Şimdi Ara

High Power Absolute nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • High Power Absolute 80+ Gold 1000W psu alacağım, bir daha da ellemem herhalde psu yu. tavsiye eder misiniz ?

http://www.highpower-tech.com/CA/product_page.php?class=20100527154148&id=20100530200137

• mywin1646 kullanıcısına yanıt
    Kaç tl ye nerden alcaksın belirtirsen belki alternatifler önerilebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mywin1646

High Power Absolute 80+ Gold 1000W psu alacağım, bir daha da ellemem herhalde psu yu. tavsiye eder misiniz ?

http://www.highpower-tech.com/CA/product_page.php?class=20100527154148&id=20100530200137

İncelemiştim bunu çok güzel bir psu?
    Ama fiyat tuzlu.
  • Yaklaşık 4.5 hemen hemen 5 yıldır High Power'ın 1000W lık psu sunu kullanıyorum. Şuana kadar en ufak bir problem yaşamadım. Öneririm.

O zamanlar benim aldığım bu psu Corsair vb. diğer markalara göre oldukça ucuzdu. Bunca yıldan sonra iyiki diğer markalara fazladan para bayılmamışım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c36ab7c4 -- 17 Eylül 2014; 10:36:12 >
  • 350TL ye alacağım.
  • High powerın psuları iyidir. Üretimini de kendisi yapıyor diye biliyorum. Yani etiket firması değil.
  • quote:

350TL ye alacağım.

fiyatı uygun.. bu fiyata 1000w power alamazsın. high power kendi psularını üreten firma. Bu yüzden içiniz rahat olsun
  • single rail ile çoklu rail arasında ne fark var ? örneğin high power direct12 1000w modelinde tek rail 75A absolute modelinde ise 12v1 ve 12v2 den 20A, 12v3 ve 12v4'ten 30A veriyor.

biliyorum çok konu var fakat anlamıyorum en basit şekilde açıklayabilir misiniz rica etsem ? hangisi daha stabil, iyi olur ?
  • quote:

single rail ile çoklu rail arasında ne fark var ? örneğin high power direct12 1000w modelinde tek rail 75A absolute modelinde ise 12v1 ve 12v2 den 20A, 12v3 ve 12v4'ten 30A veriyor.

biliyorum çok konu var fakat anlamıyorum en basit şekilde açıklayabilir misiniz rica etsem ? hangisi daha stabil, iyi olur ?

Vallahi sli ve cf sistemlerde dual rail daha iyi olur deniyor :) ama bu kadar sorun olacağını sanmam isterseniz forumda power uzmanlarına soralim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Coklu rail esasinda daha saglikli ama 750w altinda sli cf da problem cikarabilir bu sebeple tek rail yada cift rail bakilmali. 4-6 railden uzak durun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Coklu rail esasinda daha saglikli ama 750w altinda sli cf da problem cikarabilir bu sebeple tek rail yada cift rail bakilmali. 4-6 railden uzak durun

bir soru da ben sorayım hocama.

konudaki psu'yu ele alırsak, baba bir psu baba bir marka

12v1 ve 12v2 den 20A, 12v3 ve 12v4'ten 30A veriyor.
    gtx780'i ele alalım. 250W tdp si var. overclock ile daha da yükselir. psu v1 ve v2den 240W veriyor. bu durumda ne olur ? v1'in veremediği güçü v2'den mi çekmeye başlar ?

bahsi geçen psu cf-sli durumlarında (örneğin 780 sli yada 290x cf + oc gibi) hadi işlemci de yüklü olsun. nasıl bir senaryo yaşar ? kaldıramaz mı ?
  • Bu Psu herhangi bir sorun yaşamaz diye düşünüyorum kaliteli ve güç organizasyonu konusunda sıkıntısı olmayan bir psu. Sorun yaşayanlar daha çok 650-700W psu alıpta 4-6 kanallı olanlardı. Ama yine de şu psu yu şu devirde almamak gerekiyor, 7 yıl garantili corsair 10 yıl garantili evgalar varken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bu Psu herhangi bir sorun yaşamaz diye düşünüyorum kaliteli ve güç organizasyonu konusunda sıkıntısı olmayan bir psu. Sorun yaşayanlar daha çok 650-700W psu alıpta 4-6 kanallı olanlardı. Ama yine de şu psu yu şu devirde almamak gerekiyor, 7 yıl garantili corsair 10 yıl garantili evgalar varken.

http://www.teknobiyotik.com/high-power-750w-80plus-bronze-56aat12v-guc-kaynagi.html

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6473

Cris hocam merhabalar
    Hangisini tavsiye edersiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

@selmand

teknobiyotik pahalı satıyor
    http://www.hizlial.com/high-power-750w-80plus-bronze-56a-12v-guc-kaynagi-hpg-750br-h12s/10287913

Teknobiyotik beleş verde almam oradan zaten. Ben urun bazında sormuşdum hızlıalda 236tl ye moduler olanı var zaten. Evga mı high power mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence High Power
    Amper değeri yüksek + psu alanında uzmanlaşmış bir firma.
  • Psu alanında uzmanlaşıp uzmanlaşmamak çok problem değil parasını verip yaptırırsın. Mesela corsair psu larını yapan firma iphone şarj adaptörlerinide yapan firma aynı anda

2 Psu arasında High Power daha fazla güç sağlayabildiği ve Evgadan bir eksikliği olmadığı için alınabilir ama bir sıkıntı oluşması durumunda süründüre de bilir. Bunu dikkate almak gerektiğini söyleyerek ben evga yada corsairden farklı markalara yönelmeyi çok mantıklı bulmuyorum.
  • mywin1646 kullanıcısına yanıt
    iki senedir high power kullanıyorum mükemmel psu yapıyorlar onu soyleyeyim sana bir ara elektrik gel gitleri yuzunden yaktım psu normalde akım koruması vardı ama yenisiyle degisti 350 tl bnce 1000watt icin guzel de fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

iki senedir high power kullanıyorum mükemmel psu yapıyorlar onu soyleyeyim sana bir ara elektrik gel gitleri yuzunden yaktım psu normalde akım koruması vardı ama yenisiyle degisti 350 tl bnce 1000watt icin guzel de fiyat

elektrik gel git yüzünden yanması bence bir dezavantaj. peki bu evga nın 600w olan modeli üst modelleri gibi kaliteli mi (zira üst modellere 10 yıl garanti verirken buna 3 yıl garanti veriyor.) yoksa corsair in alt seviyeleri gibi kalitesiz mi. bir kere aopen kaliteli marka diye 500w lik modelini aldım yandı, garantiden değişen ürününde fanı kırıkdı ve çalışmıyordu :) siz ne dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmand -- 19 Eylül 2014; 12:31:22 >
  • Ben olsam 10 yıl garantisi olan ürünlerden alırdım yada corsair.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.