Şimdi Ara

HP 15-BC202NT 1DN08EA i5-7300HQ 12GB 1TB 4GB GTX1050 15.6 FreeDOS ( ANA KONU ) *KULLANICILAR KULÜBÜ* (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.797
Cevap
23
Favori
110.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 90-100 dereceleri görmeye başlarsa sorun demektir. Tam yük yük altında bir dizüstü bilgisayarda 80 derece gayet normal. GPU'nun 70'i geçmemesi de TDP'nin önemini ve GPU teknolojisinin katettiği yolu gösteriyor. Eskiden bunun onda biri performans veremeyen kartlar 80-90 dereceleri görüyordu, dandik tasarımların da etkisiyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasobilo

Bunların sadece ikisi piyasada şuan, ama diğerlerini beklesek bile vatan ve teknosada çok fahiş fiyatlarla piyasaya sürülecek gibi geliyor.

haklısınız hocam geçen inceleme fırsatında bulundum gtx 1050 ti omen serileri mevcut teknosada fiyatları baya yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

90-100 dereceleri görmeye başlarsa sorun demektir. Tam yük yük altında bir dizüstü bilgisayarda 80 derece gayet normal. GPU'nun 70'i geçmemesi de TDP'nin önemini ve GPU teknolojisinin katettiği yolu gösteriyor. Eskiden bunun onda biri performans veremeyen kartlar 80-90 dereceleri görüyordu, dandik tasarımların da etkisiyle.

Bendeki hp DV5 1010 ET örneğin. iki sene önce ikinci el ofis ve cs go oynamak için aldım, laptobu ilk aldığımda gpu 30 dk strest teste 95 görüyordu. çoğu adam zaten şikayetçiydi forumda ısınmadan, ama bu model cidden hp'ye kanımın ısınmasını sağladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

sinerjiden alabilirim bu ürünü. en çok korktuğum konu ; ısınma sorunu olur mu ?

hocam önceki yorumlarda bahsettim baktınızmı bilmiyorum ısınma sorunu bu cihazlarda minimum derecelere indirildi + kullanıcı arkadaşlar şu ana kadar ısınma problemi olmadığını yazmışlar + birde laptop fanı atarsınız altına sıcaklık konusunda hiçbir sıkıntı olmaz merak etmeyin heleki laptoba klavye mouse bağlıyorsanız hiç anlamazsınız bile kendi cihazımdan biliyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Bilmem kaçıncı defa yazıldı, ısınma sorunu yok diye. Konuyu okuyun artık arkadaşlar. Isınmayı geçtim, muadillerine göre soğutma performansı çok çok başarılı. Coolsense dedikleri olay pek de tırışka değil, iş görüyor.

Birkaç gündür Forza Horizon 3'te akıyorum. Ayarlar high, 60 FPS sabitleniyor 1920x1080'de. Vsync açık. Efsane bir cihaz, 3000TL'ye bedava.

Para iadem HP tarafından onaylandı dün itibariyle.

hayırlı olsun güle güle kullanın hocam bende az önce arkadaşa yazdım ısınma sıkıntısıyla ilgili problem olmadığını siz son noktayı koymuşsunuz bizzat kullanıcı olarak forza horizon high ta 60 fps gayet güzel birde deneyebilirseniz ultrada fps sabit olmadan hangi değerleri alabiliyorsunuz belirtirseniz seviniriz size zahmet ve başka oyunlardaki ultradaki değerler nelerdir paylaşabilirmisiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: forzacimbom_

Hocam ne zaman aldınız çanta hediyeli olarak bende dün sipariş verdim

sizede hayırlı olsun hocam çantalı olarak bildiğim kadarıyla integra bilgisayar veriyor fark alıyormu çanta için bilmiyorum
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    aynen de hocam seviyesini sordum aşırı olunca değişmek lazım yani yoksa her ips panelde var haklsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

Hocam daha bu konuda insanlardan ısı sorununu çok duyacaksınız. Hp'nin ısı sorunundan çoğu kişinin başı yandı, bir sürü ekran kartı chipset arızalı Hp laptoplar gördüm. Sabırlı bir biçimde cevap vermeye devam. Isı sorununu kafaya takan arkadaşlarıma da ek bilgi veriyim, bizim bi alt model olan HP Pavilion 15-BC019NT ile laptobun tek farkı, işlemci ekran kartı desem yeridir. Soğutma tasarımları kasa tasarımları parça konumu bire bir aynı. O bile eski model chipsetlerden bizimkine göre fazla ısınır. Forumdaki HP Pavilion 15-BC019NT konusuna bakın ısınmadan şikayet eden yoksa bunda kesinlikle yoktur ve zatende yok.

