Binbaşı
04 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 925 (Bu ay: 4)
Gönderileri

Sinan Oğan zaten 5 haftada güvenilmeyecek, sözünden dönen biri olduğunu gösterdi. Hatta hakkında RUS AJANI olduğuna dair söylemler var.


Bu adamla oturup kalkan Ümit Özdağ güvenilir midir? Sinan'ı başımıza aday gösteren adam güvenilir midir sizce?


Herkes CHP'ye yükleniyor. Bence Ümit Özdağ'da da bir sıkıntı var. Söylemleri hoşumuza gitse de Sinan meselesi onun da bizi satabilecek biri olduğunu gösteriyor.


Ne CHP ne Zafer partisinden gönlüm razı değil. Cemal Enginyurt'un bugüne kadar bir falsosunu görmedim. O yüzden Demokrat partiye geçmeyi düşünüyorum.

Gerçekten ne yapacağız. Kendi ülkemizde dışlandık. 21 yılımız zehir zemberek geçti. Çoğumuz intihar düşüncesine sahip, yaşama sevincine sahip değil artık. Adalet yok. Düşünce özgürlüğü yok. Vatanımızda bize terörist deniyor. En çok CHP'ye oy vermiş ile gitsek bile %45 AKP'liler ile dolu. Erdoğanın her gün onlarca hakaret saydığı nefret dili sayesinde bu akpli kitle aşırı saldırgan hale geldi. Dün iyi partili birini bıçaklayıp öldürdüler. Maalesef kolluk kuvvetleri ve mahkeme de onları koruyor artık bağımsız ve adil yargı yok. Mültecilerin ve akplilerin durumları devletten aldıkları paralarla bizden daha iyi. Biz senelerce çalışıp ev araba alamazken vergilerimizle araba alan 18 yaşında akp gençlik kolları çocukları var.


Bu ülkenin yarısı yolsuzluk yapan, ülkeyi parayla satan birine oy vererek vatana ihanet etmiştir. Ülkedeki hasar o kadar büyük ki 2000 yılındaki haline geri döndürmek mümkün değil. 5 yıl daha burada yaşabileceğimizi hiç sanmıyorum.


Napalım biz? Nereye gidelim. Topluca bir şehre yerleşip orada çoğunluk oluşturarak keyfimize bakma seçeneğimiz bile yok. 10 binadan 9u akplilere ait.


Teknik olarak onlar daha fazla çocuk doğurdukları için ve 10 milyon daha mülteci geleceği için gelecek seçimleri de kazanmamız imkansız. Tamamen imkansız. 25 milyon yetişkin insanız biz çocuklarımızla 35 milyonuz napacağız?

Kendine hayrı olmayan insanların oy kullanma hakkı var. Ülke ortalaması IQ 86 olunca ülke savaşılmadan Türkler tarafından kaybedilmiş oldu. Suriyeli, Afganistanlı, Pakistanlı, Iraklı hiç kan vermeden kendine yeni ülke buldu.


Şu anki demokrasi sistemi yüzünden 25 milyon insan 85 milyon insanın hayatını belirledi.


Üstelik vatandaşlık verilmiş 5 milyon mülteci varken seçim 2 milyon oyla kaybedildi.


Şu seçimden mültecileri çıkarsaydık Kılıçdaroğlu %51 ile kazanırdı.


Okuma yazma bilmeyenleri çıkarsaydık %55 ile kazanırdı.


Son 5 yılda sigortası olmayan yani meslek sahibi olmayanları çıkarsaydık %80 ile kazanırdı.


Üniversite mezunu olmayanları çıkarsaydık %95 ile kazanırdı.


Kılıçdaroğlu'nu bu seçimde tanıdık ki ülke halkının %52'sinin anlayamayacağı kadar uzun cümleler kuruyor.Halbuki erdoğan gibi 3 kelimeden uzun cümle kurmasaydı belki anlaşılırdı. Olabilecek en iyi kişiliğe, bilgi birikimine, barışçıllığa ve milliyetçiliğe sahip. Gelseydi hem ekonomi düzelecek, hem sınırlar güvenli olacak, hem vatandaşın 1 kuruş vergisi boşa gitmeyecekti. Eğitimde iyileşme ile IQ artacaktı. Gelseydi rahat 2 seçim daha kazanırdı.Hangi aday gelirse gelsin matematiksel olarak kazanmamızın ihtimali yok.


Ha bundan önceki seçimleri kazanmak daha mümkündü. Şimdi yerel seçimleri kazanmak için ankara, istanbul, izmire mülteci doldurma planları var.

