Şimdi Ara

HTC LEGEND İZLENİMLERİM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
1
Favori
11.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jewel_ma20

Desire ile ilgili bilgi gelirse paylaşalım lütfen, anında gidicem çünkü :)

desire ın yurt dısında cıkısı 9 nisan muhtemelen kısa sure sonra dogubanka gelır
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

Orijinalden alıntı: Tyson Granger

quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

quote:

Orijinalden alıntı: RYU1980

quote:

Orijinalden alıntı: amrasc

arkadaşım doğubankta htc desire da var mıydı yardımcı olabilirmisin var ise bende bu hafta lmayı düşünüyorumda.

Desire göremedim.

Arkadaşım aldığın yerin varsa telefon numarasını verirmisin , ben bursada yaşıyorumda istanbula çok sık gitme şansım yok ne ne zaman geleceğini öğrenip ona göre gelmeye çalışayım.

kardeş aynı şekilde bende bursada yaşıyorum legend almayı düşünüyorum bende numarası falan varsa arayıp bi sorarım bende.

Arkadaşlar doğubankta devamlı alışveriş yaptığım yerin telefonunu veriyorum.
    0212 513 03 38 Necati bey.Pazarlık yapmayı unutmayın.

Verdiğin numarayı aradım adam felaket uçuk bi fiyat verdi ve kesinlikle aşağıda inmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyson Granger -- 8 Nisan 2010; 17:37:06 >

• Arkadaşlar ben kapıdan girişte 690 dolar fiyat aldım.Pazarlık etmeden.Pazarlık ederseniz ve nakitiniz varsa daha da inebilirler.Bu fiyat üzerinden hesaplarınızı yapın bence.Makul olan fiyat bu.

Birde ATK Telekom diye bir yerden almışım.Slipi gördüm.Numara yok maalesef.Doğubanka girince 1 kat yukarı çıkıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RYU1980 -- 8 Nisan 2010; 17:51:02 >
  • RYU1980;
    internetten kolayca uygulama bulabiliyor musun? Mesela İngilizce-Türkçe sözlük, bilimsel hesap makinesi, e-kitap okuma programı vs. kolayca bulunabilir mi acaba?

Uygulamaları kurmak kolay mı? Bir kaç yerde ROOT denilen bir işlemden bahsedildiğini gördüm. Uygulamaların kurulması ile ROOT işleminin bağlantısı var mı bilmiyorum. Bu hususlar hakkında bilgin var mı?

Kendi kendine kapanma ve resetleme oldu mu hiç? Donmalar, takılmalar oluyor mu?

Hız, işletim sistemi, tasarım, kullanım kolaylığı ve pratiklik açısından memnun musun?

Cevaplayabilirsen memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

RYU1980;
    internetten kolayca uygulama bulabiliyor musun? Mesela İngilizce-Türkçe sözlük, bilimsel hesap makinesi, e-kitap okuma programı vs. kolayca bulunabilir mi acaba?

Uygulamaları kurmak kolay mı? Bir kaç yerde ROOT denilen bir işlemden bahsedildiğini gördüm. Uygulamaların kurulması ile ROOT işleminin bağlantısı var mı bilmiyorum. Bu hususlar hakkında bilgin var mı?

Kendi kendine kapanma ve resetleme oldu mu hiç? Donmalar, takılmalar oluyor mu?

Hız, işletim sistemi, tasarım, kullanım kolaylığı ve pratiklik açısından memnun musun?

Cevaplayabilirsen memnun olurum.

Android Marketten istediğin uygulamayı bulabilirsin.
    Iphone a nasıl uygulama kuruyorsan Android sistemli cihazlarada aynı şekilde marketten bakıyorsun ve yükle diyorsun bu kadar.
    Takılma oldu evet ama bu tarz cihazların hepsinde yaşadım hd2,iphone 3gs.Bu gayet normal.Yazılım güncellemeleri ile bu sorunlar gideriliyor.
    Menü geçişleri gayet hızlı sorunsuz.Kullanımı en kolay arayüz zaten sense arayüzüdür heralde kime sorsan.Herşey elinin altında.Tamamen kişiselleştirebileceğin bir sistem.Herhangi bir kısıtlama yok.

Ben hd2 ve iphone 3gs kullanmış biri olarak Legend a yavaş diyemem.Ama sizin hızdan beklentiniz nedir bilmiyorum.Çünkü uygulama açarken 3gs hızlı ve iyiydi.Ama menü geçisi konusunda Legend ile arasında fark göremiyorum.Hd2 de aynı şekilde.

