Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Haklisin benim üşengecligim.
    Lenovo ideapad'in 940mxli versiyonu var bende de. 2 hafta önce ebrarda bu cihaz 3.500 falandi, bilgisayarimi aldigim.fiyata satabilseydim direk alicaktim. Kısmet olmadi. Yaza dolar düşerse inşallah alirim :)

estağfurullah hocam hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

Ben bu cihazı almayı düşünüyorum ama 2.5 lik eski evo ssd taksak garantiyle ilgili sıkıntı olur mu acaba?

elinizdeki ssd bu ürüne uyduktan sonra niye garantiyle ilgili sıkıntı olsun ki hocam adamlar üretirken ssd takın diye boş yuva yapmışlar :D
  • konun kullanıcısına yanıt
    msata ssd değil klasik 2.5ssd hdd çıkarıp takacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Faturaya seri numarası yazılmış mıydı? Geri ödeme için zorunlu sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Menteşeler iğrenç gözüküyor,adi bir ev mobilyasının menteşeleri gibi

görüntü olarak basit gibi gözüküyor dediğiniz gibi hocam inceleme yapan arkadaşlar bu konu hakkında da bilgi verirlerse seviniriz tahminimce basit olduğunu zannetmiyorum çünkü o bölge sürekli hareket halinde olacak bilgisayarın kapağını indirip kaldırdıkça ayriyeten ekranla bilgisayarın bağlantısını sağlıyor yani parça olarak önemli bir işlevi var kullanan arkadaşlar ne diyecek bakalım nasıl bir malzeme kullanılmış

Başka modelini kullananlardan duyduğum kadarıyla menteşeler pekte güven vermiyor.

hocam eski modellerle kıyaslamayı ben pek olumlu bulmuyorum belki ufak tefek kalıntılar olabilir ama hpnin de bu konuda atak yaptığını düşünürsek eski hatalardan ders çıkarıp üzerine ekleyip daha iyi bir laptop üretmeye çalışmışlar bizzat kendim cihazı görmediğim için tahminen konuşuyorum ama tahminlerimi kuvvetli kullanıyorum yorumlar oldukça olumlu gelmeye başladı kullanıcılardan arkadaşların incelemelerini bekleyip kesin bir kanaate varmak sağlıklı olacaktır

15bc017nt modeli eski değil.

yazdığınız bir önceki yorumda model belirtmemişsiniz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

msata ssd değil klasik 2.5ssd hdd çıkarıp takacağım.

bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum hocam bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir yanıltmayayım bir araştırın derim
  • Hocam, siz ne zaman almayı düşünüyorsunuz? Yoksa beklemede misiniz?

• Merhaba, alan arkadaşlara hayırlı olsun. Bir sorum var, aradım ancak bulamadım daha önce yazılmışsa affola: bilgisayarın şarj girişi ve kulaklık jack girişi ne tarafta ve şarj soketinin fiziksel şekli, giriş şekli nasıl? Almayı düşünüyorum ancak bunlar benim için önemli hususlar. Cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

OS güncellemeleri bitmek üzere. İlk izlenim olarak birkaç noktaya değinelim.

Öncelikle klavye düzeni, benim gibi klasik düzen sevenler için pek hoş değil.
    Sağ tarafta ctrl yok, <> tuşu diğer köşeye gitmiş, kocaman shiftler, küçük enter. F tuşları fonksiyon olarak çalışıyor. F1 olarak kullanmak için fn+F1 yapmak gerekiyor. Ters çalışıyor yani. Umarım değiştirmenin yolu vardır.
    Basış hissi olarak klasik laptoplardan farksız. O kadar GTX1050 var, keşke azıcık oyuncuya da hitap edecek şekilde yapsalarmış, gerekirse ışığı da koymayıp.

Touchpad çoğu kişi gibi ben de pek kullanmayacağım ama bu da baya kötü olmuş. Tıklama kısımları çok çok kötü.

Menteşelerin görüntüsü size kalmış. Lakin kapatıp açma gayet akıcı. İşlev olarak problem yaratacağını düşünmüyorum.

Ekran paneli muazzam olmuş. Renk doygunluğu, beyaz doğruluğu, parlaklık her yönüyle çok beğendim. Tabii ki renk uzayını falan ölçme şansım yok. Lakin biraz alıştıktan sonra benim masaüstündeki TN monitöre bakasım gelmiyor.