eskiden kalmış kanıtlarla devam ediyorlar hocam bir ürün hep ısınıyor sıkıntı yaratıyor diye sürekli kötülenmez önümde şuanda size yazdığım hpnin gt 820m ekran kartlı laptobu var gücünün açabildiği tüm oyunları ultrada oynadım bitirdim ısınma tabiki yapıyor ama
    öyle korkulacak şekilde değil ne bir arızalanma nede kapanma sıkıntısı yaşadım birde altına laptop fanı aldım klavye kısmı hafif ılıman birde ben çabuk terleyen birisiyim ellerim çabuk terliyor o yüzdende olabilir ama elimi diğer taraflara götürdüğümde elim buz gibi oluyor belkide sıcak soğuk karıştığından elimde ani terleme oluyor yeni cihazlarda ısınma probleminin en önce dikkate alınıp ona göre oyuncu bilgisayarı üretimi yapıldı alan kullanıcı arkadaşlarda bir sıkıntı olmadığını söylüyor temsilcilerde bir sıkıntı olmadığını söylüyor ama arkadaşlar bu konuda hala ısrar ediyorlar hp kullanıp kullanmamak onlara kalmış

• konun kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam teşekkür ederim.İntegra Bilgisayar hem HB üzerinden hem de GG üzerinden satış yapıyor.GG üzerindeki satışta çanta hediyeli ibaresi var.Fiyat 100 TL daha pahalı.HBde ise öyle bir ibae yok ondan merak ettim.
  • forzacimbom_ F kullanıcısına yanıt
    HB dede çanta veriyor ama hocam. Fiyat niye öyle sordum İntegraya fiyat haklarımızı söyleyemeyiz dedi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: konun

quote:

Orijinalden alıntı: ne diyorum

Doların yaza doğru düşeceğini söyleyen hayal presler maalesef benim korkum 4.5 tl yi bulması temmuza doğru.

tam aksine hocam yazın turizm açısından ülkede çok turist olacağı için ülkedeki dolar miktarı da artacak ve dolar düşecek düşüncemiz bu şekilde umarım aksi olmaz yıllardır da dikkat ederim yazın dolar hep alt seviyelerde olur üst seviyede olduğu nadir görülmüştür

Hocam bu ülkede dolara güven olmaz. Turizm deneseniz dış siyasetten düşüş yaşıyor. Tabi allahtan ümit kesilmez, bi bakarsınız düşer. Ama uyarıyım, önümüzde şeçimler var şeçimlerden sonra hafif bi artış olmuyor değil. Ama benim kanımca, dolar (yaz sonuna kadar) maks 4 min 3.5 görür gibi geliyor. Ama benim asıl beklediğim olay yeni modeller gelip bu modelin ucuzlatılması o olursa şahane olucak.

hayırlısı hocam herşey olabilir garantisi yok tahmin üzerine konuşuyoruz tabiki yeni modeller çıkmaya devam ediyor diğer markalarda ama hp ile bu konuyu konuştuğumda şu an yeni modellerle ilgii yeni bir hazırlık aşaması olmadığını belirtti ki doğru söylüyor gtx 1050 1050 ti ve 1060 ve üstü cihazlarını piyasaya sürdüler fark olarak gtx 1050 pavilion serisi olarak çıktı 1050 ti ve üstü omen olarak geldi 1050 ti pavilion olarak çıkarmı bilemiyorum bir ihtimal gelebilir belki hayırlısı bakalım benimde mayısa kadar zamanım var almak için

• konun kullanıcısına yanıt
    Ultra'da devreye FXAA falan da giriyordu, bir kez denedim ve 30-35 FPS düzeyinde gezindi ortalama olarak. Yalnız multiplayer üzerinde bu değerlerde ciddi düşüşler olabilir, oynanamayacak seviyeye gelebilir.

High'da bile müthiş bir deneyim sunuyor oyun, o yüzden ultrada ısrarcı olmam ama hız aşırtmayı deneyeceğim en kısa zamanda. İşlemci ve ekran kartına hız aşırtıp sonuçları paylaşırım. Benim için kriter Forza Horizon 3 idi, o yüzden diğer oyunları pek önemsemedim açıkçası.

Akşama Assetto Corsa ve diğer birkaç oyunu deneme şansım olacak çok yorgun olmazsam. Skyrim Special Edition da deneyeceklerim arasında.

• quote:

Dvd rom konusunda şikayet eden arkadaşlar, harici usb dvd-romhttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/harici-dvd-rw-usb-dvd-writer-external-dvd-rw-dvd-okuyucu-yazici-netbook-notebook-pc-bilgisayar-264774645?mkwid=skewalT1C_dc&pcrid=98648297127&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605112*35249982087*98648297127*pla**pla-79002224967&rfcr=98648297127&gclid=CjwKEAjwwcjGBRDj-P7TwcinyBkSJADymblTow80bNfp2FwCIf4QjcSH-GxnJ5Wn8rGRNqIHm_ylwhoCuprw_wcB&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0 60 Tl nerdeyse para değil. Bu arada windows felan kurcam diyorsananız genede tavsiyem USB BELLEK !!! dvd çizik olur okumaz, yavaş kopyalar bekletir. Bulaşmayın. Rufus adlı yazılım ile windows iso'sunu kolayca (çift tıkla) uefi yada eski tür flashlaya bilirsiniz.

