Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

tek yapmaları gereken 30 lira bulundurma zorunluluğunu 10 lira civarına çekmeleri

aslında hiç olmamalı, mecburi durumlarda eksiye düşüp 1 hafta içinde hesaba para yatırılması çok daha güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: herhangibirey

aslında güzel sistem

tek yapmaları gereken 30 lira bulundurma zorunluluğunu 10 lira civarına çekmeleri

aslında hiç olmamalı, mecburi durumlarda eksiye düşüp 1 hafta içinde hesaba para yatırılması çok daha güzel olur
    30 tl bulundurma zorunluluğunu iptal ettiler ve hesap eksiye geçiyor 1 hafta içinde bakiye yükleyince ceza kesilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 20 Eylül 2012; 19:27:36 >
  • Bankalar tarafından verilmedikçe alması zor bir sistem. Benim OGS var kredi kartıma bağlı 20 20 yükleme yapar, ay sonu görürüm ne kadar harcamışım ve kredi kartı ile birlikte ödeme yaparım. İkide bir HGS dolumu için PTT şubesimi arayacağız saçma birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

Dün HGS aldım. Cama yapıştırdım.

Bugün geçiş yaptım. Kaçak geçiş uyarısı verdi.

Hemen kenara çektim.
    Gişelerin ordaki kontrol merkezine gittim.
    Daha HGS kameraları takılmadı sistem tam devreye girmedi. Cezalı geçmezsiniz.
    Çağrı merkezini arayın dediler.

444 17 88 Ptt çağrı merkezini aradım. Bakiyeden düşmemiş. Gidin Ptt ile görüşün dediler.

kalktık postaneye tekrar gittik. Bugün sizin gibi 2 kişi daha geldi. Kontrol edelim dediler.

Bilgisayardan baktılar da baktılar.

Memurların Bir bilgileri yoktu.
    Bizi eğitime götürdüler sadece Hgs özelliklerini anlattılar. Bizde pek bilemiyoruz dediler.

Geçiş ücreti 1 hafta içinde bakiyeden düşer. Düşmezse bir daha gelin bakarız vs vs..

Döndük geldik.

Hgs almak isteyen arkadaşlar:

Acele etmeyin daha sistemi oturtmamışlar.
    Uğraştığınızla kalırsınız.

Bugün Ptt çağrı merkezini aradım bakiye sorgulaması yaptım.
    Geçişlerim bakiyemden düşmüş.

Mahmutbey gişelerinden selimpaşa gidiş - geliş 12,75 TL düşülmüş.

Yani en uzun mesafe ücreti alınmış.

Önümüzdeki hafta HGS yi iptal ettirip OGS alacağım.

Ptt nin yapacağı işten bu kadar hayır gelir..

Gözlerine dizlerine dursun...

• bu lanet şeyi başımıza bela ettiler, 1 kere köprü, 3 kere kısa mesafe yol geçtim, köpri hariç diğerleri kgs ile 2,25tl tutuyoar zaten, en fazla bakiyemden 10 tl eksilmesi gerekirken 5 tl fazla gitmiş, arayacak soracak kimse yok yarın gidipiptal ettiricem, geri kalan paramı umarım alırım.
  • arkadaşlar, iki hafta sonra şehirlerarası yolculuk yapıcam. Niğde -Mersin otobanını kullanıcam. Forumdan anladığım kadarıyla KGS halen kalkmadı. Bİr sorun yaşar mıyım?
  • Kgs yıl sonunda kalkacak deniliyor, bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Ogs en hızlı ve güvenli sistem şu anda. Kesinlikle hgs denen soyguncu etiketi almayın, yakında herkese 10 kat ceza giydirmeye başlarlar.
  • HGS etiketi anladıkta acaba kartı ne oluyor. Bilgilendirebilecek bir arkadaş var mı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet! sürekli etiket konuşuluyor. Bu HGS kartı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

evet! sürekli etiket konuşuluyor. Bu HGS kartı nedir?

Ptt müşteri hizmetlerinden öğrendiğim kadarı ile etiket olanların cama yapıştırma kısmı yokmuş.Geçişlerde elinizde tutup okutuluyormuş.Kart tipi olanların cama yapıştırılması için etiketi varmış.Valla bana garip geldi.Etiket etiket derken etiket tip olan hakikaten bu şekilde kullanılacaksa tuhafmış.Ya da 2. ihtimal dünyadan haberi olmayan müşteri hizmetleri temsilcisine mi denk geldim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

evet! sürekli etiket konuşuluyor. Bu HGS kartı nedir?

Ptt müşteri hizmetlerinden öğrendiğim kadarı ile etiket olanların cama yapıştırma kısmı yokmuş.Geçişlerde elinizde tutup okutuluyormuş.Kart tipi olanların cama yapıştırılması için etiketi varmış.Valla bana garip geldi.Etiket etiket derken etiket tip olan hakikaten bu şekilde kullanılacaksa tuhafmış.Ya da 2. ihtimal dünyadan haberi olmayan müşteri hizmetleri temsilcisine mi denk geldim?

Yanlışınız olmalı, etiket zaten cama yapıştırılanı. Sanırım ikinci ihtimaldesiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: iGroN

Yanlışınız olmalı, etiket zaten cama yapıştırılanı. Sanırım ikinci ihtimaldesiniz.

