Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.534
Cevap
3
Favori
201.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rhyme'ın paket içeriği daha iyi sadece. Bu arada Desire flash lite mı flash player mı destekliyor? Yurtdışından getirten bilirim ama kuzenimin amerikadan gelmesine daha çok var (10 ay kadar) ki o zaman da pasaport sıkıntısı yaşıycam o yüzden yurt dışından alamıyorum. Google'ın Motorola'yı alış işlemleri tamamlanırsa dediğin gibi olacak büyük ihtimalle ama şimdilik önüne gelen android kullanıyor. Desire'ı custom rom desteği ve HTC oluşundan dolayı düşünüyorum zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Orijinalden alıntı: arsima

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WaShErE

Sende yapamadıysan walla ama anlatayim benim telefon ruu romdu zaten biliosun orjinal hali vardı.İlk önce root ettim unveroked ile sonra rom u indirdim recovery den kurdum rom'u,arkasından kerneli indirdim ben no2way kerneli indirdim onu kurdum,arkasından Cool3D AceS v3 DATA2EXT only for data2ext Hboot Version yazan hboot 'unu değiştirdim,weather pack i indirdim onu kurdum sonra normal boot ettim teli rom açıldı.Full wipe ve clean dalvik te yapman lazım kurmadan.Sen nerede takıldın ki?

hangi kernel kullanıyorsun? dünden beri kullanıyorum cool 3dyi. bazen geç algılıyor, takılma oluyor gibi geliyor da bende

rcmix in romunu denemeni tavsiye ederim benim en uzun süre kullandığım rom oldu yani açıkcası ama link veremeyeceğim malesef siteleri patladı heralde :D

uzun süre kullandım zaten onu :) sense 3.0 denemek için yükledim cool 3dyi

yahu rom yüklemeye eriniyorum :D bilsem ki çok iyi stabil bişe var yüklerim ama şimdi rom yükle uygulamalar gidecek o olacak bu olacak falan filan :D şu dahili hafızadan hiç birşey kaybettirmeyen romlardan arıyorum aslında direk ext alanına yükleyecek herşeyi öyle bişe varsa tavsiye eder misin

hocam benim gördüğüm en iyi performanslı romlar (sense içeren romlar için konuşuyorum) a2sd türündeki romlar. onlarda tamam azalıyor dahili alanın ama ben 100 üzerinde uygulama yükleyebiliyordum, ihtiyacım olmayan çok uygulama oluyordu içinde :) bu a2sd romlardan da leedroid ve rcmix kullandım, sorun yaşamadım.

• quote:

gingercakes0.8a_bfs_no2way.zip bendeki kernel bu dediğim gibi no2way olan ilk uyandığında makina 1sn kadar kasıyor eğer onu diyorsan o da cpu yu düşürüyor uyku modunda o yüzden ilk başta bir voltaj gereksinimi duyuyor onun dışında şahsen bir sorun göremedim.Uygulamalarıda ext4 e yüklediği için telefon hafızası bende hiç değişmiyor halen 110mb Sense 3.0 benim hoşuma gitti diğer romların çoğunuda arkadaşlarımdan biliyorum ama en güzel rom bu.bu akşam revolution 'ın romunu araştırcam desire için var mı yok mu bugün arkadaşla konuştum sensation a yüklemiş bug lar gitti diyor bakalım bulabilirsem onuda paylaşırım

hangi versiyonu yükledin peki hocam? ben d2ext olanı yükledim. acaba ondan mı kasıyor. benim telefon hafızam şu an 1gb falan görünüyor, 200mb falan kullanımda :) sende 110mb göründüğüne göre farklı bi versiyonu yüklemişsin. ben de onu yükleyip deniyeyim. bu d2ext versiyonunda çoğu zaman kasıyor. bi uygulamayı açması en azından 5 sn sürüyor, ana ekranları bazen seri halde çevirebiliyorken bazen bi ekranı çevirebilmem 5-10 sn sürüyor, durum çubuğunu aşağı çekerken kasıyor falan filan.

benim kart class10. miui romda falan okumuştum, bu d2ext scripti class 10 kartlarda tam çalışmıyor diyorlardı. ondan şüpheleniyorum ben. class 6 kart almayı düşünüyorum sırf bu yüzden :)

sendeki romu tipini versiyonunu söyle de onu indirip deniyeyim bi de

• quote:

s-off ben yapamadım bilindik ne kadar yöntem varsada denedim olmuyor.Hboot 0.93 benim mesela.Cool sensation ı deneyeblirsin ben 3-4gündür kullanıyorum gayet memnunum herhangi bir sorun görmedim ve şarjıda gayet iyi gidiyor.s-off yaptıktan sonra yine kernel değiştirir gibi hboot değiştiriyoruz.Kimileri s-off için clock mod tan diyor kimisi leedroid yükleyince yaptım diyor,ben alpharev ile denedim ilk denememde hata verdi hboot u değiştirdi o yüzden kurduğum roomda gitti baştan kurdum ikinci sefer denemedim kimileride ikinci üçüncü seferde yaptım diyorlar.Ama bana kalırsa türkiyedeki desirelar biraz garip diğer ülkelerde olanlar çatır çatır yapmışlar.Bu arada ana başlık açtım yardımlarınızı sorularını bekliyorum.

