Şimdi Ara

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.708
Cevap
65
Favori
253.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Xiaomi Mi-Two

Xiaomi Mi-Two 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar

Xiaomi Mi-Two Özellikler Tablosu

Xiaomi Mi-Two Konferans Tanıtım Videosu

İnceleyenlerin Hani Bana Dediği Telefon

Xiaomi Mi2 İç & Dış İnclemesi

Xiaomi Mi2 Oyun Performansı

Xiaomi Mi2 USB OGT Sistemi

315$ Civarında Piyasaya Sunulması Bekleniyor Muhtemel Çıkış Tarihi = 15/10/2012

Teknik Özellikler

AnTuTu Benchmark Test Sonuçları

===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar ===> \\\ Xiaomi Mi2 ve Mi3 4 Çekirdekli 2GB Ramli Canavar

İmzalar

[center][image]https://store.donanimhaber.com/98/73/55/987355469c68cc7de03e8ab0992dd1a9.png[/image] 
    [b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64671973/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64671973][b][color=#FF6600]Xiaomi Mi-Two Alacak Olanlar Kulübü[/color]
    4.3' 720 x 1280 | 2 GB RAM | Android 4.1 MIUI | 8 MP | 1920 x 1080 @ 30 FPS / 1280 x 720 @ 90 FPS | Qualcomm APQ8064 S4 Pro | Adreno 320 GPU
    [/b][/link][/center]

[center][image]https://store.donanimhaber.com/3c/fa/c7/3cfac7aa2ac160f2ee84fad31e681afb.png[/image] 
    [[b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64671973/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64671973][b][color=#FF6600]Xiaomi Mi-Two Alacak Olanlar Kulübü[/color]
    4.3' 720 x 1280 | 2 GB RAM | Android 4.1 MIUI | 8 MP | 1920 x 1080 @ 30 FPS / 1280 x 720 @ 90 FPS | Qualcomm APQ8064 S4 Pro | Adreno 320 GPU
    [/b][/link]

[center][image]https://store.donanimhaber.com/db/5a/60/db5a60dff2518c16024500f0357cef3b.png[/image] 
    [b][link=http://forum.donanimhaber.com/m_64671973/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64671973][b][color=#FF6600]Xiaomi Mi-Two Alacak Olanlar Kulübü[/color]
    [/b][/link]

[center][image]https://store.donanimhaber.com/d3/e2/6e/d3e26e1c89f7a9b48702588174b4b854.png[/image] 
    [/b][/link]

[center][image]https://store.donanimhaber.com/a0/53/7c/a0537c88e63788b4d846b9028a2ef1c3.png[/image] 
    [/b][/link]

S.Acar Arkadaşımızın Xiaomi ve Miui hakkındaki Yazısı İyi Okumlar ;

Öncelikle bu Xiaomi firmasından söz edeyim; bu adamlar yola Çin’e özel milli bir işletimsistemi üretme amacıyla çıkıyorlar yaklaşık 100 kişilik bir ekip yazılım geliştirmeye başlıyorlar yani MIUI geliştiriliyor. Adamlar bu sistemi öyle bir hale getiriyorlarki aklınız almaz TouchWiz (Samsung’un arayüzü) yanında halt etmiş. Neyse adamlar bu işi çok iyi yapıyorlar giderek dahada yaygın hale geliyorlar çinde oldukça popüler bir hale geliyorlar ve kendi uygulama marketlerini kendi uygulamalarını yaparak kazanmaya kar elde etmeye başlıyorlar.
    Bknz:http://www.scroll.com.t...i-bir-rekora-imza-atti/

