Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.056
Cevap
19
Favori
298.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zebani

Ek olarak bir kavramı karıştırmışsın. Dual kelimesi sadece 2 veya 4 ram kullanılan durumlarda çıkar. 64Bit olan bant genişliği 2 ram kullanıldığında 128Bit'e çıkar. Sistem ilk açıldığında pause tuşuna basarak bunu görebilirsiniz.
    665.2 X 2 olayına gelince ddr Ramlerden sonra ramin gerçek hızı gösterilen değerin 2 ile çarpılması ile hesaplanır, üstte yazan dual kelimesi ile hiçbir alakası yoktur bunun.

Ben yanlış ifade etmişim. düzelttim. arkadaşın dual dediği aynı pakette satılan dual kitler sizin dediğiniz ramin veri yolu. yani 4+8gb dual kit olmaz ama dual çalışabilir. bunu anlatmaya çalışıyordum. yani arkadaşın dual kit ramler 665,2*2=1330 mhzde 128 bit olarak dual çalışıyor, bizim dual olmayan kitlerde 665,2*2=1330 mhzde 128bit olarak dual olarak çalışıyor. dual kitlerdeki ramlerde single olarak kullanılabilir birbiriyle özdeş olmaları dışında bir özellikleri yok demek istedim

(tek ramde dual oluyor asus p5n uzantıyı (p5n-x-id gibi birşeydi) hatırlamıyorum 2 siyah 1 tane sarı ddr2 ram soketi var, sarı sokete takılan dual çalışıyor burada yazmayalım yeterince konu kirlendi ve gereksiz)

• quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

Oradaki yazan dual ramin anakartla iletişimde kullandığı veri yolu . dual kitteki dual ise 2(cift) anlamına gelen dual yani dual kit "2li paket" demek. yani tek tek alınan (farklı zamanlarda alınmış) ramler de dual olarak çalışabilir. (yüzde yüz değil) ki sizin ramde şuanda 665,1 olarak gözükmekte. işaretlediğin yerin altında yazıyor 665.1 mhz. 665.1*2=1330,2 mhz ile 128bit olarak çaılışıyor ramin. bunun için ramlarin aynı marka olması gerekmez. dual kitlerin satılma nedeni daha ucuz olması ve oc yapacak kişilerin iki ramdede aynı frekansa çıkabilmesi aynı sıcaklıkta çalışa bilmesi için. yani bizim için önemi yok. bizim laptoplada 2 slot var ancak bir slotta micron marka 4gb 1333 ram takılı bu ramin kingstonla uyumsuzluğu diye bir olayı yok.dual olarak çalışıyor. yani insanlar kit almayacak sadece tek 1 adet ram alacak.(zaten elimizde 1 tane var) sen diyorsun ki 2 tane al daha iyi olur bende diyorum ki zaten bizdeki uyuyor sadece 1 tane kingston 4gb 1333 alman gerek.

senin dual nedir bildiğin yok dv7 de 2 adet slot var tek ram takarsan nasıl dual çalışır? neyse sen kendi bildiğini oku dual nedir onu iyice öğren bence ayrıca ben dv 6 yıda dv7 gibi sanıp o tavsiyeyi yaptım ram fabrikam yok kimseyi kazıklama gibi derdim de yok ayrıca dual kit ram çok satın almış biri olarak bana dual kit dersi vermen de çok komik oluyor artı şunuda belirteyim dv7 tek slotta 8gb ram destekliyor toplam 16 gb ram takılıyor. ben alırsam aynı marka ram alıp takarım çünkü 2 ayrı slotum var ve laptop için varsa bulursam tek kutuda 2 aynı marka ram alırım yoksa da tek tek yine aynı marka hızda ram alırım buna da dual kit denir ki masa üstü pcde dual kit ram kullanıyorum. anla artık benim kimseye kazık atma gibi bir derdim yok sadece dv6 yı dv7 gibi sanıp aynı marka ram al iyi olur dedim bunda da mantıksız bir durum yok tamam o verdiğim linkteki ram tek 8 gb ram miş bunu da belirtip pardon dedim ne takıntılı insanmışın be arkadaş pes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 27 Kasım 2015; 15:49:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

