Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1040. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: waxpayne

arkdaşlar 2011 honda civic var bende onu verıp 2011 makyajlı accord alıyorumda accordlar hakkında pek bılgım yok . Honda accordlarda kronık sorun varmı tupte yakıtı nasıl civicle takas edılırmi sizce Accord 2011 makyajlı kasa hatasız 51bin km de beyaz tüpsüz 65e anlaştık civicle kafa kafaya takas edıyorum sizce etmelımıyım çok kararsız kaldım acil yardımlarınızı beklıyorum bılen tecrubelı arkdaşların yorumları onemlı benım için

essekten inip ata binmek uzeresiniz :) saka bir yana gozunuz kapali alin fakat ikinci eli biraz zayif lpg de bu motor uyumlu sikinti olmaz sorunsuz ikinci el yoktur fakat sasiden darbeli ise almayin dikis tutmuyor catir catir aks kirarsiniz burc degistirirsiniz basimiza geldi bu fiyata 2009 model temiz alinir eger arabada sikinti yoksa adamin paraya ihtiyaci var demekki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

Selamlar 2006 2.0 Executive aldım. Siyah, 256 binde. 39 Bine aldım, Sağ kapıların cam düğmeleri bozuktu, uzun far takılı kalıyordu, sağ arka amörtisör, ön salıncaklar ve z rotları bozuktu. Üzerindeki lastikler yeni ama kışlıktı. Lastiklerle birlikte tüm tamiratla beraber 43,500 e maloldu. Araba diri, fazla nemli bir kazası yok. İki defa uzun yola gittim, tatminkar. Direksiyonu biraz sert, inşallah kronik sorunu başlamıyordur. Haricinde, şimdilik genel olarak memnunum.

agir bakim zamani gelmis aracin km sine gore bunlar yapilmismi sorsaydiniz keske

direksiuyon agirlasiyorsa kronik direksiyon pompasi vede hortumu arizasi basliyor pompa 600 -700 arasi ama ben idare ederim derseniz sikinti olmaz cunku ben dort senedir idare ediyorum ;)insallah araca fazla kisi binmiyorsunuzdur cunku poryalar otmeye baslicaktir zamani gelmis bu arada amortisoru patlayan accord ilk sizden duydum ne yapmislar ona

• quote:

Orijinalden alıntı: corpsecrazy

Merhaba arkadaşlar 2004 2.4 Accord sahibiyim, teleflex LPG mevcut, hem benzin hem LPG de rölantimde dalgalanma mevcut, hatta bazen stop bile ediyor, var mı başına gelen problemi çözen?

https://www.youtube.com/watch?v=NRvYnL5YmFg

bizim araclar rolantiyi otomatik ayarliyor mudehale edilebilirmi kalibrasyonla falan bilmiyorum ama sanki arac gerektiginden az yakit hava aliyomus gibi cansiz calisiyor daha sonra stop ediyor lpg ve benzinde de yaptigina gore beyin acaba gerektigi kadar yakit gonderilmesini emredemiyormu

eskiden ekzosa patates tikarlardi motor stop ederdi ;) sizdede katalatik mi tikali yada oksijen sensorlerimi gidik ne alakasi var demeyin boyle sorunlar hep sacma sapan alakasiz parcalardan kayankli oluyor ondan soyluyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturk29

quote:

Merhaba arkadaşlar 2004 2.4 Accord sahibiyim, teleflex LPG mevcut, hem benzin hem LPG de rölantimde dalgalanma mevcut, hatta bazen stop bile ediyor, var mı başına gelen problemi çözen?

bizim araclar rolantiyi otomatik ayarliyor mudehale edilebilirmi kalibrasyonla falan bilmiyorum ama sanki arac gerektiginden az yakit hava aliyomus gibi cansiz calisiyor daha sonra stop ediyor lpg ve benzinde de yaptigina gore beyin acaba gerektigi kadar yakit gonderilmesini emredemiyormu

eskiden ekzosa patates tikarlardi motor stop ederdi ;) sizdede katalatik mi tikali yada oksijen sensorlerimi gidik ne alakasi var demeyin boyle sorunlar hep sacma sapan alakasiz parcalardan kayankli oluyor ondan soyluyorum

oksijen sensöründenmiş hocam çözdük, şuan fişi çekik rölanti 650 800 arası duruma göre sabit kalıyor, böyle kullanıyorum bakalım

• ozturk29 kullanıcısına yanıt
    araçta sıkıntı yok ikinci eli çokmu zayıf bu aracın civic çok hızlı el degişiyor 65 fiyat olarak ıyımı araca ?
    Hayırlısı bakalım. Hortumda hafif bir terleme görünüyor. Ağır bakımda ne var acabaa?

• quote:

quote:

Bu tarz sorunlar boğaz kelebeğinin temizlenmesi ve adaptasyonuyla çözülebiliyor. Kesin bundandır demiyorum ama sebepşlerinden biri olabilir. Honda dan anlayan birine söktürüp adaptasyonunu yaptırmakta fayda var. Zaten bu işlem zaman zaman yapılması önerilen bir işlem.

• Accorda kendi rengine matlaştırma folyo kaplayan var mı aramızda ?

