Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esenlik

Benim esas merak ettiğim neden hepsine ayrı gişe ne alaka? Hadi kgs durmak zorunda olan bir sistemde güvenlik esasları nedeniyle olmaz.. Ama OGS ve HGS varken tüm gişeler her iki sistemede hizmet veremezmi???

Yılbaşından itibaren KGS gişelerinin tamamı HGS gişesi olacağı gibi OGS gişelerinden de HGS ile geçiş yapılabilecek...
  • Dün HGS aldım. Cama yapıştırdım.

Bugün geçiş yaptım. Kaçak geçiş uyarısı verdi.

Hemen kenara çektim.
    Gişelerin ordaki kontrol merkezine gittim.
    Daha HGS kameraları takılmadı sistem tam devreye girmedi. Cezalı geçmezsiniz.
    Çağrı merkezini arayın dediler.

444 17 88 Ptt çağrı merkezini aradım. Bakiyeden düşmemiş. Gidin Ptt ile görüşün dediler.

kalktık postaneye tekrar gittik. Bugün sizin gibi 2 kişi daha geldi. Kontrol edelim dediler.

Bilgisayardan baktılar da baktılar.

Memurların Bir bilgileri yoktu.
    Bizi eğitime götürdüler sadece Hgs özelliklerini anlattılar. Bizde pek bilemiyoruz dediler.

Geçiş ücreti 1 hafta içinde bakiyeden düşer. Düşmezse bir daha gelin bakarız vs vs..

Döndük geldik.

Hgs almak isteyen arkadaşlar:

Acele etmeyin daha sistemi oturtmamışlar.
    Uğraştığınızla kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: out

Dün HGS aldım. Cama yapıştırdım.

Hemen kenara çektim.

444 17 88 Ptt çağrı merkezini aradım. Bakiyeden düşmemiş. Gidin Ptt ile görüşün dediler.

kalktık postaneye tekrar gittik. Bugün sizin gibi 2 kişi daha geldi. Kontrol edelim dediler.

Bizi eğitime götürdüler sadece Hgs özelliklerini anlattılar. Bizde pek bilemiyoruz dediler.

Geçiş ücreti 1 hafta içinde bakiyeden düşer. Düşmezse bir daha gelin bakarız vs vs..

Döndük geldik.

önceki mesajlarımda bahsetmek istediğim tam olarak buydu.

• sadece bu konuda değil, her uygulama geçişinde yaşanan sıkıntılardan kurtulamıyoruz bir türlü. Türkiye'de acele etsen bir türlü, etmesen bin türlü...
  • Bu gun saat 13:30 da gittigim ptt kucukbakkalkoy subesinden saat 16:35 itibari ile hic bir sonuc elde edemeden geri donuyorum, zira her bir kisinin islemi 20 dk suruyor ve onumde 5 kisi daha vardi.

Koca ptt de hgs icin sira numarasi alinamiyordu, ve tek bir gise hizmet veriyordu.

Hayatimdan 3 saati KOCA BİR HİC İCİN calan yetkililere hakkimi helal etmiyorum, ve umarim ki hayatimdan aldiklari 3 saat da kendi hayatlarindan alinir.

Hgs koca bir hic, ptt ile hgs bir arada olmaz, bir yukleme icin butun gunumuzu ayirmamiz gerekecek zira.

Cok daha agir kufurler edebilirdim, ama etmiyorum, hakkimi da helal etmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirm

sadece bu konuda değil, her uygulama geçişinde yaşanan sıkıntılardan kurtulamıyoruz bir türlü. Türkiye'de acele etsen bir türlü, etmesen bin türlü...

Maalesef Türkiye gibi ülkelerde Amerika her gün yeniden keşfediliyor...

Halbuki kumaşı 1 kere ölçüp 10 kere biçeceğine 10 kere ölçüp 1 kere biçsen bu iş bitecek...

Ama nerede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Dün HGS aldım. Cama yapıştırdım.

Hemen kenara çektim.

Döndük geldik.

Bu anlattıklarınıza benzer olayları 2004 - 2005 yıllarında 2. köprüdeki OGS gişelerinde bire bir yaşadım...

O yıllarda şirket aracı kullandığım için ertesi gün görevli arkadaşları köprüdeki noktalara gönderip gerekli bildirimlerde bulunuyorduk...

Aradan yıllar geçti ve sistem tamamen oturdu...

Biraz sabırla HGS'nin de oturacağını düşünüyorum...

NOT:

Proje sahibi PTT ve ilgili bakanlıkla uzaktan yakından alakam yok... Ancak gişelerde trafik terörüne neden olan KGS uygulamasını sonlandıracak her şeyi sempatik buluyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dammak -- 19 Eylül 2012; 23:37:55 >

• Bende OGS düşünüyorum, kimse HGS ile kıyaslamıyor.
    Merak ettiklerim şöyle;
    Sanırım 60-70 TL civarında banka hesabına bağlı otomatik ödeme yaptırarak kullandığımız bankadan cihaz alınabiliyor.
    Bunun haricinde yükleme alt limiti nedir, yani ne kadar bakiye bulundurması zorunlu OGS için.
    Bir de OGS cihazı sanırım aracınıza ait oluyor, yani iki otomobiliniz bulunuyorsa iki tane mi OGS almak gerekir ?