o hboot değiştirmeyi yüklerken soruyor hocam, şu hbootu yükleyeyim mi diye :) sanırım orayı kaçırmışsın, dikkat etmemişsin. onayladıysan değiştirir, ben onaylamadım, sadece s-off yaptı hbootu değiştirmedi

• Ben s-off yapamadım bi yapsan neler yapıcam :D sd kart bendeki orjinal sd kartı class4 4gb olan.kernel bende farklıymış ya halbarad gingercakes0.7g_bfs_NO2WAY.zip diye geçiyor.s-off yapsaydım ben rami de arttırcaktım.Baştan bir daha deneyeyim diyorumda üşeniyorum açıkcası o gün gaza geldim yaptım yoksa dokunmazdım yineşimdi telefonu recovery de başlatıyorum sırayla yazıcam nasıl kurduğumu unrevoked' tan sonra ;

1-)cool3d-aces-v3-bravo.zip
    2-)gingercakes0.7b_bfs_NO2WAY.zip
    3-)weather-pack_new.zip
    4-)bravo_alphaspl_D2EXT.zip

Sırayla bu şekilde kurdum diğer işlemlerden sonra yalnız 10dan fazla kurduğum için herseferinde mesela d2ext ye kurmadı veya kurdu çok hızlı geçti anlayamadım.Kernelin şu anda sitelerinde yeni versiyonu var belki ondan sorun oluyor olabilir.Bende takılma olmuyor çünkü Birde bu rom çok fazla kurcalanmamış o yüzden hoşuma gitti dikkat edersen temaları,duvar kağıtları bile duruyor

• quote:

Ben s-off yapamadım bi yapsan neler yapıcam :D sd kart bendeki orjinal sd kartı class4 4gb olan.kernel bende farklıymış ya halbarad gingercakes0.7g_bfs_NO2WAY.zip diye geçiyor.s-off yapsaydım ben rami de arttırcaktım.Baştan bir daha deneyeyim diyorumda üşeniyorum açıkcası o gün gaza geldim yaptım yoksa dokunmazdım yineşimdi telefonu recovery de başlatıyorum sırayla yazıcam nasıl kurduğumu unrevoked' tan sonra ;

3-)weather-pack_new.zip

Sırayla bu şekilde kurdum diğer işlemlerden sonra yalnız 10dan fazla kurduğum için herseferinde mesela d2ext ye kurmadı veya kurdu çok hızlı geçti anlayamadım.Kernelin şu anda sitelerinde yeni versiyonu var belki ondan sorun oluyor olabilir.Bende takılma olmuyor çünkü Birde bu rom çok fazla kurcalanmamış o yüzden hoşuma gitti dikkat edersen temaları,duvar kağıtları bile duruyor

C3D-AceS-D2EXT-v0.5.zip .. yüklediğim rom buymuş benim.

bi de benim indirdiğim bravo_alphaslp_D2EXT.zip dosyasını direkt recovery'den flash zip deyip yükleyememiştim. update script not found gibi bi hata vermişti. sonra baktım fastbootcommander diye mi ne program varmış, indirdim bilgisayara çalıştırdım telefonu bilgisayara bağladım. o program sayesinde yükleyebildim. sen direkt flash zip deyip halledebildin mi?

• flash zip değil yaf install zip from sdcard var advanced sekmesinde recoveryde ordan yüklüyorum ben herşeyini aynı şekilde romuda ordan yüklüyorum zaten.sürekli romu güncelliyorlar sağolsunlar o yüzden dosyalar değişmiş sanırım bende bugün farkettim kernelin değiştiğini Zaten en çok güncelenen rom diye geçiyor xda de.
  • @yedas sana cevap yazmayı unuttum flash desire destekliyor evet bence temiz desire bulabilirsin ikinci el bak eğer yurtdışında sıkıntı yaşıycaksan ama türkiyedeki 2.el fiyatına oradan sıfır alıyorsun hoş gelmesinede 10ay varmış kuzeninin çok uzun bir zaman biraz bekle bakalım bakarsın yeni modeller çıkar o zamana kadar ne de olsa her ay çıkıyor
  • neyse ben biraz daha bekleyeyim en iyisi
  • Bekle bakalım hangi modeller çıkacak daha Nexus ları çok merak ediyorum aslında ama şekilleri çok kötü birde göz sense 'e alışınca bir garip geliyor diğer androidler

bu arada halbarad s-off nasıl yaptın bir anlat ondan sonra bende deneyeyim şimdi romu tekrar tekrar yüklemek istemiyorum hoş backup'ta var ama olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 11 Ekim 2011; 13:02:00 >
  • quote:

