Şimdi Ara

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.557
Cevap
22
Favori
124.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

-Teknik Özellikler -

Görüntü : 5” IPS / 960×540 pixel
    Kamera : + 5.0 MP arka kamera
    - Fotoğraf : 2560 x1920 pixel
    - Video : 1280 x720 pixel (720p)

+ 0.3 MP ön kamera
    - Fotoğraf : 640 x480 pixel
    - Video : 640 x 480 pixel
    Boyut & Ağırlık: 142mm (L) x 73.6mm (W) x 9.9mm (T)~170gr
    İşlemci & Hafıza : Quad core 1.2Ghz1 GB RAM / 4 GB ROM + MicroSD (32 GB’a kadar)
    Batarya : 2150mAh
    İşletim Sistemi: Android Jelly Bean (4.2)

- Antutu HD Türkçe Video Testi -

- Oyun Performansı -

- Örnek Video ve Fotoğraf Performansı -

(Kendi Kamera programı ile çekilen orjinal fotoğraflardır. Herhangi bir işlem yapılmamıştır)

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

Video:http://www62.zippyshare.com/v/62981014/file.html
    (Kalitede kayıp olmaması açısından,youtube yerine direk link olarak veriyorum)

Turkçe video inceleme

http://www.chip.com.tr/video/huawei-ascend-g610_3540.html

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

- Uygulamalar Data ve OBB dosyaları ile birlikte SD karta yüklenebiliyor mu ?
    = Evet.Cihaz Android 4.2 sürümünü kullandığı için ayarlardan size kullanılacak alanı seçmenize izin veriyor. Yani örneğin 2Gb boyutundaki bir oyunu SD karta kurup çalıştırabilirsiniz.

- Hoparlör ve Konuşma performansi nasıl ?
    = Yaklaşık 15 dakika telefonda konuştum.Giden ses ve gelen ses gayet net. Ses yüksekliği güzel.
    Hoparlör performansı Bass ve Tiz ler açısından güzel.Yani size gerçek olan sesi net bir biçimde veriyor. Ses yüksekliği için 7.5/10 diyebilirim.Daha önce kullandığım LG L9 ile aynı performansta.Yeterli seviyede bence.

- Launcher biraz farkli,kullanimi nasıl ?
    = Launcheri biraz ios tarzı yapmak istemişler. Menü yok. Ana ekranda düzenlemeler yapabiliyoruz.Takılma vs kesinlikle yok. Ben önceden alıştığım için ADW teması kurdum.

- Ekran kalitesi nasil goruntusu iyi mi ?
    = Ekran kalitesi 1. nesil ipad mini ile aynı, LG L9 dan bir tık ötede diyebilirim. PPi değeri zaten yüksek bir ekran. Hakkını veriyor.

- Sağlamlık konusunda nasıl ?
    = Kesinlikle GM Discoverden çok daha iyi malzeme kalitesi kullanılmış.Kıyas açısından,iPad miniye göre 1 adım geride,LG L9'a göre 1 adım öndedir diyebilirim.

- 3G Görüntülü görüşme var mı ?
    = 3G var fakat görüntülü görüşme şuan için yok.İlerde güncelleme yada rom desteği ile bu özellik gelebilir. Veya skype viber tarzı programlarla görüntülü görüşme yapabilirsiniz

- Video oynatırken kalite kaybı yaşanıyor. Çözümü var mı ?
    = MX player ile bu durumu çözebiliyoruz.Donanımsal olarak cihaz anlamadığım bir biçimde videoları farklı bir kalitede gösteriyor. Yazılımsal çözücü ile her türlü videoyu kayıp yaşamadan izleyebilirsiniz.

- Şarj durumu nedir ?
    = Cihaz çok rahat bir günü çıkarıyor. 2150 mAh pile sahip. Şuan çoğu cihazda bu kapasitede bir pil bulunmuyor.Gayet yeterli.