Bunun maliyeti ve kanuni durumu hakkında bilgisi olan var mı ?
  • quote:

quote:

quote:

oksijen sensöründenmiş hocam çözdük, şuan fişi çekik rölanti 650 800 arası duruma göre sabit kalıyor, böyle kullanıyorum bakalım

sevindim sizin adiniza su an biraz zengin karisimla gidiyosunuz haberiniz olsun bu arada iki sensor 950 lira sikismis cuzdana hayirli olsun ( gonul ister denso sensor olsun ama cok para )

• quote:

Orijinalden alıntı: waxpayne

araçta sıkıntı yok ikinci eli çokmu zayıf bu aracın civic çok hızlı el degişiyor 65 fiyat olarak ıyımı araca ?

civic e gore evet cok zayif bu kadar kaliteli bir aracin cogu d segmenti markalarin araclarinda oldugu gibi passat haric alinip gec satilabilmesi cok uzucu ama gercek bu

aracin fiyati uygun onemli bir kazasi belasi yoksa alabilirsiniz temizse kacirmayin hatta

• gunrey G kullanıcısına yanıt
    komple alt takim rotlari burclari diskleri balatalari poryalari falan butun sivilari motor sanziman fren akliniza gelen butun sivilar butun filtreler ampul şu bu ivirzivirlari yazmiyorum triger zinciri bujiler bobinler (heleki lpg varsa aracta) subap ayari kompresyon olcumu sensorlerin durumu ( oksijen sensorleri kesin degismesi lazim bu km lerde ) v.b. hemen korkmayin bunlarin cogu zamanla zaten yenilenmis oluyor sadece triger degismemistir oda kolay kolay uzamaz zincir olusundan siz yagini suyunu koyun ( ozellikle yaz kis farketmez kesin antifiriz koyun ) devam ...

Alt takımı ve fren balatalarını yaptırdım. Şanzıman Yağını değiştirdim. Fren ve direksiyon hidrolik yağını kaç yere götürdüysemde değiştirtemedim, değişmez diyorlar. Subap ayarını yaptırayım. Oksijen sensörlerinde falan bir sıkıntı yok, değiştirsemmi ki?
  • gunrey G kullanıcısına yanıt
    Fren ve hidrolik sıvılarını kolay kolay değiştirmiyor ustalar. Sebebini bilen var mı ?

Araçla ilgili kitapçıklarda hep bakım zamanı geldiğinde değişmesi tavsiye ediliyor ( özellikle fren sıvısı )
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

Alt takımı ve fren balatalarını yaptırdım. Şanzıman Yağını değiştirdim. Fren ve direksiyon hidrolik yağını kaç yere götürdüysemde değiştirtemedim, değişmez diyorlar. Subap ayarını yaptırayım. Oksijen sensörlerinde falan bir sıkıntı yok, değiştirsemmi ki?

gerek yok oksijen sensorleri arizali degilse neden degistiriceksiniz zaten yolda birakicak parca degil ekzos gazini olcup ideal hava yakit karisimi icin bilgi verir beyne..

araclarda degismeyecek hicbir parca yoktur .degismesi gerek duyulmaz o ayri fren hidroligi azalmissa uzeri tamamlanir demekki kendiliginden degismis oluyor zamanla zaten omru uzun

bir uyarimda kesinlikle ve kesinlikle yaz kis sogutma suyu antifirizli olsun millet pek onemsemez conta yakinca akli basina gelir

• Satılık Honda Accord 2.0 Executive 2010 model
    Sahibinden ilan no 546259930
  • 2003 2.0 Accord aracım için açık hava fitresi bakıyorum da internette bulamadım. Yardımcı olabilecek var mı?
  • arkadaşlar selam.
    uzun süre accord kullandıktan sonra (99 model manuel 2.0 ex ve 2004 2.4 ) sonrası başka araçlara yöneldim şaun arabamı sattım hayırlı bir iş için ve tekrar accord bakıyorum. geçenlerde ilanda 135 bin km civarında 3.0 ex vardı o aracın akibetini merak ediyorum ve 3.0 ve 2.4 olmak kaydıyla satılık olanlar var ise görüşmek isterim.
    05334558767
    herkese iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrh77

arkadaşlar selam.
    uzun süre accord kullandıktan sonra (99 model manuel 2.0 ex ve 2004 2.4 ) sonrası başka araçlara yöneldim şaun arabamı sattım hayırlı bir iş için ve tekrar accord bakıyorum. geçenlerde ilanda 135 bin km civarında 3.0 ex vardı o aracın akibetini merak ediyorum ve 3.0 ve 2.4 olmak kaydıyla satılık olanlar var ise görüşmek isterim.
    05334558767
    herkese iyi forumlar.
    yok mu forumda kimse _?!_?! :)
  • Arkadaşlar merhaba, 2004 2.4 CL9 ile 1 senedir aranızdayım, şimdi üst kasa olan CU2 accord jantlarından alıyorum, bitince aracımı sizlerle paylaşıcam. :)
  • Arkadaşlar Accord'a sübap ayarını kaç TL ye yaptırıyorsunuz?

Yaptıracağım da piyasasını bileyim..

• 
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.