Şimdi Ara

HTC LEGEND İZLENİMLERİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
11.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 2 gündür Htc Legend kullanıyorum.Daha önce ilk Htc Magic ile Android kullanmıştım.Açıkçası o zamanlar Android pekte olumlu izlenim bırakmamıştı bende.
    3GS ve HD2 den sonra Legend almaya karar verdim.Burada olumlu ve olumsuz yanlarını 3gs ile hd2 arasındaki farkları mümkün olduğunca yazmaya çalışacağım.

Açıkçası performans olarak beni oldukça şaşırttı.1ghz lik Hd2 den sonra 600 mhz lik bir işlemci performansı nasıl olur diye düşünmedim değil.İşte burada işletim sistemi
    farkı devreye girdi.Android işletim sistemi 600 mhz ile gayet iyi ve hd2 yi aratmayacak şekilde çalışıyor.

Telefonun birkaç özelliğini yazalım,

1.Amoled ekran (480*320 çözünürlük HVGA) Telefonun ilk göze batan kısmıda bu.İlk defa amoled ekran deneyimi yaşıyorum ve böyle fark olacağını hiç düşünmemiştim.

2.600 mhz işlemci,384 mb ram,wi-fi,bluetoth,gps

3.Yenilenmiş sense arayüzü

4.radyo ve diğer standart özellikler

Şu ana kadar bende olumlu yönde etkiler bırakan yanları

1.Malzeme kalitesi ve ekranı gerçekten çok iyi görünüyor.

2.Sense arayüzü çok uyumlu çalışıyor.Windows Mobile dekinin aksine herkesin bildiği gibi daha fazla özelleştirmeye müsait.

3.Beni en çok şaşırtan diğer deneyimde internet oldu.Sayfaları gayet hızlı yüklüyor.Ekran hassasiyeti konusunda bugüne kadar iphone 3gs kadar iyi bir telefon kullanmadım(Özelikle internette gezerken bunu çok iyi anlıyorsunuz)Hd2 bile o donanıma rağmen

bana o keyfi yaşatmadı.İşte Legend bana bugüne kadarki Iphone a en yakın deneyimi yaşattı.Pinch-to-Zoom ile gayet hızlı bir şekilde zoom yapabiliyorsunuz.Sayfayı gezerken elinizin altından uçup gitmiyor.Bu kısmı o kadar başarılıki 1ghz lik Desire ın neler yapabileceğini yazmaya bile gerek yok.

4.Youtube uygulamasının herhangi bir ayar yapmadan bağlanması Legend a bir adım daha yaklaşmama sebep oldu.(Magic ile giremiyordum)

5.Her uygulama için birden fazla wigdet seçeneği olması gayet iyi düşünülmüş.

Şimdi de Olumsuz birkaç birşeyler döktürelim.

1.Pil performansı beni şok etti.1 günü zor çıkarıyor.Benim standart kullanımım ile Iphone ve Hd2 de 1 gün gidiyordu.Fakat Amoled ekranların daha az enerji harcadığını duymuştum.Sanırım bu konuda bazı sıkıntılar var.Daha 2 gündür kullanıyorum.Pil performansı ile ilerideki deneyimlerimi yazacağım.

2.Yes ve No tuşunun olmayışı garibime gitti.Sanırım zamanla alışacağım.

3.Flash desteği var evet flash videolarıda seyrediyorsunuz fakat performansı kötü.Ben browser ayarlarından flashı göster seçeneğini kapatıyorum.

Şimdilik bu kadar.Kullandıkça daha fazla eksi daha fazla artı elbette çıkacaktır.Sorularınıza mümkün olduğunca cevap vermeye çalışacağım.

Daha sonra bir video çekip yayınlayacağım.

