Şimdi Ara

Honda Civic vs Kia Cerato

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Honda yeni kasası lpgli otomatik elegance donanımlı, kia ise prestige dizel otomatik eski kasa sizce hangisini tercih etmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warbinger61 -- 14 Kasım 2018; 22:51:31 >

• Civic.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Megane'a nakıt yetmiyor. Sizin bayi indirim yapacaksa neden olmasın
  • garip2018 G kullanıcısına yanıt
    Yanlış anladınız. İkisi de dizel otomatik olsa Honda'yı tercih ederdim. Fakat lpgliye denk geliyor.
  • Yorum yazanlar neden yorumlarını siliyor ?
  • tabiki Cerato.

lpg'li torksuz civicle yokuşlarda bağıra bağıra çıkarsın. hiç düşünmeden Cerato'yu al.
  • yeni civic i kullanmadım fakat ceratoyla baya km yaptım.3 farklı araçla totelde 5.000 km yi geçmişimdir.
    cerato ne kadar kasarsan kas az yaktıramadığım bir araç.
    bassanda yakıyor basmasan da yakıyor muadillerine göre.en azından fransızlara göre yakıtı fazla.
    örnek vermek gerekirse istanbuldan çıkıp antalyaya 110 120 li hızlarda 5 litre altını hiç göremedi mesela iki şehir arasını 5.7 gibi bir rakamla bitirdiğini hatırlıyorum.
    içerisi biraz gürültülü fakat yumuşak bir yapıya sahip sürüş açısından yorulmadan uzun yola gidebilirsin.
    performans açısından gayet tatminkar şanzuman 7 ileri yürümesi gayet iyi sollarken süratlenirken gitmem demez.
    yol tutuş açısından biraz dikkatli olmak gerek araç hafif motor güçlü süratli girilen virajlarda arkasını çabuk bırakıyor.
    genel olarak alınıp kullanılabilir bir araç bütçeye göre tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

yeni civic i kullanmadım fakat ceratoyla baya km yaptım.3 farklı araçla totelde 5.000 km yi geçmişimdir.
    cerato ne kadar kasarsan kas az yaktıramadığım bir araç.
    bassanda yakıyor basmasan da yakıyor muadillerine göre.en azından fransızlara göre yakıtı fazla.
    örnek vermek gerekirse istanbuldan çıkıp antalyaya 110 120 li hızlarda 5 litre altını hiç göremedi mesela iki şehir arasını 5.7 gibi bir rakamla bitirdiğini hatırlıyorum.
    içerisi biraz gürültülü fakat yumuşak bir yapıya sahip sürüş açısından yorulmadan uzun yola gidebilirsin.
    performans açısından gayet tatminkar şanzuman 7 ileri yürümesi gayet iyi sollarken süratlenirken gitmem demez.
    yol tutuş açısından biraz dikkatli olmak gerek araç hafif motor güçlü süratli girilen virajlarda arkasını çabuk bırakıyor.
    genel olarak alınıp kullanılabilir bir araç bütçeye göre tercih edilebilir.
    hocam cerato benim de takip ettiğim bir araç ama şu yakıt problemi yüzünden henüz kararı netleştiremedim. şehir içi tecrübeniz nedir? genelde 7.5 üzeri yakıyor gibi yorumlar var. Ankara ve İstanbul trafiğinde.

• Anadolu A kullanıcısına yanıt
    şehir içinde çok gezme fırsatım olmadı yol üzerinde şehir içlerine giriş çıkışlar yaptım fakat ondada özel olarak sıfırlayıp bakmak gibi bir durumum olmadı.şahsi görüşümü sorarsan 7,5 söyleyenler doğru söylüyor olabilir o potansiyel var araçta.en sakin kullanımda dahil düz 5 görmedi araç.belki 90 lı hızlarda görebilir ama kimsede o hızda uzun yola gitmez.
    istanbul trafiğinde 6.5 8 arası kullanıma göre yakar bence.sürekli şehir içi kullananlar daha iyi bilir tabi.
  • CIVIC
  • Dizelin bakımlarını,yagini ve yakitini dert edeceksen fabrikasyon LPG olmasindan ötürü Civic alabilirsin. Kendini kanıtlamış motor ile Uzun ömürlü sorunsuz binilir.Daha çevreci daha temiz.