# DH Kullanıcılar Listesi #

1- _KayseriSpor
    2- connaught
    3- ue666
    4- m_kucukaksoy
    5- crazyzorbey33
    6- DeLorean DMC-12
    7-ibo83
    8-OsmanSerhatGuney
    9-bkrbzk
    10-uA_Erencan
    11-orko1978
    12-tarik_78
    13-erh
    14-bartucan
    15-breakpunkt
    16-Tugayy
    17-farbi
    18-exxxmples
    19-nayir
    20-future2011
    21-rainhard
    22-kaan0101
    23-Cladientashalae
    24-Laynis
    25-TRollech
    26-inanki
    27-80.S.5.5
    28-mericim
    29-Aykutbey80
    30-ixzed
    31-hernanes1
    32- supratr
    33-saglikci_salih
    34-Gökaydinho
    35-tkar
    36-Cladientashalae
    37-alireisdhf
    38-VenomS
    39-morische
    40-mobilvadi
    41-now-amd
    42-Deeploard
    43-osamanos
    44-adiniunutma
    45-YazıYorum
    46-yavbuneyav
    47-sedat454
    48-By_Alesia
    49-Fifaz
    50-rockimsi
    51-CsMaNiA
    52-camokan
    53-tayfundoner
    54-gdb888
    55-ahmetkacan
    56-aaax
    57-HEADLESS
    58-19 CAN 88
    59-estable
    60-conanait
    61-dilber4510
    62-ismailhakkiay
    63-eskibirkurt
    64-RoyalClassic
    65-backir28
    66-nesteremre
    67-HuaweiPismanliktir
    68-BEKİR.
    69-
    70-

İmzamız
    Teşekkürler DeLorean DMC-12

[center][b] 
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87842225/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/8e/33/fc/8e33fc8a673ee46cf7e1e16c0994a314.png[/image][/link]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_87842225/tm.htm][color=#CC0000]Huawei[/color] [color=#000000]Ascend G610[/color]
    [color=#CC0000]\\[/color] [color=#000000]QuadCore 1.2Ghz[/color] [color=#CC0000]||[/color] [color=#000000]1GB Ram[/color] [color=#CC0000]||[/color] [color=#000000]5" QHD IPS[/color] [color=#CC0000]||[/color] [color=#000000]F/P[/color] [color=#CC0000]//[/color]
    [/link][/b][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulsm -- 18 Ağustos 2015; 23:37:45 >

• - Yararlı Uygulamalar -

quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Arkadaşlar bu arada ascend p6 daki güç yöneticisi çalışıyor, aynı zamanda telefonu açtığınızda hangi programların açılmasını istiyorsanız onu seçebiliyorsunuz , yüklemek isteyene link atıyorum

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram  Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

https://www.mediafire.com/?ywi1jlh43msx8jj

Flash Player apk

quote:

Orijinalden alıntı: inanki

install_flash_player_ics_android4.0

Huawei Ascend G610 | İnceleme | 5'' IPS | Quad Core | 1GB Ram

flash player archives
    http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html#flash_player_archives

Arkadaslar mevcut sürümümüzü huawei tr nin stesindeki su linkten indirebilirsiniz
    http://tr.huaweidevice.com/file/Software_Versions/Smartphone/G610/guncelleme_paketi/G610-U30-V100R001C464B105.rar

burada g610 sekmesinde mevcut
    http://tr.huaweidevice.com/yazilim-guncelleme/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulsm -- 7 Nisan 2014; 0:06:03 >
  • ben de düsünüyorum bunu bakalım 1 aya belli olur alıp almayacagım foto performansı tabi fiyata gore pek iyi degil gibi ama idare eder yinede
  • Oncelikle tesekkurler
    1 - ses performansi nasil hem muzik hem konusma olarak hem hoparlor hem kulaklik dinlendiginde
    2 - launcher biraz farkli kullanimi nasil
    3 - ekran kalitesi nasil goruntusu iyi mi
    4 - saglamlik konusunda nasil
    Sorularim su anlik cevaplarsan sevinirim bir de cevaplarsan bildigin telefonlarla karsilastirirsan sevinirim
    Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xperia Sp, Nexus4 Huawei P6
    arasında kaldım tasarım şekl ve tipe önem veririm
    ama tabi bunun yanında kamera hız performans
    ve stabilite önemli telefonla root rom ile uğraşan
    biri değilm ama güncellemde çıksın isterim.
    Benim şimdi ki cihazm Xperia U ve sıkıldım aslında
    ram 1 gb olsa tadından yenmezdi.
    Aldığım telde aşırı oyun oynamam
    internet,müzik,resim video ara ara çekerim.
    Xperia Sp,Nexus4,huawei P6,G610 tercihlerm arasında
    Aslında huawei p6 aliym diyorm ama 4 çekirdek 2 gb ram performansi
    vermyo diyolar nexus4 alm diyorm kamerasi çok
    kötü diyolar bende xperia U var ondan daha mı
    kötü anlamdm ki
    lütfen kullanan birileri yorum yapsin hafta sonu
    alcam inşallah
    alıntı ile cevap verin
  • afc101 A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.Bende bu soru ve cevapları konuya ekleyeceğim.