Şirketin ve ekibin başındaki CEO yani Lei Jun oldukça akıllı bir adam ve uzakdoğunun Steve Jobs’u olarak tanımlanıyor bencede bu böyle. Her neyse daha sonra bu adamlar bir telefon çıkarmaya karar veriyorlar ve ortaya M1 veya MI1 isimli cihaz çıkıyor bu cihaz çıktığında dünyanın en iyi cihazı niteliğindeydi ve Samsung’un S2’sine Çin’de rakip olabilmek için çıkartıldı ve istenilen oldu. Daha çok gençlere yönelik çalışan bu firmanın misyonu şu şekilde mağaza yok, fahiş fiyat yok, telefon başına az kar ve genel satışta yüksek kar var yani adamlar sürümden kazanmanın peşinde en azından şimdilik böyle çünkü bu firma henüz büyüme aşamasında müşterinin dikkatini bişekilde çekmesi lazım ki çoğu telefondan daha ucuz olarak bunu çok iyi başardılar. M1’in çok tutulması üzerine firma M1S ve M1S Young isimli iki yeni cihaz daha çıkardı ve yine beklenen ilgiyi fazlasıyla üzerine çekti. Online olarak satışa çıkarılan 200.000 adet telefon dakikalar içerisinde tükendi.Giderek büyüyen firma MI2 isimli cihazı çıkarttı ki cihaz çıktığında harbiden üstüne yoktu. Bu adamlarla ilgili bir teorim var oda şöyle bunlar hani şu Apple fanboylarının öve öve bitiremediği stabilite meselesini çözmek istiyorlar hani şu her konuya “Kağıt üzerinde bu özellikler olabilir ama iş stabiliteye gelince Iphone ezer” diyen tiplerin bahsettiği mevzu ,işte bu adamlar hem kusursuz stabilite hemde mükemmel donanımı birleştirmeye çalışıyorlar ve bana kalırsa bu yolda hızlı ve emin adımlarla ilerliyorlar.

MI2 nun ardından MI2S i çıkartarak çıtayı bir kademe daha yukarıya taşıdılar. Donanım olarak gene mükemmel bir sistem ortaya koydular sundukları işletim sistemiylede stabilite olarakta bekleneni bana kalırsa verdiler.

Gel gelelim bu MIUI isimli sisteme kaynak kodları saf Android olan bu sistem son derece başarılı neden diyecek olursanız; görsel,hızlı ve stabil! Üstüne üstlük adamlar bunu yalnızcakendi telefonları için üretmiyor onlarca markanın 100’e yakın telefonu içinde üretiyorlar. Tamamen kullanıcı geri dönüşlerine göre geliştirilen bu sistemin v4’ünü kullandığımda daha iyisi olamaz diyordum taaki v5 çıkıncaya kadar böyle bişey olamazdı ya full görsellik ve kullanışlılık maksimum performans...

Firmayla ilgili şu habere de bir bakın ;)
    http://www.aksam.com.tr...yor-xiaomi/haber-240237

Şimdi sıra şahsımın bizzat kullandığı “MI2” isimli cihazın incelemesinde, başlıyorum...

Üstte bi arkadaş malzemeden bahsetmişti o arkadaşa bi “qapaq” yapıyım :D malzeme kalitesi emin olun bir S3’ten daha iyi kaç defa yere düşürdüm ekranında en ufak bi çatlama olmadı yer dediğim zemin toprak değil bildiğiniz beton. Sadece bir keresinde köşesi zemine geldi ve çerçevede ufak bir sıyrık oldu onun dışında 5-6 defa düşmesine rağmen hiçbirşeyi yok tıkır tıkır işliyor mübarek.

