Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.806
Cevap
49
Favori
418.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Arkadaşlar selam ilk kez hgs alıcam ing bank kredi kartım var ama ing de yokmuş hgs.. Başka banka kartımda yok şimdi ptt den alıcam mecbur ama bir cezam olduğunda, geçişim yada nasıl haberim olacak nereden kontrol edebilirim... En hızlı nereye yansır..

TEŞEKKÜRLER
    edevlette yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

edevlette yazıyor

Alıntıları Göster
    hemen düşüyor mu oraya? hocam? yada ptt den hgs alsam kredi kartıma nasıl tanıtırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

hemen düşüyor mu oraya? hocam? yada ptt den hgs alsam kredi kartıma nasıl tanıtırım

Alıntıları Göster
    Kredi Kartına neden tanıtma gereği duyuyorsun ki? HGS dediğin şey arabanın aynalık kısmına takılan bir bant gibi bir şey. PTT den bu banta para yüklüyorsun ben haziranda arac aldım 100tl yüklettim pttden. 2 kere HGS den geçtim 3 4 lira mı çekmiş. HGS den geçerken de bir şey yapman gerekmiyor 20 30 hız ile oradan geçsen rahat okuyor zaten aynalıktaki bantı. Kolay kolay biten şey değil zaten kartla falan kafa yorma. Edevlete de 2-3 gün içinde yansır diye düşünüyorum ara ara limitini kontrol edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samtiger -- 15 Ekim 2019; 8:42:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samtiger

Kredi Kartına neden tanıtma gereği duyuyorsun ki? HGS dediğin şey arabanın aynalık kısmına takılan bir bant gibi bir şey. PTT den bu banta para yüklüyorsun ben haziranda arac aldım 100tl yüklettim pttden. 2 kere HGS den geçtim 3 4 lira mı çekmiş. HGS den geçerken de bir şey yapman gerekmiyor 20 30 hız ile oradan geçsen rahat okuyor zaten aynalıktaki bantı. Kolay kolay biten şey değil zaten kartla falan kafa yorma. Edevlete de 2-3 gün içinde yansır diye düşünüyorum ara ara limitini kontrol edersin

Alıntıları Göster
    hocam cezalar oraya yansımıyor değil mi? atiyorum hız limitini aştım falan?

Alt limit varmış yüklemenin evet 50 TL öyleyse dediğiniz mantıklı ordan düşecek her türlü..

• 4 gün önce gişelerde öttü hgs hiç yok araç yeni.şimdi doğrudan ptt ye gidip alsam plaka üzerine ceza silinir mi? ayrıca bir de bankaların logosu olanlar var ne farkı var onun ptt deki hgsden?
  • BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    Hocam edevlet te plaka ceza diye aratırsan şahsına ait tüm plaka cezaların çıkıyor. Dün Zonguldaktan ankaraya gelirken radara yakalanmısım akşam bakayım ceza yemişmiyim diye akşamına yansımış ceza. Hgs kredin yoksa cezaları da oraya yansır muhtemelen. Kredin varsa da dediğim gibi yüklettiğin krediden düşüyor

• bilgi için çok teşekkür ederim
  • Otoyol üzerinde bulunan ptt gişesinden hgs aldım ve 52 lira 50 kuruş para yükledim. Bir kaç dk sonra da gişeden geçtim. Bu ilk geçiş ve sonrasında alakasız 2 geçişime ceza geldi bugün. Aynı güzergahın gidişinde sorun yok ama dönüşüne ceza kesilmiş mesela.Hesapta yeterli bakiye de mevcut. Hadi hata olabilir anlarım ama karşında muhatap bulamamak sinir bozucu. Müşteri hizmetlerini her aradığımda bekleyen yetmiş küsuruncu kişi oluyorum. Faks yolunu denedim ancak, faks da sürekli meşgul. Tek seçenek olan maili denedim. Umarım sorunumu çözerler.Size tavsiyem hgs etiketinizi görünür yere yapıştırın ve alır almaz yola çıkmayın.
  • samtiger kullanıcısına yanıt
    Siz hangi ilde yaşıyorsunuz, biz istanbulda 8,5 tl hergün hgs den geçiyoruz. Haraç gibi para ödüyoruz, mecburen kredi kartına tanımlamamız gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihgs

Siz hangi ilde yaşıyorsunuz, biz istanbulda 8,5 tl hergün hgs den geçiyoruz. Haraç gibi para ödüyoruz, mecburen kredi kartına tanımlamamız gerekiyor.
    İstanbul için bir şey diyemem. Ben Zonguldakta yaşıyorum Ankaraya giderken giriyorum 1 kere. Her seferinde vermek nedir ya Allah sabır versin İstanbulda yaşayanlara.
  • HGS etiketini PTT’den alsak başka bankanın kredi kartı ile otomatik ödemem talimatı veriliyor mu ? Mesela 20 tl altına düştüğünde gibi ve herhangi bir komisyon alıyorlar mı bu durumda ?

• burak1710fb B kullanıcısına yanıt
    Talimat veriliyor, bi ücret komisyon alınmıyor. Ben akbank kartıma tanımlattım. 30 tl altına düşünce yenileniyor.

• melihgs kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim peki yapıştırılan etiket ve kart arasında fark sadece ucuz olanın yapışkanlı olması mı ?

• burak1710fb B kullanıcısına yanıt
    Kart olduğu zaman farklı bi arac aldığınızda plakayı o karta devredebiliyorsunuz fakat etiket olduğu zaman direk çöp oluyor tekrar almanız gerekiyor. Kart sürekli sizde kalıyor yeniden almanıza gerek yok. Benim bildiğim bu daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 23 Aralık 2019; 11:18:6 >
    Teşekkür ederim bilgiler için.

• HGS'mi PTT'den aldım. Almaz olaydım. Her araba aldığımda tekrar PTT'ye git sıra ekle düşüm yaptır. Online hale getirilmesi için talepte bulundum. Olumsuz cevap aldım.
    Etiketi de yapıştırmazsanız (veya yapıştıracak olsanız bile kendi yapışkanı ile değilde, yapışkan bantını açmadan bunun üzerine uçları ve ortasından küçük küçük başka bir çift taraflı bant ile yapıştırısanız etiket sökülebiliyor) yeni plakaya tanımlayabiliyorsunuz, akbanktan 3 yıl önce aldığım etiketi yeni plakama bu sene sorunsuz şekilde tanımladım. Bende tanımlandığını bilmiyordum ama müşteri temsilcisi etiketi aldı iseniz tanımlayabilirsiniz dedi, ben de etiketi üstte dediğim şekilde yapıştırmış olduğum için sökmüştüm ve yeni plakaya akbank internet sitesinden tanımladım.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    O zaman doğrudur, ben etiketi hiç cama yapıştırmadım yerinde duruyor araç değiştirirsem tekrar kullanırım. Bu arada ben etiketi pttden aldım, bankadan alınan farklı olabilir. Mesela önceden finansbanktan aldığım kart hgs vardı sadece finansbank yenileyebiliyordu ptt yenilemiyordu. Gibi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 24 Aralık 2019; 10:46:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

Hgs banka hesabında otomatik ödemede. Limit 30 tl.
    Şimdi ben bir Osmangazi vs yapsam 30'dan çok tutuyor. Bu durumda prosedür nasıl işliyor?
    Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum?
  • Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce bir araç aldım. Hgs için PTT ye gittiğimde aracın üzerinde 3.sinif bir hgs var o yüzden o iptal edilmeden yenisini veremeyiz dediler. 3.sinif sanırım otobüs diye geçiyor benim aracım ise otomobil. Ya hgs alınırken bir hata oldu ya da benm plaka daha önce bir otobüse kayitliydi. Sorgulama yaptığımda iki tane borç gözüküyor 2015 yılına ait. Karayollarını aradım ama bankaya mail attık iptali için bizlik bişi yok deniyor. Ne yapmamız lazım şimdi bilgisi olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.