Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam o rehber fotolarının faceten gelme olayı facebook sayesinde oluyor ve romda facebook varsa sense arayüzünden bagımsız olarak yükleniyor.. yeterki sync açık olsun.. az önce oxygen romda kapalıydı denemek için açtım yüklemeye başladı resimleri..

hava durumunu malesef entegre edemezsin ama benzer htc sense weather yazınca cıkan cakmalarını yükleyebilirsin..

720p video kaydı benim için scope'um dışında bir konu :) fotograf makinem bile aylardır el sürülmeden bekliyor..

peki Iphonedaki agız yüz şekillendirip komik fotolar cıkarabildigimiz uygulamalar vardı onlardan saglam bir tanede andoid için önerebilecek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Hocam o rehber fotolarının faceten gelme olayı facebook sayesinde oluyor ve romda facebook varsa sense arayüzünden bagımsız olarak yükleniyor.. yeterki sync açık olsun.. az önce oxygen romda kapalıydı denemek için açtım yüklemeye başladı resimleri..

hava durumunu malesef entegre edemezsin ama benzer htc sense weather yazınca cıkan cakmalarını yükleyebilirsin..

720p video kaydı benim için scope'um dışında bir konu :) fotograf makinem bile aylardır el sürülmeden bekliyor..

peki Iphonedaki agız yüz şekillendirip komik fotolar cıkarabildigimiz uygulamalar vardı onlardan saglam bir tanede andoid için önerebilecek varmı?

hocam bu rehber olayını anlamadım nasıl olacak. facebook var, eşitleme açık. şimdi facebookta telefon numarası bilgisi olanlar otomatik geliyor listeme. sadece onların fotosu var. ama mesel abim diye kayıtlı. ben bunu sense romlarda facebook arkadaşlarımdan eşleştiriyordum, abimin hesabını facebook hesabıyla bağlıyordu. ama sense olmayan romlarda bağlamıyor hesabı, göstermiyor resmini. göremediğim bi ayarı mı var acaba

-camera fun pro
    -camera illusion
    -camera 360 ultimate
    -fatbooth
    -photofunia
    -pixlr-o-matic
    -sketchme
    -zombiebooth

bunlar bende yüklü olan, efektli foto vs ekmek için olan programlar. iphonedaki ağız yüz şekillendiren uygulamanın adını söylersen android için olanını da buluruz heralde.
  • Şimdi pyramid rom kurulumu başlattım facebook ayarlarına bakamıyorum ama hatırladıgım kadarıyla o zate nbulabildiklerinin resimlerini koyuyor. Rehberindeki kişilerle manuel eşleştiremiyorsun.. diğer HTC for facebookta böyle bir ayarmı var bilemiyorum..

Iphonedaki programın adı oldbooth'tu.. eski sararmış kagıtlara calısılmıs gibi gösteriyordu. saç kısmını varsa gözlüğü önceden hazırlanmış kalıplara oturtup eglenceli fotolar cıkarabiliyordum..

diğer programları yükleyim ama zombieboothu hiçmi hiç begenmedim.. iphoneda cok daha akıcı calısıyordu android versiyonu resmen sürünüyor..

bu arada bizim gibi çok rom deneyenler için astroyu tavsiye ediyorum.. (çogu kullanıcıda mutlaka vardır ama tools altından backup özelligini kullanan çok yoktur muhtemelen) bu özellik sayesinde kurulu programların apk olarak yedegini alabiliyorsunuz.. kurarken biraz yavaş olsada sorunsuz olakra hepsini yükleyebiliyorsunuz..
  • Arkadaşlar ben aşağıda linkini verdiğim romu kurdum. Adı: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE 21/Sep| UNLIMITED INTERNAL MEMORY | STABLE
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045824

