Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.347
Cevap
120
Favori
735.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Garantili One X alan arkadaşlarım ürünün menşeisi neresi bakıp yazabilirler mi acaba?Teşekkürler.
  • Günaydın arkadaşlar, bende dün gece itibari ile htc one x sahibiyim Allaha şükür :)

Sormak istediğim birşey var. Cihazımda güncellemeleri almak için htc nin kendi romunu kullanmak istiyorum (stock rom oluyor galiba) ama bunun yanında galiba bazı uygulamalarda root yetkisi gerekiyor. Bunun için şimdilik custom bir roma geçmeden "BOOTLOADER KİLİDİNİ KIRMAK, ClockworkMOD Recovery, ROOT UYGUMALA" aşamalarından hangilerini yapmam gerekiyor?

İyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk1605

arkadaşlar tecrübeli olanlara sormak istiyorum ;

cihazı ( htc one x ) i yurt dışı cihazı olarak satın aldım. öncelikle maalesef en çok övülen video ve kamera kalitesini ben pek göremedim. renkler gereğinden çok canlı ve video çekiminde de kalite sorunları var. neyse güncellemelerle düzelir diye umuyorum.

asıl konu, şu daha önceden bahsedilen ilk güncellemeyi telefon buldu ve güncelledim. ancak yukarıdaki güncellemeyi bulmuyor. sanırım alınan ülkeyle falan ilgili. ben de dedimki indirip öyle kurayım ama bir türlü beceremedim. bilgisayarda htc sync yüklü , 35 mb lık güncellemeyi de indirdim. zip dosyasını çıkarttım ama içinden yeniden bir zip dosyası ve farklı klasörler çıktı.

güncelleme anlatımlarında ruu dosyası falan diyor ama benım indirip zip ten çıkarttığım dosyalarda bu adda birşey yok. nasıl yükleyebilirim bu güncellemeyi. yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler…

şimdi koskoca forumda 1.29.401.7 numaralı güncellemeyi nasıl basit bir anlatımla nasıl yükleyeceğimi anlatabilecek birisi yok mu yani ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: .MG.

Günaydın arkadaşlar, bende dün gece itibari ile htc one x sahibiyim Allaha şükür :)

Sormak istediğim birşey var. Cihazımda güncellemeleri almak için htc nin kendi romunu kullanmak istiyorum (stock rom oluyor galiba) ama bunun yanında galiba bazı uygulamalarda root yetkisi gerekiyor. Bunun için şimdilik custom bir roma geçmeden "BOOTLOADER KİLİDİNİ KIRMAK, ClockworkMOD Recovery, ROOT UYGUMALA" aşamalarından hangilerini yapmam gerekiyor?

İyi forumlar...

bootloader kilidini kırıp clockwork'ü yüklemezsen root uygulamaını flashlayamazsın.Yada fastboot aracılığıyla flashlayabilirsin belki denemek lazımm

Telefonu boot modunda başlat.Bilgisayara fastboot uygulamasını indir ve c dizinine at.Ardından bilgisayardan cmd yi başlat ve...

cd c:\fastboot

fastboot flash CWN-SuperSU-v0.87.zip (root dosyasını adı değişken olabilir ve c ye oluşturduğun fastboot klasörünün içinde olsun)

Böyle bir dene istersen.

Bu olmazsa zaten bootloader kilidini kaldırıp clockwork ü yükleyeceksin.Daha sonra rootu kurduktan sorna orjinal recovery'e döndüreceksin cihazı.

Ama hertülü bootloader kilidini kıracağın için clockworküde yükle derim ben kalsın hafızada.Sadece stock romla kullnamaya devam et :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nibbleArt -- 5 Mayıs 2012; 15:04:50 >
  • hadi bakalım bende renge karar verirsem kullanıcam
    elinize sağlık arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nibbleArt

quote:

Günaydın arkadaşlar, bende dün gece itibari ile htc one x sahibiyim Allaha şükür :)

İyi forumlar...

bootloader kilidini kırıp clockwork'ü yüklemezsen root uygulamaını flashlayamazsın.Yada fastboot aracılığıyla flashlayabilirsin belki denemek lazımm

Telefonu boot modunda başlat.Bilgisayara fastboot uygulamasını indir ve c dizinine at.Ardından bilgisayardan cmd yi başlat ve...

fastboot flash CWN-SuperSU-v0.87.zip (root dosyasını adı değişken olabilir ve c ye oluşturduğun fastboot klasörünün içinde olsun)

Böyle bir dene istersen.

Bu olmazsa zaten bootloader kilidini kaldırıp clockwork ü yükleyeceksin.Daha sonra rootu kurduktan sorna orjinal recovery'e döndüreceksin cihazı.