Zaten telefonu elinize ilk aldığınızda kaliteyi farkedersiniz . Tasarıma gelecek olursak gerçekten çok güzel dizayn edilmiş. Çerçeve çok ince telefona baktığınızda sadece ekranmış gibi olabiliyor. Eleştirilecek bir yanı yok mu var o da kapasitif tuşların ışıklarının olmaması keşke olsaydı ve istenildiğinde kapatılabilseydi. Telefon kendi romu olan MIUI ile mükemmel derecede uyumlu çalışıyor. Bana tek bir sorun dahi çıkarmadı. Her hafta yeni bir güncelleme geliyor her güncellemede yeni özellikler ekleniyor böylelikle telefondan sıkılmıyorsunuz. Eminim aranızda Custom ROM hastaları vardır benim gibi ama inanın bu telefon ve MIUI o hastalığa dur diyor bunun nedenlerini şöyle sıralayabilirim birinci sebep telefon çok bilinmiyor ve dolayısıyla onlarca custom rom’u yok hatta hiç yok, ikincisi her hafta güncelleme geldiği için içindeki rom yükleme isteğini zaten her hafta Cuma günü bastırıyorsun, üçüncüsü ise MIUI ciddi manada sorunsuz ve performanslı çalışıyor; custom rom aramaktaki amaç kusursuzu bulabilmektir işte telefon size kendiliğinden sunuyor. Telefonun orjinal halinde yalnızca 3 dil var ikisi çince diğeri ise ingilizce ancak MIUI geliştiricileri bu romu yalnızca kendi telefonlarına üretmedikleri için başka telefonları kullananlarda bu sistemi yüklüyor ve kendi dillerine çevirmek istiyorlar tıpkı bizim gibi ve bu işlem miuiandroid.com ‘da UNOFFICIAL olarak yapılıyor sitenin yöneticilerinden biri dil dosyasının ingilizce halini çeviri yapılacak her millet için ayrı ayrı yayınlıyor ve o milletin insanları o ingilizce dosyayı çevirmeye başlıyor ve bu yönetici arkadaş –kendisi xda’ da yöneticidir- bu dil dosyalarını sisteme entegre ediyor; misal bizim çeviriyi yapan vatandaşın ismi Celalettin MADENCAN - tam da türk ismi yani he :D -. Yani bu şekilde MIUI Rom onlarca dilde yayınlanıyor telefonu TR dil sebebiyle almaya çekinen arkadaşlarımıza duyurulur.

Performans konusuna değinecek olursak bendeki MI2’da -piyasada şuan MI2S var onu almanızı tavsiye ederim- performans olayı mükemmel zaten donanım belli Snapdragon S4 PRO (APQ8064) ve Adreno 320 1,5 Ghz’lik o dört çekirdek emin olun size varlığını hissettiriyor RAM konusuna girmiyorum bile telefon pazarının ilk 2GB RAM’li telefonu bu telefon ve gerçekten çok hızlı onlarca ağır uygulamayı aynı anda açıyorum hiçbir kasma veya yavaşlama olmuyor, yeni nesil oyunları son derece akıcı bir şekilde çalıştırıyor.Bu oyunları sıralayacak olursam;

GTA Vice City
    NFS Most Wanted
    N.O.V.A Serisi
    Real Racing 3

Tüm bu saydığım oyunlarda en ufak bir takılma dahi kullandığım 5 ay süresince yaşamadım. Antutu’dan 21.000 puan alıyorum oldukça iyi bir skor neredeyse bir S4 kadar olacak denilebilir ki MI2S in S4 ü antutu’da geçtiği bir gerçek. Samsung fanboyları lütfen ordan atlamayın testte geçse ne olur felan diye gidin TouchWiz’inizle oynayın siz. Diyeceksiniz ki S4 ‘te onca özellik var akıllı ekran şu bu arkadaşlar yapmayın etmeyin bunların hepsi yazılımda bitiyor. Kaynak kodları açıklandığı zaman aynısı MIUI’ de olacak ve unutmayın firma henüz çok yeni zamanla gelişecekler. Ve şöyle bişeyde var beyler bu adamlar size Samsung’un yaptığı gibi illa benim arayüzümü yani MIUI kullanacaksın diye dayatmıyor yani dilerseniz firmanın telefon için yayınladığı SAF Android’i yükleyebiliyorsunuz ama açıkcası tavsiye etmem MIUI nin yanında oyuncak gibi kalıyo :D Ve bazı gerçekler var şuan piyasadaki bütün firmalar Root’lanmış bir cihazı garanti dışı sayıyorlar amaa Xiaomi öyle yapmıyor telefon size kendinden ROOT lu geliyor evet beyler yanlış duymadınız telefonda Boot kilidiymiş Root muş oymuş buymuş dertleri yok ROOT yönetim uygulaması bile yazılımda mevcut dilediğiniz uygulamaya ROOT izni verebiliyorsunuz garantiniz de olduğu yerde duruyor...
    Hazır garanti demişken o konuyada bir değinelim; diyeceksinizki “Çin’den telefon alıyoruz garantisi mi olur?” evet beyler olur tam 1 yıllık uluslararası garantiniz var ne işe yarayacak demeyin üstte Cavit abi bahsetmiş telefona su geçmiş ve tamire gönderdi anakartın değişmesi gerekmiş ve değiştirmişler “Oha lan anakart mı telefonun 0 fiyatına gelmiştir” felan demeyin çünkü öyle bişey yok anakart yalnızca 40 $ :D Evet evet 40 $ burda bir telefona su geçirip anakartı yaksan servisin sana çıkaracağı fiyat telefonun kendisinden pahalı olacak bunu hepimiz biliyoruz. Bizzat ben dahi bu garanti işine dahil oldum çünkü IMEI değiştirmeye çalışırken işlemci üzerindeki GSM/CDMA bilgilerini sildim şuan firmaya ulaştı cevap gelmesini bekliyorum...