HTC LEGEND İZLENİMLERİM

HTC LEGEND İZLENİMLERİM

HTC LEGEND İZLENİMLERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RYU1980 -- 5 Nisan 2010; 23:54:49 >

• Degerleri yorumlarin icin tesekkürler arkadasim. Sanirim bu ara cogunluk Htc Desire nin cikisini bekliyor.
  • Bende maddi durumumu düzeltebilirsem yaklaşık 2 senedir kullandığım diamond un yerine bu cihazı alacağım çok beğendim ben...

güle güle kullan....

nerden kaça aldığını yazarsan sevinirim
  • Türkiye'de daha çıkmadı değil mi yurt dışından aldınız sanırım.Birde dikkatimi çeken ön tarafı beyaz ama arka tarafı gri legend'ın.Daha önce birçok videosunu izlemiştim yurt dışındakilerin çektikleri onlarda da aynı şey vardı.Acaba doğru mudur yoksa benim gözlerde mi sorun var :) Türkiye'de çıktığı zaman ben de bir tane alacağım.Siz nerden ne kadara aldığınızı da yazarsanız sevinirim.İyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolf1907

Bende maddi durumumu düzeltebilirsem yaklaşık 2 senedir kullandığım diamond un yerine bu cihazı alacağım çok beğendim ben...

güle güle kullan....

nerden kaça aldığını yazarsan sevinirim

Doğubank 1100 lira 6 taksit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnrg

Türkiye'de daha çıkmadı değil mi yurt dışından aldınız sanırım.Birde dikkatimi çeken ön tarafı beyaz ama arka tarafı gri legend'ın.Daha önce birçok videosunu izlemiştim yurt dışındakilerin çektikleri onlarda da aynı şey vardı.Acaba doğru mudur yoksa benim gözlerde mi sorun var :) Türkiye'de çıktığı zaman ben de bir tane alacağım.Siz nerden ne kadara aldığınızı da yazarsanız sevinirim.İyi günlerde kullanın

Doğubanktan aldım.Pasoport ile kayıt yaptırdım.Ön yüzü de arka yüzü de aynı renk.Fotoğraf yüzünden yanılıyor olabilirsin.
  • arkadaşım doğubankta htc desire da var mıydı yardımcı olabilirmisin var ise bende bu hafta lmayı düşünüyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RYU1980

quote:

Türkiye'de daha çıkmadı değil mi yurt dışından aldınız sanırım.Birde dikkatimi çeken ön tarafı beyaz ama arka tarafı gri legend'ın.Daha önce birçok videosunu izlemiştim yurt dışındakilerin çektikleri onlarda da aynı şey vardı.Acaba doğru mudur yoksa benim gözlerde mi sorun var :) Türkiye'de çıktığı zaman ben de bir tane alacağım.Siz nerden ne kadara aldığınızı da yazarsanız sevinirim.İyi günlerde kullanın

Doğubanktan aldım.Pasoport ile kayıt yaptırdım.Ön yüzü de arka yüzü de aynı renk.Fotoğraf yüzünden yanılıyor olabilirsin.

Peki önüde arkası da beyaz mı yoksa gri mi?Sadece ben mi göremiyorum ya herkes görüyo mu normal rengni

• Bunun siyahını yapsalar süper olur aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

arkadaşım doğubankta htc desire da var mıydı yardımcı olabilirmisin var ise bende bu hafta lmayı düşünüyorumda.

Desire göremedim.
  • quote:

quote:

quote:

Peki önüde arkası da beyaz mı yoksa gri mi?Sadece ben mi göremiyorum ya herkes görüyo mu normal rengni

Telefonun rengi gri.

• Teşekkür ederim cevap için..Ama keşke beyaz olsaydı
  • quote:

quote:

arkadaşım doğubankta htc desire da var mıydı yardımcı olabilirmisin var ise bende bu hafta lmayı düşünüyorumda.

Desire göremedim.

Arkadaşım aldığın yerin varsa telefon numarasını verirmisin , ben bursada yaşıyorumda istanbula çok sık gitme şansım yok ne ne zaman geleceğini öğrenip ona göre gelmeye çalışayım.
  • güzel cihaz güle güle kullan

amoled ekran artık olmazssa olmaz abi

yeni çıkacak cihazlar için şart..bu ekran

mesela ayfon hd eğer amoled olmazsa salla gitsin
  • quote:

quote:

quote:

Desire göremedim.

Arkadaşım aldığın yerin varsa telefon numarasını verirmisin , ben bursada yaşıyorumda istanbula çok sık gitme şansım yok ne ne zaman geleceğini öğrenip ona göre gelmeye çalışayım.

kardeş aynı şekilde bende bursada yaşıyorum legend almayı düşünüyorum bende numarası falan varsa arayıp bi sorarım bende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyson Granger

quote:

quote:

quote:

Desire göremedim.

kardeş aynı şekilde bende bursada yaşıyorum legend almayı düşünüyorum bende numarası falan varsa arayıp bi sorarım bende.