1- Yaklaşık 15 dakika telefonda konuştum.Giden ses ve gelen ses gayet net. Ses yüksekliği güzel.
    Hoparlör performansı Bass ve Tiz ler açısından güzel.Yani size gerçek olan sesi net bir biçimde veriyor. Ses yüksekliği için 7.5/10 diyebilirim.Daha önce kullandığım LG L9 ile aynı performansta.Yeterli seviyede bence.

2 - Launcheri biraz ios tarzı yapmak istemişler. Menü yok. Ana ekranda düzenlemeler yapabiliyoruz.Takılma vs kesinlikle yok. Ben önceden alıştığım için ADW teması kurdum.

3- Ekran kalitesi 1. nesil ipad mini ile aynı, LG L9 dan bir tık ötede diyebilirim. PPi değeri zaten yüksek bir ekran. Hakkını veriyor.

4- Kesinlikle GM Discoverden çok daha iyi malzeme kalitesi kullanılmış.Kıyas açısından,iPad miniye göre 1 adım geride,LG L9'a göre 1 adım öndedir diyebilirim.
  • hayirli olsun ekleyin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

Xperia Sp, Nexus4 Huawei P6
    kötü anlamdm ki
    alcam inşallah
    alıntı ile cevap verin

Sanirim 1000 tl ye kadar cikmayi goze aliyorsun zira sony sp nexus 4 yakin fiyattalar yeni arastirdim ablama aldim sp nin seklini begenmistim ama fotograf video konusunda en kotusu s3 var o fiyatlarda saglamlik konusunda kotu oldugu icin mevzu disi biraktim yoksa donanim eski olsa da multimedia da en iyisi fakat nexus aldim ben saglam olmasi sorunsuz olmasi onemli kriterdi ama sen ekran boyutunu kucultursen onunde yeni secenekler olacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: afc101

quote:

kötü anlamdm ki
    alcam inşallah
    alıntı ile cevap verin

Sanirim 1000 tl ye kadar cikmayi goze aliyorsun zira sony sp nexus 4 yakin fiyattalar yeni arastirdim ablama aldim sp nin seklini begenmistim ama fotograf video konusunda en kotusu s3 var o fiyatlarda saglamlik konusunda kotu oldugu icin mevzu disi biraktim yoksa donanim eski olsa da multimedia da en iyisi fakat nexus aldim ben saglam olmasi sorunsuz olmasi onemli kriterdi ama sen ekran boyutunu kucultursen onunde yeni secenekler olacaktir

Hocam 700 civarionda bütcem var ve bu saydigim cihazlari bu fiyata alabiliyorum. Tabii ki de güncelleme önemli ama daha cok telefonda; Resim,video cekerim,nette müzik dinlerim,nette takilirim bu yani asiri oyun hastasi biri degilim...

Tavsiyeniz nedir?
  • quote:

Oncelikle tesekkurler
    1 - ses performansi nasil hem muzik hem konusma olarak hem hoparlor hem kulaklik dinlendiginde
    Sorularim su anlik cevaplarsan sevinirim bir de cevaplarsan bildigin telefonlarla karsilastirirsan sevinirim
    Tesekkurler

Ses kalitesi yüksek, ses seviyesi de gayet iyi. Kutuda verilen kulaklık ile müzik dinledim o şekilde de ses yeterli geliyor. Ayrıca kulaklık ses güçlendirme diye bir seçenek bulunuyor.

Herşey tek menüde, yani ana ekrandan ayrı bir menü bölümü yok, kısaca menü, ana ekran kısmı oluyor, uygulamalarda orada listeleniyor. Kullanımı güzel.

Ekran kalitesi iyi, çözünürlük düşük olduğu için videolarda birazcık kalite düşükmüş gibi görünüyor.

Saglamlık konusunda bu cihazı bilmem ama farklı bir model kullandım, ekranı parçaladım , çok hor kullandım ama hala sapasağlam duruyor.

Edit : sanırım biraz geç kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ue666 -- 11 Şubat 2014; 15:32:55 >
  • quote:

quote:

quote:

kötü anlamdm ki
    alcam inşallah
    alıntı ile cevap verin

Hocam 700 civarionda bütcem var ve bu saydigim cihazlari bu fiyata alabiliyorum. Tabii ki de güncelleme önemli ama daha cok telefonda; Resim,video cekerim,nette müzik dinlerim,nette takilirim bu yani asiri oyun hastasi biri degilim...

Tavsiyeniz nedir?