IMEI demişken o konuyada el atalım BU TELEFONUN IMEI’Sİ DEĞİŞTİRİLMİYOR!!! Pasaport kaydı yapmanız şart yani haberiniz olsun demedi demeyin. Bizzat denedim üstte bahsettiğim gibi telefon servislik oldu. Ve birde gümrük sıkıntımız var o tamamen kısmet beyler siz siparişi verirsiniz gümrükten geçer geçmez orası harbiden kısmet... Ancak teorikte olsa getirtmenin bir yolu var oda şu; telefonu satın aldığınız satıcıdan size gönderilen telefonun IMEI numarasını alın ve o numarayı burda bir pasaporta kaydettirin ve satıcıya göndermeden önce telefonun kutusunu açmasını söyleyin yalnız dikkat edin satıcıyla iyi konuşun doğru IMEI olmazsa plan yatar. Daha sonra telefonun gelmesi bekleyin olurda gümrükte takılırsa kardeşim bu telefon kayıtlı tamire gitmişti deyin ve işlem tamamdır. Bizzat BTK yı aradım kardeşim ben telefonumu tamire göndercem dönüşte sıkıntı çıkar mı diye adamlar “Kayıtlıysa problem olmaz alırsın” dediler ona göre yani.

Neyse gelelim yazıyı yazmamın asıl amacı telefonun ROM’u, PC yazılımı vs gibi kısımlara...

MIUI Rom Listesi (MultiLanguage değil firmanın orjinal çıkardığı rom) Yalnızca Xiaomi telefonları;

ROM Listesi

Açıklama: Bu romlar yalnızca “FASTBOOT” modunda yüklenbilir telefonu Ses Kısma+Power tuşuna basarak açın telefon açılmayacak ve önünüze MI tavşanının Android’i tamir ettiğini gösteren bir resim gelecek altta da Fastboot yazacak.
    Bu Romları Yükleme İşlemi

1. İstediğiniz ve telefonunuza uygun olan romu indirin

2.Telefonu Fastboot moduna alın.

3.MiFlash isimli uygulamayı kurun (MiFlash için tıklayın )
    Programı kurarken sürücülerin kurulmasına izin veriyor musunuz felan diyecektir tamamını onaylayın.