Kılıçdaroğlu Erdoğan 2. tur oy farkı 2 milyon


Mülteci sayısı 10 milyon, oy kullanan mülteci 5 milyon


Mültecilerin tamamının erdogaba oy verdiği bir gerçek.


Yani kendi ülkemizin geleceğini Afgan suriyeli Arap belirlemiş oldu.

Merhaba,


Şirket sahibiyim şirketim ilerde büyüsün diye şirketime yatırım yaptım bazı hayallerle, şirket adına bankadan bazı krediler çektim. Şirketin geliri var ama kendi borçlarına gidiyor. Yani gider daha fazla. 700 bin liralık bir kredi ödeniyor. Bana bişi kalmıyor. Yani çok çalışıyorum ama şu anlık gelirim yok. Firmamın kazandığı parayı yükseltmeye çalışıyorum ama bana yarar hale gelmesi 1 seneyi bulur, şirket yazılım ve bilgisayar işleri üzerine.


Toplam 180.000 tl limitli şahsıma ait 2 kredi kartım var. 120.000 tl borç yapmışım 60.000 tl limit kalmış. Gelirim olmadığı için bu borcu ödeyemiyorum. Birinden çek diğerine yatır devri de bitti çünkü nakit avans limiti bitti. İlk defa gelecek ay kredi kartı borçlarımı ödeyemeyeceğim tahmini 30.000 tl aylık ödemem gerekiyor.


Önümdeki seçeneklerden hangisi mantıklı

1, ödemicem faiz işlemeye devam edicek banka icraya verecek

2, 120.000 tl 12 ay 145 geri ödemeli kredi çekicem aylık taksidi 12.000 olacak onu da ödeyemeceğim gerçi belki ek iş yaparsam öderim

3, kenarda 90 gram altınım var onu bozdurup kredi kartlarını ödeyeceğim

4, firmadan 1 personeli çıkarıp onun yerine parayı kendime alacağım


Napsam daha mantıklı olur

Arkadaşlar sandıkları koruyabilirsek çok büyük ihtimalle kılıçdaroğlu kazanacak.


Benim öğrendiğim bilgi genelde ilçe okullarında, köylerde çok şüpheli sandık var, 1 tur sonuçlarını inleleyince blok olarak oy kullanılması var. 1. Turda yaklaşık 20.000 sandıkta şüphe var.


Türkiye gönüllüleri Web sitesi üzerinden kayıt olarak sandık gözlemcisi olalım. Aracı olanları ilçe ve köylere görevlendiriyorlar.

Ticaret bir malın X fiyata alınıp zaman ve yer değişimi sonucu X+10 fiyata satılmasıdır. Peki bu +10 neden var sadece para kazanması için mi? Tabi ki hayır, ticaret yapan koyduğu katma değer ile bu ücrete hak kazanır.


Ama bu ülke 20 yıllık iktidarın döneminde öyle bir yere geldi ki, bir yerde indirim olsa indirimli ürünün tamamını alıp stoğu bitiren sonra da fahiş fiyata satan esnaftan tutun, birbirlerinin fiyatlarını scrape ederek fiyatları sürekli yüksek belirleyen e-ticaret sitelerine, hak etttiği maximum kar %30 iken %200, %300 karlarla ürün satışı yapan mağazalara, vatandaşın parasını şu anda %30 faizle mevduata alan ama kredileri de %40'tan veren bankalara kadar ticari ahlaksızlık var.


Ticaret yapanın ortaya koyduğu tüketiciye yarayan 3 katma değer vardır:

 1. Diğer satıcılardan daha uygun fiyat koyarak piyasada fiyat rekabet sağlaması
 2. 180 günü aşmamak koşuluyla ürünü aldığı günden itibaren kullanılan paranın faizi
 3. Ürünün yerinin değiştirilmesi, A şehrinden B şehrine nakliyesi ve sergileme usulüyle tanıtımı


Şimdi bakıyoruz ülkedeki duruma:

 1. fayda satıcıların birbirlerinin fiyatlarını takip ederek birbirlerine çok yakın fiyat koymaları yani fiyatta aşağı inmemeleri sebebi ile yok olmuş durumda.
 2. faydadaki 180 gün şartı aşılarak piyasada stokçuluk yapılmakta, ürün bulunmadığı için fiyat yükselmekte.
 3. fayda e-ticaret sitelerinde mevcut değil, taşımayı kargolar üstlendi. Ürünler dokunulmadan sergilenmeden satıldığı için piyasaya kalitesiz ürünler bolca girebiliyor.