Ben zaten aradtirip nexus 4 aldim ablama o da video ve resim cekmek istiyordu.aslinda s3 video resim muzik konusunda daha iyiydi ama genel toplamda nexus aldim ascend p6 yi blmiyorum ama nexus iyi telefon hicbirseyde en iyi demem ama genel toplamda tercihim nexus ama diyelim ki muzik dinlemeye cok onem veriyorsunuz (gerci bende muzik dinlerim ama cowondan telefona gecis yapamiyorum) o zaman degisir yoksa ortalamada en iyisi fiyat performansi da cok iyi bence herseyi butce belirliyor fiyatinda bence nexus

• quote:

Orijinalden alıntı: ue666

quote:

Oncelikle tesekkurler
    Tesekkurler

Ses kalitesi yüksek, ses seviyesi de gayet iyi. Kutuda verilen kulaklık ile müzik dinledim o şekilde de ses yeterli geliyor. Ayrıca kulaklık ses güçlendirme diye bir seçenek bulunuyor.

Herşey tek menüde, yani ana ekrandan ayrı bir menü bölümü yok, kısaca menü, ana ekran kısmı oluyor, uygulamalarda orada listeleniyor. Kullanımı güzel.

Ekran kalitesi iyi, çözünürlük düşük olduğu için videolarda birazcık kalite düşükmüş gibi görünüyor.

Saglamlık konusunda bu cihazı bilmem ama farklı bir model kullandım, ekranı parçaladım , çok hor kullandım ama hala sapasağlam duruyor.

Edit : sanırım biraz geç kaldım

Olsun cok tecrube cok bilgi demektir

• quote:

quote:

quote:

quote:

kötü anlamdm ki
    alcam inşallah
    alıntı ile cevap verin

Tavsiyeniz nedir?

Ben zaten aradtirip nexus 4 aldim ablama o da video ve resim cekmek istiyordu.aslinda s3 video resim muzik konusunda daha iyiydi ama genel toplamda nexus aldim ascend p6 yi blmiyorum ama nexus iyi telefon hicbirseyde en iyi demem ama genel toplamda tercihim nexus ama diyelim ki muzik dinlemeye cok onem veriyorsunuz (gerci bende muzik dinlerim ama cowondan telefona gecis yapamiyorum) o zaman degisir yoksa ortalamada en iyisi fiyat performansi da cok iyi bence herseyi butce belirliyor fiyatinda bence nexus

Kendime ek yapayim arkadasim birkac ay once fazlaca arastirdi sonunda nexus aldi ablamin telefon ihtiyaci oldu butceye gore ben arastirdim nexus aldim ki ben sahsi olarak nexus 4 un seklini begenmiyorum ondan almak istemedim xperia sp ye cok heves ettim ama belirgin kapanmayacak farklar vardi nexus almak durumunda kaldim

• Bende ilk defa huawei sahibi oldum. Daha önceki telefonum nexus 4 'tü. Telefon genel hatlarıyla güzel, herhangi bir sıkıntısı yok Tek sıkıntısı arka kapağın sağ üst tarafındaki düğmelerin ordaki tırnakların yeterli oturmayışından dolayı kapağın o kısmına bastırdığınızda gıcırtıların gelmesi. Diğer bölgelerde herhangi bir sorun yok. Sizde de var mı bu sorun acaba arkadaşlar?
  • 3G görüntülü konuşma varmı bu
    telefonda? Telefonu Vodafone
    Faturalı kullanan herhangi bir
    yakınımın adına alıp, tutacak fiyat
    farkını yakınıma peşin vererek
    ürünü satın almak istiyorum. 3G
    üzerinden görüntülü görüşme
    desteği yoksa satın almayacağım.
    Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler

• Tebrikler güel inceleme olmuş ama sarj konusuna değinmemişsiniz? Sarj durumu nasıl telefonun??
  • Tam oturmamış olabilir ben denedim öyle bir ses çıkmadı hiçbir yerden. Çıkarıp tekrar takmayı dene.

3G var ama görüntülü konuşma yok.

Edit : Sabah 8 de çektim sarjdan şu an %34, biraz oyun oynadım, internete girdim, resim ve video çektim vs. Batery doctor %100sarjdayken 26 saat gösteriyordu sanırım parlaklık otomatik düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ue666 -- 11 Şubat 2014; 18:28:39 >
  • ue666 U kullanıcısına yanıt
    Hocam video konusu benimde aklıma takılmıştı. MX player Yazılımsal çözücü ile kayıpsız video izleyebilirsiniz.Soru - cevap olarak konuya ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neondark20

Tebrikler güel inceleme olmuş ama sarj konusuna değinmemişsiniz? Sarj durumu nasıl telefonun??

yoğun kullanımda 1.5 gün gördüm başarılı bence

tabi kulalnımdan kullanima göre değişir
  • Kılıf önerisi olan var mı ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.