Şimdi Ara

HI-FI'ciler Ne Dinliyorsunuz ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
29
Favori
17.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=DQsdmiqwmjc

benden de bu, perhaps perhaps perhaps
  •  HI-FI'ciler Ne Dinliyorsunuz ?

Adamlar yapmış...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabiki Pentagram - Lions in a cage

Yıllardır listemde 1 numaradır
  • quote:

Orijinalden alıntı: dustdevil

HI-FI'ciler Ne Dinliyorsunuz ?

Adamlar yapmış...

Çok merakettin biraz dinleyeyim

Dinledim çok sert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyblack -- 20 Mart 2014; 11:59:34 >

• Eh biraz sert sayılabilir ama bu albümü dinledikten sonra neler oluyor hekimlerden dinleyelim:

Dinledikten sonra neler olur ?

20 dakika: Kan basıncı ve kalp hızı normale döner. Eller ve ayaklar dolaşım normale döndüğü için ısınmaya başlar.

8 saat: Kanda oksijen düzeyi normale döner. Kalp krizi riski düşmeye baslar.

24 saat: Karbonmonoksit (egzoz gazı) vücuttan atılır. Akciğerlerdeki balgam ve diğer birikimler temizlenmeye başlar.

48 saat: Nikotin vücutta artık saptanamaz. Tat ve koku alma duyularınızın daha iyi çalıştığını hissedersiniz

72 saat: Solunum yolları gevşediği için nefes almak kolaylaşır.

2-12 hafta: Dolaşım bütün vücutta düzelir. Akciğerlerinizdeki balgamı atmaya başlarsınız ve öksürük, balgam, nefes darlığı ve hırıltı bulguları geriler Vücut enerjisi artar. Yürümek kolaylaşır.

3-9 ay: Öksürük, nefes darlığı düzelir. Akciğer işlevi yüzde 5-10 oranında artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dustdevil D kullanıcısına yanıt
    Hocam müzik sigara bırakmak kadar faydalıdır desek kısaca yerinde olur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musafunal

-seviye 0: her türlü kaydı her türlü alette dinler, müzik olsun kulağa hoş gelsin yeter
    -seviye 1: giriş seviyesi cihaz ile iyi kayıtları bulmaya çalışır, bazı şeylere burun kıvırır
    - seviye 2: iyi ekipman ile sadece iyi kayıtları ama sadece belli müzik türlerini dinler, diğer müzik ve cihazları aşağılar
    - seviye 3: sadece odyofil demo cdsi ile aletlerin kendisini dinler. Bileşen sese ne kadar az etki ediyor ise duyduğunu düşündüğü farkları tarif ederken o kadar abartır.
    -seviye 4: her türlü kaydı her türlü alette dinler, müzik olsun kulağa hoş gelsin yeter

seviye 2:

• Bu ara sıklıkla dinlediğim ve tavsiye edebileceklerimden;
    Antonio Farao - Next Stories,
    Houston Person - Nice'n Easy,
    Enrico Pieranunzi - Play Morricone 2,
    Phronesis - Walking Dark

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• jane monheit - surrender albümünü tavsiye ederim
  • Black sabbath 13 tavsiye edilir. Babalar yine dokturmus

• Birsen Tezer-(Cihan)

Minor Empire-(Second Nature)

Çok güzel albümler.

Bunlara benzer Türkçe albüm tavsiyesi edermisiniz?

• Bende naçizene bu albümü tavsiye edebilirim: TELVİN- Erkan Oğur, Turgut Alp Bekoğlu, İlkin Deniz
    Kayıt kalitesi oldukça başarılı olarak değerlendiriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliakalin

Joel Grare - Paris - Istanbul - Shanghai CD sini hala dinlememişseniz, setlerinizin hakkını hala vermemişsiniz demektir..

Hocam bu ne müthiş bir albüm!

Var mı böyle başka tavsiyeleriniz? Harikaymış cidden.

Cafe pera, Cafe De Beyoğlu falan dinliyordum ben de.

Bendeki sistem hi-fi sayılır mı bilmiyorum ama içerideki 5.1 den daha iyi olduğu kesin.

Sony amfi osawa marka kolonlar işte, öğrenci işi.

• Metal dinliyorum. Bir şarkı için 3 saat eq ayarı yaptığımı bilirim.

En son Muse - Hallabaloo albümünü dinledim, zaten konser kayıtlarından oluşturulduğu için inanılmaz tarif edilemez bir ses, flac olarak internette kolay ulaşılabiliyor. Vokali alabilmek için 11 db pre out artırmam gerekti, powerdan düşürmek zorunda kaldım, çok hassas kolonlara ihtiyaç duydum. Öyle bir imkan yok maalesef. Kulaklığa bağlayınca ses bozulmasını önlemek için vokali clearaudio+ ile filtre ettim, bateri ve gitar sıcaklığını kaybetti. Sonra ambalı ampliyle kendimi konserde buldum

• Daha önce yazıldıysa affedin bu sıralar SCHILLER in albümlerini ve god is an astranout albümlerini dinliyorum tavsiye ederim.

• R.E.M. - Unplugged The Complete Sessions (2014) FLAC

13-Fretless
    10-Losing My Religion
    09-It's The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine)
    17-World Leader Pretend
    04-Low
    03-Radio Song
    07-Belong
    05-Perfect Circle
    01-Half A World Away
    02-Disturbance At The Heron House
    11-Pop Song 89
    12-Endgame
    06-Fall On Me
    08-Love Is All Around
    14-Swan Swan H
    16-Get Up
    15-Rotary

Tavsiye olunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

Daha önce yazıldıysa affedin bu sıralar SCHILLER in albümlerini ve god is an astranout albümlerini dinliyorum tavsiye ederim.

+1
  • bugün Minor Empire adında Kanadalı bi grup keşfettim. Türkü severlere önerilir!
  • Eagle - Hotel california DTS kaydı da gerçekten çok başarılı, özelikle giriş kısmındaki gitardan dökülen tınılar kulakların pasını atıyor -neredeyse çoğu kayıt stereo olduğu için, müzik dinlemek için çok kanallı kayıtların da gözardı edilmemesi gerektiğini anımsatıyor insana, her ne kadar odyofiller müzik dinlemek için asıl olanın stereo sistem olduğu konusunda hemfikir olsa da-. DTS Surround Sound Disc diye arattırırsanız DTS demo DVD'si olarak ulaşırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.