Ama hertülü bootloader kilidini kıracağın için clockworküde yükle derim ben kalsın hafızada.Sadece stock romla kullnamaya devam et :)

hocam kafam karıştı :) şimdi sırasıyla burda anlatılanların BOOTLOADER KİLİDİNİ KIRMAK, ClockworkMOD Recovery, ROOT UYGULAMA yapsam cihazım stock romda kalıp güncelleme alıcakmı almıcakmı? :)
  • aradaşlar türkçe yapamadım gitti telefonu language kısmında da türkçe yok halbuki güncelleme için fabrikasyon ayarlarına tıklayıncaya kadar türkçeydi?
  • arkadaslar htc one x in ekran kalitesi nasil bende alicam ama iphone 4s in ekran kalitesinden daha mi kaliteli yada onla aynimi ekran benim icin cok önemli yardim ederseniz bende araniza katilmak isterim tesekkürler cevap veren arkadaslara simdiden
  • quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

Böyle bir dene istersen.

hocam kafam karıştı :) şimdi sırasıyla burda anlatılanların BOOTLOADER KİLİDİNİ KIRMAK, ClockworkMOD Recovery, ROOT UYGULAMA yapsam cihazım stock romda kalıp güncelleme alıcakmı almıcakmı? :)

karışması gayet doğal :)

Yalnız ben bootloader kilidini kırınca normal update yapılaıyoru diye biliyorum.CID numaraları filan devreye giriyor o durum çok karışık ve telefonu brick etme ihtimalin olabilir Allah korusun :)
  • Takip :D
  • telefonuma bugün kavuştum ama bir sorunum var sim kartımdaki kişileri göremiyorum ayarlarını bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: relaxmovie

aradaşlar türkçe yapamadım gitti telefonu language kısmında da türkçe yok halbuki güncelleme için fabrikasyon ayarlarına tıklayıncaya kadar türkçeydi?

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmNfbGlzLmNjbC5tb3JlbG9jYWxlIl0.

bu adresten gerekli yüklemeyi yapınız daha sonra Türkçe - Türkiye yi seçiniz bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas4121

arkadaslar htc one x in ekran kalitesi nasil bende alicam ama iphone 4s in ekran kalitesinden daha mi kaliteli yada onla aynimi ekran benim icin cok önemli yardim ederseniz bende araniza katilmak isterim tesekkürler cevap veren arkadaslara simdiden

çözünürlük olsun kontrast olsun çok daha iyi özellikle güneşli hava da bile çok rahat kullanılabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sburak06

telefonuma bugün kavuştum ama bir sorunum var sim kartımdaki kişileri göremiyorum ayarlarını bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz

kişilere girin daha sonra menuden kişileri yönet sekmesini tıklayınız daha sonra kişileri içe dışa aktar seçeneğinden artık simdeki adres defterine ulaşabilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

İyi forumlar...

Böyle bir dene istersen.

stok rom kullandığın sürece güncellemeleri alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****ky

quote:

Orijinalden alıntı: sburak06

telefonuma bugün kavuştum ama bir sorunum var sim kartımdaki kişileri göremiyorum ayarlarını bulamadım lütfen yardımcı olurmusunuz

kişilere girin daha sonra menuden kişileri yönet sekmesini tıklayınız daha sonra kişileri içe dışa aktar seçeneğinden artık simdeki adres defterine ulaşabilirsiniz

dediğin gibi yapıyorum ama sim kart yok o sekme altında
  • quote:

quote:

arkadaslar htc one x in ekran kalitesi nasil bende alicam ama iphone 4s in ekran kalitesinden daha mi kaliteli yada onla aynimi ekran benim icin cok önemli yardim ederseniz bende araniza katilmak isterim tesekkürler cevap veren arkadaslara simdiden

çözünürlük olsun kontrast olsun çok daha iyi özellikle güneşli hava da bile çok rahat kullanılabiliyor

sarzida en kötü 10 saat gider se one x aliyorum kardes cözünürlügü 4s den iyi diyosun
  • quote:

quote:

quote:

sarzida en kötü 10 saat gider se one x aliyorum kardes cözünürlügü 4s den iyi diyosun

yoğun kullanımda 1 günü çıkarıyorum bir sorun yok çözünürlük olarak ço daha fazlasını alacaksınız tabi siz yinde gidin bakın o şekilde alın herkezin zevki farklı
  • Telefonda hayvan gibi ekran %33 şarj yerken 30 35 dk facebook'da dolaşmak %20 ye yakın şarj nasıl yer anlamadım.Pil performansını arttırabilecek program öneren var mı acaba?1 günü rahat çıkarıyorum da eve giderken şarj bitmesin korkusuyla gidiyorum(%15-20 arası kalıyo 9.30-19.30)
  • Güzel çalışma emeğine sağlık , HTC One X alıcak arkadaşların Asya telefonları almalarını öneririm avrupa telefonlarında titreme ve yellow spot , tint ve benim eski htc one ximdede olan streak sorunları var , sogursunuz telefondan , ayrıca beyazı gerçekten çok daha güzel benim ikinci aldıgım siyah , ama beyazlardada genellikle sorun oluyor ya :/
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.