Şimdi Ara

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu] (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.807
Cevap
49
Favori
418.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayram'da ücretsiz geçişlerde HGS'ye gerek var mı? HGS okunuyor ücret kesmiyor mu? Yoksa HGS olmadan cezasız geçebilir miyiz?
  • dincerecevit D kullanıcısına yanıt
    hgs okumuyor
  • Merhabalar geçen senede aynı yolu gittim geldim. Bu sene samandıra çamlıca diye bi ücret daha kesmişler geçiş saatleri aynı neredeyse neden böyle bişey oldu?

Birde ordan dönüş yapalı 1 ayı geçti daha dönüşün ücretini almadılar. çamlıca ankara akıncılar arasını onun yerine saçma salak para kesmişler arabayı satacam korkuyorum sattıktan sonra hgs kapattıktan sonra sıkıntı çıkaracaklar diye. Yardımcı olursanız sevinirim bunların ne yapmaya çalıştığını anlamadım.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) [Ana Konu]

• Arkadaşlar benim HGS yok geçen ay Gerede - Doğu İzmit arası kaçak geçiş yaptım plakama yazılan 18.5 tl yi eve döndüğümde kredi kartımdan 15 gün içinde cezasız şekilde ödedim.Şimdi haftaya da İstanbulda işim var bütün HGS gişelerinden HGS siz geçip yine eve gelince kredi kartımdan toptan ödesem oluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oOoSöNMeZoOoO -- 16 Ağustos 2019; 2:49:57 >
  • İst-izm otoyolunda 119₺ otoyol yapıştırmışlar ama diğer geçişler yani osmangazi köprüsü, bursaya kadar olan bölüm falan gözükmüyor düşmemiş. İlginç bir mesele, google’da da bu başlık hemen çıkmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hgs banka hesabında otomatik ödemede. Limit 30 tl.
    Şimdi ben bir Osmangazi vs yapsam 30'dan çok tutuyor. Bu durumda prosedür nasıl işliyor?

• Ücretsiz hgs veren bankalar hangileri ?

• Ücretsiz etiket veren banka var mı?

• oOoSöNMeZoOoO kullanıcısına yanıt
    Ben de aracı İstanbuldan aldım mecburen köprüden ve otobandan kaçak geçiş yaptım, hgs almak istemiyorum, kaçak geçiş cezasını kgm ihlal sorgulama kısmından ödesem ve hgs almasam sorun olur mu? Siz naptınız sorunu oldu mu?
  • cardigans78 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam FSM dahil 5 yerden kaçak geçtim eve döndüğümde ödedim . Tabi yola çıkmadan KGM yi arayarak sordum. İstersek ömür boyu HGS almadan bu yöntemle geçiş yapabiliyormuşuz .Bence çok güzel uygulama istediğin kadar geç eve geldiğinde öde :)) Ha birde 15 günü geçirmeyin yoksa cezalı şekilde 4 katını ödersiniz.
  • cardigans78 kullanıcısına yanıt
    Bence ödemek için 1 hafta bekleyin nasıl olsa 15 gün süreniz var. Çünkü eve geldiğimde Web ihlal sayfasında sadece 2 cezam gözüküyordu kalan 3 cezam 3 gün içinde sisteme girildi. O 2 cezamı ödeyip sistemden çıksaydım sonra ki 3 cezamı görmeyip 4 katı ödeyecektim. Hepsinin girilmesini beklemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oOoSöNMeZoOoO -- 3 Eylül 2019; 17:23:21 >
  • oOoSöNMeZoOoO kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde kullanıyorum. Şirket arabasına HGS almakla uğraşmak yerine geçip dönünce KGM ihlal sayfasından ödüyorum.
  • Bu sabah Mahmutbey gişelerinden giriş yaptım. Avcılar gişelerinden çıkış yaptım. Toplam 11 km yol. Tarifeye göre 3,50 TL kesmesi gerekiyor. 12,25 TL kesmiş. Sebebini soracağım.

Araç sınıfı 1. İmzamdaki otomobil.
  • Merhabalar, hgsmüsteri.ptt.gov.tr adresinden kaçak geçişi ilk defa sorgulayım dedim. Ben aracı satın almadan 1 yıl önce aracın eski sahibi Mersin otobanından kaçak geçiş yapmış, indirimli 59 lira bir ücret gözüküyor. Aracı alırken plakayı değiştirmedim, araçta hgs yoktu hgs yi ben taktım ve hgs nin T.C numarası benim adıma kayıtlı. Bu durumda ne yapmam lazım ? Geçen sene aracı satın alırken o cezanın noterde çıkması gerekmez miydi ?
  • Arkadaşlar,
    HGS etiketim kredi kartına bağlı değil
    Kayıt olurkenki mail adresim aktif değil(zamanında iş mailini vermişim, şimdi ayrıldım)
    Ayrıca telefon numaramı yanlış girmişler.(1 rakam yanlış)
    Bende bir süredir kontrol etmiyordum, bugün baktımki 600 TL civarı cezalı ödemem var.
    Yapabileceğim birşey var mı?
  • güzel bir konu olmuş ellerinize sağlık
  • Selam, bu şekilde kullanınca fiyatlarda bir farklılık var mı peki.
    Mesela 10 liralık yer 11 lira oluyor mu? Çok mantıklı geldi bana da.
    Yılda 2 defa kullandığım bir şeye boşuna para bağlamak istemem.
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Hayır fiyatlarda değişiklik olmuyor. 15 gün geçirmeden ödemeye dikkat etmek lazım. Bir de 2-3 gün arayla geçiş yaparsanız ikinci geçiş hemen sisteme yansımayabiliyor. Yani geçişlerden sonra takip etmek lazım.
  • OGS kullanan var mı ? HGS kullanıyorum ama yoğun saatlerde OGS bomboş dururken HGS'de yığılma oluyor.
  • Arkadaşlar selam ilk kez hgs alıcam ing bank kredi kartım var ama ing de yokmuş hgs.. Başka banka kartımda yok şimdi ptt den alıcam mecbur ama bir cezam olduğunda, geçişim yada nasıl haberim olacak nereden kontrol edebilirim... En hızlı nereye yansır..

TEŞEKKÜRLER

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.