Birde HGS kartı ile daha tanışamadık fakat etiket işi hoşuma gitmedi.
    Camda yapıştırılması ayrı dert, belli bir süre sonra yıpransa yırtılsa filan ayrı bir dert.
    Ayrıca cam kırılırsa ve değiştirirseniz sökemiyorsunuz, PTT 'den de alırken sözleşme imzalıyormuşsunuz.
    Etiketi yenilemek istesek kim bilir neler çıkıcak.
    Misal vatandaşlık şifresi 1 TL ama benim gibi şifreyi kaybederseniz yenisini almak 10 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iGroN -- 20 Eylül 2012; 0:34:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Bende OGS düşünüyorum, kimse HGS ile kıyaslamıyor.
    Merak ettiklerim şöyle;
    Sanırım 60-70 TL civarında banka hesabına bağlı otomatik ödeme yaptırarak kullandığımız bankadan cihaz alınabiliyor.
    Bunun haricinde yükleme alt limiti nedir, yani ne kadar bakiye bulundurması zorunlu OGS için.
    Bir de OGS cihazı sanırım aracınıza ait oluyor, yani iki otomobiliniz bulunuyorsa iki tane mi OGS almak gerekir ?

Camda yapıştırılması ayrı dert, belli bir süre sonra yıpransa yırtılsa filan ayrı bir dert.
    Ayrıca cam kırılırsa ve değiştirirseniz sökemiyorsunuz, PTT 'den de alırken sözleşme imzalıyormuşsunuz.
    Misal vatandaşlık şifresi 1 TL ama benim gibi şifreyi kaybederseniz yenisini almak 10 TL.

OGS'nin en büyük zaafı bürokratik işlemlerinin çokluğu...

Neredeyse nikah muamelesi istiyorlar...

O yüzden bir türlü ısınamadım şu alete...

• quote:

Orijinalden alıntı: dammak

İş bankasından en fazla 10 dakikada aldım.Kredi kartından 12 ay boyunca aylık 400 TL harcama sözü verene (toplam 4800 TL)cihazı bedava veriyorlardı ve bende zaten 400 TL yi her ay 4 e 5 e katladığım için kabul edip aldım.Aldıktan 1 ay sonra 4800 TL yi doldurduğum için cihazınızı güle güle kullanın mesajı geldi.Kullanımı çok pratik.Bakiye takibi yapmaya gerek kalmıyor.Bakiyem 20 TL nin altına düşünce kredi kartından 20 TL ilave yapılacak şekilde talimat verdim ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: say

Ben de bugün aldım 5 dakika sürdü, yanlız yanında verdikleri bröşür kafamı karıştırdı, ön camları metalik korumalı olan araçlarda etiketi siyah noktalı bölgeye yapıştırın demiş bazı markaları yazmışlar. Bir de dikiz aynası camdaysa 5 cm altına, tavandaysa 10 cm altına yapıştırmsk gerekiyormuş. Ben aynanın yapıştığı bölümün hemen üzerine yapıştırdım ogs gibi, henüz deneme fırsatım olmadı ama neden ısrarla cm olarak belirtilmiş bir de metalik cam olayını ilk kez duydum nedir bilen varmı?

Metalik cam olayında cam cihazın çalışmasını engelliyor.EskiLaguna aracımda camın normal yerine yapıştırmıştım ve her geçişte kaçak geçiş uyarısı verdi.Cihaz bozuk derken ayrıntılı araştırayım dedim OGS yi.Sitesinden baktım metalik cam olayından dolayı araçlar arasında cihazı yapıştırma yeri değişiyormuş.Lagunalarda siyah noktalı bölgeye yapıştırmak gerekiyormuş ve ben bunu öğrenince cihazı o bölgeye aldım sorun çözüldü.Audilerde(a8) falan Ogs cihazı cam %100 metalik olduğundan kullanılamıyor sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Bende OGS düşünüyorum, kimse HGS ile kıyaslamıyor.
    Merak ettiklerim şöyle;

Peki OGS alt limiti nedir acaba?
    Kullandığım bankanın internet sitesinden inceledim, internet üzerinden bile başvurulabiliyor ve yüklemeler de kendi bankam üzerinden olucağı için ek bir kurum ile bağlı çalışmam gerekmiyor.
    Ayrıca 4 yıl garanti ile cihaz 40 TL, yılda 10 TL bir bedele denk geliyor.
    Bilmediğim firmalar ile çalışmak yerine Aselsan ile çalışmak için fena bir rakam değil.
    Sadece ilk yükleme alt limiti ile otomatik yüklemelerin limitlerini merak ettim, bankalar üzerinden OGS kullananlar bu bilgileri aktarabilirler mi ?
    Alan kişilerden anladığım kadarı ile HGS içinde bir sürü form doldurum, sözleşme imzalıyorsunuz.
    OGS 'den farklı gibi gelmedi bana.

