Şimdi Ara

Hızlı ve çevik bir kedi nasıl yakalanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
28.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, annemin mahallede yakalıp aşılatmak istediği bir kedi var. Ancak kedi çok atik ve hızlı. Üstelik daha önce yakalama girişimlerini tecrübe edinmiş, artık insanlara hiç yaklaşmıyor. Kedi Kapanı kulanıldı, işe yaramadı. Bu kedi nasıl yakalanır, bildiğiniz başka teknikler varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler...

• Niye aşılatmak istiyor acaba ? bende çevremde 5-10 kedi besliyorum hiç öyle aşı filan yapmaya gerek yok çünkü sağlıklı çoğu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

Niye aşılatmak istiyor acaba ? bende çevremde 5-10 kedi besliyorum hiç öyle aşı filan yapmaya gerek yok çünkü sağlıklı çoğu.

Paso yavruluyor.
  • aşı değil kısırlaştırma lazım ona..

bir kedi kafesinin kapağına ip bağlanır, kedi içindeki yaş mamaya karşı koyamaz, içeri girince ip çekilir, kapak kapanır ve kedi vete götürürülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

aşı değil kısırlaştırma lazım ona..

bir kedi kafesinin kapağına ip bağlanır, kedi içindeki yaş mamaya karşı koyamaz, içeri girince ip çekilir, kapak kapanır ve kedi vete götürürülür.

"Kedi Kapanı kulanıldı, işe yaramadı." diye belirtmiştim. Teşekkürler...
  • lazerrrr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla kedi kapanı dışında bir yakalama taktiği gelmiyor aklıma ancak onuda yemiyorsa yakalamanız zor.. çok çok önemli bir durumsa bir veterinerden destek alın belki mama verip uyumasına veya geçici olarak hareketsiz kalmasını sağlayabilecek bir ilaç vardır.. köşeye bile sıkıştırsanız üzerinizden atlayıp gider vallahi dikkat edin..

kapan etkisiz demişsiniz ama yani bunun başka ilkel yolu yok diye biliyorum. kolay gelsin
  • f-network kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ciddi cevâbınız için...
  • Bulabilirseniz hediye mamaları var. çoğu kedi o mamayı bilmez. o yüzden kanabilir. ama mamayı verirken nasıl yakalarsınız onu bilemicem. Belki mamanın için uyuşturucu falan sıkarsanız yedikten bir süre sonra baygın şekilde yakalayabilirsiniz.
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    benim cevabım ciddi değil miydi yani? ben 2 kedi yakaladım böyle.
  • Kedi kapanı kullanıldı işe yaramadı demiş kendisi ciddi değil dememiş.
  • Buraya mesaj yazmıştım mesajım silinmiş galiba. Çok da anormal bir cevap değildi.

Kediyi yakalamaya çalışmak yerine sana yakınlaşmasını sağla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stay With Me

lazerrrr

arkadaşın dediği yöntem yararlı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

Buraya mesaj yazmıştım mesajım silinmiş galiba. Çok da anormal bir cevap değildi.

Kediyi yakalamaya çalışmak yerine sana yakınlaşmasını sağla.

Kedi aşırı yabani, cevap için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

benim cevabım ciddi değil miydi yani? ben 2 kedi yakaladım böyle.

Lazer ve başka bir kedi cevapları için söylemiştim.

Teşekkürler tekrardan tavsiyeniz için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 17 Mart 2015; 16:37:29 >
  • 1liralik salamlardan al acbitir. ya da hindi salami ac bitir. kediler bunlara bayilir ve hayir demez. bir de sogan cuvali, patates cuvalida olur, icine koy , az bekle mahalledeki butun kedileri yakalarsin
  • otuz3 kullanıcısına yanıt
    4 yıl 3 ay sonra gelen bu cevap için müteşekkiriz.
  • fuducuk kullanıcısına yanıt
    bu arada bizim mahalledeki bazi kedilerin digerlerinin yavrusunu oldurdugunu gordum. karsidaki yasli teysede otekisinin kendi yavrusunu yedigini soyledi gozlerimle gormesem inanmam tuylerim urperdi
  • otuz3 kullanıcısına yanıt
    Kediler bir yana, sizin de çok şahsına münhasır birisi olduğunu düşünüyorum. ))
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

bu arada bizim mahalledeki bazi kedilerin digerlerinin yavrusunu oldurdugunu gordum. karsidaki yasli teysede otekisinin kendi yavrusunu yedigini soyledi gozlerimle gormesem inanmam tuylerim urperdi
    Baba kediler kıskanıyor heralde.. Bizimkide oğlunu kıskanıyor, iki defa zor aldık elinden.. Şimdi ayrı yaşıyor..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.