4.Daha sonra programı açın ve indirdiğiniz ROM dosyasınıda açın .exe uzantılı onu bir yere çıkartmanızı isteyecek herhangi bir yere çıkarın

5.Daha sonra “C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone” yolundaki MiFlash isimli uygulamayı açın program açılınca solda “Browse” ye tıklayın ve exe uzantılı dosyayı çıkarttığınız klasörü gösterin muhtemelen klasör ismi şuna benzer bişey olacak “miui_MiTwo_3.6.28_fastboot_4.1”

6.”Browse” nin hemen dibinde aşağıya ok şeklinde ufak bi işaret var ona tıklayın ve “Advanced” yazısına tıklayın

7. Gelen pencerede yalnızca ilk satırı değiştircez ilk satırın hemen yanında “Browse” yazan yeri tıklayın ve exe’yi çıkarttığımız klasörün içine girin ordan “flash_all_wipe” isimli dosyayı seçin sonra ok deyip MiFlash ekranına dönün

8. Telefonu data kablosuyla pc’ye telefon fastboot modundayken bağlayın ve MiFlash’ta Refresh butonuna basın telefonunuzu görecektir

9. Son olarak Refresh’in hemen yanındaki Flash butonuna basın ve işlemin bitmesini bekleyin

Bu işlem telefondaki herşeyi ama herşeyi siler Recovery bile buna dahildir telefon tamamen sıfırlanır CWM’den kurtulmak istiyorsanız bu en temiz ve kesin çözümdür hatta telefonu hata veren arkadaşlar içinde bu bir çözümdür.Ve son bir not telefonun System1 System2 boot olaylarına kesinlikle girmeyin! Çünkü telefondaki updater uygulaması aslında güncelleme yaparken o an aktif olan sistemi değilde ikincil sistemi güncelliyor ve o sistemden telefonu açıyor eğer siz bu düzeni bozarsanız telefon sapıtır.

-MIUI MUltiLanguage Rom'lar ve Yüklenmesi ( Türkçe Yapma )

Romlarhttp://miuiandroid.com/community/ sitesinde yayınlanıyor genelde en üstte oluyor "ingbrzy" isimli vatandaşın konusu

Şuanki en güncel ROM'un konusu

- Uygun ROM'U indiriyoruz Mi2/S için İNDİR

- Dosyada değişiklik yapmadan telefonun anadizinine atıyoruz.

- Telefonun sisteminde mevcut olan "Updater" uygulamasını açıyoruz ardından seçenekler tuşuna basıp "Select Installattion Package" deyip indridiğimiz ROM dosyasını gösteriyoruz.

- Şimdi Güncelle veya Daha sonra güncelle diye iki seçenek verecek şimdi güncelle deyip işlemin bitmesini bekliyoruz.

- İşlem bitince telefon yeniden başlatılsın mı diyecek evet deyip sistemi yeniden başlatıyoruz.

- Telefonunuz açılınca Settings>Language and Input>Language deyip Türkçe'yi seçiyoruz.

- Güle güle kullanın artık Xiaomi telefonunuz Türkçe!

Bu işlemler telefonunuza herhangi bir zarar vermez veya verilerinizi silmez!

Telefona CWM (ClockWorkMod Yükleme)

1- CWM Yükleme Paketini download edelim;

İndir

En baştaki her zaman en güncel olanıdır

2- İndirdiğimiz dosya adını update.zip yapalım

3- Update.zip isimli dosyamızı telefonun ana dizinine atalım

4- Telefonu kapatalım ve Ses Açma+Power tuşuyla Recovery menüsüne girelim daha sonra zip dosyasını yükleyelim

5- Yeniden Başlat yaptığonızda artık CWM yüklenmiş olacaktır.

UYARILAR;

CWM Yüklendiği takdirde telefonun kendi Updater uygulaması kullanılamaz!

CWM yüklenilebilir ancak kaldırma işlemi için orjinal recovery dosyası yok!

Bazı Rom güncellemelerinden sonra CWM ye giriş yapılamıyor bir kez başıma geldi düzeltme yapılabilir ancak telefon baştan kurulmalı yani tüm veriler silinmeli yani üstte bahsettiğim gibi flashlanmalı.

quote:

Orijinalden alıntı: S.Acar

Adım Adım Telefonu Türkçe Yapma ve ROM Güncelleme Kılavuzu;

Arkadaşlar çok fazla soran arkadaş var bu sebeple bu yazıyı hazırlıyorum. Öncelikle MIUI Forum adresinden telefona uygun Rom ve Dil paketini indirmeliyiz şuan en güncel ROM ve dil paketi aşağıda verdiğim linklerdeki konuda mevcut;

- ROM Paketi 3.6.7

- Dil Paketi 3.6.7

- Bu iki dosyayı indirdikten sonra herhangi bir değişiklik yapmadan telefon hafızasına aktarıyoruz.

