Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.056
Cevap
19
Favori
298.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malesef anakartım yandı. Elinde sağlam anakartı olan bozuk laptop satmak isteyen var mı? Yada elimdekini komple yada parça parça satabilirim. kasam cok temiz, 4+4gb ram, CD-rom yerine takılan SSD yuvası ve 2 adet batarya var. 05545377166
  • arkadaşlar puan durumunu arttırmanın yolu nedir

biraz yavaşlıktan şikayetciyim disk birleştirme ve temizleme yaptım ama puanlar aynı gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 3 Eylül 2017; 10:50:53 >
  • gael kullanıcısına yanıt
    Ssd tak hocam sonrada keyfine bak. Performans ile ilgili tüm sorunlarını çözer. Marka olarak : Samsung, corsair vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zebani kullanıcısına yanıt
    C sürücüsünün yerinemi?

Ssd ler pahalı ucuz olanların da hafizasi dusuk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gael kullanıcısına yanıt
    hocam 2012 yılında ssd ve ram takviyesi yaptım. kendi üstündeki diski optik sürücüyü söküp disk kızağı ile birlikte d sürücüsü yaptım. performans olarak çok fazla artısı var. yine de siz bilirsiniz.
  • zebani kullanıcısına yanıt
    anladım

sanırım şu video daki gibi yapılıyor

https://youtu.be/KsiDUJGWjPg

verilerde herhangi bir kayıp olmaz dimi.. ssd ye aynı şekilde aktrabiliriz sanırım Windows'u ve diğer verileri

• hocam ben tüm verilerimi yedekleyip notebook üzerinde gelen tüm bölümleri sildim. notebook üzerindeki key ile ssd ye kurulum yaptım. bu şekilde recovery bölümü vs tamamı gidiyor. acronis tarzı bir program ile klonlama yapsanız minimum 512gb ssd almanız gerekmekte.

recovery bölümü ile birlikte tüm bölümleri ssd ye nasıl aktaracağınız konusunda bir fikrim bulunmamakta.
  • bu pc 5 yıldır kullanıyorum cok memnunum
    toshiba 128 pro ssd takıldıktan sonra çoğu pc fark atacak düzeye geldi
    birde DVD sürücüyü cılarıp yerine 1gb segate disk taktım depolama sorunu ortadan kalktı
    zorunlu fan değişimi. cin malı ucuz fanlar daha iyi cıktı 3 yıldır sorunsuz
    1 hafta önce ev kullanımı için 600tl 24 ea hp ips monitör aldım. cs go ve payday 2 küçük ekranda tat vermiriyordu

tek sorun her Windowsun bazı güncellemesinde geç açılıyor regedit sıfırlanıyor anlaşılan. tekrardan
    Fix problems when the system boots (freeze 1-2 min) with the Catalyst
    1. Run regedit and find the option "EnableUlps"
    2. Change the value to "0"
    3. Reboot
    ayarları yapmak gerekiyor. yoksa 10sn açılmıyor.
  • recovery ne yapacaksınız. win 7 işi bitti. ben win 10 pro geçtim bizim keyle. şimdi olurmu bilmiyorum.
    neyse konuya dönelim Windows 7 Microsoft sitesinden indirin. sizdeki keyle kurun. zaten orijinal lisans. diskide disk yönetiminden 2 ye bolun. misal bende 5 parça. Windows ve online oyunları mutlaka ssd kurun. birde programları. film müzik de normal diske kurun. DVD çıkarın. 20 tl sata disk DVD kanı alın takın 750gb orijinal diskide sata 2 den DVD tarafına takın. çünkü hdd takılı olduğu orijinal yer sata 3 destekli ve ssd iyi ise 500 üzerine çıkıyor okuma ve yazmada.

pc işlemci ve anakart olarak cok iyi gelecek düşünülerek yapılmış. usb 3.0 ve sata 3 disk yuavası gibi. zaten işlemci efsane. ekran kardıda 128bit ddr5 daha ne olsun. bizi bu zamana kadar dayadı.
    benim pc aşırı hızlı. ker konuda oyun açılışı kapanışı program açma açılma vs. ssd faydası cok. o yüzden tavsiyem samsung pro yada toshiba ocz alın paraya az kıyın:)

• ilkokul 2.sinifa giden yigenime vericem bu laptobu okulda kodlama öğrenecekler

ancak biraz modifiye yapmam lazım win 10 a nasıl yukseltebilirim

önce format mi atayım yedeklememi yapayım

arkadaşlar bu konulardan biraz uzak kaldım nasıl bir yol izleyeyim

• diabl0 kullanıcısına yanıt
    Bu hafta gelen güncelleme ile yine alet aynı hataya düşüyor.
    Bu sefer EnableUlps de işe yaramadı.

1 dk açılış + 1 dk masaüstünde bekliyor şu an!

Edit: Alt satırlarda başka enableUlps satırı daha var onları da düzetlmek gerekiyor bulup. Yine windows güncellemesi ile 0lanmış aynı yöntem ile kullanmaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy9355 -- 1 Eylül 2018; 12:1:43 >
  • Konuyu hortlatmak gibi olacak ama HP Pavilion DV6- 3046ST (i5 520m-ATI Mobility Radeon HD5650 - 4GB RAM - 320 Gb hdd) Özellikli laptop şu an piyasası ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzerchE

DFX'i deneyin. Beats hikaye :)
    DFX bildiğin ses kartı ses resmen evrimleşiyor pc formattan sonra kurduğum ilk program ...bunu yapanın ömrü uzun olsun o kadar söylim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebani

Ssd tak hocam sonrada keyfine bak. Performans ile ilgili tüm sorunlarını çözer. Marka olarak : Samsung, corsair vs
    Merhaba değerli dostum sadece 2 ay kullanılmış çiçek gibi cihaz aldım bir tanıdıktan ..cihazı hiç kullanmamış fotolardan bakabilirsin : model ise hp 6020st ...şimdi sorum şu yıllardır pc ile iç içeyim DFX pulİng programı sesi müthiş yapıyor sen denedin sanırsam birde beats audio özelliği var onunda zati, control paneli drıverını yükledikten sonra herşeyi ayarlıyorsun..

Şimdi sorum şu Beats audio w8.1 veya w10'da çalışıyormu ? yani beats audio kontrol paneli açılıyor veya sesleri eko vs ayar yapabiliyormuyuz saygılar...

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    nereden indiriliyor bu program? ben de yeni format attım ses driver yüklemedim. direk bunu kursam olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DinDjarin

nereden indiriliyor bu program? ben de yeni format attım ses driver yüklemedim. direk bunu kursam olur mu?
    kardeş windows hangi sürüm kurdun ?
    10. 1 senedir windows 10 ile kullanıyorum herhangi bir sorun yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

10. 1 senedir windows 10 ile kullanıyorum herhangi bir sorun yok.
    kardeşim beats audio...kur bakalım sonucu yaz ...

http://dosya.co/d8jcug2xknzp/sp55094.exe.html
    eyvallah. yarına inşallah şimdi laptop yanımda değil. ama bu orijinal driver galiba. DFX nasıl oluyor ben onu merak etmiştim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

eyvallah. yarına inşallah şimdi laptop yanımda değil. ama bu orijinal driver galiba. DFX nasıl oluyor ben onu merak etmiştim :)
    kardeşim sen beats demedinmi bu beats orjinal drıver .sen DFX mi istiyorsun..yarın haberleşiriz o zaman )
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.