Performansta daha kuvvetli olsun, ben kendim her seferinde ilgileneceğim tek binici olurum, yağına yakitina özen gösteririm dersen Dizel .

İkisini de rahat elden çıkarırsın. Civic bir tik daha hizli gider. Parça problemi olmaz. Gerisi senin zevkine kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 9 Kasım 2018; 11:7:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: warbinger61

Yorum yazanlar neden yorumlarını siliyor ?
    Moueson'u hissedebiliyorum burada çok yakınımızda.

Ve bu harika araç onun arabası olabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-yildiz-dan-2011-renault-fluence-1.5-dizel-business-harika-496625106/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Dizelin bakımlarını,yagini ve yakitini dert edeceksen fabrikasyon LPG olmasindan ötürü Civic alabilirsin. Kendini kanıtlamış motor ile Uzun ömürlü sorunsuz binilir.Daha çevreci daha temiz.

Performansta daha kuvvetli olsun, ben kendim her seferinde ilgileneceğim tek binici olurum, yağına yakitina özen gösteririm dersen Dizel .

İkisini de rahat elden çıkarırsın. Civic bir tik daha hizli gider. Parça problemi olmaz. Gerisi senin zevkine kalmış.
    Göçüklü,dizeli DPF çatlatan Civic bir hızlı giderki.
  • JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Elinden çok kafasinin içindekni çalıştıran için.

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Elinden çok kafasinin içindekni çalıştıran için.

https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-1-6-i-dtec-dizel-dpf-partikul-filtre-sorunu-motor-ariza-isigi-6-000-km--134731017

https://www.sikayetvar.com/honda/honda-civic-dizel-partikul-filtre-sorunu

https://www.sikayetvar.com/honda/honda-civic-koltuk-doseme-hatasi

Kafasını çalıştıran biri Civic'e hiç kimsenin bulaşmayacağını bilir DH'deki VTEC TEAM'a bakmayın siz.

• Hocam Civic eski Civic değil Cerato alıp satan iki arkadaşım var ikinci eli ölü değil eğer kısa süreli al-sat yapacaksanız Astra J'de olabilir
  • Cerato nun biraz elden geçmesi gerek özellikle iç kısım. Honda da iyidir hoştur ama araç çok çıt kırıldım yani o kadar nazik bir kaporta var ki ağaçtan atlayan kedi arabanın tavan sacını bakınca görünecek şekilde eğdi yani bu kadar zayıf olmamalı bu kaporta. Bir dikkatimi çekende boya olayı yandaki aracın kapısı dokunduğu anda boya hemen yerinden kalkıyor hatta orada çok dikkatli bakınca hemen ezik oluştuğu ışık kırılımından belli oluyor. Honda biraz daha özenli yapmalı işini.
  • JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Hep bir laf sokma cabasi, ne istiyorsunuz anlamadim ki. Honda manyagi degilim ama ODD Ocak Ekim arasi Megane ve Egea'dan sonra Honda CIVIC = C segmentinin en fazla satan araci. 17.656 adet arac satilmis, bu insanlarin hepsi mi keriz ?

http://odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/2285/Model%20Dokumu%20Ekim'2018.xls

Zamaninda problemler olmus olabilir, her sofistike aracta olan hatalardan fazlasi degil.

Honda Civic kadar Turk halkinin ihtiyacina gore model yapan, (Civic ozellikle) baska marka model yoktur. Dizel, Propan , Benzin, Duz ve Otomatik sanziman ile Biz uretiyoruz, biz tasarliyoruz, biz yapiyoruz. Daha ne olsun ? Eksikleri yok degil var, ama tum rakiplerindekinden adet olarak eksik ya da fazla degil.

Sen fazla foruma takilmissin, cik biraz disarida hava al.

Laf sokmaya cabalamayi birak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 9 Kasım 2018; 17:37:47 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.