Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.796
Cevap
23
Favori
110.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Menteşeler iğrenç gözüküyor,adi bir ev mobilyasının menteşeleri gibi

görüntü olarak basit gibi gözüküyor dediğiniz gibi hocam inceleme yapan arkadaşlar bu konu hakkında da bilgi verirlerse seviniriz tahminimce basit olduğunu zannetmiyorum çünkü o bölge sürekli hareket halinde olacak bilgisayarın kapağını indirip kaldırdıkça ayriyeten ekranla bilgisayarın bağlantısını sağlıyor yani parça olarak önemli bir işlevi var kullanan arkadaşlar ne diyecek bakalım nasıl bir malzeme kullanılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

görüntü olarak basit gibi gözüküyor dediğiniz gibi hocam inceleme yapan arkadaşlar bu konu hakkında da bilgi verirlerse seviniriz tahminimce basit olduğunu zannetmiyorum çünkü o bölge sürekli hareket halinde olacak bilgisayarın kapağını indirip kaldırdıkça ayriyeten ekranla bilgisayarın bağlantısını sağlıyor yani parça olarak önemli bir işlevi var kullanan arkadaşlar ne diyecek bakalım nasıl bir malzeme kullanılmış

Başka modelini kullananlardan duyduğum kadarıyla menteşeler pekte güven vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk.mesaja ebrar, hb, vatan gibi yerlerin urun linkini yazsaniz.iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • özellikleri şahane, ekran kalitesini merak ediyorum IPS oldugu yazıyor, renkler ne durumda?
  • ForceBeWithYou kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, fiyat gerçekten de inanılmazdı 600-700 tl fiyat farkı vardı özellikle de i5 lisini 3412 tl den satıyorken 3246 imkansız bir seviyeydi büyük ihtimalle hatalı girmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

quote:

Başka modelini kullananlardan duyduğum kadarıyla menteşeler pekte güven vermiyor.

hocam eski modellerle kıyaslamayı ben pek olumlu bulmuyorum belki ufak tefek kalıntılar olabilir ama hpnin de bu konuda atak yaptığını düşünürsek eski hatalardan ders çıkarıp üzerine ekleyip daha iyi bir laptop üretmeye çalışmışlar bizzat kendim cihazı görmediğim için tahminen konuşuyorum ama tahminlerimi kuvvetli kullanıyorum yorumlar oldukça olumlu gelmeye başladı kullanıcılardan arkadaşların incelemelerini bekleyip kesin bir kanaate varmak sağlıklı olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

İlk.mesaja ebrar, hb, vatan gibi yerlerin urun linkini yazsaniz.iyi olur

hocam kimseyi yönlendirmek gibi olmasın tavsiye verme amaçlı eyvALLAH ama direk site ismi vererek pek yorum yapmayı sevmiyorum kim nerden isterse oradan alsın araştırarak güven sağlayarak tabiki tek yapacağı arama motoruna hp bc202nt yazdığında tüm satış siteleri teker teker dökülüyor şimdi ben gidip site ismi koysam hem reklam hemde adam ürünü aldığında bir sıkıntıyla karşılaşsa bana saydıracak insanların halinden anlayan kişiler olarak gördüğünüz gibi herkese faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışıyorum kimseyi etki altında bırakmak istemem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ProjectA

ssdyi kendim taksam garanti kapsamından çıkar mı acaba?

daha öncede yazmıştım hocam görmemişsiniz sanırım hp destek teki temsilciye sormuştum ssd alıp hp teknik servise taktırmak istiyorum diye illa ordan olmasına gerek yok normal bir bilgisayarcı hatta anlıyorsanız kendiniz bile takabilirsiniz garanti dışı kesinlikle kalmıyor dedi kesin emin olmak isterseniz hp nin müşteri temsilcisini arayıp kesin bilgi alabilirsiniz

tamamdır sağolun

• Hp'yi çok sevmiyorum, hep eski bilgisayarlarıyla karşılaştım arkadaşlarda olan. Yeni son modelleri nasıldır bilmiyorum o yüzden çamur atmayayım ama 3.300 vereceksem onun yerine yurt dışından aşağıdaki lenovoyu alır geçerdim.