Başka bir cihazdan port edilen değil resmi htc gingerbread güncellemesini kullandığını ifade ediyor. Orjinal HTC romunun root edilmiş ve android 2.3 güncellemesi eklenmiş hali diyebiliriz. Orjinal romdan tek farkı size kullanıcı hafızası olarak 140 MB yerine ext4 partition sayesinde 1-2 GB yer kalması ve rom sahibinin iddiasına göre gönül rahatlığı ile yüzlerce uygulama yükleyebileceksiniz. Rom orjinal olduğundan stock hboot istiyor. Cihazınızın boot ekranının orjinal olması gerekli. Eğer boot ekranını başka romlar yüklemek için değiştirdiyseniz orjinaline dönmeniz gerekiyor. Normalde orjinal boot ekranında recovery kısmı çalışmıyor, onu da sistemi unrevoked ile root yapma esnasında recovery kısmına clockworkmod recovery 2.5.0.7 ekleniyor ve rom yüklemeye hazır hale geliyoruz. Öncelikle radio sürümünüz güncellenmeli. Benim ki vodafone cihazıydı ve radio sürümü 5.11.05.27 idi güncelleme yaparak 5.17.05.08 yaptım. Daha yeni rom olarak 5.17.05.23 var ancak ben deneme için bir öncekini yükledim. Radio güncellemek için şu linkten indirebilirsiniz:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687464&highlight=radio

Radio yüklemeyi recovery kısmından install from sdcard seçeneğiyle rom yükler gibi yapıyoruz. Ondan sonra romu yükleyip açılışta kurulum ayarlarını yapıp sadece gmail ayarlarını girmiyoruz ve cihazı tekrar recovery menüsüne alıp ext4 partitionu kullanacak olan data2sd installer dosyasını kuruyoruz. Ardından "Latest Typhon Data2sd script for all Rom versions" dosyasını kuruyoruz. Bu son dosya sanırım sdcardın ext4 kısmını hızlandırmak için. Bu işlemden sonra hafızanız ext4 kısmınız kadar artıyor. Benim sdcardda 1GB ext4 vardı, dahili depolama birimi olarak cihazda 0.96 GB yer gözüktü. Bütün uygulamaları geri yüklüyorum ve hiç birinide sdkarta taşı demenize gerek kalmıyor. Rom ile alakalı bilinen bir sorun görünmüyor. Deneyip kendiniz bir bakın derim. Benim vodafone cihazımda 25MB yer kalınca ve hafızanız doluyor mesajı alınca tamam bu kadar yeter dedim artık. Bu arada sd card olayı yurt dışı forumlarda da tartışılıyor. Benim sdcard Transcend 8 GB class 6. Class 10 kullanıcıları data2sd romlarda hep sorun yaşıyorlar, kurulum olsa bile kullanım sırasında sıkıntı yaratabiliyor. O yüzden sorun yaşadığınız bir romda class 10 kartınız varsa yerine class 6 bir kart ile tekrar deneyin derim.

İndirme yeri burada:http://supernova.droidzone.in/?page_id=24 Sadece bir üyelik almanız yeterli.
    Bilgi için:http://supernova.droidzone.in/ Burada maksimum class 6 kart kullanın tavsiyesi var.

EDIT 22.10.2011 16:25: Arkadaşlar linklerde rom versiyonu : 2.1.0.0 ancak bunda birkaç bug bulunmuş ve düzeltilene kadar yüklenmesi iptal edilmiş. İndirme linkine tıkladığınızda karşınıza 2.0.2.0 olan bir önceki versiyon gelmektedir. Ek olarak zip dosyası şeklinde Sense 2.1 QuickSettings Notification Bar – Flashable Zip yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_75 -- 22 Ekim 2011; 16:29:26 >
  • Hocam bu romu biliyorum.. üzerinde çok eski bir sense versiyonu var (1.9) status bardan kısayollara bile ulaşamıyorsunuz.. keşke 2.1 sense yükleselermiş..

