Şimdi Ara

HONDA CIVIC ALINIRMI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
220
Cevap
4
Favori
17.218
Tıklama
Giriş
    1578 Mesaj
    geçende baktık 2016 olanına civic benzin+lpg 100 bin küsür dediler parasına değermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWaen -- 16 Şubat 2017; 20:16:32 >

|
    |

Diğer 1.6 atmosferik olan motoru ben fd6 da kullanıyorum. Rampalarda min. 4000 devir çıkarsam gayet iyi gidiyor, çok sıkışırsan daya 5000-6000 devire bağıra bağıra çıksın.

Yani burda çöp möp yazanları okuyunca sanki ben 40 bin kmdir farklı bi motor kullanıyorum gibi geldi bana.

Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    @Ragnarok. demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Bi bitmediniz, bak bak donunda sallıyor.

Guest-5AHJBSJ442 G kullanıcısına yanıt
    @Guest-5AHJBSJ442 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Burda kötü yorum yazanlara arabalarını sor vw ve türevleri ise dediklerini salla gitsin aksi halde bi değerlendirirsin.

5 bin dd den sonra ses geliyor diyen arkadaş neye göre demiş bilmiyorum. Honda devirli motorlar yapar. Spor bir tarzı vardır genel olarak. Bu yüzden motorları sesli çalışır. Hiç ses istemem diyenleri bilmem, öyle bir araç var mı onu da bilmem ben motor sesini severim. Ama yol ve rüzgar sesi sevmem.

Bahsi geçen motor çoğu firma turboya geçtiğini düşünürsek modanın dışında kalıyor. Ama çöp diyenler motor konusunda zerre bilgisi olmayanlardır. Hondanın en son laf söylenebilecek yeri motorudur. Aslında bütün japonlar mekanik ve mühendislik açısından diğerlerinden ilerledir. Ama yol tutuş ya da performans diğerlerinde fazla olabilir.

Performans meraklısıysan para da varsa turbo galiba bu ay sonu geliyor. Fiyatı da 109 bin diye bişey duydum ama bilmiyorum. Performans özellikle isteğin değilse diğer yönlerden yeni Civic bi üst sınıf gibi denebilir. Dünya genelinde satışları bu Kasa ile %18 artmış bi Model.

Vosvos grubunun arabasini bile alirim yeni civigi almam. Ne motoru motor ne tipi biseye benziyor. Fd6 gibi satisi mumla ararlar

BlackBurn340 kullanıcısına yanıt
    @BlackBurn340 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

1.6 Atmosferikler uzun yolda zaten üzmüyor. Aracın istediği devir çevirmek, o da uzun yolda bolca mevcut, rahat rahat gidiyor.
    Genel de ağır yük altında olsa da C sınıfı 1400kg bir araç 6-6.5lt gibi yakar, o yüzden duruma şehirdışı değil şehiriçi kullanım(25km ortalama hızlar gibi) olarak bakmakta fayda görüyorum.

Benzin/Lpg kullanım tercih edenler için konuşacak olsak; 1.6 Atmosferik o kadar da alınmayacak bir araç değil.
    Kullanmayı bilip devir/vites ilişkisini iyi ayarladıktan sonra gitmem/çıkmam/ demez.

Buradaki sorun; yakıt fiyatlarının pahalı olmasından kaynaklı kullanıcı sıkıntıları. Pahalı yakıt yüzünden sürekli anlık tüketime bakınca insan mutsuzluk duyuyor. Gaza düşünerek basınca araba da haliyle! gitmiyor/gidemiyormuş gibi oluyor.

Oysa yakıt fiyatları daha makul olsa, gaz pedalına daha rahat basılacağından sıkıntıda kalmayacak. Rahatça devir çevirip düşünmeden gaza basmanın keyfi işte o zaman çıkar(dı). Kimse de çıkıp araba gitmiyor diyemezdi.

Civic Lpg seçeneğinden ve tüketimin dizel araç seviyesinde olmasından dolayı çoğu kullanıcın tercihi.
    Ama şu 100.000'e dayanmış fiyatları ile lpg'li atmosferik araç almak bana çok uzak.

