Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1042. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tncytosun

Merhaba.
    Bende 2004 model 2,4 accord var.
    Şöyle bir problemimiz oldu.Aracımda motor arıza simgesi yanıyor.servis cihazı taktımı otomatik olarak siliniyor ve hiçbir arıza görünmüyor. belli bir süre kullanınca tekrar yanıyor. arabanın ilerlemesinde hiçbir problem oluşmuyor.
    usta motor kodlaması yapılması gerektiğini söyledi.
    bu arıza ile karşılaşan arkadaş varmı acaba bide motr kodlaması nedemektir.
    teşekkürler.
    yakit aldiginiz yeri degistirin gecer sorun

emisyondan ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2010 model honda accord aracımın ekranı bozuldu ve yeni ekranı bi türlü bulamıyorum türkiyede aramadığım yer kalmadı bana bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı? şimdiden teşekkürler....:: HONDA Accord Kulübü ::.
  • .:: HONDA Accord Kulübü ::.

merhaba resimdeki accord daki arka cam rüzgarlığı nerden bulabilirm ?
  • Merhaba;

2004 mdl 2,4 accord um ilk kalkışta dip gaz vererek kalkıyorum , araç ikinci vitese geçmiyor ve kesiciye düşüyor.

Ama gazı biraz kesersem vitesi büyütüp 2 ye geçiyor.

Her vites ve her devirde oluyor.vites geçişlerinde sorun yok,

Şanzıman ustasına gösterdim bir problem yok dedi.

Motorcu normal dedi..

Ama benim kafama yatmıyor..Bir fikri olan varmı?

• Koskoca forumda bir benim başıma gelmiş demekki

• quote:

Orijinalden alıntı: _cakabey_

Merhaba;

2004 mdl 2,4 accord um ilk kalkışta dip gaz vererek kalkıyorum , araç ikinci vitese geçmiyor ve kesiciye düşüyor.

Ama gazı biraz kesersem vitesi büyütüp 2 ye geçiyor.

Her vites ve her devirde oluyor.vites geçişlerinde sorun yok,

Şanzıman ustasına gösterdim bir problem yok dedi.

Motorcu normal dedi..

Ama benim kafama yatmıyor..Bir fikri olan varmı?
    siz tamircinizi degistirin ... belliki sanziman yuksek devirlerde vites gecisini yapmiyor sanki korumaya aliyor gibi kendini yada sizin aracin yazilimiyla falan oynamis olabilirler onceden su devirde degissin bu devirde diye cunku max tork ve bg egrisinin kesistigi nokta aracin en verimli deviridir ona ayarlanmis olabilir bu 4000 ve 6000 devir araliginda bi yer oluyor eger stock ise arac sanziman veya beyin olabilir motorunuzda problem yok bu en agir hali

boyle sikintili problemleri dort bes ustaya gosterin bakalim ne diyorlar aracin karakteristiginde bu var derlerse anlayinki sorunu bulamadilar demektir ....

• arkadaşlar mrb
    benim 2004 model 2.4 accord var.aracım sürüş esnasında vsa ve ikaz lambasını 30 40 km bir yakıyor.cruise control ile sabitlediğimde normal şekilde sürüş gerçekleşiyor.
    arıza app sensöründen olabilir mi.hiç başına gelmiş olan arkadaş varmı.
    teşekkürler...
  • quote:

arkadaşlar mrb
    benim 2004 model 2.4 accord var.aracım sürüş esnasında vsa ve ikaz lambasını 30 40 km bir yakıyor.cruise control ile sabitlediğimde normal şekilde sürüş gerçekleşiyor.
    teşekkürler...
    App sensörü arıza verdiğinde, aracın tepkileri çok farklılaşıyor.

1-)Kalkışta gaz yemiyor önce , sonra birden fırlıyor kendini toparlayıp.
    2-)Sabit hızlarda düşük devirde (50-60-70km gibi) giderken bile devir göstergesinde dalgalanma yapıyor.
    3-)Araba kendini adeta tutup geri çekip sonra salma gibi garip refleksler geliştiriyor seyir halinde.

