Şimdi Ara

HONDA CİVİC HB AT 1.6 İES 5 KAPI 2004 2005 2006 MODEL (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.183
Cevap
31
Favori
123.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2015 hazıran ayından beri 2006 hb at 1.6 ies sahibiyim ve aracımdan çok memnunum iyiki de almışım :)

Forumla yeni karşılaştım 52 sayfasını da sonuna kadar üşenmeden okudum bütün arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim..Malumunuz araçlarımızın kronik sorunlarını bende yaşamaktayım özellikle yaz sıcaklarında direksiyonda ve ön takımda oluşan tıkırtı ve gıcırtı cidden rahatsız etsede bi miktar alışmış gibiyim.bu sorunu tamamen çözen arkadaş varsa deneyimlerini aktarırsa sevinirim.teyp konusuna gelince tüm araçlarımda orjınallıkten yana olmama rağmen forumda araçlarına takan arkadaşların resimlerini görünce artık double zamanı geldi diye düşünüyorum çerçeve işini orjinalini kullanarak çözen arkadaş varmı? 7.0 inçlik teyp arkadaşımdan alacağım montajını da o yapacak abi köşelerde biraz boşluk kalır güzel ortalarsak sıkıntı olmaz dedi.direksiyon kumandasını teyp değiştikten sonra kullanbilen arkadaş varmı?

Aracım şu an 165 binde yaklaşık üç yıldır sadece yağ ve filtre bakımı harici bakım yaptırmadım.( İhtiyaç olmadı :) ).Bu bakımda ağır bakımlarına da komple baktırıp ihtiyaç dahilinde yaptırmayı düşünüyorum.Ankarada bulunan arkadaşların işçilik,fiyat bakımından tavsiye edebileceği usta,servis varsa paylaşırlarsa sevinirim .Şimdiden teşekkürler..

2006 Hb At 1.6 ies Lacivert 165.000 Km 06 CCL ..

• Merhaba arkadaşlar, otomatik araç almak istiyorum. Honda araçlar şanzıman,motor yönünden herkes tavsiye ediyor. 2005-2006 HB Civivler hoşuma gitti. Fakat dışarıdan çok karışan oluyor bilirsiniz,parçası çok pahalı,piyasası yok,tutulmuyor vs. Kafam karıştı doğrusu. Bu araçları en iyi kullanan kişilerden yorum almak isterim. Kullanıcı arkadaşların tavsiyessi nedir? piyasası nasıl,fiyat ikinci el vs. Teşekkürler
  • gonzalez45 G kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba ,

Yaklaşık 3 yıllık bir kullanıcı olarak sağlamlık,yakıt,konfor,keyif açısından gayet memnumnum.Piyasa konusuna gelirsek Türkiye piyasasında Hb. araçlara malesefki olumsuz bir bakış açısı bulunmakta ama bizim araçların içine binipte iç hacimdeki ferahlığı ( tavan yüksekliği, arka diz mesafesi, arka tabanda şaft koruma yüksekliğinin bulunmaması ,bagaj genişliği,ön göğüs kullanım rahatlığı,ön konsolda bulunan ekstra eşya bölmeleri, sürüş ve görüş açısı kolaylığı v.s v.s) gören kişiler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.Çoğu da aracı ilk defa görmüş oluyor zaten.Zaten piyasa da ve malum satış sitelerinde çok fazla bulunmamakta yani buda alan,kullanan kişilerin kolay kolay vazgeçmediğini gösteriyor.

Araç alırken etraftan her şeyi bilip kendi istek ve zewklerine göre yönlendirme yapanlara çokta kulak asmamak gerektiğini düşünüyorum.Sonuçta zevk değişken bir kavram.Aracı yakından görmediysen sana tavsiyem gidip bi araca bakıp binip sürücü koltuğuna geçip içerdeki ferahlığı görmen olacaktır.
    Farkındaysan motor şanzuman konusuna hiç değinmedim iyi bir japon ustasına sorduğunda motor şanzuman konusunda ki sorunsuzluğu detaylı ve teknik olarak
    aktaracaktır..
    Saygılar..Selamlarr..