hem stabil hemde 2.1li bir şey arıyorsanız mutlaka leedroid HDyi deneyin.. bu romdan kat kat üstündür.. benim tek sevmedigim yanı orjinal HTS lock screeni oldugu için arada sırada cepteen cıkarırken aramaları reddetmesi.. yoksa mukemmele yakındır..
  • @tosunpasa: Romun eksisi olarak sense 1.9 yüklü geliyor haklısınız. Ama bu rom başka romlardan port edilmediğinden yani orjinal GB güncellemesi yapılmış resmi rom olduğundan üzerinde eski sense geliyor. Bu rom stock rom ayarındadır. Sizin belirttiğiniz gibi yeni sense olması için başka romlardan port edilmesi gerekirdi o zaman bu rom custom rom olacaktı ve romun orjinalliği ile oynanması gerekecekti. Ayrıca bu romda sdcardda ext4 bölümünü dahili hafıza olarak kullanma imkanınız mevcut ve bunu diğer romlarda data++ diye tabir edilen versiyonlarda S-OFF yapmanız gerekirken bu romda S-ON kalabiliyorsunuz. Data++ ile dahili hafızada yer açmak için işletim sisteminin bir kısmı sdcarda taşınıyor bildiğim kadarı ile ve data2SD kadar yer ayıramıyorsunuz ve dahili alan yine kısıtlı kalıyor. Telefona yanlışlıkla zarar vermemek için S-OFF yapmak istemiyorum. Root yapmanın bir tehlikesi yok ama S_OFF yaparken sorun olursa sıkıntı olabilir. A2SD seçeneği de aynı şekilde bize yeterli dahili alan bırakamayabiliyor ve her uygulama zorlama ile sdcarda taşınmayı beğenmeyip sorun çıkartabilir. Romu oluşturan kişiye göre Data2SD özelliği gayet iyi çalışıyor ve istediğiniz kadar uygulamayı sdcarda taşı seçeneğini kullanmadan cihazın kendi hafızasına kurar gibi kurup kullanabiliyorsunuz.

Ben dahili hafıza yetersizliğinden şikayetçiydim her Desire kullanıcısı gibi. Dahili alan yeterli olsa Froyo 2.2 bile bana yeterliydi ki en az 6 ay telefona restart bile yapmadım. Bu romu sadece dahili alan isteyen Sense olayını önemsemeyen ve telefonu da fazla riske atmak istemeyen arkadaşlara öneriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Hocam o rehber fotolarının faceten gelme olayı facebook sayesinde oluyor ve romda facebook varsa sense arayüzünden bagımsız olarak yükleniyor.. yeterki sync açık olsun.. az önce oxygen romda kapalıydı denemek için açtım yüklemeye başladı resimleri..

syncmypix uygulaması ile rehber fotoları ile facebook profil fotoları senkronize edilebiliyor :)

ayrıca circlelauncher diye bi widget var. en azından bi denenmesini kesinlikle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_75

@tosunpasa: Romun eksisi olarak sense 1.9 yüklü geliyor haklısınız. Ama bu rom başka romlardan port edilmediğinden yani orjinal GB güncellemesi yapılmış resmi rom olduğundan üzerinde eski sense geliyor. Bu rom stock rom ayarındadır. Sizin belirttiğiniz gibi yeni sense olması için başka romlardan port edilmesi gerekirdi o zaman bu rom custom rom olacaktı ve romun orjinalliği ile oynanması gerekecekti. Ayrıca bu romda sdcardda ext4 bölümünü dahili hafıza olarak kullanma imkanınız mevcut ve bunu diğer romlarda data++ diye tabir edilen versiyonlarda S-OFF yapmanız gerekirken bu romda S-ON kalabiliyorsunuz. Data++ ile dahili hafızada yer açmak için işletim sisteminin bir kısmı sdcarda taşınıyor bildiğim kadarı ile ve data2SD kadar yer ayıramıyorsunuz ve dahili alan yine kısıtlı kalıyor. Telefona yanlışlıkla zarar vermemek için S-OFF yapmak istemiyorum. Root yapmanın bir tehlikesi yok ama S_OFF yaparken sorun olursa sıkıntı olabilir. A2SD seçeneği de aynı şekilde bize yeterli dahili alan bırakamayabiliyor ve her uygulama zorlama ile sdcarda taşınmayı beğenmeyip sorun çıkartabilir. Romu oluşturan kişiye göre Data2SD özelliği gayet iyi çalışıyor ve istediğiniz kadar uygulamayı sdcarda taşı seçeneğini kullanmadan cihazın kendi hafızasına kurar gibi kurup kullanabiliyorsunuz.

