Şimdi Ara

HP Pavilion DV6-6020ET (LL045EA) (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.056
Cevap
19
Favori
298.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef Türkmenistanın 50 derece sıcaklarına dayanamayan laptopum iflas etti. Sanırım ekran kartı yandı. ekran kartı da bu modellerde anakart ile tümleşik olduğu için değiştirmek gerekiyor. Elinde ekranı veya kasası kırık satmak isteyen var ise satın alabilirim. Yada bu şekilde satın almak isteyen olur ise satabilirim.
  • arcalper0658 kullanıcısına yanıt
    Bende akşamdan akşama internete ve arada film izlemek için kullanıyorum bu laptopu ama pervane zaman zaman son sürat sesli çalışıyor,
    sizin gösterdiğiniz işlemleri mi yapmam gerekiyor? bi faydası olurmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam fan sesinin azaltmanın tek yolu işlemciyi soğuk tutmaktır.. bunu altına soğutucu koyar yaparsınız ya termal macunu değiştirir yaparsınız ya da fanı değiştirirsiniz. ama işlemcinin ısınmaması şart. bu yukardakileri yapın işlemci ısınsın yine deli gibi döner fan :)

ama takılma konusunu tek bir sebebe bağlayamayız maalesef.
    -işlemcin çok ısınır bios voltaj düşürür bu da takılma yapar. ( bu laptopta başıma geldi)
    -hdd yazma okuma hızı artık iyice düşmüştür bir den çok veriyi aynı anda yazmaya kalkınca bekleme yapar bu da pc yi yavaşlatır ( torrent hdd sinde başıma geldi. okuma ve yazma hızı 1 mb kadar düşünce hdd nin, müzik kopyalarken bile takılıyordu)
    -anakarttan kaynaklabilir. ( 2li sli + 2 raid + 2 raid + 2 hdd li bir sistemde başıma geldi. hangi bileşene doğru veri transferi varsa diğerlerinin hızı düşüyordu. örnek: crysis 3 te full + full oyun yükleme ekranında ekran kartları kullanımı artma anında 2. raid bileşenimin okuma yazma hızı düşüyordu. - band genişliği muhabbeti- )
    -adaptöründen kaynaklanabilir. anlık güç değişimlerine artık uyum sağlayamıyor olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: gael

hocam anladığım kadarıyla söküp temizlemeniz daha yararlı olacaktır. yok ben uğraşamam diyorsanız şöyle yapabilirsiniz;

güç tasarufu seçeneğinde işlemcinin max. çektiği gücü yarı yarıya düşürürseniz. işlemci hızı da yarıya düşücek ve daha az ısınacak.. (sıcaklık değerlerine bakınız)
    bu hızda bile internette dolaşıp takılmadan flim izleyebilirsiniz
    size bu cevabı bile hazırlarken böyle kullanıyorum hatta sorun çıkmıyor

• arcalper0658 kullanıcısına yanıt
    Zamanım olsa takıp çıkarır uğraşırım,, en iyisi sizin gösterdiğiniz yöntemi yapayım ozaman teşekkürler cevap için ;)

• @arcalper0658

kendimiz Nasıl batarya yapıcaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mapuza

tıklayınız
  • zor iş ya lehim lazım pil lazım o piller standart 1,5 voltluk pillere de benzemiyor satın almak lazım hemen hemen yeni bir pil maliyetine denk gelecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

piller lion pil sadece boyutları aynı.
    maaliyet olarak normal alacağın bataryaya göre 2 kat daha pahalı ama 3 kat daha fazla performans alabiliyorsun kullandığın mah değerine göre
    he bu saatten sonra bu laptop için gerekli mi. keyif meselesi bence uğraşmayı sevenler yapabilir..
  • yani diyorsun ki 1,5 voltluk bildiğimiz kalem piller olur. öyle mi diyorsun?

• quote:

hocam 1.5 v luk kalem pil boyutundaki lion piller diyorum :)

örnek;
    tıklayınız

3,7 V
    3400 mah

• baktım bunlara aliexpresste daha ucuz 8 li setleri felan var 11 dolara bu alınmaz

• Arkadaşlar bilgisayarın w10 performansı nasıl, malum HP olunca driver konusunda şüphe yaşıyor insan. Birkaç gün kalmışken yükseltsem mi W10'a. Masaüstü olduğu için pek sallamıyordum bi ara 1 tane de ssd almayı planlıyorum, aslında 1 senedir planlıyorum ama :).
  • Hocam merhaba bende advanced ayarlar gelmiyor, F1.b yüklü ama sizin gösterdiğiniz bios ekranındaki ayarların neredeyse hiçbirisi bende yok. Nasıl yükleyebilirim advanced biosu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: himone

