Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok ROM oluncada insanın kafası karışıyor en.iyisi iPhone :-) fazla seçenek yok :-) ios5 yükle devam et
  • :D bende cevap yazdım sana orda,ios5 ide dün gece yükledim bedava mesajlaşma gelmiş iphonelar arası imessage die birde htc den çalmışlar bildirim penceresi koymuşlar yukardan çekiosun orda hava durumu borsa falan çıkıyor garip bir şey olmuş
  • 1 senedir Cyanogen Mod kullanıyordum. En sonunda sıkıldım ve bol bol rom yukleyip durdum :) En sonunda radio güncelleyip leedroid'in en son versiyonunu a2sd'li versiyonunu yükledim. İlk önce hızı tatmin etmedi sonra SD kartımı 3 ayrı bölüme böldüm.
    fat32, ext4 ve swap olarak. Swap'ı da ekleyince telefon anında toparladı :D Hanım yeni telefon mu aldın bana doğruyu söyle diyor şimdi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanggs

1 senedir Cyanogen Mod kullanıyordum. En sonunda sıkıldım ve bol bol rom yukleyip durdum :) En sonunda radio güncelleyip leedroid'in en son versiyonunu a2sd'li versiyonunu yükledim. İlk önce hızı tatmin etmedi sonra SD kartımı 3 ayrı bölüme böldüm.
    fat32, ext4 ve swap olarak. Swap'ı da ekleyince telefon anında toparladı :D Hanım yeni telefon mu aldın bana doğruyu söyle diyor şimdi :D

ne kadarlık bir swap bölümü oluşturdunuz ? leedroid sayfasında ext3 öneriler performans sıkıntısı olmaz di mi ? bu arada leedroid HD mi yoksa diğeri mi ?
    bende şu anda revolution v1.0 yüklü gerçekten güzel bir rom temasıda çok iyi zaten xda'de ,temayı çok övmüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

:D bende cevap yazdım sana orda,ios5 ide dün gece yükledim bedava mesajlaşma gelmiş iphonelar arası imessage die birde htc den çalmışlar bildirim penceresi koymuşlar yukardan çekiosun orda hava durumu borsa falan çıkıyor garip bir şey olmuş

hocam sende iphone kaç var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

Orijinalden alıntı: sivert

ya millet şu 2.3 güncellemesi stabil olarak çalışıyor mu? ben geçtim pişman oldum diyenler var. benim alet servisteydi 1 aydır ve 2.2 yüklemesiyle geri döndü. sistem yazılım güncellemeleri kısmından güncelleyeyim mi? bir zaman önce sanırım htc nin sitesinden 155 mb boyutlu "RUU_HTC Desire Android 2.3 Upgrade (Gingerbread)" adında bi dosya indirmiştim pc de duruyor. onu hafıza kartına atarak da güncelleştirme yapabilir miyiz? içindeki notu okudum en az 150 mb boş yer olması lazım demiş. halbuki bende extra program olmamasına rağmen tel. hafızası 135 mb. nasıl olacak?

Orjinal 2.3 kurma telefon root olmuyor sonra telefonu root daha sonra custom ROM dene :-)

Unrevoked ile orijinal 2.3 Gingerbread'e s-off ve root yapabiliyorsunuz. Ben öyle kullanıyorum ağustos ayından beri, memnunum.

• quote:

quote:

:D bende cevap yazdım sana orda,ios5 ide dün gece yükledim bedava mesajlaşma gelmiş iphonelar arası imessage die birde htc den çalmışlar bildirim penceresi koymuşlar yukardan çekiosun orda hava durumu borsa falan çıkıyor garip bir şey olmuş

4 var :) desire'ı satıcam sanırım parasal durumlar çok iyi gitmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendaddy

quote:

1 senedir Cyanogen Mod kullanıyordum. En sonunda sıkıldım ve bol bol rom yukleyip durdum :) En sonunda radio güncelleyip leedroid'in en son versiyonunu a2sd'li versiyonunu yükledim. İlk önce hızı tatmin etmedi sonra SD kartımı 3 ayrı bölüme böldüm.

