Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garcia1905

buarada arkadaşlar bakan bey tv de açıklama yapmıştı 30 tl olan ilk ücreti 15 tl yaptık hayırlı olsun diye..

ama ben bugün ptt yi aradığımda 5tl+en az 30 tl dediler..

hangisi doğru bilen varmı?hoş aldımı 30 tl yükleriz sonuçta ama merak işte..

Merhaba,

Bugün HGS kaydımı yaptırdım. Dediğiniz gibi 30 TL+ 5 TL talep ettiler, bende verdim. KGS'de yüklü bir miktar vardı, artık onu nasıl-nerede aktaracağım HGS'ye onu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatsali1

Allah bunu çıkaranı bildiği gibi yapsın.

Bize her gişe HGS olacak denildi mecbur HGS aldık. Mahmutbey den bizim orası normalde otobandan 1.8tl tutuyor. Pazar günü FSM köprüsü üzerinden Beykoz' a gidiyorduk. Trafik bir sıkıntı anlatamam. HGS gişesi arıyoruz OGS 4 gişe yanyana millet vızır vızır geçiyor. HGS gişesi KGS gişelerinin içinde yarım saat bekledik sadece 3 kişi HGS için sıra bekliyormuş. 1 gişe koymuşlar sistem yaptık diyorlar. Neyse çıktık oradan Mahmutbey gişelerden geçtik 20km hızla ışık bile yanmadı, bizim oranın gişelerinden geçtiğimde 1,80tl yerine 7,25tl ücret kesti. Haram zıkkım olsun.

Kendi mesajımı alıntıladım arkadaşlar :)
    Bugün fazla alınan para için form doldurup verecektim başkasını zengin etmemek için, sisteme kayıt oldum ptt den bir baktım 7,25tl yi 1,80tl olarak düzelmişler :)

• Arkadaşlar Kart tipi olan sadece ticarilere veriliyor diye birşey yok. Ben geçen çamlıca gişelerin oradaki ptt şubesine gittim 10 dk da kart tipi aldım çıktım. ticari falan demediler öyle birşeyde sormadılar. Şirket aracı ancak kendi adıma aldım. illa şirket adına almak gerekmiyor. Ama henüz kullanmadım. Çünkü nasıl kullanacağım bilmiyorum. orada çalışana sordum oda bilmiyor. Sanırım elinle tutarak geçeceksin abi dedi. Oooff Of!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakaris

Arkadaşlar Kart tipi olan sadece ticarilere veriliyor diye birşey yok. Ben geçen çamlıca gişelerin oradaki ptt şubesine gittim 10 dk da kart tipi aldım çıktım. ticari falan demediler öyle birşeyde sormadılar. Şirket aracı ancak kendi adıma aldım. illa şirket adına almak gerekmiyor. Ama henüz kullanmadım. Çünkü nasıl kullanacağım bilmiyorum. orada çalışana sordum oda bilmiyor. Sanırım elinle tutarak geçeceksin abi dedi. Oooff Of!

nasıl kullanılacağını öğrenirsen
    burada paylaşmayı unutma
  • istanbul-çankırı seyahati yaptım bu hafta hgs kullandım gerede gişelerde 152 tl kaçak geçiş yazdı ama ptt yi aradım sabah msj attılar gerede geçişiniz 11.40 tl dir diye ben genel olarak memnun kaldım..

ama istanbul köprü gişelerinde hgs sadece 1 tane gişe var bu aşırı saçma 2013 kgs kalkıcak hgs olucak bilmem ne diyosun hemde hgs ye 1 gişeaçıyosun ve abartısız her yerde hgs kgs gişelerinin yanına konmuş ve millet kgs de kuyruk beklerken bazı uyanıklar hgs den kimse geçmiyor diye hgs nin önünüde doldurmuş geçmeyi imkansız hale getirmişler saçma...

kısacası bu hgs böyle giderse fiyasko olarak anılır sadece..
  • resim yüklemeye çalıştım umarım olmuştur..aracımın markası peugeot 307..1 ay önce hgs taktım..her geçişimde kaçak geçiş yazdı ve alarm çaldı..yanlış yeremi yapıştırdım acaba ? bide ön cam kalın filmli cam..neden geçişlerimde problem yaşıyorum bilgisi olan varmı..

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]
  • quote:

Orijinalden alıntı: besyo_bora

resim yüklemeye çalıştım umarım olmuştur..aracımın markası peugeot 307..1 ay önce hgs taktım..her geçişimde kaçak geçiş yazdı ve alarm çaldı..yanlış yeremi yapıştırdım acaba ? bide ön cam kalın filmli cam..neden geçişlerimde problem yaşıyorum bilgisi olan varmı..

Bende sizin yapıştırdığınız yerin 5 cm yukarısına yapıştırdım ve sorun çıkmadan 4 geçiş yaptım. Cruze var bende. Ayrıca 60 km/s hızın altında geçiş yaptım hep (50-55 civarı)
    Yapıştırdığınız yerden dolayı sorun olacağını düşünmüyorum.

Belki sizin camdan dolayı sorun çıkıyor olabilir. PTT'ye gidip ne yapılabileceğini sorun isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

resim yüklemeye çalıştım umarım olmuştur..aracımın markası peugeot 307..1 ay önce hgs taktım..her geçişimde kaçak geçiş yazdı ve alarm çaldı..yanlış yeremi yapıştırdım acaba ? bide ön cam kalın filmli cam..neden geçişlerimde problem yaşıyorum bilgisi olan varmı..