Fan sesi web vs. kullanımında rahatsız edici değil. Asıl mesele GPU yükü altında ne olacak, ona daha sıra gelmedi.

hocam az önce ufak bir araştırma yaptım f tuşlarını fn tuşuna gerek kalmadan kullanmak amaçlı bios ayarlarından yapmanız gerekiyormuş bununla ilgili başka forumlarda konu var ve bir şekilde çözüm bulunmuş bakabilirsiniz yada kökten çözüm hocam harici klavye alıp bağlamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 22 Mart 2017; 16:36:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasobilo

Hocam, siz ne zaman almayı düşünüyorsunuz? Yoksa beklemede misiniz?

ben beklemedeyim hocam aldığım 4k tvnin taksidi mayısta bitiyor kartın limiti açıldığı gibi kararımı vereceğim hayırlısıyla bende hem önden elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum herkese hemde karar kıldığım bu modelde alan arkadaşlardan olumlu olumsuz taraflarını öğrenmiş oluyoruz sağolsunlar duruma göre karar vereceğim günü gelene kadar bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

Merhaba, alan arkadaşlara hayırlı olsun. Bir sorum var, aradım ancak bulamadım daha önce yazılmışsa affola: bilgisayarın şarj girişi ve kulaklık jack girişi ne tarafta ve şarj soketinin fiziksel şekli, giriş şekli nasıl? Almayı düşünüyorum ancak bunlar benim için önemli hususlar. Cevaplarsanız sevinirim.

hocam internetteki fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla söyleyeyim kulaklık ve şarj girişi sol tarafta gözüküyor resim çok büyük olmadığı için kalitesi hakkında birşey diyemiyorum alan arkadaşlar bir foto atıp düşüncelerini paylaşırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 22 Mart 2017; 16:40:56 >
  • quote:

quote:

Merhaba, alan arkadaşlara hayırlı olsun. Bir sorum var, aradım ancak bulamadım daha önce yazılmışsa affola: bilgisayarın şarj girişi ve kulaklık jack girişi ne tarafta ve şarj soketinin fiziksel şekli, giriş şekli nasıl? Almayı düşünüyorum ancak bunlar benim için önemli hususlar. Cevaplarsanız sevinirim.

hocam internetteki fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla söyleyeyim kulaklık ve şarj girişi sol tarafta gözüküyor resim çok büyük olmadığı için kalitesi hakkında birşey diyemiyorum alan arkadaşlar bir foto atıp düşüncelerini paylaşırlar

Cevap için teşekkürler, mobildeyim çok iyi göremedim resimleri seçemedim hatta girişleri. Gidip inceleyebileceğimiz bir yer de yok galiba. Artık alan arkadaşlardan detaylı fotoğraf ve inceleme bekliyorum.

• YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Hocam compaq da dahil mi acaba? Ve ne kadar veriyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

Hp'yi çok sevmiyorum, hep eski bilgisayarlarıyla karşılaştım arkadaşlarda olan. Yeni son modelleri nasıldır bilmiyorum o yüzden çamur atmayayım ama 3.300 vereceksem onun yerine yurt dışından aşağıdaki lenovoyu alır geçerdim.

Vergi ıvır zıvır herşey dahil 3.470 TL

Lenovo Legion Y520 39,62 cm (15,6 inç Full HD IPS Anti-Glare) Oyun dizüstü bilgisayar
    (Intel Core i5 – 7300HQ Quad-Core, 8 GB RAM, 1TB HDD + 128 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB, Windows 10 Home) Siyah

https://www.amazon.de/gp/product/B01NCUTCGB/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

hocam hp yi sevmeyebilirsiniz ama hem amazondan sipariş verilecek hemde önerdiğiniz cihazın ekran kartı 2gb dikkatinizi çekerim lenovo ne kadar sağlam peki tartışılır bende lenovoyu sevmiyorum hem yurtdışı cihazı olup TÜRKİYE den muhatap bulmakta sıkıntı al sıkıntı çıksın yurtdışına geri gönder uğraş dur almak isteyen arkadaşlar buyursun ama mantıklı iş yapmak lazım hem yurtdışından alacağım hemde 100 150 liraya ekran kartı performansı düşük cihaz alacağım tartışılır yanlışsam söyleyecek olan söylesin istediğini

Hp'yi neden sevmediğimi açayım o halde. Laptop parça Optimizasyonu çok berbat. En çok gördüğümde yetersiz soğutma sistemi.

Cihazlarda yarım saat oyna cayır cayır yanıyor. Bildiğin yanıyordu yani elini koyamazsın fan altına.

Benim derdim donanım muhabbetinden daha çok bu.

İsterse 8 GB olsun, yandıktan sonra o performansı veremez

Umarım çözmüşlerdir optimizasyon sorununu.

• quote:

Faturaya seri numarası yazılmış mıydı? Geri ödeme için zorunlu sanırım.