• İnternetten atk telekomun numarasını buldum yarın arıycam istersiniz belki sizde numara:212 528 2705
  • quote:

Arkadaşlar ben kapıdan girişte 690 dolar fiyat aldım.Pazarlık etmeden.Pazarlık ederseniz ve nakitiniz varsa daha da inebilirler.Bu fiyat üzerinden hesaplarınızı yapın bence.Makul olan fiyat bu.

Birde ATK Telekom diye bir yerden almışım.Slipi gördüm.Numara yok maalesef.Doğubanka girince 1 kat yukarı çıkıyorsunuz.

Hocam bu Legend'ın fiyatımı yoksa Desire mı?
    Desire gelmiş mi? Bir bilgi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jewel_ma20

quote:

Arkadaşlar ben kapıdan girişte 690 dolar fiyat aldım.Pazarlık etmeden.Pazarlık ederseniz ve nakitiniz varsa daha da inebilirler.Bu fiyat üzerinden hesaplarınızı yapın bence.Makul olan fiyat bu.

Hocam bu Legend'ın fiyatımı yoksa Desire mı?
    Desire gelmiş mi? Bir bilgi var mı?

o verilen legend fiyatı
  • Desire güzel cihaz ama yeni çıkacak HTC EVO 4G yada SAMSUNG GALAXY modellerini beklemek bence daha mantıklı.
    Ben 720P video olayına önem veriyorum, o yüzden...
  • Benim aklıma takılan ekran çözünürlüğü. Önceki bazı modellerine göre ekran çözünürlüğünü düşürmüşler. 480*340 sizce yeterlimi (480*800'ler artık varken)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sansar61

Benim aklıma takılan ekran çözünürlüğü. Önceki bazı modellerine göre ekran çözünürlüğünü düşürmüşler. 480*340 sizce yeterlimi (480*800'ler artık varken)

Bu legend ın ekran çözünürlüğü.legend hero 2 gibi düşünülmüş bu yüzden hero'daki 480*320 ekran çözünürülüğüne 16 milyon rengi eklemişler.Ekran oldukça yeterli ıphone 3gs den bi farkı yok yan yana koyduğunuz zaman.480*800 çözünürlük desire da var yanlış hatırlamıyorsam.O daha üst bir model olduğu için arada farklılıklar olmak zorunda zaten.Legend ı bağımsız bir telefon gibi değil de hero nun bir üst versiyonu gibi düşünün kendi kategorisinde gayet iyi ekran özelliklerine sahip olduğunu göreceksiniz

• bende ekran çözünürlüğü çok önemli.
    direkt olarak keskinliği arttıracaktır.

Bende şu an Iphone 2G var mesela, ANDROID almak istiyorum ama i7500 ,HERO yada LEGEND modellerine hiç bakmıyorum çünkü ekran çözünürlükler Iphone2G ile aynı. Yani 3 sene evvel'n teknolojisi demek yanlış olmaz.

Almışlen DESIRE , SAMSUNG i9000 , Google N1 yada EVO 4G alınmalı bence. WM olduğu için HD2 düşünmüyorum.
  • Doğru dediğin telefonların ekran çözünürlükleri daha iyi ama fiyat olarak da arada fark var zaten.O yüzden kendi kategorisinde gayet iyi demiştim legend için.Desire ile yada nexus one ile legend arasında 300-400 lira fark var.Legend çok iyi bir alternatif telefon o kadar para vermek istemeyenler için.Kendi fiyat diliminde en iyisi
  • ben dediğim gibi 2G'yi 2,5 sene önce aldım ve bu zamana kadar kullandım. Hala da gayet güzel kullanıyorum. Yani özellik delisi değilim.
    Ancak tahminim önümüzdeki 1-2 yıl içinde çıkacam APP ler artık 480x800 ekranlara göre optimize edilecektir. Bu ekran tercih edilirse daha uzun dönemli bir yatırım olur.
    6 ayda bir telefon değiştirenlere lafım yok. Şu an LEGEND alınır, yaz sonu satılıp EVO 4G alınır o zaman :)
  • Bende legendi dun almis bulunmaktayim. Iphone 3g den sonra gayet tatmin edici bir telefon. Almadan once hiz konusunda teredutte kalmistim, ama gayet tatmin edici bir hizda, tabi ilersi icin ne olur bilinmez.

Desire tercih etmedim cunku bana gore kaba bir telefon, ben daha cok zarif telefonlari begeniyorum. Legend in tasarimi oldukca zarif ve kaliteli.

Iphone dan sonra legendin ekrani cok guzel geldi, ekran rengi cok daha canli ve net gosteriyor.

Dokumatik konusunda da teredutte kalmistim ama Iphone la birebir ayni dokumatik hassasiyetine sahip diyebilirim.