Ben dahili hafıza yetersizliğinden şikayetçiydim her Desire kullanıcısı gibi. Dahili alan yeterli olsa Froyo 2.2 bile bana yeterliydi ki en az 6 ay telefona restart bile yapmadım. Bu romu sadece dahili alan isteyen Sense olayını önemsemeyen ve telefonu da fazla riske atmak istemeyen arkadaşlara öneriyorum.

Hocam lock screen olarakta HTCnin klasik lockscreenini kullanması ciddi sorun.. cepten cıkarırken arama cevaplama, kendi kendine unlock olup birilerini arama.. konusma bitince kapatayım derken karsı tarafta kapatırsa tekrar o kişiyi arama.. ciddi ciddi sorunları var.. bu kadar orjinallik olayına bence takılma.. port edilen romlardaki apklarıda uzaylılar yazmadı yine aynı ekibin farklı telefonlar için yazılmış versiyonları.. o tip lock screeen ibegeniyorsan leedroid HD kurmanı tavsiye ederim.. emin ol stock romdan daha stabil..
  • koca forumda orcinal room kullanan tek ben varım herhal heheh bende mi kursam yahu.
    kuran herkesin garantisi gidiyormu şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

koca forumda orcinal room kullanan tek ben varım herhal heheh bende mi kursam yahu.

aslında garantiyle ilgili acık bi durum yok . eğer telefon arızalanırsa ve arıza yazılımdan dolayı yani sizin kurduğunuz romdan ve rootdan dolayı ise servis problem yaratabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno_trend

quote:

koca forumda orcinal room kullanan tek ben varım herhal heheh bende mi kursam yahu.

aslında garantiyle ilgili acık bi durum yok . eğer telefon arızalanırsa ve arıza yazılımdan dolayı yani sizin kurduğunuz romdan ve rootdan dolayı ise servis problem yaratabilir

servise düştügünde bir ayak yapmazlarsa tabi degğil mi hocam?

birde anladığım kadarıyla gerçekten orjinal rom kullanan yok yahu.ilk nerden başlamalıyım?tel ocakda almıştım sence değer mi?
  • quote:

quote:

quote:

birde anladığım kadarıyla gerçekten orjinal rom kullanan yok yahu.ilk nerden başlamalıyım?tel ocakda almıştım sence değer mi?

bu soruna telefonu kullanan iiglenn biri cevap versin ben cok anlamıyorum desire dan görünüğü üzre wildfire s kullanıyorum , benim kuzenimde orjinal kullanıyor
  • eyvallah hocam
  • yazılımın telefonu bozacagını düşünmüyorum anca brick filan olur(recovery ekranına bile ulaşmanızı engelleyen büyük sorunlardan bahsediyorum) onun çözümünüde daha önce yine bu başlıkta anlatmıştım ama çok anlamıyorsanız, bulaşmanızı tavsiye etmem.
  • quote:

eyvallah hocam

rica ederim iyi forumlar
  • quote:

quote:

quote:

yani en azından hafıza doldu uyarısı almıyorum :)
  • quote:

yalnız değilsin dostum , bende senin gibi orijinal rom kullanıyorum , hafızadaki yer sıkıntısı için gereksiz uygulama kullanmamaya gayret gösteriyorum boşuna yer kaplamaması için .

gerçi bende rom değişkliği istiyorum ama tek başıma yapamayacağımıda iyi biliyorum , bilen birisnin yardımı gerekli mutlaka

hatta Gingerbread Sense 3.5 içeren rom istiyorum ....tosunpaşa arkadaşımız bu konu hakkında ne düşünür bilmiyorum ?