Evet, faturaya elle yazmışlar seri numarasını.
  • Bu arada önceki mesajlarımda m2 slotu hakkında hatalı bilgimi düzeltiyim, m2 slotu aynı anda sata nvme desteklemiycek diye bir şey yokmuş. Mesala bc202nt bi alt modelini bc018 i5 6300hq 960m (sanırsam) adam youtubeda m2 sata ssd takıyor. O laptobunda aynı zaman m2 nvme desteği var. Birinin deneyip yada araştırıp kesin bir sonuç çıkartması lazım. Fiyatlar ciddi derece farklı.
  • quote:

Sağ tarafta sırasıyla;
    USB -> HDMI -> LAN -> Şarj(normal ortası iğneli yuvarlak uç olanlardan)

Solda;
    Analog ses bağlantısı(Kulaklık+mic birleşik, tek yuva var) -> USB -> USB şeklinde.
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu merak ediyorum eğer eski m2ler takılamıyorsa en az 550 -600 tl ssdye ayırmak gerekiyor. Çok yüksek rakamlar benim için. Bunu anlamanın tek yolu takmak sanırım.

• quote:

quote:

quote:

Hp'yi çok sevmiyorum, hep eski bilgisayarlarıyla karşılaştım arkadaşlarda olan. Yeni son modelleri nasıldır bilmiyorum o yüzden çamur atmayayım ama 3.300 vereceksem onun yerine yurt dışından aşağıdaki lenovoyu alır geçerdim.

Vergi ıvır zıvır herşey dahil 3.470 TL

Lenovo Legion Y520 39,62 cm (15,6 inç Full HD IPS Anti-Glare) Oyun dizüstü bilgisayar
    (Intel Core i5 – 7300HQ Quad-Core, 8 GB RAM, 1TB HDD + 128 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB, Windows 10 Home) Siyah

https://www.amazon.de/gp/product/B01NCUTCGB/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

hocam hp yi sevmeyebilirsiniz ama hem amazondan sipariş verilecek hemde önerdiğiniz cihazın ekran kartı 2gb dikkatinizi çekerim lenovo ne kadar sağlam peki tartışılır bende lenovoyu sevmiyorum hem yurtdışı cihazı olup TÜRKİYE den muhatap bulmakta sıkıntı al sıkıntı çıksın yurtdışına geri gönder uğraş dur almak isteyen arkadaşlar buyursun ama mantıklı iş yapmak lazım hem yurtdışından alacağım hemde 100 150 liraya ekran kartı performansı düşük cihaz alacağım tartışılır yanlışsam söyleyecek olan söylesin istediğini

Hp'yi neden sevmediğimi açayım o halde. Laptop parça Optimizasyonu çok berbat. En çok gördüğümde yetersiz soğutma sistemi.

Cihazlarda yarım saat oyna cayır cayır yanıyor. Bildiğin yanıyordu yani elini koyamazsın fan altına.

Benim derdim donanım muhabbetinden daha çok bu.

İsterse 8 GB olsun, yandıktan sonra o performansı veremez

Umarım çözmüşlerdir optimizasyon sorununu.

Hocam haklısınız hp'nin ısınma sorunu ile adı çıkmış bir firma halinde. Konuya girenlerip almayı düşenenlerin sorduğu ilk soru klasik sorunlar olan menteşe ve ısınma sorunu. Hp dv5 kullanıcısıyım 2 senedir, ikinci el aldım, cidden fena ısınma problemi var, fanın havayı çektiği yeri keserek kaliteli macun kullanılarak ancak çözdüm. Hatta ısıdan dokunmatik ses sensörleri kitleniyordu. Ama bu modelde inceleyenlerden gördüğüme göre ısınma sorunu yok, fan seslimi bilemem ama genel olarak herkes gpu 65 görüyor maks diyor. Tabi işlemciyide sormak lazım onuda bilmek gerek ama bana kalırsa Hp gibi bir firma için ciddi ciddi iyi değerler. Anlaşılan derslerini çıkarmışlar.

• quote:

Ben de bunu merak ediyorum eğer eski m2ler takılamıyorsa en az 550 -600 tl ssdye ayırmak gerekiyor. Çok yüksek rakamlar benim için. Bunu anlamanın tek yolu takmak sanırım.

Birazcık daha araştırma işine girdim bir kaç sonuç buldum ama kesin midir, değilmidir bilinmez. Öncelikle takılan slotun adı M2 olarak geçer. bunun sanırsam 3 türü var ama bizi ilgilinden 2 türü var. M2 Nvme ve M2 Sata. M2 Nvme sağda tek çizgisi olan pci birimi üzerinden iletişim sağlan biriyim. Yani M2 Nvme ssd bi bakıma Pci-ex x4 ssd'den farksız. Veriyolu Pci-ex X4 yani. Ama M2 sata ise Sata 3 yada geliştirimişi. Sata birimini kullanıyor. Eğer üretici firma anakartın üzerinde ikisinide destleyen m2 yaparsa sorun yok. Vallaha şurda bulduğum kılavuzda 33 sayfadahttp://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c05357577 hem sata hem nvme destekliyor diyor. Teknik servisleri ile görüşmek lazım en güzeli gibi yada biri deneyip kesinliycek.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.