Orijinalden alıntı: körüklüotobüs

Oradaki yazan dual ramin anakartla iletişimde kullandığı veri yolu . dual kitteki dual ise 2(cift) anlamına gelen dual yani dual kit "2li paket" demek. yani tek tek alınan (farklı zamanlarda alınmış) ramler de dual olarak çalışabilir. (yüzde yüz değil) ki sizin ramde şuanda 665,1 olarak gözükmekte. işaretlediğin yerin altında yazıyor 665.1 mhz. 665.1*2=1330,2 mhz ile 128bit olarak çaılışıyor ramin. bunun için ramlarin aynı marka olması gerekmez. dual kitlerin satılma nedeni daha ucuz olması ve oc yapacak kişilerin iki ramdede aynı frekansa çıkabilmesi aynı sıcaklıkta çalışa bilmesi için. yani bizim için önemi yok. bizim laptoplada 2 slot var ancak bir slotta micron marka 4gb 1333 ram takılı bu ramin kingstonla uyumsuzluğu diye bir olayı yok.dual olarak çalışıyor. yani insanlar kit almayacak sadece tek 1 adet ram alacak.(zaten elimizde 1 tane var) sen diyorsun ki 2 tane al daha iyi olur bende diyorum ki zaten bizdeki uyuyor sadece 1 tane kingston 4gb 1333 alman gerek.

senin dual nedir bildiğin yok dv7 de 2 adet slot var tek ram takarsan nasıl dual çalışır? neyse sen kendi bildiğini oku dual nedir onu iyice öğren bence ayrıca ben dv 6 yıda dv7 gibi sanıp o tavsiyeyi yaptım ram fabrikam yok kimseyi kazıklama gibi derdim de yok ayrıca dual kit ram çok satın almış biri olarak bana dual kit dersi vermen de çok komik oluyor artı şunuda belirteyim dv7 tek slotta 8gb ram destekliyor toplam 16 gb ram takılıyor. ben alırsam aynı marka ram alıp takarım çünkü 2 ayrı slotum var ve laptop için varsa bulursam tek kutuda 2 aynı marka ram alırım yoksa da tek tek yine aynı marka hızda ram alırım buna da dual kit denir ki masa üstü pcde dual kit ram kullanıyorum. anla artık benim kimseye kazık atma gibi bir derdim yok sadece dv6 yı dv7 gibi sanıp aynı marka ram al iyi olur dedim bunda da mantıksız bir durum yok tamam o verdiğim linkteki ram tek 8 gb ram miş bunu da belirtip pardon dedim ne takıntılı insanmışın be arkadaş pes

Birader anlamak istemiyorsun bizde zaten 1 tane ram var 1 tane daha alınca 2 tane oluyor. 1+1=2, bu ikside dual çalışıyor. 1 tane var 1 tane daha alıyoruz. Bu laptopta 1 ram dual çalışmıyor . bizde zaten 1 tane vardı 1 tane daha alınca iki tane oldu. yani dual oldu. alt alta iki soket var 1i dolu biz 2sine 1 tane ram takıyoruz. Daha nasıl anlatıyım bilmiyorum ki. sende iki varmış onun yerine iki almışsın bizde bir tane var bir tane daha alıyoruz 2 oluyor. Kimse sana kazık atıyorsun demiyor yanlış anlayıp bana kızıyorsun. bu tatlıya bağlansın artık moral bozuyor sadece.

• HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) sahibi olarak risk alıp n11 den
    KINGSTON 16GB(2x8GB)1600MHzDDR3 HX316LS9IBK2/16 aldım. Ramlar taktım. pc sorunsuz açıldı. 1600 Mhz de çalışıyor.

Eskisi 4+4 = 8 Gb 1333 Mhz RAM vardı.
    Şuan 8+8 = 16 Gb 1600 Mhz RAM var.

• F.1B biosunu kullanan arkadaşlara bios tan turbo modu kapatmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum
    turbo mod açıkken işlemci 1,350 V güç çektiğini gördüm. haliyle işlemci sıcaklığı 95 dereceye gpu da 90 dereceye kadar çıkıyordu. cpu da yavaşlıyordu
    turbo modu kapattıktan sonra işlemci max. 1.07 v çekmeye başladı. gördüğüm maksimum sıcaklık değerleri resimdeki gibidir.
    yerleşik ekranda 720p video oynarken harici ekranda (1440x900) tomb rider i takılmadan sorunsuzca oynayabilmekteyim

• arcalper0658 kullanıcısına yanıt
    Hocam kaç ram var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy9355

