylsei daha iyi oldu hocam elinize sağlık

Alıntıları Göster
    Anlatan arkadaşa çok teşekkürler.Bende hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtaran_ali -- 3 Mayıs 2015; 18:58:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtaran_ali

Anlatan arkadaşa çok teşekkürler.Bende hallettim

Alıntıları Göster
    http://www.emui.com/plugin.php?id=themezone&model=Mate%207&version=EMUI3.0

isteyen yukarda verdiğim linkten tema indirebilir ben bir kaç tane indirim yükledim

Rica ederim hocam bu arada cihazı kim görse acayip hoşuna gidiyor aydın Media markta teşhir için gelmiş aydın da ikamet edipte merak eden arkadaşlar gidip inceleme yapabilir
  • quote:

Rica ederim hocam bu arada cihazı kim görse acayip hoşuna gidiyor aydın Media markta teşhir için gelmiş aydın da ikamet edipte merak eden arkadaşlar gidip inceleme yapabilir
    Ellerine sağlık üstad, rootlamıştım dün akşam şans eseri ama yine de sağ ol
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.