Bekle bakalım hangi modeller çıkacak daha Nexus ları çok merak ediyorum aslında ama şekilleri çok kötü birde göz sense 'e alışınca bir garip geliyor diğer androidler

bu arada halbarad s-off nasıl yaptın bir anlat ondan sonra bende deneyeyim şimdi romu tekrar tekrar yüklemek istemiyorum hoş backup'ta var ama olsun.

açıkçası ayrıntılarını hiç hatırlamıyorum

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=805811

burdaki adımları sırayla yapmıştım. sadece burda demişki bootable flash key oluştur, onun yerine ben bootable cd oluşturmuştum. gerçi sen onları da yapmışsın. sonra işlemlerin yapıldığı o siyah ekranda şunun gibi hatalar almıştım

/home/tc/alpharev.sh: line 331: [:-eq: unary operation expected
    /home/tc/alpharev.sh: line 343: [:-eq: unary operation expected
    /home/tc/alpharev.sh: line 353: [:-eq: unary operation expected
    /home/tc/alpharev.sh: line 361: [:-eq: unary operation expected
    /home/tc/alpharev.sh: line 366: [:-eq: unary operation expected

sonra xda foruma baktım, daha basit seviyeli bi rom kurun gibi bi çözüm söylemişler. o zamanlar rcmix vardı. kartta leedroidin froyo sürümü vardı. hemen onu yükledim telefona ve tekrar denedim. hatayı vermeden yaptı işlemleri. ama işlemleri yaparken bi yerde sana soruyor hbootu değiştireyim mi diye. oraya dikkat et, kabul etmek zorunda değilsin. aynı hboot ile devam edebilirsin.

başka da bişey hatırlamıyorum neler yapmıştım :)

bu arada şunu da sorayım, benim yüklediğim rom gereksinimi için 2 tane ext4 alanı demişler. sen kaç tane ext4 alan oluşturdun?

• quote:

Ben s-off yapamadım bi yapsan neler yapıcam :D sd kart bendeki orjinal sd kartı class4 4gb olan.kernel bende farklıymış ya halbarad gingercakes0.7g_bfs_NO2WAY.zip diye geçiyor.s-off yapsaydım ben rami de arttırcaktım.Baştan bir daha deneyeyim diyorumda üşeniyorum açıkcası o gün gaza geldim yaptım yoksa dokunmazdım yineşimdi telefonu recovery de başlatıyorum sırayla yazıcam nasıl kurduğumu unrevoked' tan sonra ;

3-)weather-pack_new.zip

hocam ben şu an leedroide de geri dönemiyorum :) kartı tekrar bölümledim, 1 tane fat32 1 tane ext4 alan olacak şekilde. leedroid yükledim, yeniden başlattığım zaman ilk ekranda kalıyor öylece. nasıl düzeltebilirim fikrin var mı yoksa araştırmam lazım baya sanırım

• quote:

quote:

3-)weather-pack_new.zip

hocam ben şu an leedroide de geri dönemiyorum :) kartı tekrar bölümledim, 1 tane fat32 1 tane ext4 alan olacak şekilde. leedroid yükledim, yeniden başlattığım zaman ilk ekranda kalıyor öylece. nasıl düzeltebilirim fikrin var mı yoksa araştırmam lazım baya sanırım

alpharev sitesinden stock hboot indirip onu yükledim. sonra leedroidi tekrar yükledim. sorun kalmadı :) tam da telefona ihtiyacım olan zamanda denedim salak gibi, ortada kaldım düzelene kadar :)

• @WaShErE
    hboot değişimi için cihazın s-off olması lazım diyorlar sen nasıl hboot değiştirdin ?
  • evet hboot için s-off olması gerekiyor ben değiştiremedim ama değiştirirsem acaip şeyler yapıcam diye yazmıştım

halbarad bendede aynı hataları verdi bende bi daha dememiştim dediğim gibi demekki leodroid ile oluyor yarın olmadı bir daha denerim bakalım ondan sonra ram için ben 512mb daha ayırmıştım ext4 te onuda kullanınca bakalım ne olcak.Sen beğenmedin galiba rom'u niye tekrar leodroid e döndün?Tekrar s-off yapıncada sıkıntı oluyor aslında tekrar s-on yapması var bir şey olduğunda okuya okuya zaten kafam karışmaya başladı artık çok derin mevzular. sende benim sensation ı kullanan arkadaş gibisin geçen buluştuk beraber bir şeyler yiyelim diye adam otururken 3 tane rom kurdu durduk yere test ettik falan baktık hangisi daha iyi gibilerinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 11 Ekim 2011; 19:31:23 >