8 gb
    Bize de 8 farz oldu anlaşılan. 4 darboğazda kalıyor artık.
  • quote:

hocam yanlışınız var. ramlar asla dar boğaz yapamaz. ramlar ddr3 800mhz olsa bile saniyede 6.4 gb veri transfer hızı yapar. dar boğazı hdd kullanıyorsan o yapmış olabilir.
    aynı flim aynı yer de screenshoot aldım ram de hala boş yer vardı :)

SSD kullanıyorum aslında. Belki de böyle bir şeyi denemediysem ama ram slotundaki boşluğu doldurmak gerek
  • quote:

ona bir şey diyemem tabi
  • Speedy9355 kullanıcısına yanıt
    elimde hp laptopla gelen 4 gb micron ram ve 4 gb kingston ram var. İlgilinirsen yardımcı olurum.
  • Bu başlığa uğramayalı uzun zaman oldu.Laptopumla 5.yılımıza girdik.Geçen fani gürultu yapmaya baslayinca söküp temizlemek zorunda kaldım.macununu yeniledim.Kaldığimız yerden devam.
    Beni ilk aldığım zamanlar çok üzmüştü.garantide hdd ,ekran ,anakart ,fan değişti ilk ayında.sonra tık demeden bu zamana kadar geldik. Artık bana yetmemeye başladi ne yapcam bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Machete Cortez kullanıcısına yanıt
    Hocam bendeki HP'ninde 5. yılı oldu bugün açtım fan temizliği yapıp macunu yeniledim guzel tesadüf

• Kullanan arkadaşlara bir soru sormak istiyorum. Bu laptobun orjinal bataryasını nereden bulabiliriz? Amazonda gördüm bugün 27 dolardı da volt değerleri ayni değildi kapasitesi de biraz daha düşüktü. Alsam sıkıntı çıkarabilir mi?

• ramir_han R kullanıcısına yanıt
    Bu bilgisayarı kuzenden alacağım, çok yavaş ve takılmaya başladı diyor.

Sabah aksam wow oynandi bilgisayarda. İcini açıp fan temizliği yapmak kolay mı? Temizleyeyim, sonra bir tane ssd, bir de daha hizli ve yeni ram alip anneme hediye edeyim diyorum. Bu harcamalara değer mi bu bilgisayar?

• quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

fan için Buradaki Videoyu izleyerek temizliği yapabilirsiniz.

ayrıca annenize hediye edeceksiniz ssd almanız yeterli sonuçta annenizin internet amaçlı kullanacağını düşünüyorum tabi siz bilirsiniz ama ssd alıp hızını görüp ondan sonra ram almanızı öneriyorum

quote:

Orijinalden alıntı: anonimbey

hocam sahibinden gittigidiyor sitelerinden bunun bataryalarından mevcut. he batarya gücü bana yetmez derseniz. laptop bataryalarıda şarjlı lion kalem pil :)
    buradaki videoyu izleyerek kendinize daha güçlü batarya yapabilirsiniz

hocam turbo yu biostan nasıl kapatabilirim? advance kısmının içinde çok aradım ama hangisi olduğuna karar veremedim, sadece Word ve internet kullanıyorum, Word de yazarken bile ısınma var Intel ekran kartını sürekli kullanmam belki biraz daha düşürür ısıyı biostan değişen kartları kapatabilir miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColdStrom

işlemci için:

ekran kartı için:

burdaki size göre hangisi uygunsa onu seçebilirsiniz.
    ama ben bunu önermiyorum;

bunu öneriyorum

not: bios versiyonum F.1B dir.

• Teşekkür ederim hocam @arcalper0658 dediğiniz şekilde yaptım bende aynı biosu kullanıyorum fan sürekli deli gibi çalışıyorken en azından biraz sustu
    Hocam yeni fan, macun, ram(+4gb) ve 120 gb ssd takviyesi yaparsam sizce bilgisayarın kendini biraz daha toparlayıp, şu fanı sessiz şekilde çalıştırma ihtimalim var mı? Tavsiye edebileceğiniz parça var mı ortalama 300 civarı bir bütçe ile bu dediklerimi hallederim diyorum
    Bugün açtım fanı temizledim macunları yeniledim, fan sesi çok azalttı baya iyi ancak hafif kasılma yapıyor sanki pc acaba doğru mu toplayamadım, eskisinden daha çok kasıyor sanki fanın sesi az olmasına rağmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColdStrom -- 25 Mart 2016; 21:01:49 >
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.