Pil suresi hakkinda yorum yapamiyacagim, cunku daha tam manasiyla kullanamadim telefonu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Bende legendi dun almis bulunmaktayim. Iphone 3g den sonra gayet tatmin edici bir telefon. Almadan once hiz konusunda teredutte kalmistim, ama gayet tatmin edici bir hizda, tabi ilersi icin ne olur bilinmez.

Desire tercih etmedim cunku bana gore kaba bir telefon, ben daha cok zarif telefonlari begeniyorum. Legend in tasarimi oldukca zarif ve kaliteli.

Iphone dan sonra legendin ekrani cok guzel geldi, ekran rengi cok daha canli ve net gosteriyor.

Dokumatik konusunda da teredutte kalmistim ama Iphone la birebir ayni dokumatik hassasiyetine sahip diyebilirim.

Pil suresi hakkinda yorum yapamiyacagim, cunku daha tam manasiyla kullanamadim telefonu.

Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • YunTi; güle güle kullan.

Aşağıdaki soruları daha önce de sormuştum ve cevabını almıştım. Fakat üzerinden biraz vakit geçti. Sanırım kullandığınız cihazı daha iyi tanımışsınızdır bu süre içinde. O nedenle tekrar cevaplarsanız iyi olur.

-Telefon özellikleri olarak kullanışlı mı (arama yapma, çağrı alma, rehberi kullanma, çağrı kayıtlarına bakma vb)?
    -Cihazın tasarımı ve boyutları kullanımı olumsuz etkiliyor mu?
    -Durup dururken kapandığı oluyor mu?
    -Kendi kendine kapanıp açıldığı oluyor mu (reset)?
    -Donma-kilitlenme sorunları var mı?
    -Kullanım sırasında takılmalar oluyor mu? Takılmalar oluyorsa da rahatsız edici boyutta mı?
    -Merak ettiğim bir husus daha var. Android için daha önce çıkmış olan uygulamaları kullanabiliyor musunuz? Bir de ekran çözünürlüğünden dolayı uygulamaların kullanılamama durumu var mı?

YunTi ve RYU1980' dan cevaplamalarını rica ediyorum.

• Pil konusunda beni hayal kırıklığına uğrattı.Herşeyi otomatik update yapıtığımda pil ömrü 12 saati geçmiyor.Tam tersi herşeyi kapattığımda bu süre 2 güne çıkıyor.Birde eksi olarak güneş ışığında ekran yeterli gelmiyor.Ekran parlaklığını otomatik yaptığım halde hd2 ve iphone daki gibi en yüksek seviyeye çıkarmıyor.Bu kısımları sanırım yazılımsal sıkıntılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay635

YunTi; güle güle kullan.

Aşağıdaki soruları daha önce de sormuştum ve cevabını almıştım. Fakat üzerinden biraz vakit geçti. Sanırım kullandığınız cihazı daha iyi tanımışsınızdır bu süre içinde. O nedenle tekrar cevaplarsanız iyi olur.

-Telefon özellikleri olarak kullanışlı mı (arama yapma, çağrı alma, rehberi kullanma, çağrı kayıtlarına bakma vb)?
    -Cihazın tasarımı ve boyutları kullanımı olumsuz etkiliyor mu?
    -Durup dururken kapandığı oluyor mu?
    -Kendi kendine kapanıp açıldığı oluyor mu (reset)?
    -Donma-kilitlenme sorunları var mı?
    -Kullanım sırasında takılmalar oluyor mu? Takılmalar oluyorsa da rahatsız edici boyutta mı?
    -Merak ettiğim bir husus daha var. Android için daha önce çıkmış olan uygulamaları kullanabiliyor musunuz? Bir de ekran çözünürlüğünden dolayı uygulamaların kullanılamama durumu var mı?

YunTi ve RYU1980' dan cevaplamalarını rica ediyorum.

1.Gayet kullanışlı kimsenin sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.
    2.Hd2 kullandıktan sonra boyutu söylememe gerek yok sanırım.Boyutları ne büyük ne küçük.Ele avuca cebe rahatça sığıyor.
    3.Kendi kendine kapanma hiç olmadı ve hiç kendini yeniden başlatmadı.
    4.Donma olmadı.Bu yüzden reset atmam gerekmedi.Bugüne kadar çok kısa belki takılma olmuştur.O da rahatsız etmedi.Uygulamadan çıkıp tekrar girince sorun kalmadı.
    5.Android marketten 20ye yakın uygulama kurdum hiçbirinde uyumsuzluk yaşamadım.Ekran çözünürlüğü konusunda sıkıntı yaşatan bir uygulama da görmedim.Zaten androidin standart çözünürlüğü buydu.2.0 ile daha üst çözünürlük desteği başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RYU1980 -- 10 Nisan 2010; 22:54:32 >

• RYU1980; cevaplar için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.