Netice olarak; Atmosferiklere nazaran, turbo benzinli motorları kullanmak daha keyif verici. En azından alt devirlerde hazırda bulunan tork/güç ile daha çabuk tepki almak ve daha iyi bir sürüş keyfi yaşamak mümkün.

*2.aracım 2012 CivicHB 1.4 100bg i-shift. Donanımı/genişliği/rahatlığı/yakıt tüketimi gayet iyi, tek sıkıntısı araba "istenildiğinde" yürümeme sorununa sahip. Dizel otomatik aracıma binince, CivicHB'in arka koltuğunda sanki 2 öküz otuyormuş gibi hissediyorum..

Bu foruma hiçbir şey sormayın hocam araba konusunda. Adam hayatında civice binmeden atmosferik şöyle böyle sorsan sen ne öneriyorsun diye dsg şanzımanı durmadan hasar veren golf önerir sana neden? tok kapı sesi var çünkü. Dinlemeyin hocam bunları düzgün kullanan birini bulun ona sorun bak yukarda kullanan birisi var ona özelden ulaşıp sorun her şeyi. Bir iki aya ben De civic almayı düşünüyorum çok güzel görünüşlü araba ve motoru turboya göre çok daha az bozuluyor. Zaten gidip 200 basacak biri değilim.

ustaaacan u kullanıcısına yanıt
    @ustaaacan demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Cevap verdiğin çocuk başka bir forumda öğrenci olduğunu ve babasının kugası olduğunu söyleyen biri. Yorumlarından yaşınında küçük olduğunu söyleyebilirim. Yani pek araba kullanım yorumu yapılacak biri sayılmaz dostum söylemek istedim. Vaktini fazla harcama bence

• Yarbay
    4429 Mesaj
    Dizelden tüplü ve gitmeyen arabaya geçmek mantıklı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

100bin küsür hocam

benzin+lpgli fabrika çıkış

|
    |
    defiant82 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

tasarımı konforu çok cezbetti bizi motoru nasıl sizce kararsısız 100bin az bir miktsr değil.

|
    |
    Ragnarok. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: HuseyinHD

tasarımı konforu çok cezbetti bizi motoru nasıl sizce kararsısız 100bin az bir miktsr değil.

Motor çöp ama tipini beğendiyseniz bir şey diyemeyiz

Tüm araçlar honda dahil (1.5)turboya geçiyor.2017 nin güngöreninde sütçü beygirine 100 bin verilmesi pek rasyonel bir karar değil

1578 Mesaj

hocam video izledim 1.5 turbo gelicekmiş geldimi acaba birde insignia falan yada astra onerirmisiniz.

bir abimiz aldı memnun civicden

|
    |
    Ragnarok. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Sen bir ara Polo almıştın ne oldu

Hocam biz çekilelim aradan arkadaş bizi dinlemiyo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

konfor ve cazibesi ilgimizi çekti açıkcası arabadan fazla anlamadığımdan siz değerli forum üyelerinin fikrini almak istedim.

|
    |

konfor ve cazibesi ilgimizi çekti açıkcası arabadan fazla anlamadığımdan siz değerli forum üyelerinin fikrini almak istedim.

Cazibesi görecelidir de konfor sürüş özellikleri ve özellikle yalıtım konusunda emin olmK adına tesy sürüşü yaptınız mı test sürüşü yapmanızı öneririm.

Şuan sıfır araç almak hiç akıllıca değil. Hatta herkes birlik olsa diyeceğim ama nerde. 100 bine çok temiz d sınıfı ikinci el gelir. Hatta geçen konusu geçmişti. İnsignia 1.6 dizel otomatik cosmo 110 küsürdü. Demek ki orta bir paketi 100 civarına gelir.

arkadaşımız yapmış konfor olarak iyi 100 ü geçince rüzgar sesi geliyor dedi birde deviri 5 i geçince araba çok bağırıyormuş şubat sonu 1.5 turbo 0-100 7sn gelicekmiş

|
    |

d sinifi ikinci el ne gelir?

arabayi begendik ama kotu yorum fazla

|
    |
    Yılın Üyesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

1578 Mesaj

hocam ne var bu motorda yahu herkes elestiriyor

|
    |
    Pi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tipi tip değil mi ?

|
    |
    Pi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
haberler
Canlı Tv izle
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.