ne kadarlık bir swap bölümü oluşturdunuz ? leedroid sayfasında ext3 öneriler performans sıkıntısı olmaz di mi ? bu arada leedroid HD mi yoksa diğeri mi ?
    bende şu anda revolution v1.0 yüklü gerçekten güzel bir rom temasıda çok iyi zaten xda'de ,temayı çok övmüşler.

revolution desire için yok diye biliyorum ben ama yanılıyorum galiba arkadaşımda sensationda kullanıyor yeni versiyonu çıktı demişti buglar giderilmiş çok güzel bir rom o da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 15 Ekim 2011; 13:35:58 >

• quote:

revolution desire için yok diye biliyorum ben ama yanılıyorum galiba arkadaşımda sensationda kullanıyor yeni versiyonu çıktı demişti buglar giderilmiş çok güzel bir rom o da.

rom 3gün önce yayınlanmış şimdi baktım.
    buda link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendaddy -- 15 Ekim 2011; 13:56:28 >
  • arkadaşlar telefonu s-off yaptım ama cmd komutlarını kullanarak hboot dosyasını atmaya çalışıyorum waiting for device diyor o sırada telefonu bağlıyorum donanım bağlandı sesi geliyor ama hiçbir algılama olmuyor pc de nasıl img dosyasını yükleyeceğim bi bilgisi olan varmı ??
  • quote:

quote:

256mb swap, 1gb ext4 yaptım. Geri kalan alanı Fat32 yaptım. Şu ana adar çok memnunum.

• quote:

quote:

quote:

4 var :) desire'ı satıcam sanırım parasal durumlar çok iyi gitmiyor..

kaca satacaksın

• quote:

quote:

buda link

hocam ben bu romun data++ olan romunu yükledim rom açıldı ama dahili alanı kullanmaya devam ediyor hala sadece rom yükledim başka yüklenecek birşey varmı ?? ve 19 mb alan kaldı şu anda telefonda birkaç birşey kurdum ??

• quote:

quote:

quote:

buda link

hocam ben bu romun data++ olan romunu yükledim rom açıldı ama dahili alanı kullanmaya devam ediyor hala sadece rom yükledim başka yüklenecek birşey varmı ?? ve 19 mb alan kaldı şu anda telefonda birkaç birşey kurdum ??

konuda birisi ext4 alanım var ancak uygulamalar telefon hafızasında ve çok az yer var gibi birşey yazmıştı başlarda. cevap olarak bazı kişilerde ext4 bölümlerini tanımadığını söylemişlerdi ext3e çevirip deneyin yazmışlardı. bende ext4 var a2sd kurdum ve sorunsuz kullanıyorum.

ayrıca benimde 2 sorum var
    1)bu romda wifi n için bir zip var bu zipi nasıl kurabilirim ? wifi çekim gücünde bir artma olur mu ?
    2)cool3d romunu yüklerken gingercakes.8b kernelini kurmuştum ama tekrar revolutiona döndüm bu kernel duruyor mu hala ? yoksa romun içinde kendi kerneli geliyor mu (htc'nin kendi kerneli) ?

• legendaddy romun içinde kerneli var fakat stabil kullanmak için kernel update diyorlar.Dün itibari ile 0,8e geçtiler sürekli güncellenen bir rom zaten bu hoşuma gidiyor cool3d'de.
  • vallahi niye yalan söyliyeyim hiç bakmadım bile ama tekliflere açığım vodafone'dan alınma ocak sonunda almıştım.Teklif verebilirsin yani :D
  • merhaba millet, rom konusu almış başını gitmiş.. Halbarad hocam hatırlar bir ara bende bol bol rom yükleyip sıkılana kadar uğraşmıştım sonra durulup bir süre leedroid HD de kaldım..

geçenlerde yine gaza gelip cyagonen, MIUI, lynx, redux2, dGB kurdum ama malesef aradıgım mutlulugu bulamadım

öncelikle yaşadıgım sıkıntıları özetleyeyim

normalde kapasitif ekranlar sadece vücut teması ile çalışması beklenirken saçma bir şekilde farklı şeylerdende komut alabiliyor.. cebimden cıkarırken telefonu gelen cagrıyı reddetmesi, unlock olup bir yerleri aramaya çalışması yüzünden leedroid romu değiştirmek zorunda kaldım..