• HGS'ye ilişkin şüphelerin artması üzerine biraz önce Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden 1 adet OGS cihazı satınaldım...

Bankaya karşı herhangi bir taahhüde girmedim ve cihaz bedeli olarak 60 TL ödedim...

Alt limit olarak 20 TL üst limit olarak da 50 TL tanımladım...

Sanıyorum önümüzdeki hafta cihazı gönderirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

İş bankasından en fazla 10 dakikada aldım.Kredi kartından 12 ay boyunca aylık 400 TL harcama sözü verene (toplam 4800 TL)cihazı bedava veriyorlardı ve bende zaten 400 TL yi her ay 4 e 5 e katladığım için kabul edip aldım.Aldıktan 1 ay sonra 4800 TL yi doldurduğum için cihazınızı güle güle kullanın mesajı geldi.Kullanımı çok pratik.Bakiye takibi yapmaya gerek kalmıyor.Bakiyem 20 TL nin altına düşünce kredi kartından 20 TL ilave yapılacak şekilde talimat verdim ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Şu kampanya devam ediyorsa OGS bedavaya gelicek, yarın sabahtan bir şubeye uğramak gerek, ççok sağolun bilgilendirme için.

quote:

HGS'ye ilişkin şüphelerin artması üzerine biraz önce Garanti Bankası İnternet Şubesi üzerinden 1 adet OGS cihazı satınaldım...

Bankaya karşı herhangi bir taahhüde girmedim ve cihaz bedeli olarak 60 TL ödedim...

Alt limit olarak 20 TL üst limit olarak da 50 TL tanımladım...

Sanıyorum önümüzdeki hafta cihazı gönderirler...

Sizede teşekkürler bilgilendirmeniz için, bende HGS için net bir şey söylenemediği için OGS düşünüyorum.

• Bu arada Ogs cihazını ilgili banka için internet hesabından plaka güncelleme yapıp başka araçlarda kullanma imkanı da var.Belli sayıda değişiklik sınırı var mı yok mu bilmiyorum ama böyle bir imkan da sunuyor Ogs.
  • quote:

quote:

Ben de bugün aldım 5 dakika sürdü, yanlız yanında verdikleri bröşür kafamı karıştırdı, ön camları metalik korumalı olan araçlarda etiketi siyah noktalı bölgeye yapıştırın demiş bazı markaları yazmışlar. Bir de dikiz aynası camdaysa 5 cm altına, tavandaysa 10 cm altına yapıştırmsk gerekiyormuş. Ben aynanın yapıştığı bölümün hemen üzerine yapıştırdım ogs gibi, henüz deneme fırsatım olmadı ama neden ısrarla cm olarak belirtilmiş bir de metalik cam olayını ilk kez duydum nedir bilen varmı?

Metalik cam olayında cam cihazın çalışmasını engelliyor.EskiLaguna aracımda camın normal yerine yapıştırmıştım ve her geçişte kaçak geçiş uyarısı verdi.Cihaz bozuk derken ayrıntılı araştırayım dedim OGS yi.Sitesinden baktım metalik cam olayından dolayı araçlar arasında cihazı yapıştırma yeri değişiyormuş.Lagunalarda siyah noktalı bölgeye yapıştırmak gerekiyormuş ve ben bunu öğrenince cihazı o bölgeye aldım sorun çözüldü.Audilerde(a8) falan Ogs cihazı cam %100 metalik olduğundan kullanılamıyor sanırım.

Verilen broşürde de yazıyor bazı marka modelleri yazmışlar dediğiniz gibi a8 gibi belirli modellerde servise danışın demişler. bizim araçta en üstte siyah bi bölüm var ama noktalı değil düz siyah ordan da görmez diye düşünüyorum, bugün yada yarın deneme şansım olacak bakalım o zaman belli olur.. Gerçi bakiye oldukça otomatik düşüyor sanırım o yüzden problem olacağını sanmıyorum sürekli okumasa da problem olmaz gibi anladım.

• quote:

Gerçi bakiye oldukça otomatik düşüyor sanırım o yüzden problem olacağını sanmıyorum sürekli okumasa da problem olmaz gibi anladım.

Bakiye olması önemli değildir.Bakiye olsa bile herhangi bir nedenle de olsa 10 adetten fazla kaçak geçiş yapılırsa katlı ceza uygulanıyor.
  • quote:

Bakiye olması önemli değildir.Bakiye olsa bile herhangi bir nedenle de olsa 10 adetten fazla kaçak geçiş yapılırsa katlı ceza uygulanıyor.

Teşekkürler bilgi için, yarın denerim okumazsa söküp yer değiştirmem gerekecek o zaman umarım okur camdan.
  • quote:

quote:

Şimdi müşteri hizmetleri ile görüştüm, maalesef 30 Haziran tarihi ile bu kampanya bitmiş.
    Yaklaşık olarak da 6 ay kadar süren bir kampanyaymış, HGS ile kıyaslarsak zaten iş bankası kullanıyorsanız hepden bedavaya gelicekti.

• Bugün aldım bakalım etiket olandan yapıştırdım cama.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.