Adeta ne yapacağını bilemez hale geliyor. Bu belirtiler varsa APP olabilir.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aracım bakıma girdikten sonra motor freni yapmamaya başladı, hatta düz giderken bile ayağımı gazdan çektiğim anda üst vitese atıyor. Yani sanki boşa atıyor gibi oluyor. Bunun nedeni ne olabilir. İkiler Honda ya gittim normal bir durum dedi! Bakımdan önce fren yaptığımda araç vites küçülterek durma mesafesini kısaltıyordu, şimdi ise tamammen balatalara yüklendiğinden bazen abs devreye giriyor. Eski fren mesafesine alıştığım için bu yüzden kaza atlattığım da oldu.
    bakımda yağ değişimlerinin yanı sıra sibop ayarı da yapıldı.
    Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • demirib D kullanıcısına yanıt
    Mesela yokuş aşağı giderken biraz frene dokunduğunuzda , vites küçültüp kompresyona giriyor mu ?
    Hiç denemediyseniz bunu bir deneyin.
    Yapmıyorsa sorun var ..
  • muhendis biri kullanıcısına yanıt
    Yok maalesef yapmıyor.. Ayrıca iyice yavaşladıktan sonra 1. vitese düşünce hafif bir vurma yapıyor.
  • ozturk29 kullanıcısına yanıt
    Şanzıman diyorsunuz yani?

Motor beyni - sente ayarı - yada zincirden olabilir diyor motorcu

• quote:

arkadaşlar mrb
    teşekkürler...
    app sensoru arizasinda vsa isigi ve unlem isareti ayni anda yanar ve sanziman vites gecisleri kut kut diye vurur cok sikintili bi durum ve motor ne yapacagini bilemez ve kendini korumaya alir siz bassanizda gitmez adi uzerinde gaz konumu pedal sensoru

fakat sizin aracinizda vites gecisleri normal ise gidiste sikinti yok ise bu baska bir sey olabilir aynisi basima geldigi icin biliyorum oylr kullanmayin o araci isterseniz

• _cakabey_ kullanıcısına yanıt
    sente ayari vede zincir falan bunlarla bir alakasi olabilirmi mumkun degil o nasil motorcuymus bunlarin sikintilari farkli olur sizin anlattiginiza gore motorda gidiste problem yok beyin olabilir mumkundur fakat zincir ne alaka yaaa ...;) aracinizi hangi sehirde kullaniyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: demirib

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım bakıma girdikten sonra motor freni yapmamaya başladı, hatta düz giderken bile ayağımı gazdan çektiğim anda üst vitese atıyor. Yani sanki boşa atıyor gibi oluyor. Bunun nedeni ne olabilir. İkiler Honda ya gittim normal bir durum dedi! Bakımdan önce fren yaptığımda araç vites küçülterek durma mesafesini kısaltıyordu, şimdi ise tamammen balatalara yüklendiğinden bazen abs devreye giriyor. Eski fren mesafesine alıştığım için bu yüzden kaza atlattığım da oldu.
    bakımda yağ değişimlerinin yanı sıra sibop ayarı da yapıldı.
    Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    siz tam ust vites hizinda vites gecisi yaparken firene basiyor olabilirmisiniz

bakimla sibop ayariyla alakasi yok bu durumun siz dorduncu vitese kadar suratlenin sonra biraz sert fren yapin vites kucultuyorsa aracta bi sikinti yok ama yapmiyorsa sikinti var ilginc bi durum ayaginizi gazdan cekince vites bosa aliyor kendini o zaman vitese gecincede azicik sarsinti yapar

ikilerin bunu cozmesi lazim oda ilginc

• ozturk29 kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede başladı 1ay önce 2005 accord 240.000 de sen çözüm buldun mu?

• ferhat10tr kullanıcısına yanıt
    Ferhat bey o ses benım aracındadır 1ay önce başladı 10 ustaya gittim kesin arıza bulamadılar . Siz çözüm buldunuz mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhanefe19

Aynı sorun bendede başladı 1ay önce 2005 accord 240.000 de sen çözüm buldun mu?
    hangi sorun 🤔?

• 2005 accord .motor tıkırtılı çalışıyor her usta ayrı biryer dıyor .sadece 1 tane usta varyatör dişlisi yaptırıyor dedi çok emin olarak diyor

• gökhanefe19 G kullanıcısına yanıt
    Allah o tikirtinin belasini versin neresi sikintili acmadan bakmadan bulamiyosun

benimde gaz enjektorleri ust plastik kapaga temas edip citirtili calisiyorlardi uygun capta pulla duzelttim kimisine sorsan abi motor bitmis falan filan derdi

bu arada citir citir sesle tikir tikir ses arasinda daglar kadar fark var Allah yardimciniz olsun cozum bulunca bizide bilgilendirirseniz seviniriz cunku hepimizde bi citirti bir tikirti sesi vardir

• 
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.