Yani hem tüketici bütün faydalardan mahrum bırakıldı, hem de daha fazla para ödedi.


Gelelim çözümlere:

 1. Bir firmanın elinde bir ürün 180 günden fazla duruyorsa bu stokçuğa girer ve ağır cezaları uygulanmalıdır.
 2. Satış fiyatının firmalarca anlaşılıp fiyat birliği yapılması mal ve hizmet satımından kaçınmaya, rekabeti bozmaya gibi birçok suça girer ve ağır cezaları uygulanmalıdır.
 3. Çok büyük e-ticaret sitelerine her ilde mağaza açma zorunluluğu getirilmelidir.
 4. TSE kalite damgaları çalışma kapsamı çok genişletilmeli ve damgasız ürünlerin satışı yasaklanmalıdır.
 5. Son tüketiciye satış yapan mağazaların firmalara indirimli fiyattan satışı yasaklanmalıdır.


Aslında bu çözümlerle ilgili zaten hali hazırda yasalar mevcut, yasalar uygulansa hiçbir sorun kalmazdı. Yalnız ülkemiz şeriat varmışçasına yasaların yok sayıldığı bir hale geldiği için ticari ahlaksızlık, fırsatçılık diz boyu olmuş durumda. Bu ticari ahlaksızlık enflasyonun, dövizden sonraki en büyük sebebidir.


Kaybeden tüketicidir, kaybeden Türkiye'dir. Gelecek seçimde bu bozuk düzeni yıkmak ve adaletli, ahlaklı, tüketiciye faydalı bir piyasaya sahip olmak kullanacağımız oylarla bizim elimizde.
Bu iktidar döneminde ülkemizde ticaret ahlakı kalmadı!

Merhaba arkadaşlar, ofiste bir bilgisayarı sunucu server olarak kullanıyorum. Tüm çalışanlar buna bağlanıyor. Üzerinde windows server 2022 ve VMware workstation kurulu, 200 tane sanal makine var. Çift Xeon işlemci ve 1 TB DDR4 ram takılı. Gt730 ekran kartı takılı sırf bazen görüntü gerekirse diye. Anakartım Asus Z10-PE D16WS. Thor güç kaynağım var. UPSle kullanıyorum. Hiç kapanmıyor.

2 tane Asus hyper m2 kart ile 8 adet 2 tb nvme disk taktım. 16 tb disk oldu. Sorun şu ki sunucu daha cpu ve ram olarak %25'te, yani 4 kat daha yüklenebilirim. Ama disklerim dolmak üzere, disk eklemem lazım. Sata SSD almak istemiyorum. NVME ile çok hız farkı var. Nasıl daha fazla disk NVME disk ekleyebilirim? 32 tane NVME nasıl takılır?

Merhaba,


Altyapı sorgulayınca kullanılabilir hız 78 Mbit çıkıyor ama PORT YOK yazıyor. VSDL olması lazım apartmanda.


Ben uğraşmadan, kurulum ücreti vermeden nasıl hangi firmadan internet bağlatabilirim.


Aylık 180 lira verebilirim max.

Hakkında
Konum: Afyonkarahisar
Forum İmzası:
Dünyaya CO2 Salarak Zarar Veren Elektrik İsrafı Yapıp Bilime Katkıda Bulunmayan BLOCKCHAIN isimli yapıyı çağ dışı buluyorum. Umarım tez zamanda yok olur.
Forum İkinci El İmzası:
Bilgisayar Mühendisi, Yazılımcı, Girişimci
Hakkımda:
Bilgisayar Mühendisi, Yazılımcı, Girişimci
15GB internet kazanmak için hemen linke tıklayarak Vodafone’lu ol; sim kartın adresine gelsin. 3 ay geçerli ek 15 gb internet kazan. Arkadaşlarını davet ederek internet kazanmaya devam et.https://www.vodafone.com.tr/vodafoneluol-kazan/?referer=9ed1aea7-d077-4440-bbfd-3ebf03c292a2
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Zenfone 2 Laser
Tablet
Asus Memopad 8
Notebook
ASUS X555KL
İşlemci
Xeon E5450 @4.2 Ghz
Anakart
DFI LanParty P45 T2RS Plus
Sabit Disk
Seagate 7200 RPM 250 GB
Ekran Kartı
HD4670
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 1.733
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.595
İkinci El Bölümü Mesajları: 230
Konularının görüntülenme sayısı: 198.443 (Bu ay: 7.192)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.476 (Bu hafta: 99)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.