bu telefonu herne kadar sevsemde hafıza sorunu ve larj problemi bazen canımı sıkmıyor değil , en azında nokiasına laf söyletmeyenler gibi değilim ya o yönden içim rahat nede olsa htc babamızın malı değil
  • Telefonumu 20 günlük olarak aldım ve ilk günden bu haftaya kadar kendi yazılımı ile kullandım.Ancak hafıza olayı bıktırınca romu değiştirdim. Şİmdi 140MB yerine, ext4 partition sayesinde 1GB hafızam var ve SD karta taşı demeye bile gerek duymuyorum zaten sdkartta yazılımlar :) Bütün test yazılımları aletin dahili hafızasını 1GB olarak görüyor artık. Tek istediğim buydu ve oldu. Fazlasına şimdilik ihtiyacım yok.

Donanımsal olarak sorun olması durumunda orijinal yazılım yüklenebildiği sürece geriye dönüş mümkün. Ben kendi Hboot dosyasını bozmadım ve S-OFF'ta yapmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_75 -- 24 Ekim 2011; 21:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_75

Telefonumu 20 günlük olarak aldım ve ilk günden bu haftaya kadar kendi yazılımı ile kullandım.Ancak hafıza olayı bıktırınca romu değiştirdim. Şİmdi 140MB yerine, ext4 partition sayesinde 1GB hafızam var ve SD karta taşı demeye bile gerek duymuyorum zaten sdkartta yazılımlar :) Bütün test yazılımları aletin dahili hafızasını 1GB olarak görüyor artık. Tek istediğim buydu ve oldu. Fazlasına şimdilik ihtiyacım yok.

Donanımsal olarak sorun olması durumunda orijinal yazılım yüklenebildiği sürece geriye dönüş mümkün. Ben kendi Hboot dosyasını bozmadım ve S-OFF'ta yapmadım.

internette orijinal vodafone romu buldum ne olur nolmaz diye aa rom kurmayı bilmemek kadar kötü birşey yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_Spartakus

quote:

yalnız değilsin dostum , bende senin gibi orijinal rom kullanıyorum , hafızadaki yer sıkıntısı için gereksiz uygulama kullanmamaya gayret gösteriyorum boşuna yer kaplamaması için .

gerçi bende rom değişkliği istiyorum ama tek başıma yapamayacağımıda iyi biliyorum , bilen birisnin yardımı gerekli mutlaka

hatta Gingerbread Sense 3.5 içeren rom istiyorum ....tosunpaşa arkadaşımız bu konu hakkında ne düşünür bilmiyorum ?

bu telefonu herne kadar sevsemde hafıza sorunu ve larj problemi bazen canımı sıkmıyor değil , en azında nokiasına laf söyletmeyenler gibi değilim ya o yönden içim rahat nede olsa htc babamızın malı değil

sarj problemi evet gercekten cok can sıkıcı..
    rom degiştirme konusunda hıc bılgım yok.sagdan soldan okudugum ve kafa yormadıgım ıcın nasıl yapılacagı konusunda bı fıkrım yok..yanı degecek mı onuda bılmıyorum.okuyrum bazen arkadaslar en azından sıkılıp 15 gunde bır room deneyen bile var biz de böyle yapsak ki?

hocam valla degiştrmek için önce cesaret sonra bilgiye ihtiyacım var..şimdi arkadaşlar dan biri çıkar.önceki sayfalarda paylaşıldı diye okuyuverin lütfen der ben gene sallarım gene sallarım.. napak ne edek bilemedim

aslında durduk yere kaşıntıya da gerek yok.yetiyo şimdilik.
    geçen hafta cygene mod mu her neyse ondan gördüm tema felan bi harika hatta battery calibre felan var ne kadar dogru onuda bilmiyorum neyse lafın kısası nerden başlıycaz
  • 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.