MIUI iyi güzel ama ikonları berbat.. ayrıca custom theme filan yükleyim dediginizde gelen tüm eklentiler çince.. o yazıları kaybetmeye çalışmak sıkıyor.. bazı programlarda hata veriyordu..

cyanogen son versiyonda market sorunu var.. kendiliginden kapanıyordu.. market versiyonunu değiştirdim olmadı .. en son dili UK den USe cekince düzeldi.. ama bazı applicationlar(mesela whatsapp) crash ediyordu..

lynx,redux bu tip romlar genel itibariyle light romlar ama hiç biri oxygen kadar iyi değil.. ve applicationları ısrarla telefon romuna kuruyorlar..

şimdi oxygen rom kullanıyorum.. abartı stabil ve hızlı hiç donmuyor.. ama sense launcheri yok.. birde kasmayan ring lock screeni olsa iyi olurdu

gördüğüm kadarıyla XDAda çoğu developer sensationa kaymış.. kalanlar genelde modder.. aklıma biraz cool romlar yattı ama nedense Coolexe'in hazırladıgı hiç bir romu kuramıyorum.. sürekli boot ekranda kalıyor.. Güzel saglam önerileri bekliyorum.. (trackpad to unlock olmasın ve kasmasın yeter, birde weather videoları yerine resim olsa şahane )

son olarak burada sadece rom değil kullandıgımız başarılı programlardanda bahsedebiliriz.. ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 21 Ekim 2011; 11:22:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

merhaba millet, rom konusu almış başını gitmiş.. Halbarad hocam hatırlar bir ara bende bol bol rom yükleyip sıkılana kadar uğraşmıştım sonra durulup bir süre leedroid HD de kaldım..

geçenlerde yine gaza gelip cyagonen, MIUI, lynx, redux2, dGB kurdum ama malesef aradıgım mutlulugu bulamadım

öncelikle yaşadıgım sıkıntıları özetleyeyim

normalde kapasitif ekranlar sadece vücut teması ile çalışması beklenirken saçma bir şekilde farklı şeylerdende komut alabiliyor.. cebimden cıkarırken telefonu gelen cagrıyı reddetmesi, unlock olup bir yerleri aramaya çalışması yüzünden leedroid romu değiştirmek zorunda kaldım..

MIUI iyi güzel ama ikonları berbat.. ayrıca custom theme filan yükleyim dediginizde gelen tüm eklentiler çince.. o yazıları kaybetmeye çalışmak sıkıyor.. bazı programlarda hata veriyordu..

cyanogen son versiyonda market sorunu var.. kendiliginden kapanıyordu.. market versiyonunu değiştirdim olmadı .. en son dili UK den USe cekince düzeldi.. ama bazı applicationlar(mesela whatsapp) crash ediyordu..

lynx,redux bu tip romlar genel itibariyle light romlar ama hiç biri oxygen kadar iyi değil.. ve applicationları ısrarla telefon romuna kuruyorlar..

şimdi oxygen rom kullanıyorum.. abartı stabil ve hızlı hiç donmuyor.. ama sense launcheri yok.. birde kasmayan ring lock screeni olsa iyi olurdu

gördüğüm kadarıyla XDAda çoğu developer sensationa kaymış.. kalanlar genelde modder.. aklıma biraz cool romlar yattı ama nedense Coolexe'in hazırladıgı hiç bir romu kuramıyorum.. sürekli boot ekranda kalıyor.. Güzel saglam önerileri bekliyorum.. (trackpad to unlock olmasın ve kasmasın yeter, birde weather videoları yerine resim olsa şahane )

son olarak burada sadece rom değil kullandıgımız başarılı programlardanda bahsedebiliriz.. ne dersiniz?