• quote:

Orijinalden alıntı: mmmrtkmz

Hocam merhaba ,

Yaklaşık 3 yıllık bir kullanıcı olarak sağlamlık,yakıt,konfor,keyif açısından gayet memnumnum.Piyasa konusuna gelirsek Türkiye piyasasında Hb. araçlara malesefki olumsuz bir bakış açısı bulunmakta ama bizim araçların içine binipte iç hacimdeki ferahlığı ( tavan yüksekliği, arka diz mesafesi, arka tabanda şaft koruma yüksekliğinin bulunmaması ,bagaj genişliği,ön göğüs kullanım rahatlığı,ön konsolda bulunan ekstra eşya bölmeleri, sürüş ve görüş açısı kolaylığı v.s v.s) gören kişiler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.Çoğu da aracı ilk defa görmüş oluyor zaten.Zaten piyasa da ve malum satış sitelerinde çok fazla bulunmamakta yani buda alan,kullanan kişilerin kolay kolay vazgeçmediğini gösteriyor.

Araç alırken etraftan her şeyi bilip kendi istek ve zewklerine göre yönlendirme yapanlara çokta kulak asmamak gerektiğini düşünüyorum.Sonuçta zevk değişken bir kavram.Aracı yakından görmediysen sana tavsiyem gidip bi araca bakıp binip sürücü koltuğuna geçip içerdeki ferahlığı görmen olacaktır.
    Farkındaysan motor şanzuman konusuna hiç değinmedim iyi bir japon ustasına sorduğunda motor şanzuman konusunda ki sorunsuzluğu detaylı ve teknik olarak
    aktaracaktır..
    Saygılar..Selamlarr..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Motor ve şanzuman konusunda ustama sorduğumda zaten sorunsuz diyor. Temiz araç bulursan kaçırma demişti. Etrafa çokta kulak asmamak lazım. Herkes her araba hakkında birşey söylüyor :)

• harunzalimow H kullanıcısına yanıt
    kapı kolundaki mandalmı hangi mandal o normal üstüne basınca aşağı inen şeyimi diyorsunuz.Eğer o ise olmuyor.Bu konu ile ilgili burda hondacı kadir abiye sordum bunlarda merkezi kilit yok içerden dedi.benim araba 2005 modeli.kitapcığındada merkezi kilit için bazı modellerde diye uyarı yapmışlar parantez içinde.
  • Herkese merhaba arkadaşlar.2003 model 102 bin km de ,son bakım hariç servis kayıtlı ,lacivert civic hb ile aranıza katıldım.Aracı sevdim ,açıkçası beni şaşırttı.Direksiyon ve fren pedalı bir hayli sert .Fren pedalı tel değişince yumuşuyormuş ancak direksiyon normal midir bilemiyorum.Jazz kullandım ve gayet yumuşaktı ,bunda ciddi manada sertlik var.Sizin araçlarınızda nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 2005 honda europe civic aracımın sis farı kırık nerden bulabilirim.şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaslar.aracimin sol guneslik kirildi.bircok yere sordum fakat bulamadim.serviste yedek parca asiri pahali.guneslik konusunda yardimci olabilirseniz sevinirim.simdiden tesekkurler.

• Arkadaşlar zamanım dar olduğu için hepsini okuyamadım mazur gorun. 2004 modelini almak üzereyim. tavsiyeye ihtiyacım var da. Bu arada arac 200. 000 km de ve lpg li. Lpg yeni takılmış. Bu modelde Vites gecıslerınde sorun yok umarım. Bırde çok ilan yok bu araba ile ilgili sanırsam tutalmayan bır madel. İlk arabam olacak inşallah. Aracı alırken bakmam gereken hususları belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • harunzalimow H kullanıcısına yanıt
    İyi günler, otomatik şanzıman yağı ATF Z1 serisi olacak 4 litre olarak ekleniyor, Eneos atf eco diye internette satışı var yağın.

• Merhabalar.Aracimi gece kullanirken sikinti yasiyorum.Kisa farlarin aydinlatma cok kotu.far temizligi yaptirdim fakat degisiklik olmadi.bir oto elektrikciye sordum.Mercekli farlarin kronik sorunu yapavak bisey yok dedi.ayni sorunu yasayan ya da cozum bulabilen var midir? Tesekkurler iyi forumlar

• yuppigo Y kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende 2004 var 315000 de araç ve vites geçişleri motor cam gibi araç tutulmuyor deniyor ama kullamam bir daha
    Bırakamıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu çerçeveyi türkiyede bulamazmıyız