Maalesef arkadaşlar numarasını almadım.Üst katlarda dükkan.

• RYU1980, güle güle kullan.

Bir kaç sorum vardı cevaplarsan memnun olurum.

-Kulaklıktan radyo dinlerken çağrı geldiğinde zil sesi dış haporlörden çıkıyor mu ve titreşim oluyor mu? Yoksa zil sesi sadece kulaklıktan mı duyuluyor?

-Kulaklıktan radyo dinlerken alarm çaldığında alarm sesi dış hoparlörden çıkıyor mu ve titreşim oluyor mu?

Geceleri radyo dinlerken bazen uyuyup kalıyorum. Haliyle kulaklık sabaha kadar takılı kalıyor telefonda. Bu nedenle alarm ve çağrı seslerinin dış hoparlörden duyulması önemli benim için.

Bir iki soru daha sorayım.
    Radyosu kullanışlı mı? Radyo dış hoparlörden dinlenebiliyor mu?
    Zil sesi yüksek mi? Çağrılar rahatlıkla duyuluyor mu?
    Ahize sesinin yüksekliği ve netliği nasıl?
    Alarm özellikleri nasıl? Birden fazla alarm kurulabiliyor mu? Alarm de snoze özelliği var mı (mesela alarmı sabah 6' ya kurduk. Sabah 6' da alarm çaldı. Eğer alarmı kapatmazsak mesela 5' er dakika ara ile tekrar alarm çalıyor mu)?

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: akay635

RYU1980, güle güle kullan.

Bir kaç sorum vardı cevaplarsan memnun olurum.

-Kulaklıktan radyo dinlerken çağrı geldiğinde zil sesi dış haporlörden çıkıyor mu ve titreşim oluyor mu? Yoksa zil sesi sadece kulaklıktan mı duyuluyor?

-Kulaklıktan radyo dinlerken alarm çaldığında alarm sesi dış hoparlörden çıkıyor mu ve titreşim oluyor mu?

Geceleri radyo dinlerken bazen uyuyup kalıyorum. Haliyle kulaklık sabaha kadar takılı kalıyor telefonda. Bu nedenle alarm ve çağrı seslerinin dış hoparlörden duyulması önemli benim için.

Bir iki soru daha sorayım.
    Radyosu kullanışlı mı? Radyo dış hoparlörden dinlenebiliyor mu?
    Zil sesi yüksek mi? Çağrılar rahatlıkla duyuluyor mu?
    Ahize sesinin yüksekliği ve netliği nasıl?
    Alarm özellikleri nasıl? Birden fazla alarm kurulabiliyor mu? Alarm de snoze özelliği var mı (mesela alarmı sabah 6' ya kurduk. Sabah 6' da alarm çaldı. Eğer alarmı kapatmazsak mesela 5' er dakika ara ile tekrar alarm çalıyor mu)?

Teşekkürler...

1.Evet radyo dinlerken çağrı geldiğinde hem kulaklıktan hem dış hoparlörden ses geliyor ve titreşim oluyor.
    2.Alarmda da aynı şekilde.
    3.Radyosu gayet başarılı ama ben radyo kullanmadığım için neye göre kıyas yapacağımı bilemiyorum.Ayrıca dışa ses verebiliyor.
    4.Telefona çağrı geldiğinde rahatlıkla duyabiliyorsunuz.
    5.Konuşurken herhangi bir sıkıntı yaşamadım.HD2,Iphone 3gs aynı şekildeydi.
    6.Birden fazla alarm kurabiliyorsunuz.Alarmda otomatik erteleme mevcut.Bu aralığı sen verebiliyorsun(5 dk.-10 gibi).(Bu kısmı aynen senin gibi bende çok kullanıyorum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: Tyson Granger

quote:

quote:

quote:

Desire göremedim.

Arkadaşlar doğubankta devamlı alışveriş yaptığım yerin telefonunu veriyorum.
    0212 513 03 38 Necati bey.Pazarlık yapmayı unutmayın.

• Desire ile ilgili bilgi gelirse paylaşalım lütfen, anında gidicem çünkü :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.