Ben de aşağı yukarı aynı yere yapıştırdım. Artık gişelerde 20-30km falan indiriyorum aracın hızını, ışık yanınca geçiyorum sıkıntı olmuyor.

• quote:

Sizin siyah benekli bölgeye yapıştırmanız lazım.Yoksa kaçak geçişe devam edersiniz.

• Bankalar ne zaman verdikleri KGS kartlari HGS'ye cevirecek merak ediyorum. (GARANTI internet subesini kullaniyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

quote:

Sizin siyah benekli bölgeye yapıştırmanız lazım.Yoksa kaçak geçişe devam edersiniz.

doğru söylüyor olabilirsin..bende fotoğrafta belirttim zaten..buraya mı yapışacak yoksa diye yazdığım yere yapıştırlması gerek büyük ihtimal..ne olacak şimdi bu hgs.yi çıkardığım zaman tekrar yapıştırma şansımda yok..tekrar 35 lira vermem gerekecek sanırım

• quote:

doğru söylüyor olabilirsin..bende fotoğrafta belirttim zaten..buraya mı yapışacak yoksa diye yazdığım yere yapıştırlması gerek büyük ihtimal..ne olacak şimdi bu hgs.yi çıkardığım zaman tekrar yapıştırma şansımda yok..tekrar 35 lira vermem gerekecek sanırım

307 nin camları siyah benekli bölgeye yapıştırılmasını gerektiren cam türünden.Karayollarının sitesinde de yazıyor zaten.
  • arkadaşlar bn hgs den kaçak geçtim 25 tl kaçış yazdı. nerdeyse 1 ay oluyo geçeli ceza daha gelmedi, bide ben bu cezayı internet vergi dairesinden ödeyebilirmiyim?
  • quote:

quote:

quote:

Tekrar 35 lira vermeye gerek yok etiketin yırtılması, plaka yada araç değişikliği gibi durumlarda etiketin yapışkanlı olmayan 2. nüshası ile birlikte PTT'ye gidip 5 TL karşılığı yeni etiket alabilirsiniz eski etiketteki bakiyeyi de aktarıyorlar.Bu bilgiyi şubeden aldım kendim denemedim.Yakın bir zamanda deneyeceğim plaka değişikliği yaptım çünkü...

• Ben Shell KGS kart kullanıyorum, HGS ye geçmek istediğimde KGS deki bakiyeyi nasıl aktaracağım. Bir çok yerde aktarılabileceği yazıyor ama nerede ve nasıl aktarabileceğime dair bilgi yok.

KGS kartlarında ki bakiyeyi HGS ye aktaran oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

quote:

quote:

quote:

Tekrar 35 lira vermeye gerek yok etiketin yırtılması, plaka yada araç değişikliği gibi durumlarda etiketin yapışkanlı olmayan 2. nüshası ile birlikte PTT'ye gidip 5 TL karşılığı yeni etiket alabilirsiniz eski etiketteki bakiyeyi de aktarıyorlar.Bu bilgiyi şubeden aldım kendim denemedim.Yakın bir zamanda deneyeceğim plaka değişikliği yaptım çünkü...

bunu söylediğiniz iyi oldu..bugün ön camı komple değiştirdim eski hgs etiketini çıkardım..şimdi yeni hgs etiketi alıp düzgün bir şeklde doğru yere yapıştırcam..ptt.ye gidip durumu izah ettiğim zaman umarım sadece 5 lira etiket parası alırlar..olmazsada mecbur 35 vericez yapacak bişey yok :)

• Ben nereye yapistiracagim anlamadim.

Aynanin arka kismi isik ve yagmur sensoru tarafindan isgal edilmis, ustu ise siyah, alt kismi da cok asagida sanki?

http://farm8.staticflickr.com/7207/6903063147_ae36bb8f37_b.jpg

http://farm8.staticflickr.com/7049/6903074915_153804566c_b.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• besyo_bora
    Sonuç ne oldu arkadaş bi çevap
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimbbb

Ben Shell KGS kart kullanıyorum, HGS ye geçmek istediğimde KGS deki bakiyeyi nasıl aktaracağım. Bir çok yerde aktarılabileceği yazıyor ama nerede ve nasıl aktarabileceğime dair bilgi yok.

KGS kartlarında ki bakiyeyi HGS ye aktaran oldu mu?

ben Shell'e sordum Halkbank ilgileniyor dediler, halkbank'a sordum bizimle alakası yok paranı Shell'den alacaksın dediler.
    Yine bir Türkiye klasiği , hani çok para değil 7 lira para var ama niye bedavaya birilerinin cebine giriyor ben onu anlamıyorum.
    Bu hgs işini çıkaran devlet, kgsde kalan paraların da aktarılma işini kim nasıl üstlenecek açıklamalıydı.Olan yine bize oluyor.
    Bu şekilde binlerce vatandaşın parası hüpletiliyor.

Eğer varsa shell kgs'den parasını alabilen ya da hgsye aktarabilen varsa anlatsın biz de ona göre almaya çalışalım?

• neyse bugün hgs yi aldık ..araçı degiştirecegim ruhsatdaki ile gel abi dedi onu diger aracına aktarırız dedi.. aracı satıgımızda camdakini sökecez..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.