• açtığım htc desire ana konu da yalan oldu sileyim bari ordan devam etmeyeceksek?
  • quote:

evet hboot için s-off olması gerekiyor ben değiştiremedim ama değiştirirsem acaip şeyler yapıcam diye yazmıştım

halbarad bendede aynı hataları verdi bende bi daha dememiştim dediğim gibi demekki leodroid ile oluyor yarın olmadı bir daha denerim bakalım ondan sonra ram için ben 512mb daha ayırmıştım ext4 te onuda kullanınca bakalım ne olcak.Sen beğenmedin galiba rom'u niye tekrar leodroid e döndün?Tekrar s-off yapıncada sıkıntı oluyor aslında tekrar s-on yapması var bir şey olduğunda okuya okuya zaten kafam karışmaya başladı artık çok derin mevzular. sende benim sensation ı kullanan arkadaş gibisin geçen buluştuk beraber bir şeyler yiyelim diye adam otururken 3 tane rom kurdu durduk yere test ettik falan baktık hangisi daha iyi gibilerinden

hocam afedersin benim tuvalette bile sıkıntıdan rom değiştirip denediğim oldu :D zevkli geliyor böyle uğraşmak, denemek, hangisinde ne var bakmak :)

şu leedroid ile yapmıştım ben s-off
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=768703

ben cool3dyi beğendim de d2ext versiyonu çok kasıyordu. yani bi programı açması en azından 5 sn sürüyor, durum çubuğunu aşağı kaydırması bilmem kaç saniye sürüyor falan :) d2ext tipindeki hiç bi romdan performans alamadım ben daha :) hepsinde bi kasıyor bişeyler oluyor. benim karttan şüpheleniyorum ben, class10 kartlarda sorun çıkarıyor diye okumuştum, alex romunu geliştiren kişi bununla ilgileniyor falan diyorlardı sanırım.
    akşam yine cool3d kurdum ama bu sefer a2sd versiyonunu kurdum. performansı çok daha iyi geldi d2ext'e göre.

• rom mevzusu almış başını gitmiş (:

desire bence hala yetkinliğini ve güncelliğini koruyan bi model. muhtemelen bir sonraki satın alacağım ürün de htc olacak ama şu batarya mevzusuna evrensel bi çözüm gelmeden yeni bir şey almayı düşünmüyorum.

şöyle de bir şey var. almanyadaki akrabamın htc desire hd si var ve yarım saatte şarj olduğunu söylüyor bana. türkiyedeki 220 walt elektrik akımı mıdır bizi 2.5 saat prizde bekleten?
  • yarım saattede zor diycem ama benim iphone singapur'dan alınma şarj aleti burdakilerden farklı takıyorum 1saate kalmadan şarj ediyor banada ilginç gelmişti,dedim herhalde iphone4 te böyle 3g de hala duruyor onun daha uzun sürüyor şarjı.Demekki var ki keramet diğer şarjlarda

Halbarad olabilir SD kartından class10 sanırım kullanadım şimdiye kadar tamda hatırlamıyorum ama şimdi teknik olarak düşünürsek zaten class10 hafıza kartını bir cep telefonu tam verimli kullanamaz,bilgisayarlardada dediğimiz bir dar boğaz olayı vardır telefonda da muhtemelen aynı şey söz konusu çünkü base olarak aynı performansı artcağı yerde düşebilir tamamen bileşenler ile alakalı bir durum.Yani şöyle düşün atom işlemcili netbook a sata3 veya 2 farketmez SSD taktığını düşün yüksek hızlı e nolur haliyle o kadar yazma okuma yapamıycağı için bir dar boğaz ortaya çıkıyor.Sen bence class4 bir hafıza kartı al nasıl olsa ucuz.S-off a da bakamadım bugün belki ilerleyen saatlerde veya yarın bakayim teş. ettim link için.

Söylemeyi unuttum dün esti aklıma geldi gece yarısı ya dedim herşeyin 64biti var hatta explorer'ın var neden dedim firefox'un yok acaba derken bir baktım firefox'un 64bit browser'ı var ama kimsenin haberi yok şimdi onu kullanıyorum hatırı sayılır bir hızlanma mevcut çünü v7 den sonra sapıttı bunlar iyice.Adı firefox değil Nightly diye geçiyor ihtiyacınız olursa diye paylaşayim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaShErE -- 12 Ekim 2011; 19:13:55 >

• quote:

açtığım htc desire ana konu da yalan oldu sileyim bari ordan devam etmeyeceksek?

Ben bi başlangıç verdim oraya :-) ama kimse gelmedi
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.