- Telefonun sisteminde mevcut olan "Updater" uygulamasını açıyoruz ardından seçenekler tuşuna basıp "Select Installattion Package" deyip indridiğimiz ROM dosyasını gösteriyoruz.

- Şimdi Güncelle veya Daha sonra güncelle diye iki seçenek verecek şimdi güncelle deyip işlemin bitmesini bekliyoruz.

- İşlem bitince telefon yeniden başlatılsın mı diyecek evet deyip sistemi yeniden başlatıyoruz.

- Telefon açıldıktan sonra tekrar "Updater" uygulamasına giriyoruz yine aynı işlemleri yapıyoruz fakat bu sefer ROM dosyasını değil de Dil Paketini yüklüyoruz.

- Telefon yeniden başlatılsın mı dediğinde evet deyip yeniden başlatıyoruz.

- Telefonunuz açılınca Settings>Language and Input>Language deyip Türkçe'yi seçiyoruz.

- Güle güle kullanın artık Xiaomi telefonunuz Türkçe!

- Bu işlemler telefonunuza herhangi bir zarar vermez veya verilerinizi silmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baran86 -- 7 Eylül 2013; 10:33:18 >

• ben düşünüyorum ama nasıl getirecem ayrıca çindeki telofon burda çekmez diyen de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende almayi dusunuyorum.

bence Xiamo firmasina toplu mail atalim

• TR ye gelicekmi bu telefon ?
  • Bu telefon büyük ihtimal resmi olarak gelmeyecek.Satışa çıktığında getirip satacak olanlar benle irtibata geçsin
  • Türkiye'ye gelirse veya uygun fiyata bulursam alabilirim.Ama resmi olarak geleceğini pek sanmıyorum.Avrupada satılırsa belki ulaşmamız daha kolay olur.
  • F/P babası olan bir telefon ama Türkiye'ye geleceğini pek sanmıyorum.
  • uygun fiyattan gelirse neden olmasın.
  • Türkiye'ye gelebilir arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaanfield

Türkiye'ye gelebilir arkadaşlar.

Biraz zor. Hem firmanın istekli olması lazım. Hem de türkçe dil desteği miui de normalde yok. BTK nın Türkçe dil desteği olmayan telefonlara yaptırımları var.
  • 4s kullaniyorum ve androidin en elestirdigim yonu donanimin ancak 6 ay yetmesi olayi bunda asla olmiycak rahat 2-3 sene goturur turkiye ye gelirse kesinlikle alirim
    Tabi 6. Nesil iphone a da bagli ama bu cihaz cok cekici geldi 3000 mah bataryasiyla

• Her telefonda kisilan bir ozellik vardir
    Ya gpu ya cpu yada ram bunda hic biri yok bataryasina kadar herseyi tam

• Almayı düşünen yok mu başka?
  • ben varım ben ama gelmez :(

Sen yinede ekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZAViRA -- 16 Ağustos 2012; 23:39:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZAViRA

ben varım ben ama gelmez :(

Sen yinede ekle

Ekledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

quote:

Orijinalden alıntı: Kaanfield

Türkiye'ye gelebilir arkadaşlar.

Biraz zor. Hem firmanın istekli olması lazım. Hem de türkçe dil desteği miui de normalde yok. BTK nın Türkçe dil desteği olmayan telefonlara yaptırımları var.

Alıntıları Göster
    Başka düşünen yok mu?

• Avrupa'da satışa çıkar ise direk yurtdışından alırım.
  • Gelirse bende alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopuq61

Gelirse bende alırım.

Ekledim
  • fiyatı 1.300 üzerine cıkmazsa alırım ama cıkar gibi duruyor :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.