3 gündür miui kullanıyorum. daha önceleri miui d2ext denemiştim. çok sorun yaşadım, hiç bi d2ext rom düzgün çalışmadı bende. class 10 kart var. miui romda okuyorum class 10 kartlar sorun çıkarıyor diyorlar. sırf o yüzden 32 gb class 6 kart alayım dedim. onu da bulamadım. 16 şimdiki kart ama boş alan 3-4gb. miui a2sd kullanıyorum. 49 saat olmuş, %20 kaldı pil. çok yoğun kullanımım yok aslında sms veya telefon görüşmesi olarak. ama telefonda ya wireless ya da mobil data, bi şekilde 24 saat net var. senkronizasyonlar hep açık. diğer romlarda da bu şekilde kullanıyordum ama 24 saatten sonra %20 falan kalıyordu onlarda.
    yani ben aslında görsellik arıyorum telefonda. nasıl olsa hangi romu yüklersem yükleyeyim nette dolaşabiliyorum, uygulamaları kurup aynen kullanabiliyorum. o sebeple görsellik ön planda benim için. pil nasıl olsa 24 saati çıkarıyor bende :) cyanogen ve oxygen gibi romları görsellik sebebiyle hiç sevemedim :) tema yüklemeye çalıştığımda da olmadı yapamadım hiç o romlarda. o sebeple o romları artık hiç denemiyorum.
    miui rom görsellik açısından daha iyi geliyor bana, o ikisine göre. tema yüklemesi çok basit bi kere :) nette gördüğün mtz uzantılı tema dosyasını indirip, karta kopyalayıp basit bi şekilde yükleyebiliyorsun. ya da direkt tema yöneticisi uygulamasıyla online temalar indirip hemen uygulanabiliyor. bazıları çinde kısımlar içeriyor evet. ama temanın kısımlarını da kolaylıkla değiştirebiliyorsun. ikonların teması şu olsun, mesajlaşmanın teması şu olsun, ekran kilidi şu olsun vs gibi basit bi şekilde tema yöneticisi ile değiştirip kendi temanı da yapabiliyorsun. o sebeple takdir ediyorum miui romu.

ama yine de gönlümde hep htc sense var :D mesela sense hava durumu widgeti gibi bi widget bulamadım mesela ya da ne bileyim mesela rehberi facebook ile bağlayabilme , profil fotolarının direkt orda görebilme falan görsellik olarak çok hoşuma gidiyor :)

başarılı uygulamalar deyince hemen aklıma bi tane geldi yazayım.
    dropbox. dosyaları falan direkt aktarıyorum güzel oluyor. kaç gb depomuz oluyor şu an tam hatırlamıyorum da. çok iyi ama.

• Hocam şu class 10 meselesi bence hurafe.. bende de class 10 kart var en az 15 rom denemişimdir hiç bir sorun çıkarmadı.. belkide kartında sorun vardır.. başka bir class 10 kartta muhtemelen sorun yaşamazsın.. MIUI themelerinin kolay değiştirilmesi güzelde taklitler aslını yaşatır olayı aynen geçerli.. hepsi taklit themeler beni bir türlü tatmin etmedi.. birde 1-2 program hata verince tuz biber oldu hemen değiştirdim :)

facebook'u rehbere baglayablme olayı androidin özelliği, tüm androlarda yapılabiliyor.. ama dedigin gibi şu hava durumu widgeti bambaşka :) birde önümüz kış yağışları çok güzel göstermişler.. özlüyorum

pil olayı gariptir çoğu romda benim telefon 2 günü rahat deviriyor.. aynı şekilde senkronizasyonlar açık..
    görsellik ve program önerisi olarak hemen bende bir şeyler yazayım :)

go launcher kullanıyorum.. yanınada contact manager olarak youlu yükledim.. youlu gerçekten çok başarılı.. smsleride ona devrettim.. arama ekranıda o oldu.. renkleri muhteşem.. go launcherdada tüm programları gruplara ayırıp klasörledim.. oyunlar, android araçları, net araçları, diğer programlar hep ayrı klasörlerde.. sonrada menüsünden backup aldım.. şimdi hangi romu kurarsam kurayım go launcher yükleyip restore diyorum klasörlerim aynen geliyor :)

birde quickpic diye bir program var.. tek kelimeyle muhteşem bir resim görüntüleyici.. 3d galeriden sonra ilaç gibi geldi.. include folders deyip tüm sd kartı taraması yerine sadece görüntülenmesini istediğiniz resimleri listeletebiliyorsunuz sd kartı çok aramadıgı için şak diye yüklüyor.. exclude folders ile istemediğiniz applicationlara ait minik resimleri gizleyebiliyorsunuz.. telefonda başkalarının görmesini istemediğiniz arşiviniz varsa hide edip şifreyle erişebiliyorsunuz.. programın güzelliği o hide edince diger android yazılımlarıda ignore ediyor.. (non picture diye marklıyor resim klasörlerini) çok memnunum..