• atii A kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de aynı sorun vardı, far temizliği yaptırdım ve osram nightbreaker H1 kullanıyorum ve çok memnun kaldım, tavsiye ederim size de, resmen karanlıkta gidiyormuşum daha önce.
  • arkadaşlar bende bu araçtan almayı düşünüyorum ama 200.000 km civarlarında hep 36000-37000 civarlarında fiyatlar.ne dersiniz fiyatlar ve km düşünüldüğünde.birde forumu çok okuyamadım ama genel olarak araçtan neredeyse herkes memnun.sizce almalıyım otomatik vites hatchback 2004-2005 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysnkrk -- 13 Aralık 2018; 18:14:4 >
  • yaklaşık 5 yıl sonra tekrar ayni kasasını aldım aracın. önceki zaman da memnundum sattığımda pişman olmuştum. simdi hamile eşim kullansın diye arac ararken aklima düştü neden olmasın dedim ve tekrar aranıza katıldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceden bu arabayı incelemediyseniz yakın çevrenizden kullanan olmadıysa trafikteki az rastlanan arabalardan olmasından dolayı ön yargılı olmanız doğaldır.Sedan Civic es 20 tane sattıysa bu hb kasa 1-2 tane satılmış.Fakat görsellik ön konsol ve özellikle geniş iç hacim sayesinde kesinlikle daha kullanışlı ve tam bir aile arabasıdır. Otomatik araç aradığım için fiyat ve problemsizlik olarak oldukça cazip geldi. 8bin km yol yaptım ve bu zaman içinde bütün ağır bakımlarını yaptık. Lpg'den sonra arıza lambası sürekli yanıyor ve ön takımdan gelen sesleri kesmek için epey uğraştık bunların dışında can sıkıcı problemi olmadı. Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim bu konu araştırma yaparken çok faydalı olmuştu.
    Hayırlı kazasız günler....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 6 yıl ve 100 bin km den beri 2002 model civic hb otomatik kullanıyorum. bu güne kadar en uzun süre kullandığım araç. daha geniş bir hb yok. daha ekonomik de yok. bazen eskidi kasko yapmıyorlar yenileyelim suv alalım sevdasına kapılıyoruz bir türlü satmaya kıyamıyoruz. en son gaza geldim ilan verdim ama km 211 binde ve arabanın yarıdan fazlası boyalı hasar kaydı çok falan pek talip çıkmadı ama üzülmedim. sevindim hatta. zaten c segment hb daha geniş rahat ekonomik bir araba yok. deri döşemeler bir harika özellikle çocuklu aileler için.bir çok honda da olduğu gibi civic hb de şaft tüneli yok arkası hem geniş hem tabanı düz. vites ön konsolda olduğu için el freninin yanında ve önünde de hiçbirşey yok.sanki magirus dolmuş hissi veriyor.ön koltukları en öne çekip sırtını yatırarak arka koltuklarla düz bir yatak yapabiliyorsun. tabi tam uzanmak yetişkinler için mümkün değil. ayrıca ben bu araba ile 240 cm uzunluğunda mutfak tezgahı taşıdım. emsallerine göre fiyatı da çok uygun. 4 vites otomatik ama 2. viteste 118 km hıza ulaşıyor. 4. viteste 3000 devirde 120 km hız yapıyor, hem seri hem ekonomik. volkswagen grubun kullandığı 1,6 lt 102hp motorlarda 5. viteste 120 km hıza ulaşmak için en az 3500 devir/dk ile kullanmak gerek. ayrıca 2002 model bir araç için 110 hp iyi bir motor. kronik arızası direksiyon kutusu ses yapıyor ve kapı otomatiği motorları zamanla bozuluyor ki birçok honda da durum aynı. kısacası herkese tavsiye ederim ve aynısının 2019 modeli olsa hiç düşünmem alırım.

• Yaklaşık 4 ay araba baktım hep toyota ve 1.8 hb civic bakıyordum ama bu arabaya denk gelince gidip baktim begendim ve ertesi gun aldım. 2006 cosmic gri 200000 km de ve lpg yok. Lpg taktirmak istiyorum ama araca en uyumlu marka hangisidir net bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. Arabada herhangi bir ekstra donanim yok tamamen oriiinal. Sunu yap cok kullanisli diyeceginiz birsey varmi? Mesela dikiz aynasi asiri gözümü aliyor bunun icin otomatik karartmali ayna mi bakayim yoksa arka cama film mi yaptirayim sizce. Bir de android teyp takan varsa tavsiyelerini almak isterim.

• cihat_ozturk kullanıcısına yanıt
    Lpg'yi geçen ağustos montajcının tavsiyesiyle akl marka takıldı fakat enjektörleri Romano taktık. Brc ye göre 750 tl ucuza maloldu. 10bin km yaklaştık ve hem tüketim hem performans konusunda sıkıntı görmedim. Eskiden kullandığım atiker gibi problemli değil. Dikizaynasınıda değiştirirseniz görmek isteriz.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.