bilgi için teşekkürler hocam freedos sisteme windows kurma ve flash bellekle kurmayla ilgili detaylı youtube da videolar var arkadaşlar oradan bakarak kurulumlarını sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirler yada buraya yazarlarsa yardımcı oluruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Cihaz geldi gençler. Sinerji 'nin kargolamasını merak edenler için resimler aşağıda. Birazdan işletim sistemini de kurup kullanım, oyun performansı, ısınma gibi konuları da aktarırım.

http://i.hizliresim.com/nRE1rN.jpg
    http://i.hizliresim.com/vbZM4A.jpg

@ProjectA

hocam gözünüz aydın tekrar hayırlı olsun sinerjiden bu kadar kaliteli ve dikkat çeken kargolama beklemezdim o kadar olumsuz yorumdan sonra valla bravo kurulum ve incelemelerinizi görüşlerinizi merakla bekliyoruz

• Amazon konusunda sıcak fırsat diye sunulan ürünlerin fiyatlarına bakın:

https://www.amazon.de/Lenovo-Anti-Glare-Gaming-Notebook-i5-7300HQ-Quad-Core/dp/B01NCUTCGB?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

1050'nin 2GB versiyonu üstelik. Biz daha ucuza daha performanslı bir cihaz aldık, birçok insanın haberi bile yok bu cihazdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: SPARK_FX

Hocam 4 yıldır bilgisayarımda Dvd vs kullanmıyorum. Bir kere bile keşke alsaymışım demedim. 13K lık sistem kullanıyorum 50 Liralık Dvd Writer almadım şimdiye kadar. Dvd ile format atmayı bırakalı 7 yıl olmuştur. Hep USB kullanırım. Hiçbir yazılımın da kendi cd sinden yükleme yapmam. En güncel sürücüleri kendim bulur indiririm hep. O yüzden bana göre dvd kesinlikle ihtiyaç değil. Nadiren ihtiyaç olabilir, onda da alın 50-60 liraya harici dvd Writer, olsun bitsin.

sonuna kadar katılıyorum hocam artık dvd olayı kalmamaya başladı ben zaten oyunların boyutları devasa bir gb oranına ulaştıktan sonra tamamen kestim çünkü dvd sayıları çok komik rakamlara ulaşmaya başladı tek oyun 15 dvd olmaya başladı tak çıkarmı yapacağım o kadar gittim 2tb harici harddisk aldım kafam çok rahat format için sadece arıyordum dvdyi artık flash bellekle rahat bir şekilde halledilebiliyor bu cihazı aldığımda ilk flash bellekle windows yükleme deneyimimi yaşarım şimdiye kadar hep dvdden format attım windows kurdum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ForceBeWithYou

arkadaşlar 17" olanı düşününler için sıcak fırsat var 8 ürün kaldı :) Birini ben kaptım....480 tl de para iadesi alacağım tertemiz olacak
    http://www.gold.com.tr/hp-pavilion-17-ab201nt-1dn09ea-notebook_u

hocam hayırlı olsun ürün bitmiş kaç tl ye aldınız acaba bir de farklılıklarından umarım haberiniz vardır sizin seçtiğiniz modelde 8 gb ram tek fan ve dvd rom var 15 incten farklı olarak

3246 tl ye almıştım fakat,gold bilgisayar stok hatası v.s diyerek siparişimi iptal etti maalesef.

Şu an arayıştayım...

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar 17" olanı düşününler için sıcak fırsat var 8 ürün kaldı :) Birini ben kaptım....480 tl de para iadesi alacağım tertemiz olacak

hocam hayırlı olsun ürün bitmiş kaç tl ye aldınız acaba bir de farklılıklarından umarım haberiniz vardır sizin seçtiğiniz modelde 8 gb ram tek fan ve dvd rom var 15 incten farklı olarak

3246 tl ye almıştım fakat,gold bilgisayar stok hatası v.s diyerek siparişimi iptal etti maalesef.

Şu an arayıştayım...

Kaç tane kaldığını teker teker sayıyordu site, üstüne nasıl stok hatası diyorlar şaka gibi...
    Geçmiş olsun hocam.

• ForceBeWithYou kullanıcısına yanıt
    Sinerji'den veya İntegra'dan 15 inç olanı alın derim. 3300TL'ye Sinerji'den peşin olarak almak çok mantıklı. 480TL iade sonrası çok çok iyi fiyata geliyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ulen işe bak ya süper fiyat.
    Pazartesi sinerji'den 15" olanını sipariş etmiş bulunduk.
    Neyse çok gecikmeden sağ salim ulaşsın yeter.

hocam fiyat nedir stok bitmiş göremedim canınızı sıkmayın :D sinerjiden sağ sağlim gelsin yeter 15 incde gayet iyi

3300₺ gibi bir fiyattı :)

gayet iyi indirmişler ne olduysa daha birkaç gün önce 15 inclik modeli 4100 lira civarıydı yuh dedim kendimce uçurum vardı diğer sitelerle bugün yazılanları görünce şaşırdım gold bir acayip ne yaptığı belli olmuyor duruma göre fiyatına göre istanbula gitmeme gerek kalmadan bizzat görerek buradan goldun (ankara) şubelerinden birinden alırım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.