daha bir sürü program önercegim .. ama şimdilik bu kadar yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Hocam şu class 10 meselesi bence hurafe.. bende de class 10 kart var en az 15 rom denemişimdir hiç bir sorun çıkarmadı.. belkide kartında sorun vardır.. başka bir class 10 kartta muhtemelen sorun yaşamazsın.. MIUI themelerinin kolay değiştirilmesi güzelde taklitler aslını yaşatır olayı aynen geçerli.. hepsi taklit themeler beni bir türlü tatmin etmedi.. birde 1-2 program hata verince tuz biber oldu hemen değiştirdim :)

facebook'u rehbere baglayablme olayı androidin özelliği, tüm androlarda yapılabiliyor.. ama dedigin gibi şu hava durumu widgeti bambaşka :) birde önümüz kış yağışları çok güzel göstermişler.. özlüyorum

pil olayı gariptir çoğu romda benim telefon 2 günü rahat deviriyor.. aynı şekilde senkronizasyonlar açık..
    görsellik ve program önerisi olarak hemen bende bir şeyler yazayım :)

go launcher kullanıyorum.. yanınada contact manager olarak youlu yükledim.. youlu gerçekten çok başarılı.. smsleride ona devrettim.. arama ekranıda o oldu.. renkleri muhteşem.. go launcherdada tüm programları gruplara ayırıp klasörledim.. oyunlar, android araçları, net araçları, diğer programlar hep ayrı klasörlerde.. sonrada menüsünden backup aldım.. şimdi hangi romu kurarsam kurayım go launcher yükleyip restore diyorum klasörlerim aynen geliyor :)

birde quickpic diye bir program var.. tek kelimeyle muhteşem bir resim görüntüleyici.. 3d galeriden sonra ilaç gibi geldi.. include folders deyip tüm sd kartı taraması yerine sadece görüntülenmesini istediğiniz resimleri listeletebiliyorsunuz sd kartı çok aramadıgı için şak diye yüklüyor.. exclude folders ile istemediğiniz applicationlara ait minik resimleri gizleyebiliyorsunuz.. telefonda başkalarının görmesini istemediğiniz arşiviniz varsa hide edip şifreyle erişebiliyorsunuz.. programın güzelliği o hide edince diger android yazılımlarıda ignore ediyor.. (non picture diye marklıyor resim klasörlerini) çok memnunum..

daha bir sürü program önercegim .. ama şimdilik bu kadar yeter

facebooku rehbere bağlama derken, mesela htc sense varsa, facebook profil fotosu o kişinin rehberinde fotosu oluyor otomatik. sonra yine rehberden girip o kişinin facebook fotolarını geziyorsun. rehberden direkt o kişinin aramasını da engelleyebiliyorsun falan filan çeşit çeşit özelliği var.

ayrıca ben facebooktaki touch input klavyesine alıştığımdan mıdır nedir, çok iyi geliyordu o bana. şimdi miui rom için smart pro keyboard mıdır nedir, onu kurdum ama hala tam ısınamadım :)

ayrıca o hava durumunu da cidden özlüyorum :) onu miui roma entegre edebilir miyiz bilmiyorum, olsa çok iyi olur.

Film izle diye bi program var :) daha tam denemedim ama fena değil gibi duruyor.
    tunewiki diye bi program var. müziği çalarken çevrimiçi olarak müziğin sözlerini arıyor, bulursa altta sözleri de akıyor :)

class 10 kart olayını da xda forumunda okudum. miui başlığında özellikle. ben sadece d2ext romlarda sorun yaşıyorum. a2sd romlarda benim kartla da hiç sıkıntı çıkarmıyor.

haa ek olarak bi de 720p video kaydı yok miui'de. cyagenmod ve oxygende de ben denediğim zamanlarda yoktu. sense romlarda gayet başarılıydı 720p video kayıdında

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.