Hocam merhaba bende advanced ayarlar gelmiyor, F1.b yüklü ama sizin gösterdiğiniz bios ekranındaki ayarların neredeyse hiçbirisi bende yok. Nasıl yükleyebilirim advanced biosu.

hp_tools adı altında hdd nizde ek bölüm varmı? varsa o bölümü silip/ismini değiştirip tekrar deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcalper0658

quote:

Hocam merhaba bende advanced ayarlar gelmiyor, F1.b yüklü ama sizin gösterdiğiniz bios ekranındaki ayarların neredeyse hiçbirisi bende yok. Nasıl yükleyebilirim advanced biosu.

hp_tools adı altında hdd nizde ek bölüm varmı? varsa o bölümü silip/ismini değiştirip tekrar deneyin.

Yüklü değil daha önce format atarken silmiştim, bölünmüş birim sayısı fazla olduğu için ayıramıyordum harddiski ben de hp_tools u gözüme kestirdim :).

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arcalper0658

quote:

Yüklü değil daha önce format atarken silmiştim, bölünmüş birim sayısı fazla olduğu için ayıramıyordum harddiski ben de hp_tools u gözüme kestirdim :).

bende de öyle bir durum gelmişti başıma. hp toolsu bölümünü komple kaldırıp f1.b yi kurunca düzelmişti.
    bide şöyle deneyin;

siteden f1.a yı kurun önce
    hp_tools a ait her şeyi kaldırdıktan sonra

buradaki biosu kurun.

ben bunu hp sitesinden indirmedim, başka bir siteden bulmuştum 2,5 3 yıl önce :)

• quote:

Arkadaşlar bilgisayarın w10 performansı nasıl, malum HP olunca driver konusunda şüphe yaşıyor insan. Birkaç gün kalmışken yükseltsem mi W10'a. Masaüstü olduğu için pek sallamıyordum bi ara 1 tane de ssd almayı planlıyorum, aslında 1 senedir planlıyorum ama :).

uzak dur hocam. ne ati nin sitesindeki ne de hp nin sitesinde ki ekran kartı driveri w10 u tam destekliyor.
    güncelleme ile kurduğu driver pc özellikle açılışlarında ve gecişli grafik zamanlarında yaklaşık 20 sn donma yapıyor. ilk başlarda önemsemiyordum ama her oyuna gir çık yaptığım zamanlar donunca uyuz etti açıkcası.
    ben kendim görmek istiyorum der isen hay hay

• W10'u yükledim bile :), süresi bitmek üzereyken hakkımı kaybetmemek için yükledim. Bilgisayarı ben kullanmadığım için performansını çok umursamıyorum ama bozulmadan gidebildiği kadar gitsin. Bu yüzden şöyle yavaş oldu böyle uyuz ettiden ziyade çalışması daha önemli. Ama bu aralar ekran bazen gidip geliyor, bunu windows 7'de de yapıyordu, galiba aşırı ısınınca oluyor yine bir temizlik yapmak gerekecek. Keşke şöyle ucuz yollu bir ssd de bulma imkanım olsaydı sırf windows için. Ayrıca şu harici ekran kartını komple iptal edememek gerçekten sinir bozucu bilgisayara gereksiz yük oluşturup ısındırıyor. Bios kısmını da bi ara kontrol ederim, şuan uğraşmak istemedim, ilgin için teşekkürler.
  • quote:

W10'u yükledim bile :), süresi bitmek üzereyken hakkımı kaybetmemek için yükledim. Bilgisayarı ben kullanmadığım için performansını çok umursamıyorum ama bozulmadan gidebildiği kadar gitsin. Bu yüzden şöyle yavaş oldu böyle uyuz ettiden ziyade çalışması daha önemli. Ama bu aralar ekran bazen gidip geliyor, bunu windows 7'de de yapıyordu, galiba aşırı ısınınca oluyor yine bir temizlik yapmak gerekecek. Keşke şöyle ucuz yollu bir ssd de bulma imkanım olsaydı sırf windows için. Ayrıca şu harici ekran kartını komple iptal edememek gerçekten sinir bozucu bilgisayara gereksiz yük oluşturup ısındırıyor. Bios kısmını da bi ara kontrol ederim, şuan uğraşmak istemedim, ilgin için teşekkürler.

harici ekran kartı advance bios denilen f1.b biosundan kapatılıyor yine de sen bilirsin hocam kolay gelsin

• Ya ne olmuşsa SSD'nin IOPS değerleri yarı yarıya düşmüş. Çözümü veya sorunu bilen var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.