O kadar lafı geçti hala forum ahalisinden son durumu anlatır yorum gelmedi.Alan mı yok acaba?
  • quote:

quote:

O kadar lafı geçti hala forum ahalisinden son durumu anlatır yorum gelmedi.Alan mı yok acaba?

Geçti anlatıldı filan birçok başlık olunca karışıyor maalesef.
    Benim mesajladığım başlıkta en son kaçırdığımız İş Bankasının bedava OGS cihazı kampanyasından sonra konu durmuştu.
    Haziran ayında son bulan kampanya ile İş Bankası kredi kartı ile aylık 400 TL harcamanız bulunuyorsa bir yıllık kullanım taahhüt ile OGS cihazını size hediye olarak veriyormuş.
    Bu durumda HGS, OGS 'den daha pahallı oluyor.

Şuanda da OGS aselsanın, HGS sistemi bilinmiyor.
    OGS ile HGS sistemleri birbirlerine yakın bir şekilde çalışıyor.
    OGS şuanda kullanılabiliyor fakat HGS şuanda sorunlu.

HGS etiketleri aracın camına yapıştırılıyor, okumazsa uyarı vermiyor.
    HGS cezalı geçişlerinde yedi gün içerisinde para yüklerseniz trafik cezası yazılmıyor.
    OGS cezalı geçişlerinde 10 defaya kadar okumama hatası olabilir fakat bu durumda yetkili birime bildirmeniz gerekiyor.

HGS etiketli camı değiştirirseniz veya camınız kırılırsa yeni HGS etiketi bedeli bilinmiyor.

Bunların haricinde HGS kartı PTT 'lere daha gönderilmemiş, etiket almak içinse ruhsat ve nüfus kağıdınız gerekiyor.
    Size iki adet etiket veriliyor, birini ruhsata birini aracın camına yapıştırıyorsunuz.
    Ruhsatınız üzerindeki etiket ile yükleme yapıyorsunuz.
    HGS alırken sözleşme imzalanıyor fakat içeriği konusunda pek bilgi sahibi değilim.

• quote:

Hocam Ogs Hgs karşılaştırması yapıldı onda sıkıntı yok.Hgs de kartlı ve etiketli denen şeylerin ne olduğu soruluyor.Yani etiketli Hgs ile kartlı Hgs arasında ne fark var.Benim müşteri temsilcisinden öğrendiğim bana garip geldi onu belirtmiştim.
  • quote:

quote:

Hocam Ogs Hgs karşılaştırması yapıldı onda sıkıntı yok.Hgs de kartlı ve etiketli denen şeylerin ne olduğu soruluyor.Yani etiketli Hgs ile kartlı Hgs arasında ne fark var.Benim müşteri temsilcisinden öğrendiğim bana garip geldi onu belirtmiştim.

Öyleyse tahmin edersiniz ki muhtemelen sizin müşteri hizmetlerinden öğrendiğiniz durumun tam tersi olucaktır.
    KGS kartı gibi olan bu sistem geçişlerde cama tutulucaktır.
    Ama artık nasıl tutarsınız bunu bilemiyorum.
  • Selamlar, hgs'yi alırken memura sordum, kart tipi olanları özel araçlara vermiyorlar, ticari araçlar için yapılmış, örnek olarak taksicilerin 3 farklı şöförü varsa her biri o araç için alıyor ve herkes kendi parasını ödüyor.
  • iki sayfadan okuduğum kadarıyla bu sistemi HGS Hatalı Geçiş Sistemi olarak özetlemek istiyorum. OGS'ye devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashener

Selamlar, hgs'yi alırken memura sordum, kart tipi olanları özel araçlara vermiyorlar, ticari araçlar için yapılmış, örnek olarak taksicilerin 3 farklı şöförü varsa her biri o araç için alıyor ve herkes kendi parasını ödüyor.

seçim hakkı olmaması, bana biraz anlamsız geldi.

örneğin ben antalya da ikamet ediyorum. yılda bir kez istanbul yaparım. bunun için yıl boyunca cama yapıştıracağım
    bir etiket ile neden dolaşayım? niye kart olanı alıp, gerektiğinde kullanamıyorum?

bu örnek gibi binlerce sürücü var.

bana memurun yanlışlığı gibi geldi. memurun dediği gibi olsa, haber yazılarında bu ayrıntıya değinirlerdi.
  • Bir araca birden fazla kart tanıtma fikri güzel ama sadece ticari taşıtlara uygulama mantığı çok anlamsız.
  • Bende kart almak istedim, bazen araba kiralıyorum bazende başka arabalarda lazım oluyor, memur 2 çeşidi var dedi, bakayım hepsine derken sizinki bu yapıştırma dedi. Neden dediğimde'de ticari araçları izah etti.

Yapıştırma sorun değilde, 3 kısa mesafeye 14TL para almışlar, normalde 6-7 TL tutması gerekti, ptt biz göremiyoruz diyor, 10 gündür postalara cevap veren yok, dün akşam allah b.. versin diye mail attım, hemen cevap yazmışlar buyrun ne vardı nasıl yardımcı olalım diye, yok böyle birşey.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.