Şimdi Ara

Hız neye göre belirleniyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba evimin dslam a uzaklığı 64 metre ve turktelekom 100 mbps kullanıyorum.

Hız neye göre belirleniyor ?

Takıldığım konu ankastre ölçümünde max 85 mbps demelerine rağmen modem ara yüzü 100 gözüküyor.

Ben alabiliyorum onlar mı veremiyor şimdi bu hızı.

Bilgisi olan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vesaire86 -- 7 Eylül 2020; 14:19:47 >

• 85 78 88 gibi değerler DSLAM yani dolaptaki kilitler yüzünden oluyor. Normalde 100 tanımlaması yapılamıyor. 100mbit aldığını sanan çoğu kişi 88 kullanıyor mesela. 100 olması için santral görevlisinin elle limiti kaldırması ve 102400 tanımlaması gerekiyor. Size tanımlamışlar demek ki
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Yok bende de 80 tanımlı sanırım üstüne çıkamıyorum her ne kadar hat kaldırıyor görünüyorsa da.
  • Hat kaldırır da bilen birinin kilidi kaldırması lazım
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla o da zor iş uğraştıracaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vesaire86 -- 7 Eylül 2020; 22:1:37 >
  • Bu hat rahat rahat 102400 ü kaldırır. Ulaşılabilir hıza çok fazla takılmayın. Hız yüklemesi yapıldığında o da artacaktır 120000 civarına ve çıkış gücü de artacağı için en az 10db sn margin ile 102400 alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatta 80 tanımlı ve Snr sınırda. Bu haliyle 100 destekleyeceğini sanmıyorum. Çeşitli iyileştirmeler gerekir kablo yenileme, sahadan çeşitli ayarlamalar vb.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam kablo yeni ve eksiz, ankastreden 15 metre ancak var. Snr düşüklüğü altyapıdan kaynaklı diye düşünüyorum çünkü 60 metre den bu kadar düşük olması dslam çıkışından sinyalin zayıf olduğu düşüncesini aklıma getiriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.