Vergi ıvır zıvır herşey dahil 3.470 TL

Lenovo Legion Y520 39,62 cm (15,6 inç Full HD IPS Anti-Glare) Oyun dizüstü bilgisayar
    (Intel Core i5 – 7300HQ Quad-Core, 8 GB RAM, 1TB HDD + 128 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB, Windows 10 Home) Siyah

https://www.amazon.de/gp/product/B01NCUTCGB/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

• OS güncellemeleri bitmek üzere. İlk izlenim olarak birkaç noktaya değinelim.

Öncelikle klavye düzeni, benim gibi klasik düzen sevenler için pek hoş değil.
    Sağ tarafta ctrl yok, <> tuşu diğer köşeye gitmiş, kocaman shiftler, küçük enter. F tuşları fonksiyon olarak çalışıyor. F1 olarak kullanmak için fn+F1 yapmak gerekiyor. Ters çalışıyor yani. Umarım değiştirmenin yolu vardır.
    Basış hissi olarak klasik laptoplardan farksız. O kadar GTX1050 var, keşke azıcık oyuncuya da hitap edecek şekilde yapsalarmış, gerekirse ışığı da koymayıp.

Touchpad çoğu kişi gibi ben de pek kullanmayacağım ama bu da baya kötü olmuş. Tıklama kısımları çok çok kötü.

Menteşelerin görüntüsü size kalmış. Lakin kapatıp açma gayet akıcı. İşlev olarak problem yaratacağını düşünmüyorum.

Ekran paneli muazzam olmuş. Renk doygunluğu, beyaz doğruluğu, parlaklık her yönüyle çok beğendim. Tabii ki renk uzayını falan ölçme şansım yok. Lakin biraz alıştıktan sonra benim masaüstündeki TN monitöre bakasım gelmiyor.

Fan sesi web vs. kullanımında rahatsız edici değil. Asıl mesele GPU yükü altında ne olacak, ona daha sıra gelmedi.

• konun kullanıcısına yanıt
    Haklisin benim üşengecligim.
    Lenovo ideapad'in 940mxli versiyonu var bende de. 2 hafta önce ebrarda bu cihaz 3.500 falandi, bilgisayarimi aldigim.fiyata satabilseydim direk alicaktim. Kısmet olmadi. Yaza dolar düşerse inşallah alirim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bu cihazı almayı düşünüyorum ama 2.5 lik eski evo ssd taksak garantiyle ilgili sıkıntı olur mu acaba?

• konun kullanıcısına yanıt
    Bu laptopun ayni kasasindan arkadasta var,o da boyle ve guven vermeyen nitelikte.Tabiki paraya gore kalite beklenir ancak eger ondaki gibi olursa cok cok kotu demektir

• Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: hilmignc

Hp'yi çok sevmiyorum, hep eski bilgisayarlarıyla karşılaştım arkadaşlarda olan. Yeni son modelleri nasıldır bilmiyorum o yüzden çamur atmayayım ama 3.300 vereceksem onun yerine yurt dışından aşağıdaki lenovoyu alır geçerdim.

Vergi ıvır zıvır herşey dahil 3.470 TL

Lenovo Legion Y520 39,62 cm (15,6 inç Full HD IPS Anti-Glare) Oyun dizüstü bilgisayar
    (Intel Core i5 – 7300HQ Quad-Core, 8 GB RAM, 1TB HDD + 128 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 2 GB, Windows 10 Home) Siyah

https://www.amazon.de/gp/product/B01NCUTCGB/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

hocam hp yi sevmeyebilirsiniz ama hem amazondan sipariş verilecek hemde önerdiğiniz cihazın ekran kartı 2gb dikkatinizi çekerim lenovo ne kadar sağlam peki tartışılır bende lenovoyu sevmiyorum hem yurtdışı cihazı olup TÜRKİYE den muhatap bulmakta sıkıntı al sıkıntı çıksın yurtdışına geri gönder uğraş dur almak isteyen arkadaşlar buyursun ama mantıklı iş yapmak lazım hem yurtdışından alacağım hemde 100 150 liraya ekran kartı performansı düşük cihaz alacağım tartışılır yanlışsam söyleyecek olan söylesin istediğini

• Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun, kutu açılmamış bir şekilde geldi değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

OS güncellemeleri bitmek üzere. İlk izlenim olarak birkaç noktaya değinelim.

Öncelikle klavye düzeni, benim gibi klasik düzen sevenler için pek hoş değil.
    Sağ tarafta ctrl yok, <> tuşu diğer köşeye gitmiş, kocaman shiftler, küçük enter. F tuşları fonksiyon olarak çalışıyor. F1 olarak kullanmak için fn+F1 yapmak gerekiyor. Ters çalışıyor yani. Umarım değiştirmenin yolu vardır.
    Basış hissi olarak klasik laptoplardan farksız. O kadar GTX1050 var, keşke azıcık oyuncuya da hitap edecek şekilde yapsalarmış, gerekirse ışığı da koymayıp.

Touchpad çoğu kişi gibi ben de pek kullanmayacağım ama bu da baya kötü olmuş. Tıklama kısımları çok çok kötü.

Menteşelerin görüntüsü size kalmış. Lakin kapatıp açma gayet akıcı. İşlev olarak problem yaratacağını düşünmüyorum.

Ekran paneli muazzam olmuş. Renk doygunluğu, beyaz doğruluğu, parlaklık her yönüyle çok beğendim. Tabii ki renk uzayını falan ölçme şansım yok. Lakin biraz alıştıktan sonra benim masaüstündeki TN monitöre bakasım gelmiyor.

Fan sesi web vs. kullanımında rahatsız edici değil. Asıl mesele GPU yükü altında ne olacak, ona daha sıra gelmedi.

bilgiler için teşekkürler hocam laptop üzerindeki klavyeyi çok kullanmayacak arkadaşlar için sıkıntı olacağını zannetmiyorum zaten oyun oynarken cihazın üstündeki klavyeyi kullanıp oyunu rahat oynamak oldukça zor benim aradığım aynı kafada olan arkadaşlar vardır ufak tefek kusurlarına rağmen alınabilecek parasına değecek bir cihazmı onu öğrenmek incelemelerinizi aktardıkça kesin bir kanıya varabileceğiz tekrar teşekkürler ayriyeten ekran kalitesinin iyi olmasına sevindim bu da oldukça + bir yön

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 22 Mart 2017; 16:13:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasobilo

Hocam hayırlı olsun, kutu açılmamış bir şekilde geldi değil mi?

Evet. HDTune ile disk kullanımını da kontrol ettim cihaz kesinlikle sıfır.
  • Cihazın malzeme kalitesini, panel ve ses kalitesini merak eden arkadaşlar hemen hemen her teknosa ve vatanda satılan 15bc017nt modelini deneyebilir. Kasa büyük ihtimalle aynı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gurney5

quote:

quote:

hocam eski modellerle kıyaslamayı ben pek olumlu bulmuyorum belki ufak tefek kalıntılar olabilir ama hpnin de bu konuda atak yaptığını düşünürsek eski hatalardan ders çıkarıp üzerine ekleyip daha iyi bir laptop üretmeye çalışmışlar bizzat kendim cihazı görmediğim için tahminen konuşuyorum ama tahminlerimi kuvvetli kullanıyorum yorumlar oldukça olumlu gelmeye başladı kullanıcılardan arkadaşların incelemelerini bekleyip kesin bir kanaate varmak sağlıklı olacaktır

15bc017nt modeli eski değil.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.